Dodaj do ulubionych

dziewczyny, jakie to jest straszne

06.04.20, 15:13
rozmowa z ludźmi z telefonu zaufania dla dzieci (tekst dostępny w całości):

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25839916,od-zawsze-chcialy-dzwonic-noca-domowa-izolacja-koszmarem.html#BoxWOpImg1
nie mogę tego spokojnie czytać, te biedne dzieciaki zamknięte teraz w domach jak więźniowie, nie mogą nawet wyjść z powodu durnych pomysłów PiSowskich drani

--
Fajna książka dla dzieciaka
Obserwuj wątek
      • maadzik3 Re: dziewczyny, jakie to jest straszne 07.04.20, 01:52
        nie mogą wyjść z domu bez osoby dorosłej. a znając milicję (celowo) to nawet uciekające przed przemocą nastolatki szybciej dostaną mandat niż pomoc.

--
        Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku" a on odpowie "Nic się nie martw. Zaraz tam będę"
      • iwles Re: dziewczyny, jakie to jest straszne 07.04.20, 01:55

A kto jak nie pis zabieral pieniadze wlasnie telefonowi zaufania dla dzieci i mlodziezy?
        A kto jak nie pis mial pomysl, ze jeden raz to nie przemoc? Wycofali sie z ustawy, ale w eter juz poszlo, co na ten temat myslą politycy pis.
        No i kto jak nie pis wybral idiote na RPD, ktory bolesnie malo robi, zeby takim dzieciom pomoc?

--
        Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
      • konsta-is-me Re: dziewczyny, jakie to jest straszne 07.04.20, 04:50
        Pis winny wszystkiemu, nawet jak widac morowemu powietrzu XD
        Jarek nienawidzi dzieci i specjalnie chce je katowac, podly !
        Wszedzie na swiecie teraz dzieci gromadami bawia sie na ulicach, skwery zamieniono w place zabaw, otwieraja nowe przedszkola tylko w Polsce takie rzeczy, o!
            • mdro Re: dziewczyny, jakie to jest straszne 07.04.20, 11:57
              A dotarło, że w Polsce nastolatek nie ma prawa wyjść bez opieki dorosłego poza dom, w którym mieszka? I tak, temu jest winien właśnie PiS, który wprowadził to idiotyczne zarządzenie. Nie wiem, kogo nienawidzi "Jarek", ale tak - jest winien tragedii dzieci i młodzieży zamkniętej w czterech ścianach z przemocą, pijaństwem i molestowaniem. A także choćby temu, że dzieciak "dusi się w zamkniętym pokoju", bo mamusia czy tatuś nie pomyślą, że powinni wyjść z nim na dwór (albo zwyczajnie nie mają na to czasu, bo i tak może być). Pojęłaś?

--
              "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 (vel andrzej585858) na forum emama
              • jak_matrioszka Re: dziewczyny, jakie to jest straszne 07.04.20, 12:12
                Na mnie krzyczysz? Bo do mnie dotarło, ja pojełam i ogólnie sie z Toba zgadzam. Konsta napisała "Wszedzie na swiecie teraz dzieci gromadami bawia sie na ulicach (...)" jakby to nigdzie sie nie działo, a przecież tak nie jest, bo co prawda nie wszedzie w takim samym stopniu, ale dzieci sa na dworze. Nie wiem czy jest jeszcze jakiś kraj, gdzie zakazano osobom mieszkajacym razem przebywania razem poza pomieszczeniami zamknietymi.
                • mdro Re: dziewczyny, jakie to jest straszne 07.04.20, 12:58
                  Nie, nie konstę wink, wg której PiS w ogóle nie ma z tym problemem nic wspólnego...

Duże wcięcie, na telefonie pewnie już niewidoczne, faktycznie powinnam cytować.

--
                  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 (vel andrzej585858) na forum emama
        • olena.s Re: dziewczyny, jakie to jest straszne 07.04.20, 12:22
          Nie, PiS zabiera kasę na rzeczy mało widoczne (telefony zaufania, schroniska dla bitych kobiet etc) i pakują ją tam, gdzie zwróci mu się to w głosach wyborczych. Temu jest winny.
          Pis tworzy kulawe prawo, i olewa tych, którym robi ono wbrew. (Zwłaszcza bitym dzieciom, bo jak wiemy ochrona przed przemocą to zamach na świętą tradycję oraz atak DŻENDER).
      • anorektycznazdzira Re: dziewczyny, jakie to jest straszne 07.04.20, 12:45
        Ale że kpisz czy o drogę pytasz? Co zrobiono dla bitych, maltretowanych i molestowanych dzieci przez ostatnie 5 lat poza zablokowaniem konwencji antyprzemocowej, zabieraniem kasy domom samotnej matki i telefonom zaufania, oraz udawaniem, że w PL nie zabiera się dzieci z domu z innego powodu jak "z biedy" ?

--
        'A teraz wzbudzę w was poczucie niższości. Zresztą uzasadnione.' by król Julian
        • konsta-is-me Re: dziewczyny, jakie to jest straszne 07.04.20, 22:19
          To do mnie ?
          Pis w sumie nie zrobil nic gorzej/lepiej czego nie zrobil Tusk, od zawsze w Polsce to kobiete sie obwinia, wiec coz sie dziwic wladzy ?
          To jest odzwierciedlenie pogladu spoleczenstwa, wliczajac ematke.
          Przeciez to same ochotniczki sa, nie ?
          Jakby chcialy to by "cos " zrobily , czyz nie ?
    • bulzemba Re: dziewczyny, jakie to jest straszne 07.04.20, 11:54
      Zlituj się. Problem nie jest to, że te dzieci utknęły TERAZ w domach ale to, że istnieją takie rodziny. Niestety ale temu nikt mądry jeszcze nie zaradził.

A swoją drogą parę dni temu czytałam, że skandynawski "Jugentam" rozpaczą bo system dozoru mu się rozsypał, bo nie ma jak kontrolować dzieci.
      • mdro Re: dziewczyny, jakie to jest straszne 07.04.20, 12:01
        Problemem jest, że zamknięcie w czterech ścianach patologię potęguje i zabiera dzieciom i młodzieży jedyną często możliwość czasowego odcięcia się od patologicznego domu.

--
      • joanna_poz Re: dziewczyny, jakie to jest straszne 07.04.20, 13:14
        bulzemba napisała:

> Zlituj się. Problem nie jest to, że te dzieci utknęły TERAZ w domach ale to, że
        > istnieją takie rodziny.

zapewniam Cię, że i zdrowych normalnych rodzinach problemem robi się utknięcie teraz w domu.
        ja widze co się dzieje z moim synem, lat 16, po zaledwie kilku dniach po wydaniu tego debilnego zakazu wyjscia z domu bez dorosłego.
        mowie mu, zeby wyszedł ze mną na spacer z psem - a on mi odpowiada "czy Ty nie rozumeisz, że ja chciałbym wyjśc na ten spacer z psem sam, bez Ciebie'?"

i lezy w łózku, snuje sie w szlafroku cały dzien.
        w niedziele wyciagnelismy go na rower, bo uznalismy ze idziemy dla zdrowia psychicznego wszystkich.
        dobrze ze się zrobiło u nas 20 stopni, wylazł wczoraj na ogrodek, pol dnia przelezal na słoncu i od razu ma inny nastroj.
    • sumire Re: dziewczyny, jakie to jest straszne 07.04.20, 12:02
      A propos, warto się zapoznać z ostatnim ściekiem pani Paczuskiej z TVP o nadwrażliwych facetach, którzy lasu potrzebują. Pani Paczuska ukryła po tym konto na Twitterze, ale dziś ciekawa opinia w Onecie się ukazała.
      Zamknięcie w domach będzie miało fatalne skutki dla wielu - dla ofiar przemocy domowej, dla ludzi z depresją. No i cóż, no.
    • feliz_madre Re: dziewczyny, jakie to jest straszne 07.04.20, 13:06
      Pezeczytałam parę dni temu i ciągle mam to w głowie. Szczególnie ofiary przemocy seksualnej... To jest tak straszne, że aż trudne do wyobrażenia. 24h w zamknięciu ze swoim oprawca, katem, bez możliwości ucieczki, pomocy, wsparcia kogokolwiek. 😥

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka