Dodaj do ulubionych

Spacer w czasach zarazy ­čśĚ

10.04.20, 11:58
Cos w temacie spacerow, na pytanie odpowiada rzecznik prasowy KGP, M.Ciarka.

Calosc tu

Wiem, ze fakt, to nie gazeta dla przecietnej ematki, ale mi wystarczy jego interpretacja.

Czy za wyj┼Ťcie z domu na spacer policja nak┼éada kary?
- Nie znam ani jednej sytuacji, ┼╝eby kto┼Ť dosta┼é mandat za bieganie, za spacer czy za umycie samochodu, czy wymian─Ö opon. To s─ů zbyt du┼╝e skr├│ty my┼Ťlowe tworzone przez autor├│w, kt├│re wprowadzaj─ů niepotrzebny chaos i zamieszanie. Policjant nie karze za to, ┼╝e kto┼Ť biega, wyszed┼é na spacer czy myje samoch├│d. Nie ma nawet takiej podstawy prawnej - m├│wi Mariusz Ciarka.
Policjanci nak┼éadaj─ů grzywny w zgodzie z kodeksem wykrocze┼ä. Rzecznik podkre┼Ťla, ┼╝e mo┼╝na biega─ç, spacerowa─ç lub je┼║dzi─ç na rowerze, ale poza terenem park├│w czy las├│w. Nale┼╝y r├│wnie┼╝ pami─Öta─ç, aby nie przebywa─ç w grupach wi─Ökszych ni┼╝ dwie osoby, gdy┼╝ to r├│wnie┼╝ mo┼╝e sko┼äczy─ç si─Ö mandatem. - Znam sytuacj─Ö, kiedy kto┼Ť dosta┼é mandat, ale nie za to, ┼╝e wyszed┼é na przyk┼éad na spacer, ale wyja┼Ťni┼é policjantowi, ┼╝e ma "gdzie┼Ť" obowi─ůzuj─ůce przepisy, b─Ödzie sobie wychodzi┼é i nikt nie b─Ödzie mu niczego nakazywa┼é - powiedzia┼é policjant.
Obserwuj w─ůtek
    • jestem-pan-hrabia Re: Spacer w czasach zarazy ­čśĚ 10.04.20, 12:06
      zazou1980 napisała:
      Nale┼╝y r├│wnie┼╝ pami─Öta─ç, aby nie przebywa─ç w grupach wi─Ökszych ni┼╝ dw
      > ie osoby, gdyż to również może skończyć się mandatem.

Mo┼╝e ale nie musi.
      Przykład w tym linku: forum.gazeta.pl/forum/w,567,169726956,169726956,_Co_wolno_Wojewodzie_to_nie_.html
      • zazou1980 Re: Spacer w czasach zarazy ­čśĚ 10.04.20, 12:10
        To napisalam w temacie watku sprzed 2 dni, gdzie policja pogonila matke z dziecmi. Sporo bylo glosow, ze na spacer wychodzic nie wolno, a jednak wolno...

Skoro rzecznik policji tak mowi i jest to przekaz puszczany w najbardziej poczytnej gazecie w tym kraju ­čśü, to ta interpretacja powinna obowiazywac wszystkich policjantow partolujacych ulice...

Popularne w─ůtki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si─Ö

Nakarm Pajacyka