Dodaj do ulubionych

Tymczasem w Hesji... Niezdaluchów nie będzie :P

19.04.20, 10:22
Władze tego niemieckiego landu uznały, że z powodu pandemii nie da się uczciwie ocenić uczniów. Dlatego żaden z nich nie będzie „siedział”.

Najsłabsi uczniowie w Hesji - landzie w zachodnich Niemczech - mogą odetchnąć. Tamtejsze władze zdecydowały, że z powodu pandemii koronawirusa i ograniczeń pracy szkół, w tym roku nie będzie powtarzania klas.

– Ponieważ ocena pracy uczniów w tym półroczu jest możliwa tylko w ograniczonym zakresie, powinna na ogół następować promocja (do następnej klasy) – poinformowało ministerstwo kultury i oświaty we Frankfurcie nad Menem.

Ministerstwo dodało, że uczniowie, którzy z powodu zamknięcia szkół mają poważne braki w nauce i prawdopodobnie nie poradzą sobie w wyższej klasie, mogą zdecydować się na dobrowolne powtarzanie klasy. Resort zaleca w tych przypadkach przeprowadzenie rozmów z rodzicami.

Wkrótce wznowienie lekcji

W nadchodzących tygodniach w Hesji mają odbyć się egzaminy końcowe w szkołach, choć w wielu przypadkach później niż pierwotnie zakładano. Podobnie jak inne niemieckie landy, Hesja planuje też stopniowe otwieranie szkół. W pierwszej kolejności do nauki mają wrócić uczniowie ostatnich klas.

Koronawirus. Uczniowie w Hesji nie będą powtarzać klasy

Ciekawe, ilu chętnych zgłosi chęć dobrowolnego kiblowania. tongue_out

Tak czy inaczej, niejeden z dzisiejszych szkolnych lewusów westchnie po latach z łezką w oku: O, roku ów! Kto ciebie widział w naszym kraju... smile
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka