Dodaj do ulubionych

Nadzieja na wakacje...

28.04.20, 23:51
...pojawiła się w Grecji smile
fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-grecja-znosi-obostrzenia-otwarte-zostana-hotele-i-restauracj,nId,4465726
Obserwuj wątek
    • h_albicilla Re: Nadzieja na wakacje... 29.04.20, 07:12
      Na razie znoszenie ograniczeń dotyczących podróży dotyczy tylko Greków i to nie tak do końca- mieszkańcy beda się mogli przemieszczać tylko w obrębie swoich okręgów, nie można np popłynąć sobie na wyspy.

Dla niezorientowanych - w Grecji z okazji wirusa wprowadzono większy zamordyzm niż w Polsce - pozamykano wszystko, wprowadzono zakaz przemieszkania się poza miejsce zamieszkania, a mieszkańcy wciąż (do 4 maja) muszą uzyskiwać zgodę władz na wyjście z domu - wyjście trzeba zgłosić uzasadniając powód. Wychodzić rekreacyjnie będą mogli dopiero właśnie od 4 maja.

Osobiście czarno to wszystko widzę bo wydaje mi się, że jak Grecja w którymś momencie wpuści cudzoziemców i nagle im ta krzywa zachorowań poleci w górę, to z dnia na dzień okaże się, że nie możesz wyjść ze swojego pokoju bo władze uznały że trzeba znów wprowadzić ograniczenia. Mam zaplanowany wyjazd do Grecji ale cały czas sie zastanawiam bo jeśli nie będę mogła pojechac tam gdzie chcę, to w ogóle zrezyguję. Stracę ok 100 euro (bilety lotnicze) ale nie wydam na hotel, żeby potem w nim siedzieć zamknięta bo greckie władze tak zdecydowaly
    • arista80 Re: Nadzieja na wakacje... 29.04.20, 13:48
      Samo otwarcie hoteli nic nie oznacza. We Wloszech, od poczatku pandemii rzad nigdy nie nakazal zamkniecia hoteli, co nie oznacza, ze moga one przyjmowac turystow. Sa one przeznaczone dla osob przemieszczajacych sie z wyzszej koniecznosci np. z powodu pracy (nowo zatrudnieni lekarze i personel sanitarny pochodzi z calego kraju), czy tez z przyczyn zdrowotnych (umowione badanie lekarskie, ktore musi zostac przeprowadzone akurat w danej klinice, w koncu ludzie choruja nie tylko na covid). Poniewaz w praktyce takich osob jest malo, 90% wloskich hoteli zostalo zamknietych, ale z decyzji wlasciciela, a nie nakazu rzadowego.
      Tak wiec na drugi raz zanim zaczniesz zakladac durne watki najpierw naucz sie interpretowac pewne dane, przede wszystkim otwarcie dla obywateli - ty obywatelem Grecji nie jestes, nawet by cie do kraju nie wpuscili. Po drugie skoro zaczynaja otwierac firmy, to prawdopodobnie zaistnieje koniecznosc przemieszczania sie pracownikow. Ale to nie oznacza, ze teraz mozna swobodnie chwycic za walizke i pojechac sobie na wakacje.
          • karme-lowa Re: Nadzieja na wakacje... 29.04.20, 14:58
            niemaznaczenia napisał(a):

> Czy to normalne na emamie, kiedy po zadaniu kilku pytań osobie, z której wychod
            > zi ewidentna mitomania, ta osoba nazywa was trollem i blokuje?
            U niego to normalne. Tylko że on nikogo nie blokuje, bo nie miałby z kim już rozmawiać😂.
      • h_albicilla Re: Nadzieja na wakacje... 29.04.20, 14:49
        O wznowieniu lotów międzynarodowych coś tam przebąkują o końcu czerwca/początku lipca ale konkretnych planów nie ma. Ponoć na początku loty będą nie ze wszystkich państw Europy, turystom z Bałkanów mają pozwolić na wjazd samochodem.
          • bywalec.hoteli Re: Nadzieja na wakacje... 29.04.20, 15:03
            Dzięki za info. Takie kraje jak Grecja czy Chorwacja które nie są bogate i żyją z turystyki to chyba musza wymyślić jakieś rozwiązanie sytuacji żeby przetrwać. Tak myślę.
            Moje dzieci do dziś wspominają Grecję mimo iż było to prawie 2 lata temu.
            • arista80 Re: Nadzieja na wakacje... 29.04.20, 15:20
              Wlochy, ktore tez w duzej mierze zyja z turystyki (szczegolnie miasta nadmorskie) w tym roku stawiaja przede wszystkim na turystyke krajowa, staraja sie wypromowac mniej znane miasteczka, lokalna kuchnie i kulture. Na pewno nie przyniesie to obrotow porownywalnych do ubieglych lat, ale biura podrozy i hotele licza ze przynajmniej uda mi sie przetrwac.
      • bywalec.hoteli Re: Nadzieja na wakacje... 29.04.20, 18:38
        arista80 napisała:

> Tak wiec na drugi raz zanim zaczniesz zakladac durne watki najpierw naucz sie i
        > nterpretowac pewne dane, przede wszystkim otwarcie dla obywateli - ty obywatele
        > m Grecji nie jestes, nawet by cie do kraju nie wpuscili.

Nie przesadzasz trochę? Masz tu masę durniejszych panikarski wątków, a przyczepiłaś się do mnie, który tylko napisałem, że nadzieja na wakacje pojawiła się w Grecji i zamieściłem link:

fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-grecja-znosi-obostrzenia-otwarte-zostana-hotele-i-restauracj,nId,4465726
        Trochę kultury proszę pani!
        • arista80 Re: Nadzieja na wakacje... 29.04.20, 18:57
          Przyczepilam sie do ciebie z racji tego, ze napisales glupi post. Jak nie zrozumiales to tlumacze ci jeszcze raz. Otwarcie hotelu nie rowna sie mozliwosc pojechania na wakacje. We Wloszech hoteli nigdy nie nakazano zamykac, i co? Nico, bo te hotele byly przeznaczone dla osob przemieszczajacych sie z okreslonych powodow, a nie wycieczkowiczow. Wiec podobnie w Grecji, jezeli nie zostanie zniesiony lockdown, granice beda zamkniete, to to ze otwarto hotele nic nie znaczy. Zreszta juz samo slowo °dla obywateli° sugeruje, ze do Grecji pojedziesz sobie najwyzej palcem na mapie. Jak na drugi zechcesz zablysnac to zapoznaj sie dokladnie z tematem, a dopiero potem smaruj watki.
          • bywalec.hoteli Re: Nadzieja na wakacje... 29.04.20, 20:04
            A czy ja napisałem, że na pewno pojedziemy na wakacje do Grecji? Napisałem, że jest nadzieja na wakacje. Grecy żyją z turystyki i nie wierzę, że jeśli będą możliwości, to nie wpuszczą turystów. W artykule nie napisali o ograniczeniach. Mój post nie jest głupi.
            Może jednak twoja odpowiedź nie była przemyślana?
            • arista80 Re: Nadzieja na wakacje... 29.04.20, 20:31
              Halo bywalec, mamy pandemie, to chyba jasne, ze teraz sa wszedzie ograniczenia. Trzeba o nich ci specjalnie pisac?
              A o wpuszczeniu czy nie wpuszczeniu zagranicznych turystow decyduje rzad. Ja nie znam obecnej sytuacji Grecji, jak cie to tak bardzo interesuje to zamiast wymyslac wlasne teorie i w co ty wierzysz, zapoznaj sie z obecna sytuacja w Grecji i sprawdz co zadecydowal grecki rzad.
              Jak pisalam rowniez wloska gospodarka opiera sie w bardzo duzej mierze na turystyce. A w tym roku nie przewidziano turystow z zagranicy, pomimo, ze dla wloskich przedsiebiorcow dzialajacych w sektorze turystyki oznacza to duze straty. Ale tak jest i w tym roku stawia sie przede wszystkim na turystyke krajowa i lokalna.
              • bywalec.hoteli Re: Nadzieja na wakacje... 29.04.20, 20:35
                Nie wiesz co będzie za 4 miesiące. A lato w Grecji długie. Rozumiem, że masz inne zdanie ode mnie i nie spodziewasz się żadnych możliwości wypoczynku w Grecji, ale to wciąż nie jest wystarczający powód, by uważać wątek za durny.
        • pani-nick Re: Nadzieja na wakacje... 29.04.20, 19:12
          Ty zawsze „tylko” coś napiszesz.
          Problem w tym, ze wcześniej nie byłeś tak rozreklamowany, to i nie każdy zauważył, ze lubisz wirtualne plany. O samo pytanie o to jakie auto kupić, gdzie poleciec do USA, czy gdzie kupić dom nikt by się nie czepiał.
          Irytujące natomiast jest odpowiadanie komuś, udzielanie informacji bez tak naprawdę sensu.
          Ty nawet nie zdołałeś od roku i 3 miesięcy kupić PODUSZKI czujesz to? PODUSZKi, o która pytałeś w lutym 2019 roku.
          Nie zmieniłeś samochodu, choć wątków założyłeś chyba kilkanascie na dwóch forach, do USA lecisz razem z Tol wink itd.
          Każdego roku zakładasz wątki o wakacjach (letnich i zimowych) i każdego roku tylko pytasz. Zaczynam odnosić wrażenie, ze na podstawie zebranych tu info tworzysz potem bajki dla znajomych.
          Zrób pożytek z tych swoich pytań i stwórz sobie mapę marzeń. Mi pomogła w ciągu 3 lat zrealizować 70 %marzen, które na dzień tworzenia mapy wydawały się totalnie nierealne.
          Ale blagam🙏 Przestań już z siebie robić forumowego głupka 🙏

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka