Dodaj do ulubionych

Czy ktoś mógłby wkleić ten artykuł?

02.05.20, 15:48
warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25913177,zamek-krolewski-tak-biblioteki-nie-wiemy-co-sie-zmieni.html#s=BoxLoWaImg4
Niestety dalsza część jest dostępna tylko dla prenumeratorów, a mnie zależy na fragmencie dotyczącym bibliotek w Warszawie. Czy ktoś może ma prenumeratę i mógłby wkleić?
Obserwuj wątek
  • pade Re: Czy ktoś mógłby wkleić ten artykuł? 02.05.20, 15:50
   Biblioteki: wszystkie książki na kwarantannę
   Jak słyszymy w ratuszu, biblioteki mogą zostać otwarte około 11 maja. - Chcemy, żeby jednego dnia zaczęły działać wszystkie miejskie czytelnie - mówi nam Artur Jóźwik, dyrektor Biura Kultury.

   W przyszłym tygodniu ma odbyć się narada ze wszystkimi dyrektorami bibliotek w tej sprawie. Urzędnicy sprawdzą, czy wszystkie placówki posiadają odpowiednią ilość środków ochronnych. Jóźwik zapewnia, że biblioteka będzie miała obowiązek poddać każdą zwracaną książkę kwarantannie. - Nie wszystkie czytelnie są na to przygotowane, dlatego wolimy poczekać - dodaje Jóźwik.

   Biblioteka z Ochoty rozesłała już wiadomość do wszystkich czytelników: „W związku z rekomendacją rządu o otwarciu bibliotek prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie oraz na Facebooku, w których będziemy informować o terminie otwarcia bibliotek na Ochocie”.

   Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego będzie nieczynna do 15 maja. Z kolei Narodowa „rekomenduje otwarcie czytelń w bibliotekach w IV etapie znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19”. - Obecnie czytelnia główna przechodzi modernizację. Na czas remontu udostępniamy książki w czytelni tymczasowej, w małym pomieszczeniu, w którym nie zagwarantujemy czytelnikom bezpieczeństwa - mówi nam Barbara Maria Morawiec.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka