Dodaj do ulubionych

Moja opinia w sprawie wyborów prezydenckich

02.05.20, 19:31
Otóż uważam, że to jest sytuacja niekorzystna dla wszystkich, z PiSem włącznie.

Niezależnie kto wygra korespondencyjnie, to ciągle będzie podnoszony postulat, że został nieprawidłowo czy nielegalnie wybrany.

Nie ma normalnych kampanii, debat, przedstawiania programu, jeżdżenia po polsce i częstowania herbatą czy drożdżówką. Ja np. nie wiem nic o programach kandydatów.

Na skutek prawdopodobnie niskiej frekwencji i braku doświadczenia w organizacji takich wyborów może się też wydarzyć, że wygra ktoś przypadkowy.
Uważam, że w sytuacji obecnej powinien wygrać Andrzej Duda, ale w normalnych wyborach, gdyż opozycja jest bardzo, bardzo słaba i nie ma nikogo, kto mógłby zagrozić PAD - no może Kosiniak jest na jakimś tam poziomie - ale on raczej nie porwie tych, którzy nie myślą i chcą głosować np. na miłych choć bez treści Kidawę czy na Biedronia.
Prezydent nie ma aż takiej władzy w PL jak rząd i sejm mają. Także nie wiem czy nie lepiej byłoby przełożyć tych wyborów na za rok.
Słyszałem jednak, że nie chcą wprowadzić stanu wyjątkowego w PL, bo musieliby koncernom płacić gigantyczne odszkodowania - ktoś wie jak to jest?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka