Dodaj do ulubionych

A co na obiad u wegetarianek i weganek?

03.05.20, 14:54
Pochwalcie się proszę.
U nas kapuśniaczek i tortilla z tofu i warzywami. Taka fuzja ✌
Obserwuj wątek
    • b-b1 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 14:57
      Grochówka z grzankami i papryka faszerowana z frytkami .
      • paniusiapobuleczki Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:02
        No ale czym faszerowana? Ja ostatnio faszerowałam sztucznym mięsem, pieczarkami, cebulą i ryżem. Papryka była bardzo smaczna ale podawałam z kartoflami więc ryż mi zgrzytał (mentalnie, nie smakowo) ale bez niego nie miałabym tyle nadzienia.
        • biala_ladecka Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:13
          Ja faszeruje kasza jaglana z jarmuzem. Uwielbiam pieczony jarmuz.
        • b-b1 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:16
          U mnie papryka jest całkowitym daniem - faszeruję ryżem grzybami i warzywami(fasolka szparagowa, marchew, kukurydza itp) .... i wszyscy do papryki chcą frytki😁- uwierz -nie zgrzyta😁
          • paniusiapobuleczki Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:47
            smile
      • aquella Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:43
        Zupa z czerwoną soczewicą
      • potworia116 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 18:41
        Krupnik z brokułem i grillowane warzywa z ziołami.
        • danaide Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 04.05.20, 13:41
          Krupnik, grochówka, kapuśniaczek?

Myślałam, że to nazwy tradycyjnych polskich zup, które bez wkładki mięsnej nie mają racji bytu... Wariację na temat krupnika i spółki rozumiem.
    • tt-tka Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 14:58
      Ani ja wege, ani wegan, ale akurat obiad byl W - kasza perlowa z grzypkamy (tak wlasnie ! rasowa perlowke robi sie z grzypkamy !) i zielone warzywka, mieszanka flazoletki, romanesco i brukselki. Na deser mus malinowy.
    • fornita111 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:02
      Zapiekanka jarzynowa z sosem udajacym beszamelowy wink
    • morgen_stern Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:07
      Gyros z Bezmięsnego z ryżem i wszystkim, co znalazłam w lodówce tongue_out plus dużo przyprawy do kebaba, papryki słodkiej, ostrej, koncentratu pomidorowego i śmietany.
      • biala_ladecka Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:16
        Czekam z utesknieniem na kalafior w normalnych cenach. Jeden z moich ulubionych przepisow:
        ervegan.com/2016/08/pieczony-kalafior-pomidorach/
      • biala_ladecka Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:17
        Sorry zle podpielo 😁
    • feniks_z_popiolu Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:11
      kalafior z curry
    • lauren6 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:18
      Naleśniki ze szpinakiem i na słodko.
    • djhenne Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:23
      Młode ziemniaczki z koperkiem, smażone papryczki pedron z solą, smażone pieczarki portobello marynowane w oleju, płatkach drożdżowych, dymie wędzarniczym i przyprawach, oraz zielone oliwki z czosnkiem, orzechami i natką.
      • fornita111 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:37
        O, to to bym zjadla! Super brzmi opis.
        A u mnie zawsze tak przasnie, prosto. Ciekawsze smaki, to tylko jak jemy poza domem wink
        • djhenne Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:43
          Dzięki 😉 trochę randomowy zestaw, akurat w lidlu było.
    • wiewiorazprl Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:27
      Spaghetti z cukinią, ostra papryczką, oliwkami, czosnkiem ,serem i jajkiem sadzonym
      • wiewiorazprl Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:28
        * bardziej wlanym na makaron niż sadzonym właściwie
    • cauliflowerpl Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:41
      Ja się ostatnio dowiedziałam, że jestem flexitarianką surprised bo teraz wszystko musi mieć nazwę, nie można tak po prostu powiedzieć "generalnie nie jem mięsa ale jak dadzą i dobre, to zjem".

Na obiad dziś placki ziemniaczane z duszonymi warzywami i surówką z kapusty.
      • tt-tka Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:49
        cauliflowerpl napisała:

> Ja się ostatnio dowiedziałam, że jestem flexitarianką surprised bo teraz wszystko musi
        > mieć nazwę, nie można tak po prostu powiedzieć "generalnie nie jem mięsa ale j
        > ak dadzą i dobre, to zjem".

Siostro ! Dzieki, bo i siebie moge teraz naukawo dookreslic smile
        • cauliflowerpl Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:54
          Prawda? Zawsze to tak jakoś brzmi... ja wiem... no, polansować się można! big_grin
      • mikams75 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 16:09
        oo, tez nie znalam tej nazwy a pasuje do mnie smile
      • redwineiswhatilike Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 16:17
        Ja tak miałam długo, mięso max raz w tygodniu i zwykle pierś z kurczaka jeśli już. Potem przestałam jeść całkiem. Nie wchodzi mi a jak mąż gotuje to jest mi niedobrze.
      • aandzia43 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 17:23
        A ja myślałam, że to się nazywa "panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek" wink Żeby nie było: też jestem felxitarianką.
      • zona_glusia Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 19:33
        Zyskało nazwę, bo co raz więcej ludzi się tak żywi. smile
      • danaide Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 04.05.20, 13:43
        To my z córką. Wczoraj jako baza gnocchi alla romana, dziś grzanki z jabłkiem, serem kozim i miodem.
    • anika772 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:47
      Dobry pomysł na wątek, chętnie się zainspiruję.
    • paniusiapobuleczki Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:52
      Wegański żurek z tofu wędzonym zamiast kiełbasy. Myślę jednak, że przerobię go na wegetariański czyli z jajkiem.
      No i w piątek odkryłam jak zrobić wegańskie plaski z cukinii- okazało się, ze płatki owsiane dobrze kleją.
      • mysiulek08 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 18:02
        z platkow owsianych wychodza calkiem calkiem burgery
        • lellapolella Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 22:06
          O tak, ja też robię.
    • redwineiswhatilike Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 15:54
      Nie jem mięsa, nie mogę jeść mnóstwa rzeczy ze względu na alergię i już totalnie nie mam pomysłu, bo nie mogę jeść bardzo wielu warzyw, które lubię, sera pleśniowego i żółtego, nic kiszonego, nic z puszki, żadnych strączków, żadnej soi ani tofu ani sosu sojowego, płatków owsianych i innych oprócz jęczmiennych, nie za dużo ryżu, makaronu a już na pełno nic pełnoziarnistego, nie mogę czekolady, ciastek. Mięso bym mogła jeść, nie uczula ale nie znoszę mięsa. Czytam tak i liczę, że trafię na jakiś pomysł na obiad z tego co mogę jeść.

U mnie ryż z podduszoną cukinią, bakłażanem, pieczarkami i boczniakiem.
    • amsterdama Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 16:00
      Pierogi ruskie+ barszcz.
      • amsterdama Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 16:01
        A dla nielubiącej pierogów- spagetti z sosem pieczarkowym.
    • mikams75 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 16:14
      dosyc czesto robie spaghetti czy inne makarany z pesto (tu roznie - z bazylii, z czosnku niedzwiedziego, z lisci rzodkiewek), spaghetti ze szpinakiem, rozne warzywa z kasza.
      Ostatnie odkrycie to pieczony kalafior i curry z cieciorka z jadlonomii.
      Dzisiejsze to pizza. Corka wege, ja mialam z wedzonym lososiem, wiec nie na temat. Na jutro mam w planie chaczapuri ze szpinakiem i serem.
    • feliz_madre Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 16:23
      Sałatka - Rukola, pomidorki koktajlowe, feta, mozarella, kukurydza, papryka, prażone pestki dyni i slonecznika. Wszystko z dressingiem z oliwy z oliwek, miodu i soku z cytryny. Na deser lody waniliowe z musem z malin, borówkami, bitą śmietaną, posypane orzechami i czekoladą.
    • pampelune Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 16:25
      Spaghetti z pesto bazyliowo-pietruszkowym i migdałami oraz z duszonymi porem, w ogóle por jest u mnie na pierwszym miejscu tej wiosny.
    • ginger.ale Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 16:33
      Risotto milanese.
    • pulcino3 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 16:49
      Młode ziemniaki z masłem, koperkiem, szczypiorkiem , kefir do picia.
      A w ramach czyszczenia lodówki, zrobiłam sałatkę jarzynową i łazanki suspicious
      • pulcino3 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 16:54
        I mix sałat z tuńczykiem,
        • pulcino3 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 17:03
          Dopiero teraz zauważyłam, że nie w ten wątek się wpisałamsmile
          ale z jedzeniem prawie mi wyszłosuspicious
    • pyza-wedrowniczka Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 16:54
      Zupa krem z marchwi i placki ziem łączące z sosem pieczarkowym
    • aandzia43 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 17:17
      Dziś obiad leniwca: makaron penne, pesto bazyliowe ze słoiczka, pokruszona feta i ziarna słonecznika. Nader smakowite a tylko kilka minut i kilka ruchów big_grin
    • mysiulek08 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 18:05
      bedzie pizza z grilowana cukinia, papryka i pieczarkami plus micha salaty z malinowym dresingiem
    • margot28 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 18:09
      czyszczenie lodówki czyli: młode ziemniaki z koperkiem, młoda kapusta, grillowane tofu wędzone. Deserów nie jadam. A na kolację twaróg z rzodkiewkami, szczypiorkiem i czosnkiem - tak będę śmierdzieć wink
    • fragile_f Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 18:26
      Meksykanskie tortille z czerwona fasola (usmazona z sosem pomidorowym, cebula i czochem), awokado, pomidorem, cebula, papryka i do tego troche jogurtu naturalnego i zielona salsa. A wczoraj ziemniaki, mini-boczniaki smażone w ciescie i ogorek kiszony. Jutro planuje albo pieczone ziemniaki z tzatzikami i serem feta albo moze pizze? W zamrażalniku czeka awaryjnie zupa z soczewicy.
    • sonia-3 Re: A co na obiad u wegetarianek i weganek? 03.05.20, 18:51
      U nas grzybowa i pierogi z kapustą i grzybami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka