Dodaj do ulubionych

Nie pamietam tytułu ani autora, ktoś pomoże?

04.05.20, 20:43
Na fali wątku o niestarzejąca się literaturę dla młodzieży ...Mam pytanie o dwie książki z mojego dzieciństwa, za nic nie mogę ich zlokalizować w necie, nie znam tytułów...
1. Powieść dla młodzieży. O ojcu z 2-3 dzieci, owdowiał i po krótkim czasie związał się z kobieta z 2-3 dzieci. Czyli nagle było mnóstwo ludzi w domu. Ksiazka pisana z perspektywy nastoletniej córki mężczyzny i jej wpisów do pamiętnika. Ogolnie wspominam to jako ciepła powieść, ta „macocha” była bardzo zorganizowana, stworzyła dla całej rodziny grafik obowiązków itp, była fajna itp. pamektam ze ten grafik dawał mi to kojące uczucie spokoju i kontroliwink
2. Zbiór Hinduskich (chyba) baśni. W każdym razie z Azji...jedna baśń byla o chłopcu który miał tak duża głowę ze wołano na niego „arbuz”. Zakochał się w jednej z 3 sióstr sąsiadka i poszedł się zadeklarować, a ta l mu powiedziała ze wyjdzie za niego jak ten wypluje nasiona arbuza. Chłopak się spiął i faktycznie wypluł pestki...dziewczyna się przestraszyła, najmłodszej zrobiło się go żal..dalej Nie pamietam wink

Zna ktoś tytuły??

Dzięki!
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka