Dodaj do ulubionych

Pazerny przedsiębiorca wg PIS

05.05.20, 13:51
Jadąc samochodem przełączyłam na rozmowę z którymś z ministrów ( nie wiem który bo włączyłam w trackie, zwracano sie p. ministrze). Przekaz był taki, ze wielu instytucjom czy firmom ciężko jest kupić płyn do dezynfekcji bo jest on drogi. Odpowiedź p. ministra "To zależy czy przedsiębiorcy sprzedający takie płyny są zachłanni. Tak wielu podniosło ceny ale są firmy (tu nastąpiła pauza), które ceny mają niskie. Chcą pomóc w walce z pandemią a nie się na niej dorobić". Nie było powiedziane jednoznacznie ale chodziło panu zapewne o Orlen i jego płyn.
Pan minister nie zająknął się słowem, ze płyny podrożały bo:
- zdrożał bardzo alkohol (tez zdrożał bo jest mały dostęp do skażalników z chin i inne skażalniki są drogie, jest tez ogranizczony dostęp do izopropanolu którego w PL nie produkujemy)
- zdrożały opakowania typu kanistry (częśc szła z Chin wczesniej częśc z Hiszpanii...teraz hiszpanskich na rynku brak)
- jeżeli producent podniósł dodatkowo cene to często jest to związane z tym ze inna jego produkcja leży i musi za coś firme utrzymać.
W kwestii taniego płynu Orlenu, pan minister nie wspomniał ze jest on taki tani...bo Orlen może go robić z etanolu spożywczego ale uwaga ma on zdjetą akcyzę. I teraz nie wiem czy nadal cięzko dostać płyn Orlenu ale nie zdziwłabym sie jak za jakis czas jakiś dziennikarz wykryje ze 70% tego płynu sprzedano z wielkim zyskiem do innych krajów, przy czym wyjątkowe warunki (jako pierwsi dostali pozwolenie na obrót, mogą robić z etanolu spożywczego bez akcyzy) były przyznane aby walczyć z pandemią w Polsce.
Miałam sobie kupić kawę, nie kupiłam bo i tak mi ciśnienie podniosła ta rozmowa.
Obserwuj wątek
    • b.bujak Re: Pazerny przedsiębiorca wg PIS 05.05.20, 15:06
      hanusinamama napisała:

> - zdrożały opakowania typu kanistry (częśc szła z Chin wczesniej częśc z Hiszpa
      > nii...teraz hiszpanskich na rynku brak)

a skąd takie informacje?
      przecież jest w kraju wielu producentów opakowań plastikowych, pierwsze słyszę o sprowadzaniu z Chin czy Hiszpanii - chyba, że myślisz o surowcu, który nota bene staniał i jest bezproblemowo dostępny
      • hanusinamama Re: Pazerny przedsiębiorca wg PIS 05.05.20, 15:40
        Stąd ze wiem jakie problemy mają moi klienci. Do płynu do sprywskiwaczy nie moze być kazdy kanister. Płyn jest klasyfikowany z ADRem. Butelek z dozownikiem brakuje też. Od 3 tygodni odprócz moich zwykłych zlecen albo szukam etanolu, albo skażalników albo kanistrów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka