Dodaj do ulubionych

Już się zaczęło, a będzie tylko gorzej

05.05.20, 21:22
Lekarce z najbliższej rodziny urywa się telefon, czy wystawi zwolnienie, bo ludzie dostali wypowiedzenie.
Ale wątek założyłam, bo zadzwoniła do mnie, może nie roztrzęsiona, ale mocno zdenerwowana kuzynka, która wynajęła przed pandemią mieszkanie małżeństwu, pan właściciel lokalu gastronomicznego, dosyć dobrze prosperującego nawet, pani niepracująca żona przy mężu W CIĄŻY.
Jak ją ostrzegałam, że lepiej samemu płacić czynsz niż wynająć rodzinie w ciąży, a potem z małym dzieckiem, to mówiła, że trzeba dać szansę, bo to mili ludzie, pan prowadzi biznes, nie można skreślać. A teraz państwo od 2 miesięcy, czyli od zamknięcia lokalu przestali płacić, telefonu nie odbierają, smsy ignorują. W umowie najmu niby jest, że w razie niepłacenia okres wypowiedzenia 2 tygodnie, a państwo wyprowadzają się do mamy, ale to zwykła umowa, u notariusza umowy najmu okazjonalnego nie podpisali, więc na dobrą sprawę tą umową kuzynka może se dude podetrzeć. Chce im wypowiedzieć umowę i jest obsłana, co będzie jak ją oleją i się nie wyprowadzą.
--
Co tam uczyć, żyć! Dlatego na Śląsku nikt się nie uczy, po prostu ludzie się rodzą, kopią grób i czekają. A że to trwa to z nudów kopią dalej i taka jest geneza wydobycia węgla.
(35wcieniu)
Obserwuj wątek