Dodaj do ulubionych

Jak kupujecie ubrania przez internet?

07.05.20, 09:07
Często są tutaj porady, że głupotą jest chodzenie na zakupy do CH, kiedy wszystko można zamówić z dostawą pod drzwi. Tym bardziej teraz. Ja rozumiem, że to byłoby wygodne, chociaż nigdy nie kupiłam ubrań przez internet. Dlatego, że nie wyobrażam sobie nie zmierzyć. Wiele razy mi się zdarzyło, że będąc na zakupach zmierzyłam 10-15 par spodni, a nie kupiłam żadnych. Każda miała jakiś defekt. Część marszczy się na udach z tyłu (rozmiar dobry, przód leży idealnie), inne maja za dużo materiału z przodu, robią mi się buły na wysokości bioder. Jestem normalnej budowy, nie nam nadwagi, nie jestem nieforemna, ani nie mam garba. Po prostu w swoich sklepach muszę przymierzyć wiele modeli zanim trafię na coś co jest dobrze uszyte i dobrze leży na mnie. Nie wyobrażam sobie zamówić 15 par spodni a potem wszystko odesłać, bo źle leży. Czy może właśnie tak się robi zakupy przez internet? Zamawiacie w różnych sklepach, po kilka ciuchów, a potem wszystko zwracacie? Od marca nie byłam na zakupach innych niż spożywcze. Ale robi się ciepło, przydało by się kilka rzeczy wymienić.
Obserwuj wątek
    • mona-taran Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 09:19
      Nie mam problemu z marszczeniem się czegokolwiek, wypełniam szczelnie ubrania, zwłaszcza spodnie :p
      A tak serio, to przez net kupuję ubrania typu koszulki, sprawdzone modele spodni, jakieś proste sukienki. Kiecki balowej bym nie kupiła jednak :p
      Nie kupuję też sandałów, bo muszę naocznie widzieć, czy mi nie objedzą stóp :p
    • lot_w_kosmos Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 09:19
      Najprościej mi kupić przez internet buty, sukienki i t-shirty.
      Buty odsyłam bardzo rzadko - zwykle wtedy, gdy nie wiem, na które się zdecydować. Biorę wtedy 2-3 pary i zostawiam po obejrzeniu te najlepsze.

Spodni przez internet nie kupuję absolutnie nigdy. Wiem , ze to byłoby skazane na porażkę.
      Niby jestem w miarę szczupła w tyłku i nogach, mam normalną proporcjonalną sylwetkę, ale żeby kupić spodnie, które mi pasują, to jest udręka. Więc przez internet nie kupuję.

Niestety problemem zaczyna być i w sukienkach to, ze marki szyją jak chcą. Nie ma standaryzacji rozmiarów, dąży się do zmniejszania rozmiarówki w celu poprawy humoru paniom przy kości. Efektem jest to, ze ja odesłałam ostatnio blisko 10 sukienek. Kupowałam, przymierzałam i odsyłałam.
      I muszę pójść po kieckę dzisiaj do CH.

Następnie żakiety - tu niestety sieciowo to tez loteria. Żakiet to jak garnitur, musi dokonale leżeć. A to da się stwierdzić tylko przymierzaniem.

A na koniec - własne posiadane standardy.
      One są wyznacznikiem tego, czy kupisz w sieci wszystko, czy nic.
      Niektórzy mają tak ustawiony poziom tolerancji do wyglądu ubrania, ze kupią wszystko, inni - muszą mieć doskonale dobrane ubranie i ich kupowanie w sieci męczy.
    • str8.up Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 09:44
      Ja co prawda kupuję głównie w lumpach albo TK m*XX, ale zdarza mi się coś zamówić przez Internet. W Internecie kupuję tylko rzeczy znanych mi marek, żeby mieć pewność, że materiał będzie co najmniej dobry. W tych sklepach mam już “swój“ rozmiar, a że noszę luźne ciuchy, to 1 cm w tą czy tamtą różnicy mi nie robi. Dżinsy kupuję od lat te same, ten sam model i rozmiar, nic mi się nie marszczy ani nie spada. Przez internet zamawiam najczęściej buty, ale to są albo buty sportowe marek, w których też mam "swój" rozmiar albo espadryle, które noszę od lat też w tym samym rozmiarze. Kupując rzeczy w lumpie też ich nie mierzę, biorę "na oko" i rzadko się zdarza, że puszczam dalej w obieg. Ale pewnie dużo w tym zasługi luźnych fasonów.

Natomiast tak obok tematu, to ja byłam mocno zaskoczona popularnością zakupów w necie w czasie tej kwarantanny. Kontenery na papier pod moim blokiem pękają w szwach od kartonów z różnych sklepów, głównie odzieżowych. Ja nie wiem, czy ci ludzie nie mieli w domu żadnych ubrań?
    • kosmos_pierzasty_x Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 09:55
      Znam swoje preferencje, rozmiar, fasony, które się sprawdzają oraz firmy, które sprzedają ciuchy wystarczająco dobrej jakości. Sporadycznie coś odsyłam. Zwykle trafiam. I nie, nie zamawiam 15 sztuk, raczej jak nie pasuje, to odsyłam i kupuję następne. Męża i dziecko też tak obkupuję, wszyscy zadowoleni, że nie muszą po sklepach biegać. Trudniej mi trafić w rozmiar mamy. Ostatnio nawet teściowa się przymierzała, ale żeby jej coś zamówić, ale ostatecznie się nie odważyła.
    • kropkaa Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 10:01
      Mam kilka marek w szafie, znam rozmiarówkę, wiem, na co zwrócić uwagę. Czytam składy. Pamiętam, że np. W Massimo dekolty są duże i nie ma co liczyć, że jeśli na zdjęciu na bezbiuściastej modelce jest do prawie do pępka, to podczas transportu cudownej się zmniejszy.
      Zdarza się, że z czymś nie trafię, ale to zwykle wina kroju, nie zamawiam np. spodni w rozmiarze swoim, za małym i za dużym.
    • tryggia Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 10:06
      Od kilku dobrych lat prawie nie chodzę do dużych sklepów, ubrania, buty, meble, rzeczy do domu i ogrodu kupuję przez internet. W znanych mi sklepach wiem co oznacza dany rozmiar i nie ma fakapów. Jeśli jednak coś mi się nie podoba - odsyłam.
      Kiedy jeszcze kupowałam stacjonarnie niemal nigdy nie mierzyłam. Znam swoją sylwetkę. Poza tym, w ciasnym kubiku wyglądam słabo, nie lubię rozbierać się w miejscach publicznych oraz widoku cudzych stop tuż obok.
    • mikams75 Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 10:34
      zdarzalo mi sie przerabiac po 10-15 par spodni i podobna ilosc plaszczy zimowych. Stacjonarnie to w ogole sobie darowalam, bo wybor byl maly a az tak to mi sie nie chce jezdzic gdzies dalej w poszukiwaniach. Stracilabym kilka wieczorow. Ze spodniami to jak sie trafi na "swoja" marke, kroj, to sie zwieksza szansa trafienia na dobre. Choc zazwyczaj jak kupuje, bo stare sie zniszczyly, to juz nie ma identycznego modelu, ale zazwyczaj cos tam podobnego znajde. Ale tez bylo tak, ze zamowilam 8 par spodni i 4 mi bardzo pasowaly, az nie wiedzialam, co zostawic. Zostawilam wszystkie 4 i mam zapas jeansow.
      Z bluzkami, koszulkami trafiam latwiej, z butami roznie. Wazne sa dla mnie komentarze i je czytam. Jak kolejna osoba pisze, ze buty sa bardzo waskie, to nie zamawiam, bo wiem, ze nie sa dla mnie. Ludzie tez pisza, czy material jest sztywny, czy lejacy itp. To tez wazne, w zaleznosci od oczekiwan. Sama tez staram sie pisac dobre komantarze. Dla mnie najwiekszym problemem jest to, ze producenci nie trzymaja rozmiarowek.
      Nawet w takich samych butach mi sie to ostatnio trafilo. Adidasy - kupilam w jednym miejscu w dwoch kolorach a krotko po tym znalazlam za polowe ceny te same. Wiec zamowilam te tansze. I te same buty, w tym samym kolorze i jedne byly wieksze, drugie mniejsze. Te w innym kolorze mialy zupelnie inny kroj, choc na zdjeciu byly identyczne.
      Podsumowujac - zamawiam i odsylam az natrafie na to, co mi odpowiada.
      • mikams75 Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 11:16
        jak kosztowne? wiekszosc sklepow ma odsylke za darmo.
        tam gdzie nie jest za darmo, to nie celuje po kilka rzeczy, tylko zamawiam duzo na raz, zeby bylo z czego wybierac, wowczas odsylka tez jest jedna. Ale i tak nie lubie doplacac, staram sie zamawiac tam, gdzie odsylki sa darmowe ew. moge za darmo odniesc do sklepu. O ile sa otwarte wink
    • jolie Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 11:22
      Nie przepadam za kupowaniem w necie. Ludzie chyba różnią się taką cechą, którą ja nazywam 'wymiarowością'. Moja siostra i matka są przykładami osób wymiarowych, dany rozmiar z reguły leży na nich dobrze, odsyłają towar z innych powodów niż to, że źle leży. Ja jestem osobą niewymiarową, bo mam bardzo waskie ramiona, krótki tułów, relatywnie długie nogi, ale jestem niska i mam dosyć szerokie biodra (w stosunku do ramion, spodnie kupuję w rozmiarze 38 że względu na biodra). Wiele rzeczy - od spodni do bluzek, leży na mnie źle. Choć udało mi się parę razy trafić dobrze. Męczy mnie odsyłanie, zniechęca mnie.
    • jehanette Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 11:23
      Niektórzy zamawiają wiele i odsyłają nietrafione, a ja po prostu kupuję w sprawdzonych sklepach, w których wiem jakie rozmiary/modele na mnie pasują. Odesłać zdarzyło mi się raz. Tyle że ja nie kupuję ton ubrań, kupuję to co realnie potrzebne dlatego mogę trzymać się sprawdzonych modeli i firm. Może mam też "szczęście" że jestem wysoka i szczupła, więc z przyzwoitych firm większość na mnie dobrze leży ^^
    • katiemorag Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 11:37
      Kupować przez internet ubrania to trzeba się nauczyć. Bo możesz zwracać w nieskończoność i być ciagle niezadowolona. Trzeba znać siebie i swoje gusta to jest podstawa. Wiedzieć w czym się dobrze wyglada, jakie,kolory pasują, jaki dekolt, fason sukienki i długość. Znać się na materiałach, chociaż podstawy. Jeśli bierzesz to wszystko pod uwagę i kupujesz ciuch jakiejś sprawdzonej firmy to masz duże szanse, ze będzie dobrze.
      Ja dużo kupuje w takim jednym outlecie internetowym. Wczoraj kupiłam sweter, wystawiony tam za 200 zł gdzie na Zalando widnieje po obniżce za 550. Ale sweter ma długość odpowiednia, kolory odpowiednie, skald trochę wełny + mało akrylu i wiskoza, powinno być dobrze.
    • koko8 Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 12:03
      Oprócz artykułów spożywczywczych, niemal wszystko kupuje przez internet od kosmetyków, po leki, wyposażenie domu i ubrania.
      Mam swoje ulubione firmy odzieżowe, które trzymaja rozmiarówkę i nie mam problemu z kupowaniem garderoby. Ale też zdarzyło mi sie kupić 15 par spodni, mierzyc przez cały wieczór, i odesłać z powrotem wszystkie sztuki. Ale co to za problem?
    • daniela34 Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 12:19
      Kupuję praktycznie tylko ubrania, które wcześniej widziałam w realu, ewentualnie modele zbliżone do tych, które już mam. Jeśli będę musiała coś kupić a przymierzalnie w sklepach będą nadal niedostępne, to będę kupować stacjonarnie, mierzyć w domu i ewentualnie zwracać. Do galerii mam 5 minut samochodem, i tak będzie szybciej niż online.
    • leyla76 Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 12:28
      A jak jest w Polsce z płaceniem za zakupy internetowe? Płaci się z góry, bo jak czytam, ze ktos zamawia 15 par spodni i potem zwraca to musi mieć niezle pieniądze na karcie.
      W Szwajcarii większość rzeczy można zamówić na fakture, co jest bardzo wygodne, bo wtedy rzeczywiście można zamówić dużo, przymierzyć, odesłać i zapłacić tylko za to co sie zatrzymało. A jak jest w Polsce?
    • chersona Re: Jak kupujecie ubrania przez internet? 07.05.20, 12:37
      ubrania kupuję wyłącznie przez internet. dla córki czasem stacjonarnie. Często są to rzeczy używane, (dla mnie, dla dzieci kupuję nowe) rzadko się nacinam. Dżinsy i okulary korekcyjne wolałabym osobiście. Sporadycznie musiałam zwracać - raz, bo kobieta wysłała mi nie to co chciałam, raz bo buty były chyba z żelaza zamiast ze skóry.
      mężowi i synowi też często kupuję przez internet i z nimi zdarza mi się nie trafić z rozmiarem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka