Dodaj do ulubionych

Ekologia w dobie koronawirusa

07.05.20, 16:12
Zauważyliście, że temat ekologii, sprzątania świata, ratowania Ziemi, zero waste, oszczędzania zasobów naturalnych i wszystkie tematy związane z ochroną środowiska nagle straciły na ważności?
To ile się produkuje jednorazowych śmieci, wszystkie te foliowe rękawiczki, maseczki, odkażacze... W ciągu 2 miesięcy lata wypracowanych nawyków poszły w piach..

A najbardziej szkoda zwierząt, o których teraz mało kto myśli. 😥
Obserwuj wątek
    • fornita111 Re: Ekologia w dobie koronawirusa 07.05.20, 16:17
      No jak widzialam te foliowe rekawiczki wywalane gdzie popadnie, to mnie krewa zalewala. Ale pociesze cie, teraz ludzie bardzo malo podrozuja, nie chodza do knajp (wiec np slomki plastikowe nie sa w tak powszechnym uzyciu) i chyba ogolny bilans dla planety jest na plus wink
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Ekologia w dobie koronawirusa 07.05.20, 16:31
      Bo jak jest dobrze to można dbać o inne rzeczy, jak jest zagrożone życie to na c więcej się nie liczy, przy czym tu i teraz, walić kolejne pokolenia.
      Ja jestem eko, niw ma zajęć więc nie jeżdżę co chwile autem, do pracy tylko 2 razy w tygodniu. Maseczki wielorazowe mam, rękawiczek nie używam.
      Tak mój ślad węglowy zmalał.
    • asia_i_p Re: Ekologia w dobie koronawirusa 07.05.20, 21:46
      Niekoniecznie. Patrzę na swój bilans - dwie pary rękawiczek lecą na tydzień, bo jeździmy raz w tygodniu na zakupy. A kiedy chodziłam do pracy, to jednak tu kawka z automatu, tu nagle wpadłam na pomysł zakupów wracając z pracy, a nie miałam ze sobą torby, więc reklamówka - myślę, że bilans jest na zero, a nawet na plus obecnej sytuacji. Na minus może być, jeżeli ktoś był naprawdę zero waste przed początkiem epidemii.
    • tiszantul Re: Ekologia w dobie koronawirusa 07.05.20, 23:50
      "Zauważyliście, że temat ekologii, sprzątania świata, ratowania Ziemi, zero waste, oszczędzania zasobów naturalnych i wszystkie tematy związane z ochroną środowiska nagle straciły na ważności?"

To prawda, ale właśnie wracają. Jak wrócą problemy gejów to będzie po epidemii
    • solejrolia Re: Ekologia w dobie koronawirusa 08.05.20, 00:04
      To chyba zależy co się czyta, kogo obserwuje się na FB, i czym się człowiek zajmuje.
      Ostatnio sporo poczytałam m.in o osuszaniu bagien, o regulowaniu rzek.
      O tym, że rolnicy (głównie młodzi) odtwarzają nasadzenia śródpolne.
      No i o przekopie mierzei wiślanej (Eko-Unia złożyła skargę na Polskę do Komisji Europejskiej za nielegalny przekop.... uncertain )
      i też o tym, ze w zwiazku z pandemią, kryzysem, miasta bedą szukać oszczędności i będą cięły koszty m.in na walkę ze smogiem, ochronę drzew, nowe nasadzenia i jeszcze inne....

Generalnie o ekologii mniej się nie pisze, mniej sie nie mówi, tylko , niestety, w niekoniecznie dobrym kontekście....bo w Polsce zdecydowanie mało się robi w tym zakresie, teraz będzie z tym jeszcze trudniej

No i w czasie gdy nie mogliśmy chodzić do lasów, parków, wycinka drzew trwała w najlepsze, niestety...media o tym szeroko informowały, tylko co z tego, skoro rządzą nami pazerni idioci.
    • stephanie.plum Re: Ekologia w dobie koronawirusa 08.05.20, 00:18
      zauważyłam.

ja wożę w samochodzie (wiem, jest to środek lokomocji nieekologiczny) wodę i mydło.
      po wizycie w sklepie, aptece i tak dalej, myję ręce, zanim zasiądę za kierownicą. maskę mam wielorazową i ją piorę.

nigdy nie miałam ambicji zero waste, ale jednorazówek nie używam.
      jeśli rękawice, to takie gumowe do łokci, i je też myję po użyciu.
    • ritual2019 Re: Ekologia w dobie koronawirusa 09.05.20, 10:21
      feliz_madre napisała:

> Zauważyliście, że temat ekologii, sprzątania świata, ratowania Ziemi, zero wast
      > e, oszczędzania zasobów naturalnych i wszystkie tematy związane z ochroną środo
      > wiska nagle straciły na ważności?

??? Jest wrecz odwrotnie. BBC o tym jak to coronavirus pomoze w zmianach klimatycznych pisze codziennie od jakiegos czasu. Niestety ale wyglada to dosc powaznie, coronahisteria zmieni styl zycia, m.in publiczny transport nie wroci pewnie nigdy do tego co bylo przed, wiele innych przemyslow podobnie. Ludzie w wiekszosci beda pracowac z domow, liczna biur zostanie zmiejszona i pewnie zamienia je w mieszkania I tak rozwiaza kryzys mieszkaniowy. Do tego nauka bedzie part time q domu dzieki czemu bedzie jeszcze wiecej idiotow, beda tack and trace app, niby zeby wykryc ogniska coronavirus a w realu zeby kontrolowac masy...
      Tak sie swiat zmieni, juz widac skutki I nigdy do normy nie wroci. Ale masy sie boja wirusa i mysla ze resyrykcje to dla ich dobra.
      • ritual2019 Re: Ekologia w dobie koronawirusa 09.05.20, 10:26
        Oczywiscie to wszystko dla zachowania czystego powietrza (podczas lockdown poprawilo sie o 60%), wiele przemyslow z przed histerii nie odmowi sie a nowe beda musialy spelniac wysrobowane normy chroniace srodowisko, ludzie maja chodzic i rowerami jezdzic, pracowac z domu, lekarza wiedziec online, uczyc sie z domu itd. a soecjalne apps trace and track beda nas sledzic...
      • glanaber Re: Ekologia w dobie koronawirusa 09.05.20, 10:30
        „ publiczny transport nie wroci pewnie nigdy do tego co bylo przed”
        To jest ciekawe stwierdzenie. Masz rację, tutaj dużo się zmieni. Po pierwsze, ludzie znowu będą wybierać raczej prywatne samochody i ci, którzy muszą się przemieszczać, będą generować duży ruch samochodowy, spaliny, korki. Zniknie tak w ostatnim czasie promowany car-pooling, car-sharing, jakieś bla bla cary. Ludzie nie będą chętni do jazdy z obcymi lub będzie to wprost odradzane, a może zakazywane
        • ritual2019 Re: Ekologia w dobie koronawirusa 09.05.20, 11:26
          Zakazywane to raczej nie bedzie ale odradzane na pewno. Ludzie beda trzymani w strachu przez dlugi czas, jesli nie zawsze. Wielu bedzie pracowac I uczyc sie z domu wiec ruch bedzie mniejszy. Takze mniejsze mozliwosci czy raczej rzadziej kursujacy transport publiczny wielu zacheci do chodzenia I uzywania rowerow.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka