Dodaj do ulubionych

Przyjaznie z cudzoziemcami

08.05.20, 20:51
Mieliscie takowie? Macie jakies doswiadczenia w tym wzgledzie? Czy sie roznia od tych polskich? Czy znacie nacje, ktore do przyjazni "sie nie nadaja" i dlaczego?
Obserwuj wątek
      • mooimeisje Re: Przyjaznie z cudzoziemcami 08.05.20, 22:43
        mona-taran napisała:

> Piękna dziewczyno,to przecież zależy od człowieka, nie od nacji.

Zgadzam sie.

> Przyjaźnimy się z Holendrami, z Brazylijczykiem, mam dobre koleżanki z Portugal
        > ii, Francji, Indii..

Wyglada na to, ze jednak e-matki nie przyjaznia sie z cudzoziemkami, pomimo, ze zalezy to od czlowieka a nie nacji.
    • bergamotka77 Re: Przyjaznie z cudzoziemcami 08.05.20, 22:59
      Jak głupie pytanie to brak odpowiedzi. Człowiek to człowiek a jego narodowość nie wpływa na cechy przyjaźni. Przyjaźnie się np. z jedna Rosjanka ake jej narodowość kompletnie nie ma znaczenia. Miałam zaprzyjaźnione koleżanki z Włoch Francji Holandii Anglii USA Czech czy Indonezji i serio narodowość/religia nie miały nic do rzeczy. Albo
      pasuje nam dana osoba albo nie. Podobnie z facetami.

--
      bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
        • bergamotka77 Re: Przyjaznie z cudzoziemcami 09.05.20, 00:32
          Nie jest głupia rozmowa o przyjaźni tylko o narodowości. Podobnie w miłości. Miałam facetów z innych krajów i nie zauważyłam różnic wynikające z narodowości. Albo ci pasuje twój Włoch Niemiec Francuz Hiszpan Serb Australijczyk czy Macedonczyk albo nie. Ludzie są ludźmi po prostu.

--
          bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
    • masz_ci_los Re: Przyjaznie z cudzoziemcami 08.05.20, 23:12
      E, ludzie zazwyczaj nie różnią się aż tak bardzo. Co najwyżej to, co jest ekstremum w jednym miejscu, jest normą w drugim. Jedyny problem to język i tu mam pewną barierę. Niby zna się te języki obce, ale jak co do czego przyjdzie to jakoś ciężej precyzyjnie opowiedzieć historię, zażartować, zwierzyć się, zareagować. Jest to trochę bardziej męczące, dlatego w sumie bliższe przyjaźnie nawiązuję z Polakami.

Nacja, która do przyjaźni się nie nadaje? Może watykańska? big_grin
      • mooimeisje Re: Przyjaznie z cudzoziemcami 08.05.20, 23:18
        masz_ci_los napisała:

> E, ludzie zazwyczaj nie różnią się aż tak bardzo. Co najwyżej to, co jest ekstr
        > emum w jednym miejscu, jest normą w drugim. Jedyny problem to język i tu mam pe
        > wną barierę. Niby zna się te języki obce, ale jak co do czego przyjdzie to jako
        > ś ciężej precyzyjnie opowiedzieć historię, zażartować, zwierzyć się, zareagować
        > . Jest to trochę bardziej męczące, dlatego w sumie bliższe przyjaźnie nawiązuję
        > z Polakami.

Masz racje, mam podobne przemyslenia, tak naprawde przeszkoda dla ktorej ktos nie moze znalezc za granica przyjaciol nie jest rzekome zamkniecie miejscowych tylko wlasnie niewystarczajaco dobry jezyk.

> Nacja, która do przyjaźni się nie nadaje? Może watykańska? big_grin

Dobre, dobre, zapamietam i nie zawaham sie tego kiedys uzyc.
    • arista80 Re: Przyjaznie z cudzoziemcami 08.05.20, 23:56
      Mieszkam za granica, takze praktycznie wszystkie moje kolezanki sa innej narodowosci. Glownie Wloszki, ale tez z Moldawii, Rumuni, Anglii, Francji i Niemiec. Na co dzien kompletnie nie rozwazam tego w kategorii pochodzenia. To po prostu osoby z ktorymi sie przyjaznie.
    • konsta-is-me Re: Przyjaznie z cudzoziemcami 09.05.20, 00:17
      Mialam i mam.
      Nie udalo mi sie nigdy taK NAPRAWDE zaprzyjaznic z zadna Hinduska.
      Ani nawiazac glebszego kontaktu.
      Pomimo mieszkania w Indiach pare lat.
      To jest tak gleboka roznica kulturowa, ktorej ja nie umiem przeskoczyc.
      W milosci to nie przeszkadza, w przyjazni juz tak.
      Ciezko mi tez bylo sie zaprzyjaznic w Skandynawii.
      Nie moj typ mentalnosci, ludzie za zimni, za zdystansowani,nawiazywanie wiezi trwa w nieskonczonosc a ja czuje sie jak intruz czasami.
      To dobre albo dla skrajnych samotnikow,albo odwrotnie-dla bardzo pewnych siebie osob.
      Poza tym nie zauwazam jakichs znaczacych roznic, w sensie narodowosci.
    • po-trafie Re: Przyjaznie z cudzoziemcami 09.05.20, 09:06
      Tak, ponad 20% gosc na moim raczej niewielkim weselu to osoby obcych narodowosci. wliczam je w grono najblizszych przyjaciol, utrzymuje regularne kontakty po przeprowadzce do innych stref czasowych itp. Narodowosciowo to Kanadyjczycy, Brytyjczycy, Irlandczycy, Amerykanka - ale tez wiekszosc z nich laczy wielonarodowosciowa historia. Np wyprowadzili z ojczyzny 10 lat temu, albo kazde z rodzicow pochodzi z innego kraju etc. Laczy nas czesto milosc do podrozy, ciekawosc swiata, chec do eksperymentalnych doswiadczen np kulinarnych. Mysle ze obcosc dla niektorych ludzi moze byc zagrazajaca lub odpychajaca - ludzi z takim nastawieniem raczej unikam odruchowo (a i pewnie oni unikaja mnie).

Doceniam miedzynarodowe przyjaznie, choc czesto nie sa latwe.
    • ritual2019 Re: Przyjaznie z cudzoziemcami 09.05.20, 09:44
      mooimeisje napisał(a):

> Mieliscie takowie?

Tak, mam.

Macie jakies doswiadczenia w tym wzgledzie?

Tak, mieszkam za granica od dwoch dekad, zaprzyjaznilam sie z kilkoma tubylcami (nazwijmy to rodowitymi) oraz kilkoma ktore tez tu lata temu przyjechali. Mam sporo znajomych oczywiscie ale pytasza o przyjaznie. Mam tez partnera tutejszego.
      Jedna z moich najblizszych przyjaciolek jest Angielka i Hiduska. Szczerze mowiac to w ogole nie mysle o narodowsci, pochodzeniu, nie ma to znaczenia w niczym ani na krotka ani dluzsza mete.

Czy sie roznia od tych polskich?

Nie. Ludzie roznia sie mentalnosci tzn nacje, ale tez kazdy czlowiek jest inny i tak do tego podchodze. Nie z kazdym da sie zaprzyjaznic bez wzgledu na narodowosc.

Czy znacie nacje, ktore do przyjazni "sie nie nadaja" i dlaczego?

Nie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka