Dodaj do ulubionych

Co sądzicie o tej kuchni

10.05.20, 15:25
Kupić czy nie kupić? Plus dodatkowe szafki. Oglądałam na żywo, wykończenie mebli wydaje się być solidne. Od 4 lat mam kuchnie robiona na wymiar, która niestety nie spełniła moich oczekiwań pod względem trwałości. Nie chce wydawać kolejny raz fortuny na kuchnie pod wymiar, znalazłam taka w sklepie meblowym, i sama niewiem... co myślicie?
Obserwuj wątek
    • arganowa Re: Co sądzicie o tej kuchni 10.05.20, 18:54
      Układ do zaakceptowania tylko z wyspą, bo blatu roboczego masz tu o wiele za mało.
      Nie ufałabym szafkom z allegro za 4tys, to będzie paździerz, który ci się rozpadnie po roku kontaktu z wodą, parą wodną itd.
      • strachliwamama Re: Co sądzicie o tej kuchni 12.05.20, 09:42
        Obecnie mam kuchnie na wymiar kupiona 4 lata temu, płaciłam za nią 10 tys, i jest już w fatalnym stanie. Ta upatrzoną wyglądałaby identycznie jak na zdj, plus rodzinny stół 2 m, niewiem czy zdecydować się, czy jednak wstrzymać się. Wczoraj oglądałam ja na żywo i wydaje się być solidnie wykonana
        • madame_edith Re: Co sądzicie o tej kuchni 12.05.20, 09:49
          Ale co konkretnie może być w fatalnym stanie w kuchni po 4 latach? Może przyjrzyj się temu, co się zniszczyło i wymień tylko to. Ja gdybym w swojej wymieniła blat i fronty szafek to by wyglądała jak nowa, a koszt nieporównywalny z zakupem wszystkiego od 0.
          • evee1 Re: Co sądzicie o tej kuchni 12.05.20, 10:10
            Wlasnie, tez mnie dziwi na czym polega ten "fatalny" stan i czy dotyczy drzwiczek, wnetrza szafek czy blatu?
            Ja co prawda tez marze o wymiananie kuchni, ale moja kuchnia ma 22 lata, choc blat ma 10 lat i ADG tez bylo wymieniane w miedzyczasie. W zasadzie poza zzolklymi brzegami szafek, ktore widac w srodku, jest w ogole niezniszczona. A wymiana mi sie marzy, bo jest kuchnia jest stara i juz mi zbrzydla wink.
            • minniemouse Re: Co sądzicie o tej kuchni 12.05.20, 10:15
              a co za różnica. nie ma kuchni idealnej, a jak kto o takiej marzy to musi zapłacić dużo więcej i zrobić na zamówienie. a i to nie ma gwarancji.
              podoba ci sie ta - to bierz i ciesz się z tego co jest. za kilka lat kupisz sobie inna, nowa.

Minnie
      • mava Re: Co sądzicie o tej kuchni 12.05.20, 12:21
        bo???
        Ja mam identycznie usytuowany zlew i nie widzę uciążliwosci.
        Ba...właściwie mam identyczny uklad zlew - kuchenka, co wynika z doprowadzeń (wody i gazu).
        Co sądzę o samej kuchni?
        Sadzę, że słupek przy kuchence jest nieco bez sensu. Powinna być tam zwykły uklad szafek, czyli blat.
        I w ogole po latach doswiadczeń uważam, ze bezposrednio przy kuchence nie powinno być ŻADNYCH szafek wiszących bo syfią się niemilosiernie (oraz szybko niszczą i źle wygladaja).
        Wiele lat temu wydałam na same meble kuchenne (na wymiar) 20 tys. zł i uważam, obecnie, że to były zmarnowane pieniądze. Jakosc okazała się gorsza niz ta w moim rodzinnym domu (z PRL).
        Obecnie zamówiłabym w Ikei. Albo dużo taniej gdziekolwiek.
        Mniej żal wyrzucić 4 tysi niz 20. Proste.

• rozwiane_marzenie Re: Co sądzicie o tej kuchni 12.05.20, 13:05
      Kuchnia nie dla mnie, bo wiszące szafki są za wysoko, zlew w rogu (dla mnie nie do przyjęcia) i kuchnia obok słupka, który zaraz się osmoli. Ale może Ty będziesz miała inny układ?
      Ja bym brała, jeśli Ci się podoba i spełnia wymagania. Nie jest zbyt droga, więc najwyżej za 5 lat znowu wymienisz smile.
      Mam od nich inne meble (nie kuchenne) i są ok.
      • mava Re: Co sądzicie o tej kuchni 12.05.20, 13:20
        ciekawam w czym wam przeszkadza ten zlew "w rogu"???
        Ja mam zlew identycznie usytuowany, komora prawa to ociekacz, i mam zmywarke.
        ŁATWO jest np. odlać ziemniaki (gar z kuchenki, obracam sie i od razu zlew), łatwo jest opłukać np. marchewke i od razu do gara, wystarczy tylko odwrócic sie, łatwo nalac wodę do gara, czajnika czy dzbanka filtrujacego.
        No...naprawdę nie potrafie zrozumieć, w czym wam ten zlew przeszkadza...jak dla mnie to akurat ulatwienie...
        • rozwiane_marzenie Re: Co sądzicie o tej kuchni 12.05.20, 14:34
          Pewnie to kwestia przyzwyczajenia, nie wiem smile . A powiedz, jak zmywasz to w której komorze (bo na zdjęciu widzę dwie, bliższą ściany i dalszą). Pytam z ciekawości, bo nigdy nie miałam takiego zlewu w rogu (ani nikt z moich znajomych).
          • mava Re: Co sądzicie o tej kuchni 12.05.20, 14:44
            na ogół nie zmywam bo mam zmywarke.
            Blizej sciany jest ociekacz (zamiast komory) a komorę mam z lewej strony.
            Jesli cos, incydentalnie, zmywam, to w lewej komorze i odkladam na prawy ociekacz. Podobnie odkladam umyte warzywa czy owoce (choc te na dodatkowe sito).
    • bo1 Re: Co sądzicie o tej kuchni 12.05.20, 13:28
      Nie podoba mi się. Nierówne podziały. Aranżacja słupka jest dla mnie antyreklamą, bo wygląda strasznie. Cena to same gołe szafki w elementach, które trzeba samemu złożyć. Transportu i wniesienia też chyba nie obejmuje.
      Producent nawet nie podaje, jakie okucia dostarcza, a w kuchni muszą być naprawdę dobrej jakości. Nie pisze też, jakich materiałów użył. Można więc przypuszczać, że jakość jest słaba.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka