Dodaj do ulubionych

604 jedynie w Warszawie

10.05.20, 18:00
warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25927746,od-poczatku-zdalnej-edukacji-w-warszawie-szkolom-nie-udalo-sie.html?fbclid=IwAR3T5kVk8MmWCJm__RqmavEfUA6240H9trSHbQhzrVinGHBRYmXnpYUZmsA
Jak myslicie co robia? Rodzice tacy wyluzowani? Mowa o dzieciakach z podstawowki
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: 604 jedynie w Warszawie 10.05.20, 19:29
      > Jak myslicie co robia? Rodzice tacy wyluzowani? Mowa o dzieciakach z podstawowk
      > i

Część zapewne siedzi na rodzinnej zielonej Ukrainie, bo rodzice nie bardzo mają jak i po co w dobie zamknięcia granic i miejsc pracy wracać, część to rodzima radosna patologia z patologii, której szkoła i w czasach otwarcia za często nie oglądała, choć na listach miała, a dopiero reszta to wyluzowani rodzice, którzy stwierdzili, że 50% obecności i średnią powyżej 1,0 z każdego przedmiotu ich dzieci już mają, więc wystarczy, jak odbiorą świadectwo z sektetariatu w lipcu.

Swoją drogą, chętnie bym zobaczyła takie dane z innych dużych miast i dla odmiany z takich całkiem małych (coś mi mówi, że tam bez kontaktu mniejszy odsetek)
    • hanusinamama Re: 604 jedynie w Warszawie 10.05.20, 19:44
      U mnie w klasie jest jedno takie dziecko. Nie jest biedne, ma dostęp do internetu. Ma rodziców ktorzy mają totalnie wywalone. Dziewczynka ma starszą siostre w 5 klasie, to samo. Ale mama i jej partner mieli juz wcześniej wywalone na te dzieci.
    • asia_i_p Re: 604 jedynie w Warszawie 10.05.20, 20:26
      Ale nie udało się w ogóle kontaktu, czy nie robią zadań?
      My tak bez kontaktu nie mamy nikogo, ale mamy takich, którzy robią mało, i ze dwóch speców, którzy nie robią nic albo prawie nic. Do rodziców dodzwaniamy się regularnie, rodzice mówią, że przecież przez cały czas siedzą przy komputerze i pracują, my mówimy, że nic nie dociera, rodzice się dziwią, ale obiecują porozmawiać i tak to się kręci w zamkniętym kole. Czasem wpadają na lekcje zdalne, zwłaszcza jeden, ale to tak na pięć minut albo na konwersację klasową, głównie pogadać z kolegami. Moim zdaniem zakładają, że wrócą do szkoły i poprawią w tydzień.
      • antonina.n Re: 604 jedynie w Warszawie 11.05.20, 00:13
        Może. Ale jednak cześć szkół dobrze się spisała i zajęcia online są prowadzone bardzo przyzwoicie. Nauczyciele potrzebowali krótkiej chwili na ogarnięcie całej sprawy i ja na przykład obecnie widzę bardzo porządne materiały do nauki, nagrania, testy i w zasadzie bardzo spójny system nauczania i sprawdzania wiadomości.

Online nie wszystko jest możliwe do zrobienia i zweryfikowania, ale są też plusy - widzę po własnych uczniach. Zrobili się dużo bardziej samodzielni w wielu czynnościach, w których wcześniej liczyli na mnie. A jak się zrobili bardziej samodzielni to bardziej wierzą w swoje umiejętności i uważam to za bardzo pozytywne zjawisko. Dotyczy zwłaszcza młodzieży.
        Taka samodzielność w działaniu przynosi lepszy rezultat niż największe pochwałysmile.
    • chocolatemonster Re: 604 jedynie w Warszawie 11.05.20, 09:13
      Ja ostatnio dostalam maila od pani pt czemu tak malo pracy corki wysylam na apke (nie mamt zajec online;codziennie dostaje maila z wytycznymi co zrobic). Napisalam,ze oboje z mezem pracujemy na pelny etat i nie zmienilo sie to powodu wirusa,ja dodatkowo mam studia i egzaminy wlasnie teraz i,ze program z dzieckiem realizujemy (choc bor mi swiadkiem j.irlandzki jest wyzwaniem). I,ze po 12 h pracy nie skonstrujuje z corka statku z kartonu,nie wyrzezbie piratow z ziemniaka, nie nadam kazdemu z nich imienia i nie opisze pelnej historii kazdego z nich po irlandzku i nie zrobie z tego prezentacji ppoint bo zwyczajnie nie mam kiedy ale z przyjemnoscia poogladam takowe wykonane przez rodzicow,ktorzy nie pracuja.
      • kryzys_wieku_sredniego Re: 604 jedynie w Warszawie 11.05.20, 11:07
        To załatw opiekunkę która będzie to z dzieckiem robić.
        My też pracujemy, i babcia ogarnia 1/3 zadań.
        Chyba, że nie zależy ci na edukacji dziecka, to miej to w dupie nadal.
        Przepraszam ale z 10% ludzi pracujących tak ma i dają radę, nie jesteś wyjątkiem, żeby się pochylać nad twoją pracą.
        • grrruu Re: 604 jedynie w Warszawie 11.05.20, 11:11
          Edukacja dziecka nie ucierpi bo się nie zrobi kilku wydumanych zadań. Poza tym jak to wymaga takiego zaangażowania rodzica to jaka edukacja dziecka? Popis dla nadaktywnych rodziców jak te wszystkie konkursy plastyczne czy inne szopki rzeźbione z drewna przez pierwszoklasistów
          • chocolatemonster Re: 604 jedynie w Warszawie 11.05.20, 12:09
            Dokladnie. Robie kazdy punkt z codziennego planu plus zadania z polskiej szkoly. Rysujemy,pieczemy ciasta i chodzimy na spacery itd ale nie bede kazdej czynnosci fotografowala albo krecila filmikow bo nie mam kiedy. Dodatkowo apka dziala bardzo srednio i ostatnio zajelo mi godzine zeby powrzucac niektore rzeczy.
        • ichi51e Re: 604 jedynie w Warszawie 11.05.20, 12:53
          Bzdura. Moje dziecko siedzi 2 mce w domu. Do pracy z niemca musze zaganiac i suedzi nad tym i siedzi i siedzi i tylko siedzi bo glownie jest to przepisywanie i kolorowanie. Dziecko ze lzami w oczach pyta czy moze juz nie siedziec bo chce zbudowac rakiete na podstawie ksiazki Mysz w kosmosie, chcialby pomalowac akwarelki oraz ma plan jak narysowac wielka kocia bitwe. Wiec mowie zeby dal spokoj z przepisywaniem i sie zajal tym co lubi. Po dwoch miesiacach nieprzepisywanie i kolorwania dzieciak okazalo sie tak rece wyrobil ze okazalo sie ze jednak umie pisac i kolorowac. Baprawde nie ma roznicy czy dzieciak robi statek z kartonu czy rakiete z puszek, czy rzezbi w ziemkianku czy bawi sie blotem. Na etapie wczesnoszkolnym to sa sugestia a nie byc albo nie byc
    • kanna Re: 604 jedynie w Warszawie 11.05.20, 09:26
      Odpowiem tak: dziesięć lat temu posłałam dziecko do zerówki przedszkolnej.

Moja szkoła rejonowa zorientowała się w XII i wtedy to nawiedziła mnie pani z sekretariatu z pytaniem, co się stało i czemu dziecko nie realizuje...
      • asia_i_p Re: 604 jedynie w Warszawie 11.05.20, 10:53
        A to teraz są zmiany.
        Syn idzie do zerówki od września, zostaje w swoim przedszkolu, w połowie marca miałam telefon ze szkoły rejonowej z pytaniem, czemu jeszcze nie złożyłam papierów, zanotowali odpowiedź, poprosili o oficjalną informację z przedszkola we wrześniu.
    • aga_sama Re: 604 jedynie w Warszawie 11.05.20, 20:22
      Kolega syna podwórkowa patologia. Ósma klasa, tryb nieśmiertelności od początku pandemii nie odbierał żadnych wiadomości ze szkoły. Dzisiaj wezwali chłopaka do szkoły, która jest 20 metrów od jego domu. Ma przychodzić w tym i przyszłym tygodniu i pozaliczać. Nauczyciele będą przychodzić do szkoły, byle go klasyfikować i wypchnąć ze szkoły

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka