Dodaj do ulubionych

Lekko przebieg covid a testy/ ich brak..

11.05.20, 11:55
Zakładam nowy wątek bo w poprzednim moje pytanie się zgubiło.
Pytanie do tych, które miały lekki przebieg lub nie typowe objawy dla covid.
Mieliście robione testy?
Ktoś pisał o problemie trwającym 3-4 dni, skąd wiecie, że to był covid?
Pytanie nie jest złośliwe.
Pytam, bo od soboty mam objawy przeziębienia, do sanepidu nie ma szans się dodzwonić, jechać do zakaźnego to ryzyko bo wiadomo, że mogę przywlec coś gorszego.
I co zrobić?
Siedzieć kilka dni w domu, dzwonić do przychodni?
Testów też nie robią dla widzimisię pacjenta.
Obserwuj wątek
    • pani_tau Re: Lekko przebieg covid a testy/ ich brak.. 11.05.20, 12:09
      Zwróć uwagę na charakter kaszlu, czy jest mega suchy, tak jakbyś kaszlała tłuczonym szkłem.
      Widząc jak się PIS rwie do testów pozostają faktycznie tylko te komercyjnie.
      I próbuj z Sanepidem, mówię to ja, która nie raz i nie dwa przerabiala wielogodzinne usiłowanie dodzwonienia się do przychodni. Mój rekord to dopiero czterdziesta druga udana próba.
    • niktmadry Re: Lekko przebieg covid a testy/ ich brak.. 11.05.20, 12:15
      Ja miałam taki kaszel, mąż każdej nocy jeździł do apteki po inne leki/ syropy bo biedak spać nie mógł. Temperatura niska jak na wirusa bo nie przekraczała 37,5. Kaszlalam aż do wymiotów. Zwolnienie 2 tygodnie antybiotyk.... Bo lekarz, który mnie nadal nie pomyślał, że to korona. Było to na początku marca jak jeszcze otwarte były przychodnie.
      Ja sama uznałam to za zwykle przeziębienie ale znajomi, którzy chorowali tydzień wcześniej niż ja a ja u nich bywałam żeby zająć się ich dziećmi gdy byli chorzy - robili niedawno badania na przeciwciała i wyszly pozytywnie.
      Dodam, że na przełomie lutego i marca w Polsce nie było oficjalnie żadnego przypadku choroby.
    • leni6 Re: Lekko przebieg covid a testy/ ich brak.. 11.05.20, 13:19
      Jak chcesz zrobić test to zrób komercyjnie, na test z sanepidu nie licz. Jeśli pracujesz to zadzwoń do lekarza rodzinnego i poproś o zwolnienie, nie dlatego że masz covid tylko dlatego że jesteś chora.

Ja miałam u siebie takie podejrzenia ale na początku tego wszystkiego. Mój szef został wysłany do szpitala zakazanego z silnymi o objawami grypowymi i negatywnym testem na grypę, był za granicą ale nie we Włoszech, więc testu mu nie zrobiono. Jak krótko po tym złapałam przeziębienie to się zaszyłam w domu na 3 tygodnie, mąż robił zakupy.
    • mia_mia Re: Lekko przebieg covid a testy/ ich brak.. 11.05.20, 13:21
      Tydzień przed zamknięciem szkół siedziałam z kaszlącym dzieckiem w domu, była gorączka jednej nocy, mąż też tak kaszlał, że kupił sobie syrop (pierwszy raz odkąd go znam), jedna z najbliższych osób w tym czasie co kilka dni była w Mediolanie, my kilka dni wcześniej zaliczyliśmy lotniska i dwutygodniowe wakacje. Teraz ja jestem przeziębiona. Testów nie robiłam, robić nie zamierzam i nie wierzę, że to już za nami.
    • nikki30 Re: Lekko przebieg covid a testy/ ich brak.. 11.05.20, 13:37
      >Mieliście robione testy?

Jak byłam chora to testów w Polsce nie było...
      Wyszły mi przeciwciała. Oddałam osocze.
      >I co zrobić?

Obserwuj się - jeśli to Covid to dziś czujesz się super a jutro możesz czuć się znacznie gorzej (tak było u mnie).Unikaj ludzi, noś maskę jak musisz wyjść ( ale lepiej nie wychodź). Zapisuj objawy, mierz temperaturę, odpoczywaj. U moich dzieci był to tylko ból gardła przez kilka dni i tyle. Też mają przeciwciała. Przy przeziębieniu poprawa będzie szybko. Covid u większości dorosłych ludzi się ciągnął kilkanaście dni. Prawie wszyscy narzekali na permanentny ból gardła. Dla mnie to było takie połączenie grypy z przeziębieniem. Nie pomagały żadne leki!Przy przeziębieniu brałam zwykle Theraflu i na jakiś czas przechodziło a tu nic.
    • trillian Re: Lekko przebieg covid a testy/ ich brak.. 11.05.20, 13:38
      banicazarbuzem napisała:

> Zakładam nowy wątek bo w poprzednim moje pytanie się zgubiło.
      > Pytanie do tych, które miały lekki przebieg lub nie typowe objawy dla covid.
      > Mieliście robione testy?
      > Ktoś pisał o problemie trwającym 3-4 dni, skąd wiecie, że to był covid?

Z myślenia życzeniowego.

Ja bym na Twoim miejscu zadzwoniła do przychodni
    • joanna05 Re: Lekko przebieg covid a testy/ ich brak.. 11.05.20, 14:42
      Dzwonić do lekarza, po leki i diagnozę. Obserwować się i leczyć. Testów nikt Ci "na widzimisię" nie zrobi, a nawet jakby zrobili i wyszedł pozytywny - to co? Od testów się nie wyleczysz.
      Jak Ci się pogorszy, ale tak potężnie, to Cię pewnie przetestują i po pozytywnej diagnozie trafisz na długie tygodnie do zakaźnego. Oby nie. Na pewno nie warto tam się pakować z objawami przeziębienia, po co? Tlenu też nie dostaniesz, leków na wirus brak. Izoluj się, mierz gorączkę, zadzwoń do rodzinnego. Na razie nic więcej nie zrobisz.
      • lwica_24 Re: Lekko przebieg covid a testy/ ich brak.. 11.05.20, 20:30
        Tak, tak - lekarz postawi diagnozę bez badania. Gratuluję .
        Obserwować... owszem, ale czasem to nie wystarcza.
        Testy nie lecza, ale są wskaźnikiem. Mamy dwa rodzaje testów - genetyczne - stwierdzające czy jesteś chora czy nie ( drogie i trudnodostępne) i immunologiczne, które potwierdzają ( lub nie) kontakt /przechorowanie. Te są tańsze - około 90 zł i dostępne. Czekam na wynik.
        Jak się potężnie pogorszy to może być źle. Czy warto ryzykować?
        Nie na dł;ugie tygodnie, ale na pewien czas. w zakaxnym nie gryzą tylko leczą. W domu nie zawsze są takie mozliwości. My mieliśmy sterydy, koncentrator tlenu i pewne umiejetności a i tak trzęśliśmy sie nad ojcem ze strachu. Pewnie gdybysmy nie byli lekarzami to by nie przezył.
        Skąd pewność, że w szpitalu nie poda się tlenu? No skąd?
    • lwica_24 Re: Lekko przebieg covid a testy/ ich brak.. 11.05.20, 16:50
      Prawdopodobnie przeszliśmy covida.
      Mielismy styczność z potencjalnie chorymi, ale nie mielismy wystarczających środków ochrony osobistej. Oczywiście o testach nie ma mowy, bo czego nie widać tego nie ma.
      Mąż- bóle mięśni, bóle głowy, stan podgorączkowy, przemijająca duszność, zaburzenia smaku.
      Ja- bóle mięśni, dreszcze, kaszel.
      Ojciec- wysoka gorączka, kaszel, zapalenie płuc na słuchawkę, duszność, biegunka.
      Jesteśmy na zwolnieniu. Jutro robimy test immunologiczny.
      Zarówno mąż jak i ja bylismy skąpoobjawowi i gdyby nie to, ze zdecydowaliśmy sie na zwolnienie moglibysmy byc xródłem zakażenia wielu osób.
      Po co testować lekarzy? Lepiej udawać, że są zdrowi.
    • danaide Re: Lekko przebieg covid a testy/ ich brak.. 11.05.20, 18:06
      Do zakaźnego jedziesz tylko z dusznościami i gorączką (info z Wolskiego). Do tej pory leczenie objawowe.
      Nie rozumiem tego pędu na omylne testy. Po wolałabym komplet badań z RTG płuc. Póki co jesteśmy wszyscy udupieni, a nie tylko Ci, którzy nie mieli testu/przeciwciał/szczepień.
    • anorektycznazdzira Re: Lekko przebieg covid a testy/ ich brak.. 11.05.20, 21:43
      Tak, siedzieć w domu kilka dni, oczywiście do ustąpienia objawów plus kilka na zapas.
      Kategorycznie nie łazić po mieście i nie przyjmować gości.
      I to wystarczy, szpital jest doskonale zbędny, jeśli objawy nie wymagają hospitalizacji. Natomiast kwarantannę każdy rozsądnie myślący człowiek potrafi utrzymać sam.
      Rzeczywiście testów "na katar" nikt Ci nie zrobi. Czy miałaś COVID? Może tak, a może nie. W pracy mam bezpośredni wgląd jak to wygląda, bo wiem jak wychodzą testy serologiczne umożliwiające stwierdzenie, że "tak, przechorował/a". Otóż ludzie absolutnie pewni, że mieli kowid, bo mieli wredne grypowate objawy, straszny kaszel, gorączkę, a nawet utratę smaku i węchu na jakiś czas- nie mieli Covid19. Inni- mieli, nie wiedzą kiedy, "chyba to wtedy jak myślałam, że mnie na spacerze przewiało".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka