Dodaj do ulubionych

Nadal problemy z paszportami w PL?

14.05.20, 11:42
Dajecie rade zlozyc wniosek albo odebrac paszport?

Moj lezy gotowy do odbioru od kilku tygodni.
Nikt nie odbiera telefonu, nikt nie odpowiada na maile ... hmmmm ....
Obserwuj wątek
  • zosia_1 Re: Nadal problemy z paszportami w PL? 14.05.20, 11:48
   Z odebraniem paszportu rozumiem, że mogą być kłopotu np. nieotwarte urzędy. Ale zmroziło mnie, jak ostatnio była info, że jest problem e złożeniem wniosku o paszport, że urzędnicy wypytują a po co paszport (a żeby był) i np. nie chcą przyjąć wniosku o paszport, co jest ich absolutnym obowiązkiem, aby przyjąć wniosek , ale nie chcą , bo przy odmowie ewentualnej trzeba wpisać podstawę prawną, a tu jest "bez żadnego trybu". Coś zaczyna coraz bardziej pachnieć PRL-em
  • joanna_poz Re: Nadal problemy z paszportami w PL? 14.05.20, 11:59
   nadal jest problem.
   u mnie na stronie biura paszportowego do niedawna byl komunikat, że generaalnie zamkniete, trzeba dzwonić i wydają tylko w przypadkach nie cierpiącychy zwłoki to teraz:

   przyjmowani są klienci w celu złożenia wniosku o dokument paszportowy oraz odbioru paszportu wyłącznie:
   - posiadający anulowaną rezerwację internetową wizyty przypadającą na okres od 16 marca br. do 15 maja br., którzy w procesie anulowania wizyty zadeklarowali drogą elektroniczną do dnia ogłoszenia niniejszego komunikatu zainteresowanie przeniesieniem wizyty na inny termin, lub
   - w sytuacjach niecierpiących zwłoki;

  • kryzys_wieku_sredniego Re: Nadal problemy z paszportami w PL? 14.05.20, 12:19
   Nie tylko z paszportami, bo praktycznie każde postępowanie administracyjne gdzie możesz się zapoznawać, składać wyjaśnienia czy uczestniczyć w rozprawie administracyjnej - leży i kwiczy.
   A wy tu o paszportach ... wiem przywodzi na myśl PRL ale my mamy powstrzymywane postępowania, gdzie mamy wypłacać po setki tysięcy odszkodowań, bez decyzji się "ni da."
   • berber_rock Re: Nadal problemy z paszportami w PL? 14.05.20, 12:28
    A wy tu o paszportach ...

    Wiesz - jakby Ci to. Dla obywatela polskiego zamieszkalego za granica i majacego starszawych rodzicow w PL czasami wymagajacych pomocy, posiadanie waznego paszportu w obecnych warunkach jest dosyc kluczowa sprawa.
    Wez pod uwage, ze dowodow czesto tez nie posiadamy, bo tych nie da sie wyrobic w konsulacie. Trzeba po nie jezdzic do PL, ale wpierw trzeba moc tam wjechac.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka