Dodaj do ulubionych

Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego"

16.05.20, 11:31
Ogladalyscie.nowy film Sekielskich pt. Zabawa w chowanego? Premiere byla dzis o 10.
Obserwuj wątek
    • doubledoublejoyandtrouble Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 16.05.20, 11:55
     sofia_87 napisał(a):

     > To trzeba oglądać na raty, jak poprzednia część sad

     Wiesz, ja mam takie wrażenie, że powinno sie to obejrzeć, oni to po coś zrobili, po coś chcą tym ofiarom oddać sprawiedliwość. A jednocześnie, jak któraś niżej napisała - czuję fizyczny ból, aż mnie skręca. No i mam ochotę zamknąć dzieci w domu foreva, choć ani na religię, ani do kościoła nie chodzą...
     • sofia_87 Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 16.05.20, 12:15
      Ja też czułam fizyczny brud i wściekłość, na to drugie pomaga intensywny trening.
      We mnie, matce, to była wręcz agresja, mogłabym takie bydle rozszarpac gołymi rękami
      Ogladalam wlasnie dla ofiar, wiem, że one właśnie z tego powodu zdecydowały się opowiedzieć swoje historie, ja z szacunku muszę obejrzeć.
      Wiem też, że kiedyś pokaże te filmy moim dzieciom, choć to za co najmniej 10 lat, żeby wiedziały co im grozi oraz żeby być może umiały rozpoznać w koledze ofiarę i zwrócić się po pomoc dla niego.
      Religia i kościół to nie moje klimaty, ale nigdy nie wiadomo kogo spotkamy na naszej drodze.
      • doubledoublejoyandtrouble Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 16.05.20, 12:19
       Tak, to mądre co piszesz. Choć nie mogę pozbyć się myśli, że jesteśmy zmuszeni do ostrzegania dzieci coraz wcześniej. I to czasem bywa po prostu okropne. Już nawet nie przez to, że musisz znaleźć słowa odpowiednie dla ośmiolatka, na przykład, tylko dlatego, że myślałaś, że masz jeszcze czas, że możesz opowiedzieć o tych kwestiach, ostrzec za rok, dwa, trzy. Mnie to pozamiatało sad(
       • sofia_87 Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 16.05.20, 12:38
        Poprzednia część zaczyna się od wspomnień kobiety, która była molestowana jako dziecko przygotowujace się do komunii, więc nie, to nie jest za wcześnie sad
        Ja mam dzieci w wieku 2 i 4 , syn już trochę wie, przy okazji czytania książek "uswiadamiajacych".
        Przede wszystkim dzieci muszą wiedzieć, że chocby nie wiadomo co, to rodzice uwierzą i staną po ich stronie oraz to, że dorośli nie są bogami, więc dziecko ma prawo się nie godzić na rzeczy, które nie sa komfortowe. Np. syn nie lubi się przytulać i być całowany przez "obcych", mam tu na myśli dalszą rodzinę , ja byłam i jestem taka sama, więc wie ma prawo się przywitać usciskiem ręki , gdyby ktoś tego nie uszanowal to protestuje i przychodzi prosić o interwencję.
        Takie poczucie odrębności i wymaganie szacunku jest dobra droga. Plus sztuki walki 😀 ja się dwa razy obroniłam dzięki temu, choć tylko w tym drugim to było coś na kształt molestowania mnie i kokezanki. Chłopak dostał kopa tam gdzie boli, tak bolalo aż jego matka wezwała pogotowie 😁
        • doubledoublejoyandtrouble Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 16.05.20, 12:42
         sofia_87 napisał(a):

         Gorąco popieram sztuki walki, moje ćwiczą od wielu lat i to jedna z najlepszych naszych decyzji była. Ja w rozmowach z dziećmi posiłkowałam się jeszcze bardzo sensownym zdaniem, podrzuconym mi przez fachowca: "Jeżeli ktoś w jakichkolwiek okolicznościach powie ci TYLKO NIE MÓW RODZICOM/TO BĘDZIE NASZ SEKRET - na pewno ma złe intencje."
          • doubledoublejoyandtrouble Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 16.05.20, 13:08
           Ćwiczą karate, tę bardziej "kontaktową" wersję. Myślę, że kravka nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o sammoobronę smile Ćwiczą już 6 rok, od przedszkola. Uważam te treningi za doskonałą szkołę życia, bo jeżeli trafi się sensowny trener to jest to jakieś budowanie społeczności, rozwijanie skilli społecznych, nauka i asertywności, i szacunku do innych. Jakiegoś wewnętrznego spokoju, skupienia, też wytrwałości. No i umiejętność zrobienia uniku, wywinięcia się z chwytu agresora, załatwienia jednym niespodziewanym ciosem - chciałabym, żeby im sie to nigdy nie przydało, ale na wszelki wypadek.
         • beataj1 Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 16.05.20, 13:05
          Ja jeszcze powtarzam córce by ufala swoim odczuciom. Jeżeli czuje że coś jest zlee, niekomfortiwe dla niej to ma sobie ufać. I przyjść do mnie i poszukamy rozwiazania. I ma nie ufać ludziom którzy mówią że ma coś zrobić bo bozia tak chce.
          Bozia ma człowieka gdzieś i co do zasady niczego od nas nie chce.
          • tylkotakieo Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 16.05.20, 19:45
           to wymyślą coś innego, zobaczycie sad Takie kanalie są podstępne. Ja jeszcze nie oglądałam. Taki temat, wiem, że się zaczyna już w przedszkolu. Dzieciaki czasem się popisują pokazując pewną część ciała. I chwała nauczycielce, która od razu przeprowadzi pogadankę pt., że to część ciała prywatna, nikt nie ma prawa wam tam dotykać i przekaże matce, jak z dzieckiem było rozmawiane. Mądra matka od razu poruszy wtedy ten temat z dzieckiem. To stwarza dodatkową okazję do wytłumaczenia dzieciom. Z tego powodu też nauczycielki naciskają na rodziców od początku, żeby dzieci uczyć w domu samoobsługi. Raz z obawy o oskarżenia ewentualne a dwa-właśnie dlatego, żeby dziecko uczulać od małego. Ale wielu rodziców oczekuje wtedy o to, że "to ich za...obowiązek myć dzieciom"... Wiadomo, takie małe dziecko musi się nauczyć, ale chodzi o to, żeby nie oczekiwało, że ktoś obcy wiecznie będzie go podcierał.
       • turzyca Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 16.05.20, 19:03
        > I to czasem bywa po prostu okropne. Już nawet nie przez to, że musisz znaleźć słowa odpowiednie dla ośmiolatka, na przykład, tylko dlatego, że myślałaś, że masz jeszcze czas, że możesz opowiedzieć o tych kwestiach, ostrzec za rok, dwa, trzy.

        A mnie się naiwnie wydawało, że wiekiem do uczenia dzieci o tych sprawach jest tak mniej więcej 3-4 lata. No dwulatkowi jeszcze trudno wytłumaczyć, choć elementy już trzeba wprowadzić typu natychmiastowe przerwanie łaskotania/innej zabawy związanej z dotykaniem, jak tylko dziecko powie "nie".
        • doubledoublejoyandtrouble Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 16.05.20, 19:08
         turzyca napisała:
         y.
         >
         > A mnie się naiwnie wydawało, że wiekiem do uczenia dzieci o tych sprawach jest
         > tak mniej więcej 3-4 lata. No dwulatkowi jeszcze trudno wytłumaczyć, choć eleme
         > nty już trzeba wprowadzić typu natychmiastowe przerwanie łaskotania/innej zabaw
         > y związanej z dotykaniem, jak tylko dziecko powie "nie".

         Bo się trochę nie zrozumiałyśmy, ale ja też nie wyjaśniłam tego precyzyjnie. 3-4 latka uczysz podstawowych pojęć intymności, tego, że jego ciało jest jego, że ma się nie zgadzać na niechciany dotyk. Ale jak z pewnych względów musisz wytłumaczyć bardzo naiwnemu i delikatnemu dziecku w pierwszych klasach podstawówki co to jest pedofil, co robi i tak dalej - to jakoś ciężko na sercu. Przynajmniej u mnie tak było. Ale może to też wynik okoliczności towarzyszących, które mnie zmusiły do takiego "dorosłego" tłumaczenia. Gdyby rozmowa była zaplanowana, przewidziana, bez tła - pewnie byłoby inaczej.

         >
  • lajtova Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w chowane 16.05.20, 11:47
   Skończyłam oglądać. Po takim filmie czuje na sobie fizycznie brud.
   Jednocześnie wiem jak niewiele zmieni ten film.

   "możesz sie na nich obruszać
   i sama krzyczałaś
   że nie pozwllasz
   krzyczałaś ze czarny piątek
   w sobotę poszłaś z jajami na święconkę
   córkę ochrzciłaś w sumie przypadkiem
   żeby nie bardzo denerwować matkę

   jest kłopot w tym kraju
   kto ze mną to wyzna
   ten kłopot się nazywa
   Parafiańszczyzna"
  • shumari Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w chowane 16.05.20, 13:55
   Właśnie oglądam. Niestety na raty, bo mając świadomość skali pedofili w KK, muszę sobie dać czas na lekkie zdystansowanie. Buzują we mnie różne emocje. Złość, pogarda, współczucie. Ale tez w jakimś stopniu ulgę, ze takie rzeczy w końcu oglądają światło dzienne.
   Dla mnie -praktykującej katoliczki to niezwykle istotne, ponieważ bardzo , ogromnie wręcz zdystansowałam się do kościoła jako instytucji oraz jej przedstawicieli. Już dawno.
   Poza tym zeszłam na ziemię i Wyzbywałam się tego poczucia, ze ksiądz to nietykalna świętość, i na pewno nie powierzyłabym opieki nad swoim dzieckiem. Żadnemu.
   Wqurwia mnie natomiast -do łez- bezkarność, kłamstwa, krętactwo. To ze stoją ponad prawem.
   Może historie tych młodych ludzi będą refleksją nad istotą edukacji seksualnej w szkołach. Tak sobie myśle, ze jeśli dziecko będzie miało świadomość tego co jest normalne, a co nie, może będzie potrafiło w porę zareagować 😩

   Ale mam pytanie czysto techniczne: jak to się stało, ze w filmie publikowane są dane osobowe oraz wizerunek pedofilów? Można tak ?
  • vre-sna Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w chowane 16.05.20, 15:28
   Tak, obejrzalam.
   Obejrzalam rowniez bardzo emocjonalna recenzje p. Tomasza Raczka, ktora polecam dla tych, ktorzy niekoniecznie chca film obejrzec.
   Mnie w tym filmie uderzyla manipulacja slowem pana ksiedza tlumaczacego sie z czynow.
   Odebralam to tak, och, no zdarzylo sie cos tam zrobic, ale to ja jestem biedny, bo cale zycie walcze z demonami... Co za pojebany typ.
   Najgorsze jest to, ze nie da sie tego wszystkuego odkrecic, ze ofiary, pomimo terapii caly czas sa straumatyzowane. K... wa mac, straszne to wszystko, dobrze, ze film Siekielskich jest dostepny bezplatnie, dobrze, ze zapowiadaja kolejny odcinek, w ktorym w koncu byc moze obala ten mit swietosci Jana Pawla II.
   Brawo, Panowie Siekielscy, to jest kawal dobrej, rzetelnej roboty!

  • taniarada Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w chowane 16.05.20, 15:54
   Marek L., główny informator współpracujący z Tomaszem Sekielskim przy filmie o księżach pedofilach, były prezes Fundacji "Nie lękajcie się", został tydzień temu oskarżony przez szczecińską prokuraturę o oszustwo - podała w sobotę, 16 maja, "Gazeta Polska

   Czytaj więcej na film.interia.pl/wiadomosci/news-informator-tomasza-sekielskiego-oskarzony-o-oszustwo,nId,4499159#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
   • tapatik Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 19.05.20, 17:23
    taniarada napisał(a):

    > Marek L., główny informator współpracujący z Tomaszem Sekielskim przy filmie
    >o księżach pedofilach, były prezes Fundacji "Nie lękajcie się", został tydzień temu
    > oskarżony przez szczecińską prokuraturę o oszustwo - podała w sobotę, 16 maja,
    > "Gazeta Polska
    >
    > Czytaj więcej na film.interia.pl/wiadomosci/news-informator-tomasza-sekielskiego-oskarzony-o-oszustwo,nId,4499159#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


    W momencie, gdy pojawiły się informacje o oszustwie Lisińskiego, fundacja usunęła go z rady fundacji i poinformowała o tym opinię publiczną. Gdyby kościół też chciał tak postępować, to ujawniałby informacje o czarnych owcach w swoich szeregach.
  • ingryd Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w chowane 16.05.20, 17:15
   Siostra Elzbieta, kobieta odpowiedzialna za ministrantow, intendentka, nawet nie zaprzeczyla ze wiedziala o wszystkim, î co....? No co ? Chcialbys zebym zeznawala ? Pan to filmuje ? Nie moge...
   Î poszla sobie w poplakac, pod krzyzem ...
   To mnie najbardziej przeraza, nawet nie pedofil, ale wszyscy naokolo, ktorzy swoim milczacym przyzwoleniem wypelniali pozyteczna role streczycieli, wlacznie z prokuratura ktora udostepnia im caly material dowodowy, pozwalajac uniknac odpowiedzialnosci...
   Ochyda !
  • taniarada Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w chowane 16.05.20, 17:28
   Film nie podal żadnego dowodu na to ze bp. Janiak wiedzial i nic nie zrobił Byly tylko domysły przypuszczenia, przeonaczenia Natomiast fakty sa takie ze poszkodowani nigdy nie zgłosili się do Kurii, natomiast Kuria od razu dostala pozew o odszkodowanie.Do biskupa Janiaka przyszli rodzice poszkodowanego, a biskup powiedział ze potrzebuje zgłoszenia poszkodowanego a nie osoba trzecia To odmówili.Ale i tak jednak nazajutrz odwołał księdza w 2017 suspendowal mimo braku wyroku skazującego, a przypominam ze każdy obywatel bez wyroku musi byc uważany za niewinnego. Z filmu z 2020 roku wynika jakoby Kuria zareagowala dopiero teraz. Kuria jeśli ma zwiadomić kongregację Watykańska i potrzebuje wyroku skazującego lub akt z prokuratury do prowadzenia postępownia wydalenia ze stanu duchwonego bo nie a własnej policji ,więc nie ma w tym niczego nadzwyczajnego.Kontakt Kurii z prokuratura jest podyktowana tym ze duchowni sa jedyną grupa spoleczna i zawodowa którzy sa sądzeni 2 razy , czyli przez sąd i przez trybunał koscielny i w razie udowadnienia winy otrzymuje 2 kary, wiezienie i pozbawienia wykonywania zawodu do końca zycia i pozbawienia środków do życia, a nie jedna karna jak każdy obywatel.O ile wiem prymas Polski zgłosił biskupa Janiaka do Watykanu.
   • livia.kalina Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 16.05.20, 19:21
    Ja też polecam wideorecenzję Tomasza Raczka. Film oczywiście obejrzałam i tak jak przy pierwszej części, mam znowu bardzo silne wrażenie, że bohaterowie filmu są niezwykłymi osobami, takimi z którymi chce się pozostać na dłużej, bliżej poznać. I znomu mam myśl- czy właśnie takie osoby na swoje ofiary wyłapywali ci pedofile?

    Film pięknie zrobiony, widać, że Sekielski traktuje swoich bohaterów z niezwykłym ciepłem i wrażliwością i oni się przed nim bardzo otwierają.
  • nikita1906 Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w chowane 16.05.20, 19:26
   Nie, bo się trochę boję. Brzydzę się pedofilią i śmiało mogłabym wykonywać wyroki śmierci na takich zwyrodnialcach. Moją córkę od najmłodszych uświadamiałam, często w dośc brutalny sposób czym jest pedofilia i że zawsze musi mi wszysko mówić. Trochę chyba przesadziłam, bo córa w wieku 12 lat powiedziała mi kiedyś" Mamo przestań mnie już straszyć tymi pedofilami" smile Ale uważam, że lepiej zapobieać niż leczyć.
   Mam wrażenie, że dzieci kiedyś miały ograniczone zaufnie do rodziców, podszyte na dodatek strachem, więc wielu rzeczy im nie mówiły. Ja np taka byłam, chociaż rodzinę miałam normalną. Po prostu nie miałam do nich zaufania. Moja córka natomiast zawsze wiedziała, że może nam ufać, że cokolwiek się wydarzy będziemy stać po jej stronie.
  • zona_glusia Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w chowane 16.05.20, 19:34
   Jeszcze nie oglądałam. Mam zamiar, może jutro, może za kilka dni.
   Mam nadzieję, że filmy Sekielskich będą chociaż kroplą drążącą skałę.
   Myślałam, że poprzedni ich film będzie jakimś przełomem, ale tak się nie stało. Gorzej, ledwo temat po kilku tygodniach umilkł udało się Kościołowi sprytnie odwrócić od siebie uwagę. Pod hasłem walki o dobro dzieci i rodziny, zwłaszcza rodziny, Kościół zaczął walkę z wychowaniem seksualnym dzieci ("sprzeciw przeciw seksualizacji dzieci") i poszczuł ludzi na środowiska LGBT. A potem potoczyło się wszystko jak zwykle, prymas ładnie przeprosił i zapewnił, i zamarkowano jakieś działania, szumnie zapowiadana komisja państwowa do badania pedofilii w Kościele praktycznie nie powstała, Kościół dostał specjalną ochronę prokuratury Ziobry w sprawach nawet głośnych publicznie, i do Kościoła popłynął następny szeroki strumień pieniędzy.
   • 123zielona123 Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 16.05.20, 20:57
    Obawiam się,że Siekielscy są na przegranej pozycji. Ich trzeci film, niestety, o pedofilii i powiązaniach z JPII pewnie ściągnie na nich lincz. Taka e-matka obejrzy, ale i tal miała podejrzenia wcześciej. Większość tych wysyłających dzieci na religię, biorących ślubu i chodzących co niedzielę do koscioła stwierdzi że... pewnie sami wiecie.
    Nie neguję olbrzymiej roli JP na zmianę sporej części świata, ale święty to on nie był
  • 123zielona123 Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w chowane 16.05.20, 20:47
   Obejrzałam.
   Emocjonalnie jest słabszy (nie gorszy) we wzbudzaniu emocji. w poprzednim było więcej opisów krzywdzenia jeśli można to tak nazwać.
   Ale rozumowo jest dużo bardziej przerażający. wpierw wszyscy purpuraci mówiacy o tym jakie to straszne i jak bardzo będą teraz temu zapobiegać, a potem reszta. Czyli sytuacja ukrywania i tytułowej zabawy w chowanego, która nic się nie zmieniła.
   Żadna władza nie reagowała na pedofilie i nie przejmowała się losem ofiar. I wcale nie chodzi mi o porozumienie Episkopatu z Ziobrą. Komuna używała tego do szantażu i inwigilacji księży. PO bała się naruszyć równowagę z Kościołem.
   .
   Nie widzę żadnych szans na zmiany. Władza i pieniądze, a także bezkarność po prostu demoralizują. Przecież dotyczy to nie tylko pedofilii. Również przestępstw finansowych i innej odpowiedzialności karnej za inne przestępstwa. O moralności to w ogóle nie ma co mówić.


   • bi_scotti Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 18.05.20, 16:19
    Film OK, spodziewalam sie chyba bardziej agresywnego dziennikarstwa "przypierajacego do muru" zarowno szeregowych clergy (ksiadz, zakonnica) jak i samego biskupa. Zaskakujace jest dla mnie, ze autorom filmu nie udalo sie zorganizowac rozmowy z panem Janiakiem, chocby i w obecnosci jego lawyer (albo lawyer kurii). Nie rozumiem wlaczenia calego fragmentu o homoseksualizmie wsrod ksiezy, story from Vatican. What has one to do with the other? Moim zdaniem, kompletnie niepotrzebne zaciemnienie tematu.
    Bracia, ktorzy byli ofiarami ksiedza Hajdasza, mlody mezczyzna ktorego NIE wsparla zakonnica Elzbieta tudziez kobieta, ktora wspierala inna ofiare - amazing! Piekne osoby, bardzo madrze poprowadzone przez realizatorow filmu - hats off!
    Osobiscie jestem zdania, ze jedyne co jest w stanie zmusic instytucje kosciola do samo-oczyszczenia sie i uczciwej wspolpracy z policja w sciganiu przestepstw przeciwko dzieciom to koniecznosc wyplacenia ofiarom DUZYCH (!!!) odszkodowan. Nic tak nie boli jak slap po kieszeni. Gdyby kuria pana Janiaka musiala kazdemu z braci zaplacic po np. 5 milionow zlotych odszkodowania, to bardzo by to zmienilo uklady w calej instytucji. Tak sie stalo u sasiadow w US i u nas tez. Gdy kilka kosciolow "poszlo z torbami" nagle okazalo sie, ze mozna przestepcow rozliczyc, wydac policji, przestac chronic instytucjonalnie etc.
    BTW, nie bardzo tez zrozumialam z filmu jak w tym wszystkim wyglada wspolpraca ofiar z policja. Rozumiem, ze istnieje ten dziwny uklad pomiedzy episkopatem i prokuratura (scandalous!) ale rola policji pozostaje dla mnie zagadka. To jest na pewno wazny film ale jak dla mnie moglby byc more informative. Moze Part III … Cheers.
  • mooimeisje Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w chowane 18.05.20, 17:04
   Dobrze, ze zrobili ten film, choc boje sie , ze to kolejny glos sprawiedliwego wolajacego na pustyni. Biskupi wybierani sa chyba wg poziomu psychopatii. Im wiecej tym lepiej, tym wyzej sie pna w gore. Plus jeszcze panstwo pisowskie wspiera taka dzialalnosc poprzez rozlozenie parasolu ochronnego (jakies tajne instrukcje Ziobry). Tu sa za duze uklady, zbyt wielka kasa wiazaca kosciol i rzadzacych aby sie udalo.
   Znowu wystapi paru biskupow (ktorzy wiedzieli - bo wszyscy wiedzieli) i powie pare banalow na ocielenie wizerunku, paru innych z Janiakiem na czele schowa sie i przeczeka burze medialna.
   Wszyscy wiedzieli, lacznie z szeregowam ksiezmi. Jak bylam mala moja siostra chodzila na tzw. oaze. Pojawil sie ksiadz, ktory uwielbial pracowac z dziecmi, cala dusze i nomen omen cialo w ta prace wkladal. Rodzice z parafii byli zachwyceni. Kiedys siostra wrocila z oazy i powiedziala, ze nigdy juz tam nie wroci.
   Matka nie narzucala jej na szczescie, ale tez nie starala sie wyjasnic sprawe. Po paru miesiacach uslyszalam, ze zostal przeniesiony nagle do innej parafii … pare osiedli dalej. Zwykli ksieza tez o tym wiedzieli. Wszyscy wiedzieli, ale wzajemne powiazania i uklady byly i sa zbyt silne zeby to wszystko oczyscic.
   Nic sie nie zmieni, burza medialna ucichnie a biskup Janiak i jemu podobni dalej beda robic co im sie podoba, moze tylko beda bardziej uwazac i sprawniej usuwac niewygodne dokumenty.
   • 12gram Re: Nowy film braci Sekielskich "Zabawa w cho 19.05.20, 14:03
    Problem w tym, że w mentalności społecznej jest przyzwolenie na to, żeby "nie karać celebrytów". Jest to widoczne na każdym poziomie, nie tylko kościelnym. Taki ksiądz przez wstąpienie do "zawodu i grupy wpływów" staje się takim celebrytą. Przez samą przynależność do grupy zawodowej nadaje mu się wyjatkową wartość. Ludzie lubią mieć swoich "celebrtów" .
    Tak jak dyrygent słowików przez lata mógł molestować dzieci i ci co wiedzieli to woleli siedzieć cicho n bo jak to występowac przeciwko komuś sławnemu, wpływowemu, mającemu znajomości. Długo mógł być bezkarny. Cała branża medialna, jakieś Durczoki nie Durczoki, jacyś dyrektorzy teatrów, jakiś piroman syn znanego prawnika, jakieś przekręty znajomego żony polityka krytej przez układy, dewiacje przekręty machloje które kryje "swoja" grupa wpływów a reszta społeczeństwa udaje ze nie widzi, a nawet jak widzi to nie chce g...ruszać bojąc się reakcji reszty otoczenia. Im ktoś zamożniejszy, bardziej znany, wpływowy, należący do "rodziny" jakiegoś bossa - tym bardziej bezkarny. Widzimy to na co dzień. Nie ma się co oszukiwać. Za pieniądze i wpływy niejedno g... przyschło i pamięć o faktycznych ofiarach wyparowała w niebyt.
    Widać to cały czas w mediach gdzie promowane są miernoty, dziwki, sutenerzy, molestowacze jako "celebryci". Po trupach i krzywdzie innych. Zwykły człowiek ląduje w więzieniu a celebryta za gorsze rzeczy chodzi na wolności i bryluje dalej dzięki poparciu grupy wspólnych interesów. Dawni przestępcy i gwalciciele to dziś biznesmeni i celebryci którymi plebs się zachwyca, podbija klikalność i podziwia zazdroszcząc osiągnięć..
    Nawet bez przynależności do kościoła to się dzieje, choć kościół ze względów na umoralniającą narrację, jest winny podwójnie a to, że przez specyfikę pracy głównie dzieci są krzywdzone jest obrzydliwe..
    Schemat krycia przez otoczenie jednak jest mocny w wielu "strukturach organizacyjnych". I społeczeństwo wcale nie chce tego zauważyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka