Dodaj do ulubionych

Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was?

16.05.20, 19:36
U nas (Warszawa, szkoła publiczna) dyrekcja zdecydowała, że tylko opieka plus zajęcia typu krzyżówka, film. Co z obiadami-nie wiadomo. Słabo to wygląda jednym słowem. Rodzic po pracy, będzie dalej realizował materiał szkolny. A jak jest u Was? Macie już jakieś informacje?
Obserwuj wątek
  • julita165 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 16.05.20, 20:15
   A mnie cos tknelo i zajrzalam dzis do dziennika. A tam wiadomosc od dyrektora z prosba o wypelnienie ankiety. W ankiecie pytania dwa.
   1. czy Pan/Pani jest zainteresow. udzialem dziecka w zajeciach op-wych z elementami zaj. dydaktycznych ?
   2. czy Pan/Pani jest zainteresow. op. swietlicowa ?
   Pytania wyraznie sugeruja ze to pierwsze jednak ma sie roznic czyms od tego 2.
   Odpisalam ze prosze o wyjasnienie czym maja byc te elementy zajec dydaktycznych. Czy to lekcje ? Czesc lekcji ? Ktore lekcje ? Jak to ma byc realizowane ? Napisalam ze od odpowiedzi uzalezniam decyzje. Czekam...
   Napisalam tez ze akurat ta szkola jak malo ktora jest w stanie spelnic wysrubowane normy sanitarne, ze z pkt widzenia zapobiegania chorobom zakaznym jest kompletnie obojetne czy dzieci siedzac w szkolnych lawkach zajmują sie realizacja programu nauczania czy czymkolwiek innym, ze nauczanie stacjonarne czesci dzieci nie stoi w zadnej sprzecznosci z kontynuowaniem nauczania zdalnego pozostalych skoro przyjeta forma tego nauczania polega na wysylaniu raz na tydzien listy zadan do zrobienia. Nauczyciel moze wiec z powodzeniem prowadzic normalnie lekcje dla dzieci uczeszczajacych do szkoly a pozostalym tak jak do tej pory wysylac to co zwykle. Zwrocilam tez uwage ze akurat w naszym miescie dzienna liczba zakazonych od tygodni jest stabilna, od kilku dni wynosi po kilka osob dziennie na cale wojewodztwo takze nie ma co czekac ze wznowieniem zajec bo watpliwe jest aby po wakacjach cos sie istotnie polepszylo. Oby nie uleglo pogorszeniu. No zobaczymy...
    • paniusia.aniusia Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 08:27
     mia_mia napisał(a):

     > Jeśli będą zajęcia dydaktyczne przyjdzie dużo więcej dzieci niż na opiekuńcze.

     Myśle,ze nie jeśli będzie to dokładnie to samo co w domu. Dziecko niczego nie straci. Będzie jakiś nauczyciel ,niekoniecznie ten stały. Zatem dostanie pewnie zestawienie co zrobić i koniec tzn. opieka. A ze to małe dzieci to i tak dużo nie mają.
     Mojego dziecka nie puszczam bo mamy jeszcze pracę zdalna jakiś czas a nauczycielka i tak będzie przysyłała „lekcje”. Dla mnie taka opcja organizacji jest najlepsza, jaką dyrekcja mogła zaproponować.


     --
     Nie chcę o tym teraz myśleć – postanowiła Scarlett. – Jeżeli zacznę o tym myśleć teraz, będę się musiała martwić. Nie ma powodu, aby sprawy nie miały się ułożyć tak, jak tego chcę (…)
   • ziazia17 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 08:39
    Nauczyciel już teraz siedzi znacznie więcej czasu niż 40 godzin tygodniowo nad przygotowaniem lekcji, umieszczeniem ich na platformie, kontaktami z rodzicami itp. Chcesz, żeby włączył do tego jeszcze ok. 15 godzin tygodniowo lekcji stacjonarnych? Nie za duże wymagania masz? Jeśli wszyscy przyszliby do szkoły, lekcje stacjonarne tylko, jestem jak najbardziej ZA. W sytuacji, gdy część dziubasków zostanie w domeczkach i trzeba będzie realizować nauczanie zdalne i stacjonarne- absolutnie jest to niemożliwe! Pomyśl trochę zanim zajmiesz jakieś stanowisko w sprawie, bo na razie prezentujesz tylko postawę roszczeniową. I tak, jestem nauczycielką ( wprawdzie nie wczesnoszkolną, ale matematyki), więc realia znam od podszewki.
    • marszawka Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 09:00
     U nas nauczyciel 2 kl. sp przesyla dwa razy w tygodniu mailem co mamy zrobić z dziećmi. I nie, nie są to szlaczki. To zadania z treścią, pisanie opowiadań itp. Wymaga to wyjaśnienia i omówienia z dzieckiem. Teraz jestem na zdalnej, 9 i 3 latek. Mam wrażenie, że swojej roboty robię najmniej. Od czerwca wracam do biura, więc jak po pracy mam jeszcze tłuc te zadania, to ja dziękuję. Przeciez dzieci na świetlicy mogą przerobić materiał, właśnie ten przesyłany przez wychowawcę.
     I nie, nasza pani się nie przepracowuje. Ja robię za to na 3 etatach: mój, opiekunka i nauczyciel.
    • sol_13 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 09:08
     Nauczyciel 1-3?? Więcej niz 40 godzin?? Nie rozsmieszaj mnie. Lekcje online 2* tydzień po 1h udało się szkole łaskawie ogarnąć po 1.5 miesiąca. Dodatkowo wyslanie raz dziennie czytanki+zestawu kilku ćwiczeń do przerobienia z dzieckiem w domu. W mojej ocenie przygotowanie tego zajmuje Pani jakąś godzinę dziennie i to max. Macie niezle wakacje...
     • ziazia17 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 10:30
      Chcesz się ze mną zamienić na te wakacje? Uwierz mi, po tygodniu wracałabyś w podskokach do siebie. Ja mam już tak dość, że nawet sobie nie wyobrażasz. Moje własne dziecko jest przeze mnie całkowicie zaniedbane, bo poświęcam po 10 godzin dziennie dzieciom cudzym i ich rodzicom, którzy nagle odkryli, że mają te dzieci na stanie i jednak nauczyciel odwalał za nich 95% roboty, a tu teraz klops. . Marzę o powrocie do placówki, rezygnacji z lekcji zdalnych, tymczasem póki co, nie jest to możliwe. I nie oceniaj, gdy nie masz zielonego pojęcia. Za każdym np. linkiem przesłanym do dzieci kryją się godziny przeznaczone na jego odnalezienie, obejrzenie wszystkich pasujących do danego tematu (każdy po ok.20min), odsianie tych, gdzie aż roi się od błędów, wypisanie w których minutach należy szczególnie się skoncentrować, co można pominąć itp. Zapraszam do siebie, bardzo chętnie przejmę Twoje obowiązki, Ty bierz moje- dopłacę! I potem tłumacz się przed tępawymi rodzicami dlaczego Jaś nie zrozumiał, a Marysia miała kłopoty techniczne i nie mogła obejrzeć, a tu następnego dnia kolejny temat, albo uciszaj rodziców, którzy w czasie lekcji on line ( gdy dzieci wsłuchane w panią, skoncentrowane )na przykład zaczynają kląć na cały głos (będąc w pomieszczeniu z dzieckiem, i włączonym mikrofonie), bo żona/partnerka go wkurzyła. A dzieci słuchają. No dawaj, przyjeżdżaj, jutro zaczynam od 8.00: najpierw konsultacje dla rodziców, potem lekcje on line -już Ci dziś przygotuję, nie będę taka, potem przygotowanie lekcji zdalnych i rozesłanie do rodziców, zebranie informacji, czy każdy dostał, czy otwiera się załącznik, czy wszystko się wyświetla (uczę setkę dzieci, więc około 100 telefonów do odebrania, jak załatwisz to mailowo, to cały dzień monitorujesz maile, dosyłasz w przeróżnych godzinach, bo każdy kiedy indziej do Ciebie pisze, więc telefony są najszybszą opcją), potem telefon zaufania dla rodziców, potem dla dzieci, potem kolejne godziny na przygotowanie kolejnych lekcji zdalnych na kolejny dzień. I cały dzień siedzisz, żeby nie było, że musisz stać i nóżki męczysz. A po 10 godzinach wstajesz od kompa i telefonu, jesteś półprzytomna, ale masz jeszcze swoje dzieci, którymi zajmiesz się od 20 do 22. Przez resztę dnia przeganiasz je z kąta w kąt, bo właśnie piszesz/rozmawiasz z rodzicem/prowadzisz lekcje. Nie masz pojęcia o obecnym trybie naszej pracy. Zastanów się nad ty co napisałam, może jakaś refleksja przyjdzie Ci do głowy, może zanim zaczniesz szydzić- pomyślisz?
      • slonko1335 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 10:39
       Ubawilam się....chcesz powiedzieć że matematyczka mojego syna poświęciła na to 40 godzin...ha, ha i jeszcze raz ha...."zdalne nauczanie "mojego piatoklasisty na najbliższy tydzień...pozostale klasy 5 które uczy mają dokładnie ten sam zestaw...

       --
       Sygnaturka się zgubiła....
      • mia_mia Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 10:55
       Wielu, jeśli nie większość z nas, też teraz pracuje, normalnie czyli po 8 i więcej godzin z dziećmi w tle, nic w tym niezwykłego. A nauczyciele są różni, co teraz łatwo ocenić, to, że Ty się przykładasz do pracy nie oznacza, że to norma. Pracę naszej głównej nauczycielki oceniam na max 1,5 godziny dziennie, wliczając w to codzienne lekcje online, ale inni nauczyciele wkładają w to więcej pracy, co widać, przy czym nadal na 100% nie jest to 8 godzin dziennie.
       • ziazia17 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 11:40
        no ja wkładam 10/ dziennie, włącznie z sobotami i 8 w niedzielę, chyba nikt tu tyle czasu nie przeznacza na pracę...I koleżanki z mojej placówki pracują podobnie. Także nie wiem, jak komuś może to zająć 1,5 godziny w tym lekcja on line. No, ale po 30 latach w zawodzie pewnie się nie znam...
        • little_fish Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 11:50
         No tak jak słonko zalinkowala. Podanie stron z ćwiczeniami plus karta pracy plus lekcja online to jest 2 godziny dziennie. Nie podważam tego, co mówisz o swojej pracy ale... M dwójkę dzieci, żaden z nauczycieli nie prowadzi konsultacji dla rodziców. I to codziennie. Żaden nie podał do siebie numeru telefonu, więc z pewnością nie ma 100 rozmów dziennie. Część nawet nie odpowiada na wiadomości w librusie. Oczywiście nie wszyscy. Jedni pracują lepiej inni gorzej, ale z całą pewnością nie pracują wszyscy po 8 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu.
         • ziazia17 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 12:02
          U nas są konsultacje codziennie, przecież lekcje są też codziennie, numery telefonów są podane na stronie szkoły, rodzice dzwonią non stop, bo nie są w stanie pomóc swojemu dziecku. Ponadto piszą maile i jeszcze chcieliby videokonferencji dla siebie- takie pismo rada rodziców złożyła do dyrekcji. Na szczęście mam mądrą dyrekcję i spuściła nawiedzonych rodziców na drzewo. Niestety, jeśli rodzic sam ma mizerne wykształcenie z matematyki, to dziecku jest w stanie pomóc do max 3 klasy, a dalej są dla niego schody nie do pokonania.
          Muszę już niestety kończyć, bo się nie wyrobię dziś z robotą. Mam tylko prośbę- nie osądzajcie nauczycieli, bo naprawdę nie macie pojęcia o realiach
           • little_fish Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 12:36
            No właśnie tu mi zgrzyta - nauczyciel prowadzi lekcje online (czyli robi to, co w szkole), reszty dziecko może się nauczyć, uzupełnić, wyćwiczyć, utrwalić ( nie wiem, o jaki przedmiot chodzi) z materiałów przygotowanych bardzo skrupulatnie przez nauczyciela. Po co zatem konsultacje dla rodziców? Nieskuteczne zresztą, bo po południu telefony się urywają?
             • little_fish Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 12:47
              U nas jest różnie. Młodszy historii no ma 2 lekcje, tak jak w planie. Fakt, są krótsze, ale za to mają tylko część wykładową. Nie ma robienia notatek czy sprawdzania zadań. Notatki i zadania dzieci dostają przez e dziennik. Praktycznie za każdym razem jakaś część zadania jest do odesłania. Zawsze jest sprawdzona i oceniona. Podobnie z biologii. Polskiego i matematyki trochę mniej niż w planie, ale również bez robienia notatek -te dostają oddzielnie.
              Gorzej jest w LO. Niektóre przedmioty prowadzone fatalnie. Na szczęście to te, które z punktu widzenia dziecka są najmniej ważne.
             • asia_i_p Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 22:53
              Po półgodzinnej lekcji online
              - wpisuję temat; wpisuję zadania domowe;
              - robię sobie listę obecnych, póki pamiętam (u nas obecności sprawdzać nie wolno);
              - piszę wiadomości do nieobecnych, czemu ich znowu nie było, dostosowując kanał (messenger/dziennik) oraz powagę tonu do tego, jak bardzo zawalają;
              - odpowiadam uspokajająco na wiadomości tych, którzy nie mogli się dostać; po raz n-ty tłumaczę, że jeśli mikrofon ma działać, trzeba pozwolić przeglądarce na używanie go i zamknąć skype'a korzystając z Menadżera zadań;
              - w Google Classroom odznaczam zadania, które omówiliśmy na lekcji, żeby ich podwójnie nie sprawdzać, uważając, żeby nie odznaczyć zadań nieobecnych, bo je sprawdzić powinnam;
              - do dziennika oraz na swój plan przyszłotygodniowy/ listę zadań wpisuję wszystkie ustalenia, dopóki je jeszcze pamiętam.
              To spokojnie zajmuje kwadrans do pół godziny, w zależności od liczby nieobecnych oraz tego, czy przekroczyli granicę, po której muszę dodatkowo pisać do wychowawcy.

              Nic z tego nie jest widoczne dla nikogo poza uczniem, którego bezpośrednio dotyczy. Z punktu widzenia ucznia bezproblemowego ja właśnie odbyłam lekcję półgodzinną i mogę oglądać Netflixa.

              I od razu uprzedzam - wiem, że inni w swojej pracy też tak mają, to znaczy to, co widać na zewnątrz, niekoniecznie się pokrywa z tym, co jest robione rzeczywiście. I dlatego ja nie mówię innym, ile pracują, a już zwłaszcza nie kwestionuję, kiedy mi mówią, ile pracują.

              --
              The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
              • mia_mia Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 23:46
               Ale chyba większość tych rzeczy robisz też pracując stacjonarnie 45 minut, a potem idąc pilnować korytarza.
               A w to, że po dwóch miesiącach licealiści nie opanowali nauczania online od strony technicznej i coś trzeba im tłumaczyć nie uwierzę, klasie syna, a to pierwszaki, zajęło to max kilka dni.
               • asia_i_p Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 18.05.20, 20:37
                No tak, i dlatego lekcja online trwa 30 minut - bo jest skondensowana do samej dydaktyki, a całą otoczkę biurokratyczną robi się potem. Ona dalej jest, tylko uczeń już jej nie widzi. Nie schodzi mu limit transferu na obserwowanie, jak pani liczy, kto jej nie oddał zadania domowego.
                Co do drugiej połowy - powiedz, jak można powiedzieć rozmówcy w oczy "kłamiesz" i nadal oczekiwać kulturalnej rozmowy?

                --
                The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
                • mia_mia Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 18.05.20, 21:02
                 18 Lekcji po 30 minut to jest 9 9 godzin tygodniowo, zostaje 31 na wpisy w dzienniku, maile, przygotowanie materiałów, czytanie prac, ocenianie i to jeśli rozmawiamy o liceum w wersji takiej, gdzie lekcje online odbywają się krótsze, ale w normalnej ilości godzin tygodniowo (co raczej nie jest normą), zostaje 31 na wpisy w dzienniku, maile, przygotowanie materiałów, czytanie prac ocenianie i to jeśli rozmawiamy o liceum w wersji takiej, gdzie lekcje online odbywają się krótsze, ale w normalnej ilości.
                 W młodszych klasach, jest jeszcze gorzej, u nas nauczyciel ED prowadzi po 11-12 lekcji zamiast 18 i to po mniej niż 30 minut.
                 Co do drugiej połowy, to ilu masz uczniów, którzy po 2 miesiącach nie ogarniają technicznej strony lekcji online?
                • little_fish Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 18.05.20, 21:02
                 Ja zarzucam komuś kłamstwo? Ja tylko odpisałam ziazia która nie wyobrażała sobie "jak komuś może to zająć 1,5 godziny w tym lekcja on line.". No może zająć. Część nauczycieli faktycznie tak pracuje. Część oczywiście dużo więcej, ale jeśli rodzice mają do czynienia z takimi, jak pani od języka obcego u mojego dziecka - dwa razy w tygodniu polecenie zdobienia zadania. Koniec, nic więcej. Żadnego przekazania nowych treści. Nie mówię o lekcji online. Tam nie ma żadnego linku, notatki. O konsultacjach dla rodziców (codziennie) i telefonach od tych rodziców nie wspomnę.
                 Ja naprawdę nie podważam tego, co ona pisze i swojej pracy, ale ilu takich nauczycieli jest? Ilu znasz takich, którzy prowadzą codziennie konsultacje dla rodziców i odbierają od nich kilkadziesiąt telefonów każdego dnia?
          • hannibal_lectourer Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 21:33
           Ale rodzic nie musi mieć matematycznego wykształcenia - tu trzeba położyć nacisk, że to MEN nie zrobił żadnych szkoleń dla nauczycieli i to MEN jest winny poziomowi nauczania w każdej jednej klasie w Polsce. Każda jedna melepeta pracująca w MEN jest winna tego burdelu. A jeśli nie, to jest temu winien gość nadzorujący całość - Piątkowski. Bo nie umiał pokierować a ryja darł, że wszystko jest w porządku.
           • kornelia_sowa Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 20.05.20, 07:42
            U nas tak samo.
            Telefon mam tylko do wychowawcy.

            Nie mam i nie chce mieć telefonu do reszty, bo chyba bym nie wytrzymała i zadzwoniła.
            Podobnie jak u Was-plan nauki zdalnej zabrał po 1 H kluczowych przedmiotow-matma, polski, angielski i historia.

            Bo dzieci nie mogą tyle przed kompem siedziec-dziwne tłumaczenie, bo dzieci od końca marca do końca kwietnia dostawał tylko świąd librusie co mają przerobić

            Odczytanie wiadomości nie zajmowało więcej niż 20 min/dzień

            W czasie 12-25.03 nie robili nic praktycznie, nic!!!!!!

            Zero wiadomości, zero zadań

            Tylko.matematyczka wysłała kartę z zadaniami -GOTOWCA - z nowej ery

            Od ostat.tyg kwietnia ruszyły lekcje online-wiem, że ktoś interweniował.
            Z angielskiego -pokazywali sobie zwierzaki i rozmawiali, a i tak potem robili sami.

            Pani na 2 h zajęć w tyg kazała im przerobić-odmianę czasownika to be w czasie przeszłym
            Oraz 2 ćwicz
            I DUZYMI.LITERAMI napisała, że nic nie muszą odsyłać.

            Mogła ich chociaż popytać na tej lekcji A nie opowiadać o swoim króliki.


            Kontynuować?

            Biologia-przeczytajcie temat że strony XY

            I wypelnijcie przesłana kartę (GOTOWIEC, Ale zapewne 10 H szukała go w necie)

            Itd itd

            Nie ma zadnych konsultacji , zadnych

            Z historii

            Dzis temat taki i taki -podrecznik str 100000, odpowidzcie w zeszycie na pyt pod tekstem (oklaski)-tez pewnie 10 H numeru strony szukal
          • glanaber Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 19:43
           slonko1335 napisała:

           > Lekcje online z matematyki mają RAZ w tygodniu. Trwa ok. 25 minut...
           >
           U nas też klasa 5, lekcje online trwają po 45 minut, tylko jest ich mniej w planie, czyli w tygodniu są 3 matematyki x 45 minut online, a do pracy własnej tylko zadania domowe. Podobnie z innych przedmiotów, mniej godzin niż było normalnie, ale lekcje 45-minutowe i oprócz tego normalne prace domowe, nie ma poleceń typu zrób-to-sam. 3 przedmioty nie są w trybie online, tylko w formie materiałów wysyłanych, ale też wkład nauczycieli w pracę jest widoczny, nie na zasadzie przeczytajcie i zróbcie
       • ginger.ale Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 12:50
        Zgadzam się z mia mia, nauczyciele jak inni - nie pracują równo, nam raz na tydzień Pani wychowawczyni publikuje cały zestaw na następny tydzień i nic na librusie już nie dodaje. Oceniać poszczególne zadania, wierszyki czy naukę na dzwonkach mamy MY W DOMU, po czym Pani wysłać ocenę smile odsyłamy tylko pracę plastyczne, dziś dostałam zwrotkę za pracę sprzed tygodnia. Informatyka też na zasadzie proponuję dziś pisu pisu, albo kolorowankę online.

        Widzę tylko wyraźny wysiłek Pani od angielskiego, siłą rzeczy nauczanie jest domowe, a nie zdalne, ale ma stronkę - z podziałem na roczniki, które uczy, wrzuca nagrania, gry, memo, prace uczniów na bieżąco, materiały dodatkowe..

        Ja pracuję po 9h dziennie, a pracy mam nawet więcej, po powrocie sprawdzam jeszcze lekcje, albo robię plastykę, której nie znoszę.

        --
        come to the dark side, we have cookies!
       • asia_i_p Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 16:43
        No tak, tylko jeśli każą równocześnie prowadzić zajęcia w szkołach i online, to dołożą te dodatkowe godziny także tym nauczycielom, którzy pracują 8 godzin dziennie. Czyli ci, którzy pracują dobrze, mają zacząć pracowac gorzej albo się zarąbać, bo system dostosujemy do tych, którzy pracują źle. Przecież to na głowie stoi.

        Mnie od 1 czerwca dojdą konsultacje. W tej chwili pracuję średnio 40-45 godzin w tygodniu (co jest normalne). Jeżeli mi dojdą konsultacje, to albo będę pracowała więcej niż wynika z mojego obecnego stanu zatrudnienia albo będę musiała odstawiać lekką manianę w tym, co robię teraz.

        Ministerstwo próbuje mnie wciągnąć w system, który nie ma prawa zadziałać, jeżeli dobrze pracuję. Coś tu jest nie tak.

        --
        The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
        • ginger.ale Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 17:01
         asia_i_p napisała:

         > No tak, tylko jeśli każą równocześnie prowadzić zajęcia w szkołach i online, to
         > dołożą te dodatkowe godziny także tym nauczycielom, którzy pracują 8 godzin dz
         > iennie. Czyli ci, którzy pracują dobrze, mają zacząć pracowac gorzej albo się z
         > arąbać, bo system dostosujemy do tych, którzy pracują źle. Przecież to na głowi
         > e stoi.
         >
         > Mnie od 1 czerwca dojdą konsultacje. W tej chwili pracuję średnio 40-45 godzin
         >
         >

         Piszę tylko o swojej sytuacji. Moje dziecko jest w 1 klasie SP, nie ma że swoją wychowawczynią lekcji online. Teraz wprowadziła je jedynie Pani anglistka, która ma kilka klas na różnych poziomach i więcej pracy (i zaangażowania).


         --
         come to the dark side, we have cookies!
         • asia_i_p Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 20:37
          No tak, ale teraz odeszła mi klasa 3 (6 godzin) i mam naprawdę niewiele ponad ten etat (21 godzin zamiast 18).

          --
          The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
      • antonina.n Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 20:58
       Napisz swoje materiały, a nie wyszukuj w internecie. Z powodzeniem to stosuję- zajmuje o wiele mniej czasu niż szukanie w sieci i jeszcze sprawdzanie czy wszystko się tam zgadza i czy nie ma błędów. Przecież napisanie PORZĄDNYCH MATERIAŁÓW to godzina- góra dwie. I są to materiały, które zresztą ci się przydadzą! Bo się przecież stan wiedzy matematycznej nie zmienia co tydzień. I posłużą co na lekcjach przez kolejne lata. Napisz własne zadania, zrób uczniom ściągawki, a sobie klucz do sprawdzania, co ci potem ułatwi życie.

       Powiem, co sądzę. Wybacz, bo to moje stwierdzenie ogólne i nie wiem na pewno czy ciebie tez dotyczy, ale moim zdaniem robienie po łebkach zajmuje najwiecej czasu.
      • bajgla Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 21:14
       ziazia17 napisała:

       > Chcesz się ze mną zamienić na te wakacje? Uwierz mi, po tygodniu wracałabyś w p
       > odskokach do siebie. Ja mam już tak dość, że nawet sobie nie wyobrażasz. Moje w
       > łasne dziecko jest przeze mnie całkowicie zaniedbane, bo poświęcam po 10 godzin
       > dziennie dzieciom cudzym i ich rodzicom, którzy nagle odkryli, że mają te dzie
       > ci na stanie i jednak nauczyciel odwalał za nich 95% roboty, a tu teraz klops.


       Rzeco? Uczenie dzieci to jest robota nauczyciela, nie rodzica.
      • sol_13 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 22:27
       Nie neguję Twojego wkladu w pracę... U nas po prostu to zupełnie inaczej wygląda. 2 razy w tyg lekcja online (dobrze, ze w ogole jest bo podobno w klasach 1-3 roznie bywa) plus materialy raz dziennie na librusie... Nie wierzę niestety zeby to w jakikolwiek sposób moglo zajmować specjalnie duzo czasu. Pani kopiuje jakies gotowe zadania gdzie w tekście jest: Nauczyciel robi to czy tamto ( nie rodzic). Linki zewnętrzne to może jeden na tydzień prześle. Nie ma czegoś takiego jak konsultacje, nie mamy numeru do Pani podanego.

       Nie odwalaliscie roboty za nas, tylko właśnie my teraz odwalamy za Was, jednocześnie pracując. I nie, nie zamienisz się ze mna na obowiązki bo nie masz jakiegolwiek pojęcia o tym co ja robię w pracy i nie bylabys w stanie zrobic nic z tego co ja robię. A my uczyć dzieci musimy miotając się między mailami, callem, zakupami i obiadem. Sytuacja jest niezawiniona przez nikogo oczywiście - niemniej nie uwierzę ze nauczyciele sa tu poszkodowani.
    • julita165 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 10:09
     Nauczycielka syna raz natydzien prxysyla plik z zadaniami nacaly tydzien
     Wyglada to tak:
     data, temat ( podany zreszta na dole str w podreczniku ), polecenia- przecxytajcie str 56 w podreczniku, odpowiedzcie w zeszycie na pytania pod tekstem, zrobcie cw 4-5 ze str 65, poprosze zdjeciec zad. 5, dla chetnych- link do matzoo. Plus linki do kilku gilmikow na yotubie jakos tam zwiazanych z tematem. I tak na caly tydzien. W isobnym pliku przychodza tzw materialy dodatklwe ale nie co tydzien, to 2-3 kartki w pdf z matematyki jakis zadan i 2-3 takie kartki z polskiego, z reguly pobrane ze strony superkid. Ktos kto uwaza ze przyvotowanie tego trwa dluzej niz 2 godz to chuba wierzy w bajki. Poza tym jest 45 min tyg videoczatu, xala klasa naraz, gada jeden przez druviego, takie so ie pogaduchy. Jesli chodzi o jakakolwiek reakxje nauczyciela na to co robi dzuecko to byly to tylko czasem "lajki" pod zdjeciami prac. Zero kontaktu. Po pewnych uwagach teraz z raz na tydzien napisze cos do dziecka typu prace wykonales poprawnie ale pisz staranniej. No i raz jeden jedyny laczyla sie osobno z kazdym dzieckiem na ok 5 min i odpytala z wiersza.
     Prosze mnie nie przekobywac ze taka praca pochlania 40g w tygodniu.
    • julita165 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 10:13
     Prosze przeczytac ponizej o tzw nauczaniu zdalnym w klasie syna i szczerze sobie odpowiedziec na pytanie czy to "cos" co uprawia jego nauczycielka, a co szumnie zwane jest nauczaniem zdalnym rzeczywiscie stoi na przeszkodzie poprowadzeniu 18 lekcji w tyg w ramach 40 g tygodnia pracy.
     • asia_i_p Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 16:47
      Ale co mnie pomoże, że wychowawczyni twojego dziecka się obija? Prześle mi trochę zaoszczędzonego czasu pocztą? Oczekujesz, że zaakceptuję dorzucenie mi następnych zadań do już pełnego etatu, bo wychowawczyni twojego dziecka ma za dużo wolnego.

      --
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
      • julita165 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 17:12
       W tym nanowszym rozporzadzeniu jest jak byk ze o prowadzeniu zaj dydaktycznych czyli lekcji w szkolach decyduja dyrektorzy. A to oznacza ze w jednej szkole moga byc lekcje normalnie, a w drugiej zdalnie. W kl 1-3 wlasciwie jest 1 nauczyciel ( pomijam jezyki i religie ). Jesli tak a nie inaczej wyglada edukacja zdalna jak opisalam to nie ma absolutnie zadnej przeszkody zeby jednoczesnie ten nauczyciel kontynuowal zdalne nauczanie w dotychczasowej formule i prowadzil lekcje w szkole. Nie twierdze ze w kazdej innej rowniez tak moze byc.
    • antonina.n Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 20:51
     Ja tez uczę, ale wybacz, mam nadzieje, ze ty nie będziesz uczyć moich dzieci. Postawa rodziców to jest 50% relacji. Drugie 50 to postawa nauczyciela, czyli twoja. Bez sensu atakujesz, bo obydwie wiemy, ze nauka online ma minusy, ale ma tez plusy. A w PONAD 40 godzin tygodniowo po prostu nie wierzę.

     A zresztą, nawet jeśli- to najwyższy czas, żeby nauczyciele zawalczyli o likwidację karty nauczyciela. I pracowali tak, jak ja: im więcej pracuję, tym więcej zarabiam. Sama ustalam stawkę za lekcję, jeśli dobrze uczę, to się cenię, a jeśli cenią mnie tez rodzice i uczniowie, to płacą. Lekcji mam tyle, że jestem w stanie z pełną energią przeprowadzić wszystkie zajęcia, czyli w sam raz. A to „w sam raz” to naprawdę może być dużo, bo za fajną kasę fajnie się pracuje.

     I wiem, ze nauczanie to ciężka praca. Tylko dziwię się, ze z jednej strony wielu nauczycieli ciagle narzeka, a to na ilość godzin, a to na zarobki, a z drugiej strony trzymają się kurczowo tej karty nauczyciela. To naprawdę moze prostsze- zarobki uzależnione od ilości pracy i efektów. Najlepiej zarabiałby ten, kto potrafi pracować najwiecej, przy dużej wydajności i dobrych efektach. Wtedy nie byłoby na to narzekać.
     • asia_i_p Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 22:41
      Przepraszam, ale to absolutna naiwność wierzyć, że samo usunięcie pewnych regulacji spowoduje, że w szkole państwowej będzie się lepiej zarabiało przy lepszych efektach. Usunięcie Karty Nauczyciela bez zmiany podejścia do oświaty, sprawiłoby, że pensum byłoby dostosowane do potrzeb kadrowych (nagle okazałoby się, że matematyk może mieć 30 godzin tygodniowo, bo czemu nie, skoro matematyków brak), a pensja nadal pozostałby taka sama.

      --
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
     • kornelia_sowa Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 20.05.20, 08:04
      Antonina, chciałabym żebyś uczyła moje dzieci

      Jesteś głosem rozsądku

      Niestety, im słabszy nauczyciel , tym bardziej będzie bronił.pazurami karty nauczyciela

      Niby pedagodzy boją się oceniania, bo jak wymaga, to się będą uczniowie i rodzice Magic.
      Bzdura, najbardziej cenimy tych, którzy wymagają, którzy UCZĄ.

      Mamy grupę rodziców z klasy syna na messengerze i naprawdę nasze oceny co do nauczycieli dzieci są ekstra spójne.
      Rodzice słabszych uczniów cenią tych samych nauczycieli , co rodzice dobrych.
      Nie ma żadnych podstaw bać się rodzicielskiej czy uczniowskiej oceny gdy się jest dobrym.


      Karta nauczyciela chroni głównie tych miernych i nie lubiących się przemęczać
    • triss_merigold6 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 18.05.20, 18:53
     Nauczyciel już teraz siedzi znacznie więcej czasu niż 40 godzin tygodniowo nad przygotowaniem lekcji, umieszczeniem ich na platformie, kontaktami z rodzicami itp.

     Nauczyciel klas I-III? Nie rozśmieszaj mnie.
     2 razy w tygodniu info na Librusie z numerami stron od-do i zadaniami do wykonania przez dziecko, 2x w tygodniu lekcja zdalna po 45 minut.
   • paniusia.aniusia Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 07:50
    Dostałam wczoraj wiadomość od dyrekcji. Zajęcia opiekuńcze ,a podczas części dydaktycznej dzieci będą realizowały dokladnie to ,co jest wysyłane do zrobienia w domu. Zatem jesli dziecko pójdzie do szkoły to rodzic popołudniu nie będzie musiał z nim siedzieć i robić zadań. Nauczyciel może być inny.

    --
    Nie chcę o tym teraz myśleć – postanowiła Scarlett. – Jeżeli zacznę o tym myśleć teraz, będę się musiała martwić. Nie ma powodu, aby sprawy nie miały się ułożyć tak, jak tego chcę (…wink
    • mia_mia Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 08:23
     To jest możliwe tylko tam, gdzie nie ma zajęć online, poza tym wiele osób uzależnia posłanie dziecka do szkoły od formy opieki, jeśli dzieci wrócą z odrobionymi pod okiem nauczyciela, który potrafi wytłumaczyć co trzeba zadaniami, frekwencja będzie wyższa niż pozwalają przepisy.
     U nas połowa nie planuje posyłać, jedni raczej tak, niezależnie od formy, a kilka osób tylko jeśli będą zajęcia dydaktyczne.
     • paniusia.aniusia Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 08:32
      mia_mia napisał(a):

      > To jest możliwe tylko tam, gdzie nie ma zajęć online, poza tym wiele osób uzale
      > żnia posłanie dziecka do szkoły od formy opieki, jeśli dzieci wrócą z odrobiony
      > mi pod okiem nauczyciela, który potrafi wytłumaczyć co trzeba zadaniami, frekwe
      > ncja będzie wyższa niż pozwalają przepisy.
      > U nas połowa nie planuje posyłać, jedni raczej tak, niezależnie od formy, a kil
      > ka osób tylko jeśli będą zajęcia dydaktyczne.

      Akurat nie wiem czy dzieci w klasach 1-3 wymagają aż takiego wytłumaczenia, którego ostatecznie przeciętny rodzic nie byłby w stanie ogarnąć. Wyślę dziecko dopiero wtedy, gdy nie będę w stanie zapewnić mu opieki tzn .skonczy się praca zdalna czyli pewnie za jakiś miesiąc. Nie przyszłoby mi do głowy wysyłać dziecka „ bo zajęcia dydaktyczne” (mogąc zapewnić mu opiekę )o ile nie byłyby obowiązkowe dla wszystkich.


      --
      Nie chcę o tym teraz myśleć – postanowiła Scarlett. – Jeżeli zacznę o tym myśleć teraz, będę się musiała martwić. Nie ma powodu, aby sprawy nie miały się ułożyć tak, jak tego chcę (…)
      • paniusia.aniusia Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 08:35

       > frekwe ncja będzie wyższa niż pozwalają przepisy.

       Akurat na złamanie tej wytycznej nie pójdzie żaden dyrektor. W razie podejrzenia zakażenia będą dokładnie sprawdzać przestrzeganie procedur.
       Dzieci zapewne będą po prostu przesuwane do klas , w których jest mniejsze zainteresowanie.
       Nikt nie będzie się narażał na odpowiedzialność w takiej sprawie, żeby rodzicom zrobić dobrze.
       --
       Nie chcę o tym teraz myśleć – postanowiła Scarlett. – Jeżeli zacznę o tym myśleć teraz, będę się musiała martwić. Nie ma powodu, aby sprawy nie miały się ułożyć tak, jak tego chcę (…)
      • mia_mia Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 08:51
       Ja też nie planuję posyłać, ale na grupie klasowej ktoś wprost zadał pytanie i przytaczam jakie były odpowiedzi.
       W przypadku małych dzieci nie chodzi o to, że rodzic nie potrafi pisać czy czytać, ale zmobilizowanie dziecka do ćwiczenia, zastosowanie odpowiednich technik, poza tym często ludzie mają dzieci razy kilka i swoją pracę. U nas każda karta pracy to pół godziny dyskusji i łez jakie to durne/łatwe/nudne/ czasochłonne/głupie i 5 minut pracy. Rozumiem więc rodziców, którzy chcą zrezygnować z takich atrakcji, zwłaszcza, że sporo za nie płacimy, sama chętnie bym zrezygnowała.
   • kulka-online Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 09:38
    U nas w czwartek napisali ze będą tylko opiekuńcze do 26.06. I żeby napisać kto jest chętny i w jakich godzinach. A dydaktyczne dalej online wg planu. Do piątku mieliśmy napisać czy jesteśmy chętni. Odpisałam ze do 7.06 nie jesteśmy zainteresowani opieka.
    Tez Śląsk.
    Za to młodszy dostał się do przedszkola od 25.05 do grupy 8-osobowej (normalnie 25) mimo iz nie zwalczamy epidemii. Kazali podpisać oświadczenie, ze nie będziemy ich skarżyć jak dziecko lub ktoś z rodziny zapadnie na Covid 😀
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 09:40
   W pn przysyłają nam zasady. We wtorek zgłoszenia i zasady dostarczenia wypełnionych kart i deklaracji oraz oświadczeń i zgód.
   Dodatkowo napisali, ze lekcje po poludniu online będą się odbywać a w klasach też pod warunkiem, że uzbierają grupę z klasy, dodatkowo będą karty świetlicowe do wypełnienia jeśli "po lekcjach" dziecko będzie zostawało na świetlicy czyli po 13h.


  • ginger.ale Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 11:58
   marszawka napisał(a):

   > U nas (Warszawa, szkoła publiczna) dyrekcja zdecydowała, że tylko opieka plus z
   > ajęcia typu krzyżówka, film. Co z obiadami-nie wiadomo. Słabo to wygląda jednym
   > słowem. Rodzic po pracy, będzie dalej realizował materiał szkolny. A jak jest
   > u Was? Macie już jakieś informacje?

   Można zaznaczyć ćwiczenia z matmy i polskiego, spakować do świetlicy, a po pracy sprawdzić. Ja bym tak pewnie robiła (bo tak robię, jak idę do pracy, razem robimy angielski)

   --
   come to the dark side, we have cookies!
   • iwoniaw Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 17:16

    > Można zaznaczyć ćwiczenia z matmy i polskiego, spakować do świetlicy, a po prac
    > y sprawdzić. Ja bym tak pewnie robiła (bo tak robię, jak idę do pracy, razem r
    > obimy angielski)
    >

    Ktoś tu ostatnio wrzucał regulamin świetlicy, która od 25 maja przyjmie co prawda dzieci, ale te nie mogą przynosić swoich zabawek ani książek 😂


    --
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • dolores12 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 21:18
   Jak widzę, te regulaminy są tak skonstruowane, żeby rodziców zniechęcić do przyprowadzania dzieci do szkoły. Podobną sytuację pamiętam z przedszkola moich dzieci, kiedy były pytania o zajęcia w okresie między świętami a Nowym Rokiem, czy w czasie ferii. Panie zawsze były na nie. Jestem pewna, że nikt tych wszystkich niedorzecznych obostrzeń nie będzie przestrzegał dłużej niż 2 dni.
   • paniusia.aniusia Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 17.05.20, 22:25
    dolores12 napisała:

    > Jak widzę, te regulaminy są tak skonstruowane, żeby rodziców zniechęcić do przy
    > prowadzania dzieci do szkoły. Podobną sytuację pamiętam z przedszkola moich dzi
    > eci, kiedy były pytania o zajęcia w okresie między świętami a Nowym Rokiem, czy
    > w czasie ferii. Panie zawsze były na nie. Jestem pewna, że nikt tych wszystkic
    > h niedorzecznych obostrzeń nie będzie przestrzegał dłużej niż 2 dni.

    One są pisane na podstawie wytycznych GIS a nie fantazji dyrektora czy nauczyciela. I muszą być zatwierdzone przez organ prowadzący skoro to ob odpowiada za otwieranie szkół.


    Jesteś pewna ,ze placówki nie będą się stosować do wytycznych ? Dlaczego dyrektorzy mieliby się narażać na odpowiedzialność skoro wiadomo ,ze w sytuacji jakiegoś zakażenia czy podejrzenia będzie sprawdzanie stosowania procedur ?


    --
    Nie chcę o tym teraz myśleć – postanowiła Scarlett. – Jeżeli zacznę o tym myśleć teraz, będę się musiała martwić. Nie ma powodu, aby sprawy nie miały się ułożyć tak, jak tego chcę (…)
   • alessa28 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 18.05.20, 08:53
    dolores12 napisała:

    > Jak widzę, te regulaminy są tak skonstruowane, żeby rodziców zniechęcić do przy
    > prowadzania dzieci do szkoły. Podobną sytuację pamiętam z przedszkola moich dzi
    > eci, kiedy były pytania o zajęcia w okresie między świętami a Nowym Rokiem, czy
    > w czasie ferii. Panie zawsze były na nie. Jestem pewna, że nikt tych wszystkic
    > h niedorzecznych obostrzeń nie będzie przestrzegał dłużej niż 2 dni.

    Ja co prawda nigdy nie byłam chętna żeby zostawiać córkę w takie dni ale potwierdzam że zauważyłam podobna praktykę u nas w przedszkolu. Niby zawsze były wywieszane listy dla chętnych, którzy mogą przyprowadzic np 31.12 ale nie było to szczególnie mile widziane.
  • wapaha Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 18.05.20, 08:28
   Niestety wygląda to tak, że została wysłana informacją do rodziców z probą by zadeklarowali się czy ich dzieci będą chodzić do szkoły od 25 maja. I po zebraniu potrzeb zostanie napisany grafik
   Nauczyciel wychowawca i dyrekcja nie wiedzą : czy dzieci będa w maseczkach, czy zajęcia będą edukacyjne czy opiekuńcze, jak duże będa grupy, czy zajęcia będą codziennie, w jakich godzinach będą zajęcia, kto będzie z dziećmi

   Czyli ciągle to samo co od początku pandemii. Pan minister rzuca hasło co jest odmrażane i cała robota i guano spływa w doł-na dyrekcję i nauczycieli-którzy nie mają NIC-żadnych zaleceń, wskazań,,pomocy
   • little_fish Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 18.05.20, 08:32
    Dla mnie ponurym żartem jest nagłe uruchamianie poszczególnych elementów, o którym zainteresowani dowiadują się z konferencji, na 2-3 przed terminem. Przy czym rozporządzenia ukazują się w piątkowy wieczór. Racjonalność decyzji podejmowanych na poszczególnych szczeblach władzy jest również mocno dyskusyjna.
  • julita165 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 18.05.20, 18:17
   Ku mojemy ogromnemu zaskoczeniu jednak w szkole syna przewiduja cos na ksztalt lekcji. 2-3h dziennie czyli jak odjac jezyk, religie, prace plastyczne, wf, rozne dziwne akcje typu dzien chomika w zasadzie polskiego i matematyki bedzie tyle co zwykle. Maja normalnie przerabiac program.
   Jedyna niewiadoma narazie to czy te "lekcje" beda odbywaly sie w stalych, scisle okreslonych godzinach czy tak raczej na zywiol, ze w ramach pobytu w swietlicy przez 8h te 2-3 godziny zostana przeznaczone na nauczanie ale codziennie o innej porze i do tego nie wiadomo jakiej. Tu czekam na info od dyrektora, ma byc pod koniec tygodnia. Jesli okresla sie dokladnie z godzinami tych "zajec dydaktycznych" to syna posle.
  • slonko1335 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 19.05.20, 13:59
   Padłam jak to przeczytałam po prostu...ostatnie zdanie wygrało wszystko....
   "Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tych rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy szkoła organizuje zajęcia w klasach I-III.
   Zajęcia wynikające z realizacji podstawy programowej będą organizowane w mieszanych grupach 11 – osobowych uczniów z różnych klas i poziomów, nadzorowanych przez nauczycieli nauczania początkowego – niekoniecznie przez wychowawcę klasy, w wymiarze 2 godzin lekcyjnych dziennie. Zajęcia opiekuńczo – wychowawcze będą prowadzone przez wychowawców świetlicy.
   Świetlica sprawuje opiekę w godzinach 6:30 – 11:30 oraz 13:30 – 17:00, natomiast zajęcia pod nadzorem nauczyciela klas I –III w godzinach 11:30 – 13:30. Nadzór oznacza, że uczniowie pod opieką nauczyciela dydaktyka, samodzielnie wykonują zadania przekazane przez swojego wychowawcę (będą to te same materiały, które umieszczane są na stronie internetowej szkoły)"

   --
   Sygnaturka się zgubiła....
   • julita165 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 20.05.20, 08:42
    Mysle, ze u mnie bedzie to wygladac podobnie. Wysle syna na same te zajecia dydakryczne. On jezt juz strasznie znudzony a ja nie moge patrzec na tematy" majowa łąka" itp. Jedyna roznica - raczej nie beda mieszac klas. No chyba ze z klas 1 zglosi sie 6 dzieci, a z drugich 2. To ma sie wyjasnic czwartek, piatek i od tego uzalezniam decyzje.
     • julita165 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 20.05.20, 09:07
      Tak jak juz napisalam wyzej. U mnie dyrektor zadal w ankiecie dwa pytania- kto jest zainteresowanym zaj dydaktycznymi i kto op swietlicowa. Odpowiedzialam twierdzaco na 1 pytanie, a przeczaco na 2. Poza tym wymienilismy jeszcze maile bo chcialam cos doprecyzowac. W nich bylo juz jak byk ze mnie interesuja wylacznie zajecia dydaktyczne i na takie poprosilam abym syna wpisal jako zainteresowanego. Odpowiedzial ok.
     • julita165 Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 20.05.20, 09:12
      No mowiac szczerze to uwazam, ze niewpuszczenie dziecka objetego obowiazkiem szkolnym na lekcje odbywajace sie w szkole ( bo tym sa zaj dydaktyczne, nawet jesli to tylko jakies ulomne, czesciowe lekcje ) byloby zachowaniem wrecz razaco naruszajacym prawo. To raz. A dwa nie ma co sie upierac ze lekcje tylko dla dzieci ze swietlicy bo to proste do obejscia. Moglabym syna zapisac na swietlice, a potem posylalac do szkoly dopiero na godzine rozpoczecia zaj. dydaktycznych wyposazonego w kartke aby zwolnic go do domu natychmiast po ich zakonczeniu. I tak codziennie. Tylko chaos, lepiej pozwolic uczciwie chodzic tylko na te niby-lekcje.
  • marszawka Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 20.05.20, 06:27
   U nas nauczyciele wysłali wczoraj wiecwj konkretów. Uczeń moze do szkoly wnieść bułkę plus bidon. Zero podręczników- czyli nie odrobi lekcji. Rozwaliło mnie zdanie : „ nie mozemy realizować zajęć dydaktycznych ponieważ obiwiązuje nas nauczanie zdalne". Jakie nauczanie w klasach 1-3? U nas mail od wychowawcy 2 x w tygodniu z wytycznymi i zero kontaktu. I jeszcze to: czekamy na decyzje MEN.
   Dziewczyny, czy serio to nie dyrektor decyduje o kształcie zajęć dydaktycznych? Bylam przekonana, że to dyrekcja ustala że np. Uczniowie mogą mieć podręczniki a nauczyciele wspomogą ich w odrobieniu zadanych tematów.
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Opieka w szkołach od 25/05 jak jest u Was? 20.05.20, 11:14
   Wczoraj było u nas zebranie online i jestem załamana.
   Ja zgłosiłam dziecko do szkoły od pn. natomiast na zebraniu tylko jeszcze jedni rodzice potwierdzili gotowość, kolejna 3 się waha, pozostałych 15 osób jest na nie.
   U nas będą lekcje i opieka świetlicowa.
   W 3 klasie nikt nie puszcza dziecka do szkoły, nie wiem jak jest w "0" i 1.
   Jak szkoła jednak nie ruszy to od pn moje dziecko nie będzie uczestniczyło żadnych w lekcjach online, bo są w godzinach naszej pracy.
  • wapaha no więc 20.05.20, 19:01
   stan na dzisiaj
   dowiedziałam się od innej nauczycielki- nie wychowawczyni -bo ta nie doinformowała rodziców- że od poniedziałku zajęcia tylko opiekuńcze w świetlicy , dla I klas 8-10, prowadzone przez inne panie
   ponieważ wychowawczyni ma pow 60 lat to nie musiała przychodzić na te zajęcia i z tego prawa skorzystała

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka