Dodaj do ulubionych

Zmarł dziarski dziadek - refleksje nad długowieczn

17.05.20, 13:49
cznością.

Znany w necie oraz dzięki książce o sposobie na długowieczność Pan Antoni Huczyński zmarł kilka dni temu w wieku 98 lat.

Jak na "dziarskiego dziadka" przystało, do końca był sprawny fizycznie i psychicznie.

Na Facebooku jest nagranie z ostatnich świat bożonarodzeniowych, gdzie przez 15 minut opowiada przy rodzinnym stole o swoich walkach z Niemcami podczas 2 wojny światowej. m.facebook.com/sposobnadlugowiecznosc/
Opowiada nie jak trzęsący się stary dziad, tylko normalnie, z werwą człowieka w pełni sił. W grudniu 2019 roku facet siedzi przy stole i mówi z pozycji uczestniczącego świadka o krwawych wydarzeniach z wojny mających miejsce 80 lat wcześniej!

Chciałybyście tak radykalnie przeżyć ponad swoje czasy? Zastanawiam się jak ja bym wyglądał, w 2060 roku opowiadając swoim potomkom o gen. Jaruzelskim i stanie wojennym. Już dzisiaj PRL i komuna są rzeczywistością kompletnie nieprzystawalną do współczesności, a lata 90-te to oldskul. Wydaje mi się, że taki człowiek prezentuje się już trochę jak zjawa z trzeciego wymiaru, dziwowisko, postać lekko nierealna. Myślę też sobie ile lat przed nim zmarli ostatni koledzy Pana Huczyńskiego, ja sądzę, tak ze 30 lat temu, o ile nie jeszcze wcześniej.

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka