Dodaj do ulubionych

Nie ma ofiar, tylko ochotnicy - o telemarketerach

20.05.20, 21:40
Poczytałem tamten wątek, w którym pani telemarketer narzeka na chamstwo w państwie.

Uderzyło mnie jedno.
Bardzo duża część osób narzeka, że takie telefony utrudniają im życie i zwyczajnie im przeszkadzają. Opisują szczegółowo swoje rozmowy i nachalność dzwoniących. Odbierają jednak te rozmowy, i zamiast się od razu wyłączyć, ciągną je, rozmawiając z osobami przeszkolonymi, jak takie rozmowy najdłużej podtrzymywać.
Dlaczego nie rozłączacie się od razu? Zamiast zajmować czas telemarketera, zrzucajcie go od razu. Inaczej to jest kopanie się z koniem.

W sklepie Googla jest od kilku lat aplikacja na androida 'Odebrać telefon?'. Darmowa. Korzysta z internetowej bazy uaktualnianej przez tysiące użytkowników, i każde połączenie przychodzące jest sprawdzane.
Można ustawić, czy to my decydujemy, czy odebrać, czy program sam automatycznie odrzuca połączenie od numeru figurującego w bazie jako negatywny. Można przejrzeć opinie innych o numerze, można samemu taką opinię dodać.
Jeśli numer połączenia przychodzącego nie jest w naszej książce telefonicznej, ani nie jest w bazie jako negatywny, to nie jest to połączenie blokowane.
Od kilku lat, od kiedy zainstalowałem sobie ten, niezbędny moim zdaniem, komponent w telefonie, nie wiem, co to telefon od spamera czy telemarketera. Dostaję tylko ciche powiadomienie, że z jakiegoś numeru ktoś chciał mi coś wcisnąć.
Naprawdę polecam sobie wgrać ten program, temat nachalnych telefonów przestaje istnieć.
Obserwuj wątek
  • janeczka33 Re: Nie ma ofiar, tylko ochotnicy - o telemarkete 20.05.20, 22:11
   A ja miałam taką przygodę, dzwonili do mnie kilka razy z jakiejś firmy marketingowej z Poznania, pewnego razu gdy odebrałam powiedziałam że dodzwonila się pani do komendy policji, i zapytałam skąd ma ten numer. Przeprosila i się rozłączyła. Od tego czasu cisza, nikt nie zadzwonił z tego numeru.
  • koronka2012 Re: Nie ma ofiar, tylko ochotnicy - o telemarkete 20.05.20, 22:24
   nowaczek1 napisał:

   Odbierają jednak te rozmowy, i zamiast się od razu wyłączyć, ciągną je, rozm
   > awiając z osobami przeszkolonymi, jak takie rozmowy najdłużej podtrzymywać.
   > Dlaczego nie rozłączacie się od razu?

   Odbieram bo mam służbowy telefon. I nie odkładam słuchawki, bo chcę powiedzieć co myślę o takich telefonach. Nie zawsze da się od razu przerwać słowotok, ci ludzie czasem bombardują informacjami bez nabierania powietrza w płuca.

   A przede wszystkim chcę załatwić sprawę - tzn. ustalić kto dzwoni, skąd, kto jest adminem a wszystko to po to, aby żądać usunięcia moich danych z systemu (naiwne, wiem)

   Serio oczekujesz, że będę googlować czyjś numer o 8 rano jak ktoś wyrwał mnie telefonem ze snu?
   Nie zawsze można korzystać ze wszystkich szemranych aplikacji dostępnych na rynku.
  • a23a23 Re: Nie ma ofiar, tylko ochotnicy - o telemarkete 20.05.20, 23:48
   Po pierwsze, nawet jeżeli po prostu się rozłączę to samo to, że ten telefon dzwoni i odrywa mnie od pracy wymagającej skupienia już jest wkurzający. A potrafi dzwonić często, chociaż falami - to pewnie zależy do jakiej bazy się trafi. Prośby o usunięcie z bazy nie działają i to nie jest kwestia pochopnie wyrażanych zgód marketingowych. Tak jak mam maila do spamu, tak mam też telefon do spamu, za który płacę 5PLN rocznie, którego nie odbieram i który sobie gdzieś tam leży. A mimo to na mój główny numer, którego nie podaję przy żadnej zgodzie marketingowej potrafił wyciec do tych "uczciwie pracujących ludzi". Nie pomagało nic do czasu - pomogło założenie sprawy jednej z takich firm w dawnym GIODO. Od tego momentu jest (względny) spokój.

   A z aplikacjami bym się tak nie rozpędzała - jakiś czas temu niebezpiecznik rozpisywał się o tym, że przynajmniej kilka z nich wymagało uprawnień do przeglądania Twojej książki telefonicznej i w ten sposób budowało sobie bazę danych. Niby do blokowania numerów, ale w ten sposób np. numer postronnej osoby wyświetlał Ci się jako "kuzynka Ola" bo tak ktoś ten numer miał w swojej książce napisany.

   A już poza wszystkim, sam fakt że takie aplikacje istnieją świadczy o tym, ze namolny telemarketing to dla wielu ludzi problem. Po wkurzyło to jakiegoś programistę na tyle, że apkę napisał (i przy okazji źle zabezpieczył albo wręcz specjalnie napisał ją z tą furtką, żeby sobie bazę stworzyć). I poza tym, jest cała rzesza ludzi atechnicznych, którzy sobie apki nie zainstalują - a to przeważnie ludzie, którzy są mniej odporni na takie naciąganie telefoniczne. Dlaczego usprawiedliwiacie nie do końca etyczne działania naciągaczy, mówiąc że ofiary same sobie winne?
  • katriel Re: Nie ma ofiar, tylko ochotnicy - o telemarkete 21.05.20, 00:30
   Jakbyś przeczytał tamten wątek, zamiast go tylko przeczytać, to byś zauważył, co napisałam.

   > Dlaczego nie rozłączacie się od razu?

   Rozłączenie się od razu przyniesie mi niewiele zysku (co miałam stracić ze skupienia nad pracą to już straciłam), a zajmując czas telemarketerowi chronię innych, do których on w tym czasie nie dzwoni.

   > Naprawdę polecam sobie wgrać ten program, temat nachalnych telefonów przestaje istnieć.

   Gdzie mam go niby wgrać? Telemarki na stacjonarny też dzwonią.
  • bo1 Re: Nie ma ofiar, tylko ochotnicy - o telemarkete 21.05.20, 10:11
   Wiele lat temu połączenia spamerskie zablokowałam u swojego operatora (T-mobile). Poprosiłam o to w BOK. Pan wziął mój telefon, parę razy coś tam stuknął i już. Trzeba pamiętać tylko, by przy wymianie karty SIM znowu o to poprosić. Nie dostaję na swoją komórkę żadnych połączeń czy wiadomości spamerskich. Przypuszczam, że inni operatorzy też mogą mieć taką możliwość.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka