Dodaj do ulubionych

rolety/żaluzje do kuchni

23.05.20, 14:50
Chcę coś nowego, ale do końca nie wiem co. Co macie na oknach kuchennych?
Teraz malowałam kuchnię, na razie nie mam nic i jest łyso. I kuchnia ma okno na południe, zimą świeci po oczach, a latem jeszcze grzeje. Już, już byłam zdecydowana na rolety rzymskie, ale nie wiem. Montowane byłyby u sufitu, ale teraz jednym ruchem sobie otworzę okno, a tak, musiałabym to całkiem podciągać do góry, mam dwa skrzydła okienne na krótszej ścianie.
Napiszcie co macie na swoich oknach, i jak to się sprawdza.
Obserwuj wątek
    • bertie Re: rolety/żaluzje do kuchni 23.05.20, 15:55
      Mam plisy i u mnie się sprawdzają - na co dzień zasłaniają tylko dolną połowę okien, latem (mam okno pd-zach) zasłaniam całość, aby ograniczyć nagrzewanie. Okna mogę otwierać w pełnym zakresie bez żadnego problemu.

W poprzednim mieszkaniu (wynajmowanym "na chwilę") miałam zazdrostki i takie mini zasłonki u góry (niżej jak to mniej więcej wyglądało) - w użytkowaniu to było męczące - uchylić okno się dało, ale otworzenie wymagało akrobatyki. Do tego były jeszcze zwykle plastikowe żaluzje - używane tylko w super upały, bo przy tych ozdobach uruchomienie ich to była masakra.
      https://robi24.pl/images/Robi/107000-108000/FIRCAFFE2BEZ14060EUROFIRANY_%5B107682%5D_480.jpg

Jak byś myślała o roletach, to sprawdź, czy po ich założeniu da się otworzyć okno bez wbijania się kasety w ścianę - ja mam taki problem u siebie, deweloper tak wybudował wnęki na okna, że standardowa kaseta uniemożliwia całkowite otwarcie skrzydła.
      • malia Re: rolety/żaluzje do kuchni 23.05.20, 16:54
        NIe wiem o co chodzi z ostatnim tzn z wbijaniem się w ścianę.
        Myślałam o czymś mocowanym do sufitu i zaslaniającego te fragmenty ściany po obu stronach okna ale to otwieranie właśnie.
        • bertie Re: rolety/żaluzje do kuchni 23.05.20, 18:16
          Kaseta jest przyklejona do okna, jak otwieram okno, to kaseta uderza w ścianę, bo wnęka okienna jest wystarczająca na pełne otwarcie samego okna, a nie okna "pogłębionego" o grubość kasety. Mam coś podobnego jak niżej i u mnie na wysokości kasety ściana wnęki okiennej ma już dziury, bo otwierając okno kaseta "wpada" na mur:
          https://domero.pl/img/cms/roleta_dzien_noc_w_kasecie_kolor_zloty_dab.jpg
          • fibi00 Re: rolety/żaluzje do kuchni 24.05.20, 09:58
            bertie napisała:

> Kaseta jest przyklejona do okna, jak otwieram okno, to kaseta uderza w ścianę,
            > bo wnęka okienna jest wystarczająca na pełne otwarcie samego okna, a nie okna "
            > pogłębionego" o grubość kasety. Mam coś podobnego jak niżej i u mnie na wysokoś
            > ci kasety ściana wnęki okiennej ma już dziury, bo otwierając okno kaseta "wpada
            > " na mur:
            > [img]https://domero.pl/img/cms/roleta_dzien_noc_w_kasecie_kolor_zloty_dab.jpg[
            > /img]

Dokładnie tak! Już nawet nie musi być tej kasety. Ja miałam normalne rolety mocowane na ramie (bez kasety) i też mi się wbijały w ścianę kiedy otwierałam okno.
            Teraz mam plisy w całym domu i jestem meeeega zadowolona. Plisy mam montowane do ramy okiennej (inwazyjnie bo bałam się że te bezinwazyjne będą mi spadały). Od strony zewnętrznej mają taką srebrną powłokę odbijającą promienie słoneczne a od środka są brązowe. Bałam się że ta srebrna strona będzie wyglądała jakbym sobie folię aluminiową w oknie rozwiesiła ale nie. Wydaje mi się że wygląda to lepiej niż gdyby był jakiś kolor na zewnątrz. Kiedy plisa jest zasłonięta z zewnątrz okno wygląda jakby było...puste.
      • sza.aliczek Re: rolety/żaluzje do kuchni 23.05.20, 18:20
        mam w kuchni i łazience roletę i to duży błąd (zrobiło się tam cmentarzysko wszelkich możliwych robali).
        na szczęście obie się rozleciały i za chwilę wymienię na żaluzje smile
        w całym domu są żaluzje, aluminiowe - wolałabym drewniane.
        ale i tak wolę niż ... : )
      • thea19 Re: rolety/żaluzje do kuchni 23.05.20, 18:50
        plami? jak robisz obiad, to rzucasz jedzeniem po ścianach? Zawijasz śledzie w firanki? Co do zapachów, to też się nie zgadzam. Mam sprawną wentylację, oczyszczacz powietrza, smrodków kuchennych nie ma.
        • auksencja15 Re: rolety/żaluzje do kuchni 23.05.20, 19:17
          Mi tam się zdarzyło czymś chlapnąć przy miksowaniu ciasta czy koktajli (owoce). Zależy gdzie to okno, czy blisko blatu czy garów. Z tego samego powodu ludzie zabezpieczają w newralgicznych miejscach ściany (płytki, szkło itp.)
          • malia Re: rolety/żaluzje do kuchni 23.05.20, 19:48
            Pod oknem mam stół i krzesła, tam tylko jemy. Rozum mówi - kup zwykłe rolrty dzień-noc, albo plisy, otworzysz sobie okno, a bezrozumna część mówi - kup spobie niepraktyczną roletę w kwiatki, i będzie ci weselej, ale okna nie otworzysz.
            No może nie aż tak, ale w takim stylu
            https://www.eurofirany.com.pl/blog/wp-content/uploads/2018/10/nowoczesne-rolety-rzymskie-eurofirany.jpg
            • srubokretka Re: rolety/żaluzje do kuchni 23.05.20, 21:17
              Kup sobie co ci sie podoba. Jak bedzie cie wnerwiac, to sobie wymienisz. Co ty na to?
              Ja wybralam zaluzje, bo sa malo widoczne jak je zwijam (lubie lyse okno, przez ktore gapie sie na ogrodek podczas zmywania) i latwo nimi mozna regulowac swiatlo.
    • maslova Re: rolety/żaluzje do kuchni 24.05.20, 08:15
      Mam blat roboczy pod oknem (okno od strony wschodniej), więc zdecydowałam się na żaluzje aluminiowe (montowane do ramy okna), ponieważ są łatwiejsze do wyczyszczenia niż rolety materiałowe. Jestem bardzo zadowolona, bo bez problemu mogę regulować dostęp światła dziennego do kuchni, łatwo utrzymać je w czystości i ładnie wyglądają.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka