Dodaj do ulubionych

Potrzebne mi 3 koszyczki do kuchni

23.05.20, 15:21
Koniecznie tworzące coś w rodzaju komódki, czyli koszyczki wysuwane jak szuflady.
Coś podobnego jak na obrazku, tylko bardziej ażurowe i z atestem do żywności, bo zamierzam w tym trzymać pomidory i cebulę.
A, i oczywiście niech nie kosztuje to majątku, te z Agaty kosztują około 6 dych i to są górne okolice.

Gdyby ematka gdzieś w jakims polskim sklepie internetowym na takie cos trafiła, to proszę o info.

https://www.agatameble.pl/media/cache/gallery/rc/8mwjugia/images/16/169750/0T5A5445.jpg

--
Odrobina strachu przed żoną jeszcze żadnemu mężczyźnie nie zaszkodziła. Alutka Kossoń
Obserwuj wątek
      • b.bujak Re: Potrzebne mi 3 koszyczki do kuchni 23.05.20, 22:44
        dodam jeszcze, że wg mnie te komódki z plastiku - przynajmniej te, które oglądałam - to raczej na małe obciążenia, jakoś nie widzę, żeby to się sprawdziło przy warzywach liczonych w kilogramach, no chyba, że w sztukach smile

--
        5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
        • mika_p Re: Potrzebne mi 3 koszyczki do kuchni 23.05.20, 23:15
          Pojedyncze kilogramy, najwyzej 2, nie robię wielkich zapasów, ale teraz staramy się nie chodzić codziennie po coś do sklepu no i jednak cebulę kwarantannujemy, bo umyć nie bardzo jest jak.

--
          Dla starożytnych Rzymian algebra była niesamowicie prosta, ponieważ X zawsze było 10.
      • mika_p Re: Potrzebne mi 3 koszyczki do kuchni 23.05.20, 23:10
        Tak. Chodzi mi o to, żeby dostanie się do tego na samym dole bylo tak samo łatwe jak do tego na górze. Bo jak znam życie, to nikt ich nie ustawi w słupek po wyjęciu spodniego koszyka.

W poniedziałek wielkanocny lodówka przestała chłodzić. U mnie w miescie wszystkie elektromarkety są zlokalizowane w galeriach, w połowie kwietnia nieczynnych, więc pozostały zakupy internetowe i nie bardzo zwróciliśmy uwagę, że nowa jest trochę wyższa niż poprzednia, bo priorytetem była dostawa w środę, przy założonym pułapie cenowym.
        No i mikrofalówka, która wcześniej stała na lodówce, wylądowała na blacie, i teraz mam za mało miejsca na to wszystko, co sobie tam stało wcześniej. Już i tak miskę z jabłkami wyniosłam do pokoju.

A, żeby dodać smaczku historii o lodówce dodam, że w dwóch odległych o 30 km miasteczkach są elektromarkety, sieciowe, które były czynne. W jednym powiedzieli, ze oni wożą najwyżej 20 km, w drugim że tak właściwie to na transport trzeba się umówić z wyprzedzeniem i może na czwartek. RTV Euro AGD przywiozło w środę rano.

--
        Odrobina strachu przed żoną jeszcze żadnemu mężczyźnie nie zaszkodziła. Alutka Kossoń
    • mysiulek08 Re: Potrzebne mi 3 koszyczki do kuchni 23.05.20, 23:27
      takie komody beda wyzsze i dodatkowo na kolkach, co jak bedzie to stalo na blacie, bedzie wygladac tak sobie (przerabialam)
      poszlabym w cos takiego:
      allegro.pl/oferta/pojemnik-na-warzywa-owoce-cebule-ziemniaki-12l-7209845271
      stawiasz jedno na drugim, nic nie wysuwasz i jak dla mnie lepiej wyglada jako rzecz na blacie

--
      Dlaczego TO zrobiłeś???człowieku

Ludzkość musi wyginąć! MUSI!
    • jak_matrioszka Re: Potrzebne mi 3 koszyczki do kuchni 24.05.20, 00:39
      48cm i trzy poziomy, czyli na każdy poziom po 16cm, koszyk około 14cm - to płytki jak na cebule i ziemniaki. Może poszukaj dwóch koszyków o wysokości 20-22cm i zamontuj półke w połowie wysokości "wneki". Jeden koszyk pod półke, drugi na półke i masz taki sam dostep jak do mini komódki.
      Nie wiem jak masz urzadzona kuchnie, ale może półka pod ciagiem szafek, na połowe głebokości szafek wiszacych, to może być kawałek ekstra "blatu" do trzymania rzeczy smile A jak zaczniesz od zgrania rozmiarowo półki z koszykami, to może wyjść bardzo fajna rzecz.
      • banicazarbuzem Re: Potrzebne mi 3 koszyczki do kuchni 24.05.20, 06:26
        Może coś takiego?
        allegro.pl/oferta/22513bi-regal-prostokatny-szafka-polka-szuflad-kol-8541494223?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_meble&ev_adgr=Akcesoria+meblowe,+przedpok%C3%B3j,+pracownia,+piwnica/gara%C5%BC+oraz+pozosta%C5%82e&gclid=CjwKCAjwk6P2BRAIEiwAfVJ0rCicihSTF2yjl5gc0FT0-NB4ivWgaZPVaQjQ9zMdC4HdDEIWAsmJ7BoC6N0QAvD_BwE
    • mysiulek08 Re: Potrzebne mi 3 koszyczki do kuchni 24.05.20, 07:14
      takie jak wkleilas:
      allegro.pl/oferta/regal-komoda-polka-3-koszami-rattan-branq-bialy-786630548951 niby wysokosc 48,6cm

a wg producena 48
      branq.eu/pl/produkty/przechowywanie/11-przechowywanie/234-regal-rattan-trzyczesciowy

jednak przemysl to, jak to bedzie stac na blacie to bedzie klofciarsko wygladac a i jednak to plasik, szuflady nie maja prowadnic, wiec bedzie tepo wysuwac i moze sie przesuwac, bo lekkie, (mam podobna "szafke" pod blatem wyspy, ile razy wsuwam szufady tyle razy klne smile ale jeszcze troche wytrzymam ) szukalabym jednak takich pojemnikow jak zalinkowalam wyzej tylko w innym rozmiarze

--
      Dlaczego TO zrobiłeś???człowieku

Ludzkość musi wyginąć! MUSI!
        • mika_p Re: Potrzebne mi 3 koszyczki do kuchni 24.05.20, 15:39
          Ale to nie musi wyglądac, tylko ma być praktyczne.
          Potrzebne mi 3 koszyczki, mam na nie 48 cm i 14-centymetrowe spełnią oczekiwania, teraz mam nawet ciut niższe..

Pomysł Mysiulka z półką sprawdziłam, ale ja mam ponad metr siedemdziesiąt, mąż więcej, i wiszące szafki idealnie zasloniłyby półeczkę, co by było mało ergonomiczne i na dłuższą metę irytujące smile

Estetyka jest u mnie w kuchni na ostatnim miejscu. Pisałam juz kiedyś, mieszkam w bloku wybudowanym w technologii jeszcze sprzed wielkiej płyty i zalożenia architektoniczne były, delikatnie mówiąc, odmienne niż dziś. Kuchnia ma 4 metry na niecałe półtora, co oznacza, że jak wyciagnę ręce na boki, to sięgam palcami od ściany do ściany. Okno jest na krótszej scianie, drzwi na końcu dłuższej po drugiej stronie.

Takie śliczne koszyczki do powieszenia mogłabym powiesić tylko w takim miejscu, gdzie co chwila ktoś by je trącał, wchodząc głębiej niż 1 krok smile

--
          Buziak kobiety, którą zęby bolą, pożądanym nie jest. (z lektur szkolnych)
            • mika_p Re: Potrzebne mi 3 koszyczki do kuchni 24.05.20, 17:44
              Fakt, Matrioszka to była, przepraszam was obie.
              Tych pojemników, które zalinkowąłaś, faktycznie na allegro dużo, trochę się różnią wyglądem klapy, ale wszystkie mają 12 l smile

--
              Jeśli uważasz, że twoja szklanka jest w połowie pusta, wlej jej zawartość do mniejszej szklanki i przestań marudzić.
              • jak_matrioszka Re: Potrzebne mi 3 koszyczki do kuchni 24.05.20, 18:42
                Drobiazg smile Tylko w pierwszej chwili nie zrozumialam, ze o moich polkach mowisz, to sie nie wypowiadalam smile

Ja mam prawie 1,8m a pod szafka mialam taka polke ze szklanymi pojemnikami z Ikei (juz wyszla z oferty) i nie bylo problemu.
                Zmierzylam u siebie i szafki wiszace mam 52cm nad blatem. Na blacie przy scianie stoi sloik z makaronem 33cm wysoki, a na nim jeszcze czesto jakas paczka mniejszego makaronu luzem, i nie mam najmniejszego problemu z zobaczeniem tego ani siegnieciem. Jak dasz polke na wysokosci 30cm lub nizej, to spokojnie bedziesz widziala i siegala po koszyk na niej stojacy. Ja stojac tuz przy blacie (czyli blizej niz jak cos robie) widze sciane na wysokosci 26cm, a przeciez polka "zblizy" sie do ciebie bo bedzie nie przy scianie, a kilkanascie cm blizej. Przy polce 20cm glebokiej widze ja juz na wysokosci 10-11cm od dna szafki wiszacej, wiec 18cm od szafki wiszacej (30cm od blatu) to wogole nie problem z zobaczeniem smile
                Zrob doswiadczenie: jedno z was trzyma "koszyk" na wybranej wysokosci przy scianie pod szafka, a drugie ocenia jak dobrze widzi i jak wygodnie siegnac po taki koszyk. Mi ososbiscie duzo wygodniej niz z plastikowej i kiwajacej sie komodki smile Ja komody/szuflady jako rozwiazanie uwielbiam, ale i polki sa nie do pogardzenia. Kiedys mieszkalam w bloku z plyty, na ostatnim pietrze z cudna rura idaca po calej dlugosci pokoju pod sufitem. 5m takiego widoku bylo wkurzajace, wiec kupilam deski i podporki i zamontowalam na calej dlugosci polke na ksiazki smile Sieganie nie bylo najlatwiejsze, ale ja z tych, co maja ksiazki nie tylko aktualnie czytane, ale rowniez ksiegozbior juz przeczytanych, i takie spokojnie moga stac nawet 3m nad podloga smile Zdecydowanie wole patrzec na kksiazki niz rure od ogrzewania!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka