Dodaj do ulubionych

LGBT pogrąży Trzaskowskiego?

24.05.20, 20:32
W drugiej turze narracja będzie taka:Trzaskowski wspiera lgbt i tym samym wspiera pedofilię. Czy jest się w stanie z tego wybronić? Hołownia i Kosiniak mieliby łatwiej w drugiej turze.
Obserwuj wątek
     • mava Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 25.05.20, 17:53
      >Jak dla mnie to jest minus (uważam się za osobę myślącą).

      bo?
      Jeśli ludzie zyja obecnie o wiele dłużej to powinni pracować odpowiednio dłużej. Niby skąd ma wziąc się kasa na ich emerytury?
      No i tu mozna mowic, że "najwyzej będzie miał niską emeryturę" Z tym, że to akurat nieprawda bo biedni emeryci ida potem do MOPSów i innych takich, gdzie dostają rózne dofinansowania, a to do czynszu, a to na ogrzewanie a to, a to tamto. Tak czy siak żyja na koszt tych pracujacych bo przecież państwo nie może pozwolić, żeby biedni emeryci umierali na ulicach.
      Jak tak dalej pojdzie to ludzie dłużej beda na emeryturach niz w pracy... (więc jednak chyba nie myslisz).
      Moim zdaniem powinno sie pracowac dłużej, z tym, że nie powinna to być taka zmiana, jaką forsowało PO, że jeb, i od razu 7 lat dłuzej. I jak reforma to z roku na rok emeryt dostaje 20% mniej niz jej starsza o rok koleżanka, ktora przepracowała dokładnie tyle samo lat i na tym samym stanowisku. Znam taki przypadek w rodzinie, gdzie Jolka (fedakowa, niech ją ....trafi) rąbnęła przyszłej emerytce 20 % emerytury bo ta nagle załapała sie na reformę! A jej starsza o rok koleżanka nie załapała i ma wyższą emeryturę o 20 %. To jednak sporo przy naszych nedznych, w wiekszosci, emeryturach.
      I takie właśnie kroki pograżyły PO.
      • inka754 Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 25.05.20, 18:52
       Bo nie mam zamiaru pracować na matczyne emerytury, bo jak będę miała 67 lat do nie wiem jak ja dojadę 40 km samochodem do pracy miastami aglomeracji śląskiej (komunikacjà nie dam rady), jako programista nie wiem czy ogarnę nowości. I dużo, dużo więcej. Chcę mieć wybór a nie pracować na 40-letnich policjantów i górników. I są tereny w Polsce gdzie nie ma pracy i nikt nie będzie trzmał 60- łatki jak może mieć młodego sprawnego. Skończmy z pińcet plus to będzie więcej pieniędzy. To ty chyba jednak nie myślisz.
       • mava Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 25.05.20, 20:18
        >Chcę mieć wybór a nie pracować na 40-letnich policjantów i górników. I są tereny w Polsce gdzie >nie ma pracy i nikt nie będzie trzmał 60- łatki jak może mieć młodego sprawnego.

        no wiesz...ale my (moje dzieci) tez nie będa chciały pracowac na ciebie...
        I to, ze gdzies nie ma pracy to nie znaczy, ze inni maja ciebie utrzymywać...sprawnej 60-latki...
        Nalezy zrobić dobrą reformę, po prostu. Np. w NL jest tak, ze nie wolno zwolnic pracownika na 10 lat przed emerytura, a nie 2 lata, jak u nas. - bo kto zatrudni 58-latka...
        I nie, emerytura nie jest programem socjalnym. Przejście na emeryture nie oznacza przejscia na utrzymanie społeczeństwa, jak ci sie wydaje.
        Oczywiscie, jesli będziesz żyła wyłacznie za uzbierane składki, bez pomocy państwa (a dziś jest i to duże) to wtedy prosze bardzo...zyj sobie za np. 500 zł/mies....Tak, wtedy to będzie "twój wybór" ale nie chodź później do państwa po wsparcie (czyli po pieniądze pracujacych).
        Jednak ty nie myslisz - czy raczej szukasz jelenia, który będzie cie utrzymywał, jesli tylko wskoczysz w wiek emerytalny. dzis juz coraz trudniej o "jeleni". I słusznie, chciałabys utrzymywać ze swojej pensji jakiegoś emeryta sasiada? bo on nie ma pracy? no zastanow sie...
        • demodee Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 27.05.20, 19:02
         > I nie, emerytura nie jest programem socjalnym. Przejście na emeryture nie oznacza przejscia na utrzymanie społeczeństwa, jak ci sie wydaje.

         "Wiek emerytalny" to określenie wieku, w którym nabywasz prawa do swoich oszczędności zgromadzonych w ZUSie i nie ma nic wspólnego z pracą.

         Można przestać pracować w wieku 40 lat czyli przed osiągnięciem wieku emerytalnego (bo ktoś wygrał na loterii lub odziedziczył duży spadek) a także pracować w wieku 70 lat (pobierając emeryturę lub nie).

         "Wiek emerytalny" to taki moment w życiu człowieka, kiedy można wystąpić do ZUS po swoje oszczędności i ZUS je będzie wypłacał. Bez względu na to, czy ten człowiek występujący do ZUSu jest biedny, bogaty, zdrowy, chory, pracuje czy nie pracuje.
   • taniarada Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 21:43
    i_m.norwood.3 napisał:

    > Kosiniakowi będzie można wypomnieć, że podnosił wiek emerytalny.
    I myślisz że się nawróci jak zostanie prezydentem? "Sowa i przyjaciele" : Jan Kulczyk: Ten Kamysz, ci powiem, fajny chłopak, nie? Ale jeszcze chyba za młody, nie? (…) Kulturalny, na poziomie, fajny chłopak, nie?

    Paweł Graś: Jak praktycznie, kurczę, na to popatrzysz na spokojnie, to gościu przeprowadził dwie najgorsze historie w wolnej Polsce, po Buzku - reformę 67 i OFE. To na nim wisiało wszystko, podniesienie wieku emerytalnego, to wisiało na jego resorcie.Fajowe nieprawdaż?
    • malgosiagosia Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 21:44
     taniarada napisał(a):


     > Masz rację .Jest bardzo męski .Co pod maską skrywa to niewiadoma.Ma też Czajkę
     > w herbie zamiast orła.

     Mialam na mysli, ze podobnie jak pani Kidawa, Trzaskowski nie ma nic, ale to totalnie nic do powiedzenia. No chyba, ze same glupoty jakimi zaskakiwala nas pani Kidawa.
     • taniarada Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 21:54
      malgosiagosia napisała:

      > taniarada napisał(a):
      >
      >
      > > Masz rację .Jest bardzo męski .Co pod maską skrywa to niewiadoma.Ma też C
      > zajkę
      > > w herbie zamiast orła.
      >
      > Mialam na mysli, ze podobnie jak pani Kidawa, Trzaskowski nie ma nic, ale to to
      > talnie nic do powiedzenia. No chyba, ze same glupoty jakimi zaskakiwala nas pan
      > i Kidawa.
      No właśnie rozumiem .Ja bardziej rozwinęłem temat .Który nic nie jest warty .Długo by pisać o kamienicach po HGW i innych pomysłach Trzaskowskiego. Pozdrówka.
     • gogologog Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 28.05.20, 00:41
      > Trzaskowski nie ma nic, ale to totalnie nic do powiedzenia.

      Suflera mu dadza i po problemie.
      Bul "przytulmy pania" albo Budka do Kidawy
      Buuuuuuuuuuuuuuuuuuhahahahahahah ahhahahahah ahahahhahahaha ahahhahahahah ahahhahahah ahahhahahaha ahhahahahahha ahahhahahhaa ahhahahahhaha ahhahahahahhaha ahhahahhah
     • tiszantul Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 28.05.20, 12:36
      "Trzaskowski nie ma nic, ale to totalnie nic do powiedzenia"

      Trzaskowski jednak ma program. Ogłosił zablokowanie przekopu mierzei oraz budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zresztą o mierzei to samo powiedziała Kidawa-Błońska:
      "Skoro natura nie zrobiła tego przekopu, to wydaje mi się, że to nie ma sensu. Gdyby natura chciała, żeby był tam przekop, to by był".
      Sami widzicie. A lotnisko przecież mamy w Berlinie:
      "W Berlinie udało się po latach, i będziemy mieli lotnisko (...) Mamy Okęcie, mamy lotnisko w Modlinie, i to absolutnie Warszawie wystarczy" (Rafał Trzaskowski)
   • taniarada Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 21:49
    pola84 napisał(a):

    > A Duda wspiera KK który pedofilię kryje. Szach i mat.
    A ile jest pedofilii w KK? Zatoka świń to przewyższa . W nocy z piątku na sobotę, 16 na 17 kwietnia 2020 zmarła Ewa Żarska, dziennikarka Polsatu. Okoliczności jej śmierci bardzo przypominały działalność słynnego "seryjnego samobójcy" z czasów rządów POPSL . I to właśnie ta informacja budzi najwięcej emocji. Publikacja miała bowiem – według medialnych doniesień – dotyczyć pedofilii wśród osób znanych i wpływowych oraz handlu ludźmi. Część gromadzonych do niej materiałów miała zaginąć...
    „Szukała też wszystkiego, co dotyczyło pieczy zastępczej. Najbardziej interesowało ją czy osoby o skłonnościach pedofilskich mogą wnikać w system rodzin zastępczych i adopcji dzieci i czy możliwy jest handel dziećmi poprzez jednostki publiczne”, czytamy we „Wprost”.
    Pedofilia w KK w porozumieniu z tym to pikuś.

       • taniarada Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 22:29
        iwles napisała:

        >
        > To ze o ofiarach swoich pedoprzyjaciol z KK mowisz "pikuś".
        > Na wymioty sie zbiera.
        >
        > Widzisz dziecko drogie nic a nic nie zrozumiałaś z mojego postu .Sprawy pedofili w KK nie przysłaniają innych w tym kraju . Ogromu w porównaniu z kościelem w Polsce .Żarska zginęła bo nagłośniła to co się nie mieści w głowie.Księży się piętnuje i wali z nazwiska choć nie wszystkim to udowodniono .Rozumiem twój ból ,że tylko przyjmujesz w swojej świadomości księży zboków ,a całej reszty muzyków ,artystów ,reżyserów ,prokuratorów i nawet sędziów odrzucasz .Rozumiem że ten ból jest większy od mojego .Wychowałaś się na tych forach ,gdzie przeprowadzili pranie mózgu.Pozdrawiam serdecznie.
        • saszanasza Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 23:09
         taniarada napisał(a):

         > iwles napisała:
         >
         > >
         > > To ze o ofiarach swoich pedoprzyjaciol z KK mowisz "pikuś".
         > > Na wymioty sie zbiera.
         > >
         > > Widzisz dziecko drogie nic a nic nie zrozumiałaś z mojego postu .Sprawy p
         > edofili w KK nie przysłaniają innych w tym kraju . Ogromu w porównaniu z koście
         > lem w Polsce .Żarska zginęła bo nagłośniła to co się nie mieści w głowie.Księży
         > się piętnuje i wali z nazwiska choć nie wszystkim to udowodniono .

         Rozumiem twó
         > j ból ,że tylko przyjmujesz w swojej świadomości księży zboków ,a całej reszty
         > muzyków ,artystów ,reżyserów ,prokuratorów i nawet sędziów odrzucasz .Rozumiem
         > że ten ból jest większy od mojego .Wychowałaś się na tych forach ,gdzie przepr
         > owadzili pranie mózgu.Pozdrawiam serdecznie.

         Ale przecież to żaden problem wsadzić aktora, reżysera, prokuratora pedofila do więzienia. Gdzie jest Ziobro i jego wymiar sorawiedliwości, bo jeśli działa sprawnie, to wszyscy już siedzą...wszyscy...poza księżmi!
         • malgosiagosia Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 23:19
          saszanasza napisała:

          > Ale przecież to żaden problem wsadzić aktora, reżysera, prokuratora pedofila do
          > więzienia.
          >
          To jest wielki problem gdyz ofiary sa zastraszane, lacznie z ich mordowaniem. To jest problem swiata zachodniego gdyz, w tym swiatku pedowfilow sa ludzie bardzo bogaci, na bardzo wysokich stanowiskach, bardzo wplywowi i ustosunkowani.


          • saszanasza Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 25.05.20, 00:10
           malgosiagosia napisała:

           > saszanasza napisała:
           >
           > > Ale przecież to żaden problem wsadzić aktora, reżysera, prokuratora pedof
           > ila do
           > > więzienia.
           > >
           > To jest wielki problem gdyz ofiary sa zastraszane, lacznie z ich mordowaniem.
           > To jest problem swiata zachodniego gdyz, w tym swiatku pedowfilow sa ludzie bar
           > dzo bogaci, na bardzo wysokich stanowiskach, bardzo wplywowi i ustosunkowani.
           >
           >

           No ale moment, przecież mamy dokument Latkowskiego, który wskazuje winnych, wśród całkiem przeciętnie zarabiających aktorów, dlaczego nie siedzą?
           • malgosiagosia Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 25.05.20, 00:35
            saszanasza napisała:

            > No ale moment, przecież mamy dokument Latkowskiego, który wskazuje winnych, wśr
            > ód całkiem przeciętnie zarabiających aktorów, dlaczego nie siedzą?
            >
            Nie wystarczy miec winnych. Trzeba jeszcze swiadkow i dowodow. W USA na przyklad takie sprawy tocza sie latami i sa ogromnie kosztowne. Sprawiedliwosc tak naprawde nie istnieje. Kto ma kase, ten ma sedziow i korzystny dla siebie wyrok, albo w ogole nie dochodzi do sprawy. Namawiaja ofiary do tzw. kompromisow. Ofiara dostaje kase i ma zamknieta buzie na zawsze.
           • snajper55 Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 25.05.20, 02:41
            saszanasza napisała:

            > No ale moment, przecież mamy dokument Latkowskiego, który wskazuje winnych, wśr
            > ód całkiem przeciętnie zarabiających aktorów, dlaczego nie siedzą?

            Bonie nie ma najmniejszych dowodów ich winy a do skazania oszczerstwa Latkowskiego nie wystarczą.

            S.
            • saszanasza Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 25.05.20, 08:23
             snajper55 napisał:

             > saszanasza napisała:
             >
             >
             >
             > Bonie nie ma najmniejszych dowodów ich winy a do skazania oszczerstwa Latkowski
             > ego nie wystarczą.
             >
             > S.

             Ja to wszystko wiem ale najwyraźniej niektórzy nie wiedzą.

             Problem w tym, że pedofilia jest i będzie wszędzie. Pytanie jak radzi sobie z tym państwo a zwłaszcza z przypadkach których wina jest bezsprzeczna (np ksiądz ktory przyznał się do gwałtu) a tu sobie nie radzi.

             Tłumaczenie pedofilii wśród księży tym, że wokół jest mnóstwo innych pedofili, a następnie tłumaczenie nieudolności prokuratury tym, że ci „inni„ pedofile chodzą po wolności dlatego, że mają wpływy i chronia się wzajemnie, a nie ma żadnego potwierdzenia chociażby na to, że chociaż rozpoczęto względem nich postępowanie karne jest żenujące.
          • malgosiagosia Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 25.05.20, 00:26
           malgosiagosia napisała:

           > saszanasza napisała:
           >
           > > Ale przecież to żaden problem wsadzić aktora, reżysera, prokuratora pedof
           > ila do
           > > więzienia.
           > >
           > To jest wielki problem gdyz ofiary sa zastraszane, lacznie z ich mordowaniem.
           > To jest problem swiata zachodniego gdyz, w tym swiatku pedowfilow sa ludzie bar
           > dzo bogaci, na bardzo wysokich stanowiskach, bardzo wplywowi i ustosunkowani.
           >
           >
           Chodzi oczywiscie o pedofilie celebrytow, a nie jakas chalupnicza.
    • pola84 Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 21:57
     Ale przecież Ziobrowa prokuratura orzekła, że w śmierci Żarskiej nie brały udziału osoby trzecie. Sugerujesz więc że Ziobro też kryje siatki pedofilów? Bo bardzo przekonywująco tego dowodzisz, więc pozostaje się chyba zgodzić.
    • malgosiagosia Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 22:00
     taniarada napisał(a):

     > Pedofilia w KK w porozumieniu z tym to pikuś.

     Nie, pedofila w KK, to nie pikus. Wlasnie w KK jest nadzwyczaj odrazajaca, chociaz odrazajaca jest wszedzie.
     Prosze nie bagatelizowac i nie pomniejszac winy KK, bo inni sa winni.
  • taniarada Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 21:32
   Ja jestem rodzicem i skoro pan nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie dziennikarzom… Mam dwójkę dzieci. Czy wprowadzi pan ustawę o LGBT do szkół, czy ja będę musiał o tym uczyć dzieci, albo nie puszczać je na lekcje? Jak to będzie wyglądało? – takie pytanie wobec Trzaskowskiego wystosował jeden z obywateli zgromadzonych podczas briefingu.Nie odpowiedział .I to jest dobre pytanie dla Trzaskowskiego.
  • saszanasza Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 21:40
   To nie jest dobry pomysł. Traktowanie Trzaskowskiego i Hołowni jako rywali i wywlekanie „brudów” i niedociągnięć względem siebie niezależnie od wyniku w 1 turze może pogrążyć każdego z nich w drugiej turze. Jeżeli oni będą walczyć między sobą zyska na tym wyłącznie duda. Neewsweek już zaczął robić krecią robotę sugerując, że prowadzący „Mam talent” nie może być dobrym Prezydentem. Wyobraźmy sobie teraz sytuację, że to Holownia przechodzi do drugiej tury. Jak wtedy Neewsweek zamierza przekonać wyborców Trzaskowskiego, że jednak należałoby zagłosować na tą „niekompetentną osobę”, no jak?
    • saszanasza Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 21:50
     azja001 napisała:

     > Ja zagłosuję w 2 turze na każdego kto nie ma Duda na nazwisko, wiele moich znaj
     > omych podobnie. Mam nadzieję że każdy kto widzi wyczyny pisu zrobi podobnie

     No tak, ale ze względu na szacunki dotyczące drugiej tury wolę dać szanse Hołowni w pierwszej turze, bo on lepiej sobie poradzi w drugiej.
   • saszanasza Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 21:49
    I generalnie uważam, że Hołownia ma większe szanse wygrać w drugiej turze, bo w zasadzie poza tym, że nie jest politykiem nie ma na niego haka. Dlatego zamierzam głosować właśnie na niego, natomiast nie zamierzam mieszać z błotem Trzaskowskiego, na wypadek gdyby jednak jemu się udało.
    Hołownia w drugiej turze nie dość że przejmie elektorat Trzaskowskiego (o ile jego sztab nie zniechęci do Hołowni wyborców) i jest w stanie odebrać część elektoratu Dudzie, Trzaskowski skupi tylko elektorat lewicowy.
      • mus_tang1 Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 22:51
       Czyli Sasza może zagłosować na kogo chce, pod warunkiem, że prezentuje poglądy podobające się Poli84... Oto demokracja w wydaniu Po... Żałosne. Zagłosuje na Hołownię, jeśli nie przejdzie, na nikogo.. Odechciewa się..
       • saszanasza Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 22:55
        mus_tang1 napisał(a):

        > Czyli Sasza może zagłosować na kogo chce, pod warunkiem, że prezentuje poglądy
        > podobające się Poli84... Oto demokracja w wydaniu Po... Żałosne. Zagłosuje na
        > Hołownię, jeśli nie przejdzie, na nikogo.. Odechciewa się..

        Będę glosować najpierw na Hołownię a potem albo na Hołownię albo na Trzaskowskiego. Tyle w temacie.
       • pola84 Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 23:01
        mus_tang1 napisał(a):

        > Czyli Sasza może zagłosować na kogo chce, pod warunkiem, że prezentuje poglądy
        > podobające się Poli84... Oto demokracja w wydaniu Po... Żałosne. Zagłosuje na
        > Hołownię, jeśli nie przejdzie, na nikogo.. Odechciewa się..
        Tzn jakie poglądy reprezentuje Pola skoro Sasza ma głosować zgodnie z nimi? smile
     • saszanasza Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 22:04
      krwawy.lolo napisał:

      > Pambuk, Szaszunaszo, Hołownia to taki sam ministrant, jak panduda, tylko w wers
      > ji light. To "target" Kartuz i Kościerzyny. Nie idź tą drogą!

      Trzaskowski nie ma szans w 2 turze. Wolę ministranta z ideą demokracji, niż prawnika demokrację niszczącego.
       • saszanasza Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 23:03
        mus_tang1 napisał(a):

        > Też tak myślę. Lewica podzieli się pomiędzy Trzaskowskiego i Biedronia. W sumie
        > T. zyska 5%
        > Katolików jest więcej. Ale nie dla wszystkich katolik otwarty z TVN jest do zaa
        > kceptowania.

        Mnie tak naprawdę odpowiada i Trzaskowski i Hołownia, tzn mam zastrzeżenia i do jednego i do drugiego ale obydwaj są dla mnie bardzo sensownymi kandydatami, natomiast nie ukrywam, że w takiej sytuacji zagłosuję na kandydata, który ma większe szanse w 2 turze a moim zdaniem (zresztą potwierdziły to nawet sondaże), jest to Hołownia. Szczerze mówiąc niezależnie od preferencji seksualnych, aborcyjnych, ekologicznych etc etc dla mnie najważniejsze u każdego z kandydatów jest przestrzeganie konstytucji i walka o przywrócenie demokracji, bez tego po prostu nie ruszy się dalej, choćby wszyscy mieli zajebiste programy.
     • saszanasza Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 22:53
      pola84 napisał(a):

      > Trzaskowski skupi elektorat i PO i lewicy. Nie ma szans bym przy poglądach Hoło
      > wni mogła na niego zagłosować.

      Mnie też nie podoba się jego stosunek do aborcji, dajmy na to, ale......
      Nie jest za zaostrzeniem ustawy, więc na pewno nie podpisze takiej ustawy.
      Natomiast nawet gdyby był za złagodzeniem takiej ustawy, to aktualnie nie ma to znaczenia. On jako Prezydent nie ma żadnej możliwości zliberalizować tej ustawy, dopóki w sejmie PIS ma większość.
      Natomiast jest za rozłamem Kościoła od państwa, choć w praktyce też nie bedzie w stanie tego zrobić.
       • pola84 Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 23:03
        No właśnie ja myślę, że nie jest. Tzn albo nie jest szczerym katolikiem albo nie jest szczery w swoich wypowiedziach. Ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie i moje wrażenie. I dla spokoju sumienia zagłosuję na kandydata lewicy
        • saszanasza Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 23:05
         pola84 napisał(a):

         > No właśnie ja myślę, że nie jest. Tzn albo nie jest szczerym katolikiem albo ni
         > e jest szczery w swoich wypowiedziach. Ale to jest tylko i wyłącznie moje zdani
         > e i moje wrażenie. I dla spokoju sumienia zagłosuję na kandydata lewicy

         On dostał od kleru po dupie, pisał nawet na swoim profilu, że jakiś ksiądz odmówił mu spowiedzi, czy komunii (nie pamiętam) ale jakaś afera była, więc myślę sobie, że musiał podpaść😂
         • pola84 Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 23:12
          Tak, pewnie jakiejś części. Ale KK ma jednak centralne sterowanie i pewne rzeczy wyznaczane odgórnie. I pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Dlatego w ogóle sądzę, że ludzie związani z jakąś religią nie powinni pełnić funkcji publicznych, a w każdym razie związani z ortodoksyjnym jej odłamem.
          • saszanasza Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 25.05.20, 00:07
           pola84 napisał(a):

           > Tak, pewnie jakiejś części. Ale KK ma jednak centralne sterowanie i pewne rzecz
           > y wyznaczane odgórnie. I pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Dlatego w ogóle sądzę
           > , że ludzie związani z jakąś religią nie powinni pełnić funkcji publicznych, a
           > w każdym razie związani z ortodoksyjnym jej odłamem.

           No oczywiście że nie powinni, ale prawda jest taka, że stosunki KK z państwem bardziej zależne są od parlamentu czy rządu niż od prezydenta, więc poglądy tych kandydatów w tej kwestii, przy aktualnym układzie sił sa bez znaczenia. Miałyby znaczenie, gdyby partia rządząca była bardziej liberalna, bo wtedy prezydent katolik mógłby blokować ustawy bo nie byłyby zgodne z jego przekonaniami. Tu nic nie zrobi bo zwyczajnie nikt nie uchwali ustaw niekorzystnych dla KK. Myślę, że Hołownia będący za rozłamem nagle nie stanie się ostoją idei katolickich, chociaż pewnie będzie klękał nie raz😬
          • taniarada Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 25.05.20, 04:55
           pola84 napisał(a):

           > Tak, pewnie jakiejś części. Ale KK ma jednak centralne sterowanie i pewne rzecz
           > y wyznaczane odgórnie. I pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Dlatego w ogóle sądzę
           > , że ludzie związani z jakąś religią nie powinni pełnić funkcji publicznych, a
           > w każdym razie związani z ortodoksyjnym jej odłamem.
           Rozważania z tematu religii na poziomie klas gimnazjalnych typowych dla lewactwa.Żyjemy w kraju katolickim ,czy się to komuś podoba czy nie.Wczoraj Andrzej Duda był na Jasnej Górze i spotkał się z biskupami .Oczywiście na.obiedzie.Także wasze rozważania można sobie wsadzić.
    • taniarada Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 22:01
     saszanasza napisała:

     > I generalnie uważam, że Hołownia ma większe szanse wygrać w drugiej turze, bo w
     > zasadzie poza tym, że nie jest politykiem nie ma na niego haka. Dlatego zamier
     > zam głosować właśnie na niego, natomiast nie zamierzam mieszać z błotem Trzasko
     > wskiego, na wypadek gdyby jednak jemu się udało.
     > Hołownia w drugiej turze nie dość że przejmie elektorat Trzaskowskiego (o ile j
     > ego sztab nie zniechęci do Hołowni wyborców) i jest w stanie odebrać część elek
     > toratu Dudzie, Trzaskowski skupi tylko elektorat lewicowy.
     >
     > Te twoje gierki w szachy.Bęc królową ,bęc króla i wygrałam .
  • tiszantul Re: LGBT pogrąży Trzaskowskiego? 24.05.20, 23:52
   "Hołownia i Kosiniak mieliby łatwiej w drugiej turze"

   Bardzo możliwe, jednak niewprowadzenie swojego kandydata do drugiej tury to byłby koniec Platformy Obywatelskiej. I tak im się po prostu cudem udało podmienić kandydata, który już miał zagwarantowaną epicką katastrofę wyborczą. Udało się, ale oni wiedzą, ze ocaleli wyłącznie szczęśliwym zbiegiem okoliczności, takie rzeczy zostawiają spory ślad w psychice. Ciekaw jestem, co będzie mówił Trzaskowski, bo podobnie jak internautka w tym wątku uważam, ze nic powiedzieć nie może, a mówić w kampanii trzeba. Będzie mówił tak, żeby nic nie powiedzieć, spodziewam się dalszych dywagacji o przemianach wewnętrznych, jakie przechodzi pod wpływem języka francuskiego i tego rodzaju pretensjonalnych wywodów.
   Dzisiaj w Szczecinie kandydat PO zapragnął kontaktu z elektoratem, ale po pierwszym pytaniu ochotę gwałtownie stracił i zakończył konferencję. Oby tak dalej