Dodaj do ulubionych

"Pora uwolnić matki" - artykuł w WO

25.05.20, 17:11
Co sądzicie o tym artykule? Mi osobiście niektóre tezy autorki zgrzytają, chociażby bagatelizowanie wpływu rodziców i ich metod wychowawczych na późniejsze życie dziecka, albo przekonanie, że postawienie matce granic zawsze zadziała, zawsze można się dogadać, zrozumieć itd. wystarczy tylko, że się odpowiednio do tego podejdzie. www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53664,16013067,Uwolnic_matke.html?_ga=2.187039528.103406990.1590344248-207300883.1562095383#S.wysokie_obcasy-K.C-B.1-L.1.duzy
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: "Pora uwolnić matki" - artykuł w WO 25.05.20, 17:21
      Wpływu rodziców na życie dziecka też bym nie bagatelizowała, bo tak jak są w stanie wyposażyć dziecko w umiejętności pomocne w życiu, tak równie dobrze mogą mu nieźle nabagnić przez ukształtowanie postaw i przekonań destrukcyjnych na dłuższą metę, ale jednak mając popaprane dzieciństwo czy relację z matką nie ma co szukać w tym usprawiedliwienia przez kolejne kilkadziesiąt lat. Dorosły człowiek o przeciętnej inteligencji jednak jest w stanie pewne rzeczy u siebie dostrzec i próbować coś z tym zrobić. Czy to samodzielnie czy, jeśli trzeba, z pomocą specjalistów.

--
      "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
    • asfiksja Re: "Pora uwolnić matki" - artykuł w WO 25.05.20, 19:37
      Jeśli dla kogoś "Toksyczni rodzice" mają tezę "wszystko jest winą matki/rodziców" to zupełnie nie zrozumiał tej książki, przykro mi. Od momentu "Była taka moda w psychologii na szukanie winy w rodzicach" właściwie nie można tego artykułu brać poważnie.
    • ichi51e Re: "Pora uwolnić matki" - artykuł w WO 25.05.20, 19:48
      W pierwszym akapicie wyjasnione - ustalenie czyj wina nic nikomu nie daje. Nalezy wziac to jakim sie jest na klate i z tego miejsca zaczynac

--
      wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
      • asfiksja Re: "Pora uwolnić matki" - artykuł w WO 25.05.20, 21:48
        >ustalenie czyj wina nic nikomu nie daje.
        No ale to przecież bzdura. Żeby skutecznie nad sobą pracować trzeba się pozbyć niesłusznego poczucia winy za swoje czyny i zaniechania z dzieciństwa. Myślałam, że po filmach Sekielskich to już zostało w miarę wyjaśnione - tych chłopaków też pytali "ale po coś tam znowu chodził?".
        • ichi51e Re: "Pora uwolnić matki" - artykuł w WO 26.05.20, 10:08
          Bardziej mi chodzilo o sytuacje w ktorej masz meza choleryka ktory w atakach wscieklosci wrzeszczy na ciebie na dziecko no i co komu ztefo ze jego ojciec taki sam i biedaczek taki wzor mial w domu? Nie jego wina ale to i tak nie jest w porzadku.

--
          wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
    • memphis90 Re: "Pora uwolnić matki" - artykuł w WO 25.05.20, 20:13
      Jestem pewna, że czytalam ten artykuł w 2014r, ale teraz nie dam 19.90 zł za powtórkę z rozrywki. Więc sorry, nie odniosę się, bo nie pamiętam już tez z artykułu.

--
      "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka