26.05.20, 19:01
Czyli siedzimy na zasiłku do wakacji?
Obserwuj wątek
        • marszawka Re: Zasiłek 26.05.20, 20:19
          Tylko co ma zrobić ten, komu dziecko nie dostało sie do placówki bo bylo za dużo chętnych a babci- niańki brak? Pojdzie na zasiłek. Cóż.
          • agrypina6 Re: Zasiłek 26.05.20, 20:34
            Cóż. Właśnie jedna pani płaczę, bo już wie, że jest do zwolnienia. Ale będzie miała długie wakacje, więc nie wiem o co jej chodzi. Jak się ma dziecko to trzeba mieć plan a, b, c. Taka rola rodzica.
            • grrruuu Re: Zasiłek 26.05.20, 21:59
              Zadziwiające, rządy tylu państw nie przewidziały pandemii, a rodzic powinien mieć plan na taką sytuację. Bo przecież to było do przewidzenia, że z dnia na dzień tyle branż się zatrzyma. Łatwizna, trzeba było przewidzieć jeszcze przed decyzją o poczęciu.
              • aerra Re: Zasiłek 27.05.20, 09:27
                Rodzica mogą zwolnić też poza pandemią. Nie mówiąc już o tym, że może się rozchorować poważnie, czy też mieć wypadek.
                • grrruuu Re: Zasiłek 27.05.20, 12:45
                  Ale przecież nie chodzi o chorobę czy utratę pracy - pracę można znaleźć nową. Chodzi o zupełnie bezprecedensowe zamknięcie placówek od marca do czerwca. Jak ludzie mieli się na to przygotować? Na jakiej podstawie przewidzieć?
              • m_incubo Re: Zasiłek 27.05.20, 09:55
                No, chyba raczej rodzic powinien przynajmniej rozważyć, że może dojść do sytuacji, gdy placówki są zamkniete, nie musi to być zaraz pandemia, wystarczy strajk.
                Wcale nierzadkie są też przypadki, że to właśnie dziecko nie może do tej placówki się udać,z różnych przyczyn, i też trzeba z nim coś zrobić.
                Tak samo, jak warto mieć jakiś awaryjny plan na wypadek zwykłej utraty pracy, też niekoniecznie przez pandemię. Pandemia to ostatnio bardzo popularne słowo, wiadomo, że przed pandemią świat działał jak w zegarku i konieczność długotrwałej opieki nad dziećmi poza placówkami nie istniała.
                • kk345 Re: Zasiłek 27.05.20, 10:06
                  >rodzic powinien przynajmniej rozważyć, że może dojść do sytuacji, gdy placówki są zamkniete

Przez trzy miesiące?

>warto mieć jakiś awaryjny plan na wypadek zwykłej utraty pracy

I warto przewidzieć sytuację, kiedy w ciągu trzech miesięcy znikają jako pracodawcy nie pojedyncze firmy, ale całe branże na całym świecie- i nie wiadomo, kiedy i czy wrócą. Fakt, to łatwe, należało sie tego spodziewać i stosownie sie zabezpieczyć.
                • lily_evans11 Re: Zasiłek 27.05.20, 10:15
                  Strajk nie trwa tyle, co obecny lockdown. Przy utracie pracy, jeśli placówki nadal pełnią swoje funkcje, człowiek zegna się z honorem i wygodami, i bierze pracę poniżej swoich możliwości, szybko dostępną.
                • marszawka Re: Zasiłek 27.05.20, 11:24
                  Ja np mam opieke awaryjna na wypadek choroby dziecka itp. Ale na miłość boską nie na 3 miesiące ( oby, bo co z wakacjami i od września?) i nie na prowadzenie z dzieciem lekcji zdalnych w ramach opieki. 3 latek i 9 latek. Jakie mam wyjście? Iść na opieke a wierz mi że się bronię rękami i nogami przed takim rozwiązaniem bo pracować chcę.
                • trampki-w-kwiatki Re: Zasiłek 27.05.20, 11:33
                  O!
                  A przewidujesz najazd kosmitów z galaktyki oksy siedem? Taki, co to może wywołać stuletnią zapaść gospodarczą, śmierć wszystkich mężczyzn oraz zanik pieniądza?
                  Masz już plan co wtedy zrobisz?

Bo jakby pandemia i odgórny lockdown wszystkiego na ćwierć roku lub dłużej też były niewiarygodne rok temu.
                  • m_incubo Re: Zasiłek 27.05.20, 11:40
                    Nie. Ale biorę pod uwagę, że np. może zdarzyć się coś, co będzie wymagać opieki nad dzieckiem w domu dłuższej niż miesiąc-dwa, bo już to po prostu przerabiałam parę lat temu, bez szczegółów. Dzięki temu zdobyłam jakże tajemną wiedzę, że nie zawsze wystarczy po prostu pójść na zasiłek i już.
                    Ty rozważaj porwanie przez kosmitów, jeśli twoim zdaniem jest prawdopodobne, co mnie to obchodzi.
                    • mum2004 Re: Zasiłek 27.05.20, 12:40
                      Ale teraz można pójść na zasiłek więc jest plan A. Plan B to byłaby np opiekunka- ale każdy ma prawo wybrać co mu bardziej pasuje. My np z mężem chodzimy na opiekę na przemian. Cześć czasu pracujemy zdalnie. Trochę dzieci są same. Łączymy to.
                • grrruuu Re: Zasiłek 27.05.20, 12:46
                  Ile było do tej pory strajków? Ile trwały? Uważasz że ludzie powinni mieć awaryjny plan na to że np. będzie roczny strajk? Ty masz? Masz plan awaryjny na strajk śmieciarzy też?
                  • m_incubo Re: Zasiłek 27.05.20, 13:28
                    Mam różne plany, w tym taki, który pozwoli mi siedzieć z dzieckiem rok w domu, jak będę musiała, i nie na zasiłku.
                    Podobnie jak miałam plan przed urodzeniem trójki dzieci co będzie, gdy zostanę z nimi sama lub gdy któreś urodzi się ciężko niepełnosprawne, mimo że nic takiego się nie stało. Nie miałam konkretnego planu "na pandemię" i nie twierdzę, że każdy ma się zabezpieczyć przed wszystkim, w tym lądowaniem kosmitów.
                    • mum2004 Re: Zasiłek 27.05.20, 13:43
                      Tylko po co siedzieć bez zasiłku jak można z zasiłkiem? Dlaczego miałbym niby nie korzystać? Nie ja zamknęłam przedszkola i urządziłam w nich cyrk. Raz na sto lat cokolwiek dostaje- jak skorzystam w czasie pandemii z opieki na dziecko - świat się nie zawali.
                    • grrruuu Re: Zasiłek 27.05.20, 13:51
                      Tylko rok? Słabo. Nie masz planu na 5 lat zamknięcia szkół? No dobrze, wiemy już że jesteś genialna a inni ludzie są głupsi, możesz sobie odhaczyć. I żyć w przekonaniu że na pewno masz plan na każdą okoliczność. Może życie Cię neo zaskoczy. Ja np. nie mam planów, reaguję na bieżąco i tyle. Nie mam np. planu na to jak będę pracować jak stracę wszystkie kończyny a jest to rzecz zdarzająca się częściej niż kilkumiesięczne zamknięcie szkół.
              • trampki-w-kwiatki Re: Zasiłek 27.05.20, 11:30
                grrruuu napisała:

> Zadziwiające, rządy tylu państw nie przewidziały pandemii, a rodzic powinien mi
                > eć plan na taką sytuację. Bo przecież to było do przewidzenia, że z dnia na dzi
                > eń tyle branż się zatrzyma. Łatwizna, trzeba było przewidzieć jeszcze przed dec
                > yzją o poczęciu.

Piękne, prawda?

Przypomina mi się wiele dyskusji na ematce, takich w którym koronnym argumentem było "trzeba było przewidzieć".
          • little_fish Re: Zasiłek 27.05.20, 13:49
            Dużo jest takich placówek, gdzie dzieci było więcej niż miejsc? Bo z tego co czytam, to raczej pojedyncze sztuki w tych przedszkolach i szkołach są
    • trampki-w-kwiatki Re: Zasiłek 27.05.20, 11:34
      Kto siedzi ten siedzi.
      Właśnie dostałam propozycję powrotu na swój stary etat, bo koleżanka z pracy wzięła opiekę i nie ma kto roboty wykonać.
      Dobrze, że młoda już w przedszkolu, bo za chwilę by miejsc nie starczyło smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka