Dodaj do ulubionych

Ciekawe przepisy na grilla

27.05.20, 16:27
Dawajcie j.w.
Bo marynowane mięso, kiełbasy, szaszłyki, czy standardowe warzywa to wiadomo.
A ja bym chciała coś innego albo to samo, ale w innej odsłonie smile
I drugie pytanie o grillowane owoce, jakie owoce i w jaki sposób przyrządzić?
Obserwuj wątek
    • kura17 Re: Ciekawe przepisy na grilla 27.05.20, 16:43
      ja robilam szaszlyki z sera halloumi i brzoskwini/nektarynki, posypanych aromatyczna przprawa w stylu tureckim. na to swieza mieta juz na talerzu i miod z cytryna. bardzo smaczne to wyszlo!

w ogole grillowany ser halloumi jest swietny, taki sam w sobie.
    • laura.palmer Re: Ciekawe przepisy na grilla 27.05.20, 16:47
      Ja uwielbiam grillowany ser camembert, a tego grzanki i masło czosnkowe. Ser jest w środku cudownie płynny, a jak się w nim macza grzankę to mamy takie prawie fondue. big_grin Aż mi się grilla zachciało, szkoda że przy tym cholernym covidzie nikt póki co nie zaprasza. sad
    • eliszka25 Re: Ciekawe przepisy na grilla 27.05.20, 16:48
      U nas hitem od dłuższego już czasu są łódeczki z cukinii. Młode cukinie przekroić wzdłuż na pół, przekrojoną, płaską stronę posmarować masłem czosnkowym lub ziołowym, masła nie żałować, posypać wędzonym boczkiem pokrojonym w drobną kostkę, zawinąć w folię aluminiowa i na 15-20 min. na grilla. Acha, ułożyć tak, żeby leżały skórką do dołu, wtedy się ona smakowicie przypiecze.
    • hanusinamama Re: Ciekawe przepisy na grilla 27.05.20, 16:53
      MOje dzieci lubią szaszłyki z miesa z uda kurczaka i ananasa (świeżego). Proste ale dobre ( na patyczku na zmianę kawałek mieska i kawałek ananasa).
      My lubimy krewetki na patyczkach szaszłykowych (nie wykrecaja sie w czasie grilowania) i pstrąga ( do srodka wkładam mu włoszczyznę z słupki- taką z mrożonki, sól, pipeorz i koper), w folie dodaje masło na skórę i na grill.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Ciekawe przepisy na grilla 27.05.20, 16:57
      Ja znam i polecam cukinie i bakłażana z grilla, marnuje się je w oliwie z solą, cytryna i miętą, griluje się, a jak zostanie to wkłada się do słoika i polewa oliwą i może z tydzień stać w lodówce, do kanapek.
      Z grilla to kocham karkówkę i łagodną i na ostro, skrzydełka kurczaka i boczek takie grube plastry, kiełbachy nie jadamy a kaszanka dla koneserów.

• ga-ti Re: Ciekawe przepisy na grilla 27.05.20, 18:33
      Z grilla lubię najbardziej dobrą kiełbasę, naciętą i dobrze podpieczoną. I dobrą kaszankę, upieczoną w folii alu z cebulką (ktoś wyżej dodał, że do tego jabłko, może być ciekawie).
      Wszelkie mięsa albo są za suche, albo za twarde, jeśli wcześniej nie były podpieczone w piekarniku to grillowane nie są dobre. Podobnie wszelkie udka i skrzydełka, grillowane na surowo na grillu wydają mi się surowawe wink
      • kura17 Re: Ciekawe przepisy na grilla 27.05.20, 18:35
        > Wszelkie mięsa albo są za suche, albo za twarde, jeśli wcześniej nie były podpieczone
        > w piekarniku to grillowane nie są dobre.

e no, grillowana jadniecina jest przepyszna.
        wszelkie odpowiednio tluste miesa tez.
      • inez21 Re: Ciekawe przepisy na grilla 27.05.20, 21:29
        Ga-ti jakie mięso grilujesz że suche???wink
        Boczek albo karkówka nigdy nie są suche. A u mnie w sklepach PSS-u mają takie mięso surowe peklowane gotowe do pieczenia. Jeżeli się je pokroić i wrzuci na grilla wychodzi mięciutkie i ambrozjasmile Po za tym serki camembert i do nich żurawina też pycha . Gruszki bekon orzechy i ser lazur. No i Jeszce warzywa zamarynowane w oleju cukinia papryka i pieczarki też super
        • ga-ti Re: Ciekawe przepisy na grilla 27.05.20, 23:57
          Ja mam chizia, że może surowe będzie i mój biedny mąż grilluje i grilluje i nawet karkówka sucha wychodzi wink
          Najbezpieczniej to podpiekamy w piekarniku (w rękawie to się nie wysuszy) i dogrillowujemy na grillu. Tak samo robimy ze skrzydełkami.

Camembert grillowany jest pyszny, fakt. Ale chyba się skuszę na pieczone gruszki, tyle z Was poleca. Robiłam śliwki w boczku zawijane, ale z piekarnika - smaczne.
          • eliszka25 Re: Ciekawe przepisy na grilla 28.05.20, 06:57
            No to nie mięsa z grilla są suche i twarde, tylko wy je na grillu trzymacie niemalże do zwęglenia. Nic dziwnego, że ci to potem nie smakuje. Dobrze upieczone na grillu mięso nie jest ani suche, ani twarde, ani tym bardziej surowe. Jeśli masz taką schizę, to polecam wypróbowanie specjalnych rękawów do pieczenia mięsa/warzyw na grillu. Wtedy możesz potrzymać dłużej i przynajmniej nie wysuszysz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka