Dodaj do ulubionych

Czy Polki sa piekne?

29.05.20, 11:53
Jak to wiadomo w srodowisku ekspackim ludzie wymieniaja sie sladowymi informacjami o kraju rozmowcy. No i po raz kolejny pojawia sie Polki (a dokladniej babki w Krakowie wink) piekne.
Osobiscie za pieknos sie specjalnie nie uwazam na babki na ulicy nigdy specjalnie nie zwracalam uwagi. Uwazacie ze jestescie ladne? A babki na ulicy? (Powiedzmy w kategoriach “bozia dala” “nastaranie” “ubior”)
Obserwuj wątek
    • mona-taran Re: Czy Polki sa piekne? 29.05.20, 12:00
      Jedne są ładne, inne nie:p
      Ale z rozmów z zagranicznymi znajomymi wynika, że w Polsce widywali bardzo dużo pięknych kobiet.
      Ja jestem raczej przeciętna, nie straszę ale też nie powalam urodą na kolana :p
    • fibi00 Re: Czy Polki sa piekne? 29.05.20, 12:01
      Powiedziałabym że Polki są przeciętne. Tzn są piękności ale są też niezbyt urodziwe kobiety (delikatnie ujmując). Ale gdyby postawili Polki koło Irlandek, Brytyjek czy Niemek to myślę że Polki wypadły by lepiej😉.
    • nuclearwinter Re: Czy Polki sa piekne? 29.05.20, 12:11
      Siebie uważam nieraz za piękną a nieraz za paskudną, więc najpewniej jestem doskonale przeciętna 😀 a jeśli chodzi o Polki ogółem to też jest różnie, bywają piękne, bywają brzydkie, na ulicach widzę dużo ładnych i przeciętnych, naprawdę ślicznych i naprawdę szpetnych - niewiele. Sam w sobie typ urody klasycznej Słowianki bardzo mi się podoba, tylko czy takich typowych (stereotypowych) Słowianek jest u nas tak naprawdę dużo? Chyba nie, jak patrzę po ulicach i swoim najbliższym otoczeniu.

Za to uważam, że dużo ostatnio ładnie ubranych i zadbanych dziewczyn i kobiet, ale właśnie nie "nastaranych" (boskie określenie 😜), tylko naturalnych, z lekkim makijażem albo bez, z fajnymi, wypielęgnowanymi włosami, w ciekawie skomponowanych ubraniach, ale bez efektu wypindrzenia. W każdym razie ja dużo takich widuję.
    • bergamotka77 Re: Czy Polki sa piekne? 29.05.20, 12:14
      Zastanawiałam się nad tym, bo wielu facetów za granicą mówiło mi to i odkryłam, że co prawda jesteśmy różne, jak w każdej innej nacji, ale potrafimy się fajnie ubrać, mamy dobry gust i wykorzystujemy swoje atuty skrywając umiejętnie niedoskonałości, stad często jest efekt wow. I żeby nie było, że piszę o sobie big_grin Ale Polki nie są nigdy bezbarwne, do tego są ogarnięte bardzo jako kobiety co dodaje im seksapilu. Myślę, ze nastarane są bardziej dziewczyny z krajów położonych bardziej na Wschód, gdzie nadal obcasy i miniówy są w dobrym guście a nie naturalny, tylko lekko podrasowany wygląd. Rozmawiałam kiedyś ze znanym fryzjerem, a raczej gwiazdą stylistów z Włoch i mówił, że zaskoczyło go to jak dobre, naturalne i dobrane do typu urody fryzury mają Polki, zwłaszcza młode, no ale może on spotyka tylko modelki wink Bo starsze babeczki, tak po 50-60-tce to już wiadomo - bakłażan nierzadko gości na włosach i fryzura na sklepikarkę - ale to już moja opinia. Jednak owszem w Warszawie można spotkać mnóstwo pięknych dziewczyn i kobiet, podobnie w Trójmieście jest ich zatrzęsienie, w Poznaniu, Krakowie i innych dużych miastach podobnie. Piękne są tez często dziewczyny z Warmii i Mazur. Polki są świadome siebie, potrafią wyglądać, zrobić coś z niczego, niedużym kosztem osiągnąć fajny efekt. Pod tym względem wiele nacji może nam buty czyścić.
      • kk345 Re: Czy Polki sa piekne? 29.05.20, 21:39
        >dobre, naturalne i dobrane do typu urody fryzury mają Polki, zwłaszcza młode,

99% młodych dziewczyn ma teraz zestaw obowiązkowy, czyli proste, długie i wygładzone włosy, trudno tu mówić o fryzurze. 10-15 lat temu była jakaś różnorodność, były fryzury krótsze, dłuższe, włosy proste, kręcone, a teraz taka sztanca... żałuję, ze ten indywidualizm kompletnie zanikł.
        • disco-ball Re: Czy Polki sa piekne? 29.05.20, 22:14
          Chyba nie tylko o fryzury chodzi. Ciuchy, makijaż, buty, gadżety. Same klony.
          Widocznie bardzo stara jestem- za moich nastoletnich czasów młodzież naprawdę była różnorodna, duży wpływ miała na to przynależność do subkultur.
          Teraz nawet emosow nie widuje za często.
          Jak byłam młoda byli hippisi, punki, skini, metale, skejci, dresiarze. A i jeszcze fani grunge’u. Przynajmniej było kolorowo, a człowiek mając znajomych z różnych grup mógł się muzycznie rozwinąć smile
          • lily_evans11 Re: Czy Polki sa piekne? 30.05.20, 09:51
            Tak, teraz wśród bardzo młodych same klony pod hasłem przewodnim: ale jestem chuda i wylaszczona. Wielkie usta, niepotrzebne używanie past do brwi i korektorow / podkładów do modelowania kontury twarzy. Same androidy.
            • nuclearwinter Re: Czy Polki sa piekne? 30.05.20, 10:02
              A ja takie coś o czym piszesz widzę właściwie tylko na insta czy gdzieś tam w internetach. W realu jakoś spotykam naturalnie wyglądające dziewczyny, sporo nawet całkiem bez makijażu albo makeup no makeup. I dużo naturalnych fryzur i kolorów włosów - teraz rzadko widuję krucze czernie czy jakieś platynowe blondy, że już nie wspomnę słynnego borsuka 😜 albo włosów ulizanych na płasko prostownicą.
                • nuclearwinter Re: Czy Polki sa piekne? 30.05.20, 10:59
                  Tak, widuję kręcone i falowane, długie i średniej długości. Faktycznie niewiele widuję krótkich i półdługich, i niewiele takich mocno dopracowanych i wystylizowanych. Sporadycznie mignie mi gdzieś jeszcze ewentualnie jakiś różowy czy zielony, ale już rzadziej. Być może to w moim otoczeniu tak jest, ale takie mam obserwacje.