Dodaj do ulubionych

Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstwa

31.05.20, 09:47
Zapowiedział wczoraj, ze zawetuje ustawę o jednopłciowych małżeństwach.

"Zawetuję ustawę o małżeństwach jednopłciowych, bo uważam, że w Polsce nie ma narodowej zgody i nie jest to moment na podejmowanie tego typu decyzji"

1. Czy Pan Holownia uzyskał narodową zgodę przed swoim ślubem?
2. Jak udaje się niektórym wypowiedzieć na jednym oddechu "Holownia" i "zwolennik rozdzialu panstwa i kościoła"?
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 11:55
      szarsz napisała:

> Zapowiedział wczoraj, ze zawetuje ustawę o jednopłciowych małżeństwach.
      >

No raczej nie będzie miał okazji, część skłaniających się ku niemu zapewne czyniła to w nadziei, że rozdział k. od p. to jego zamierzenia faktyczne. 😉 Na plus dla niego, że stawia sprawę jasno przed głosowaniem.
    • asfiksja Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 12:05
      >2. Jak udaje się niektórym wypowiedzieć na jednym oddechu "Holownia" i "zwolennik rozdzialu panstwa i kościoła"?
      Przypomnę, że autorem najbardziej przełomowych filmów na temat pedofilii w Kościele jest katolik Tomasz Sekielski. Pewne rzeczy po prostu lepiej robi się od wewnątrz. I przypomnę jeszcze, że najpierw jest do zrobienia ustawa o związkach partnerskich, poprzedzona porządną, nieudawaną, pozbawioną agresji dyskusją społeczną i podstawową edukacją na temat osób LGBT.
      Po prostu pewnych etapów nie da się przeskoczyć, tzn. może się da, ale nie warto, bo ludzie tego nie przyjmą. W tej chwili można w Polsce bezkarnie mówić, że geje chcą sobie adoptować dzieci, żeby je gwałcić, na takim etapie umysłowym jesteśmy jako społeczeństwo.
        • iwoniaw Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 12:24
          sumire napisała:

> Ale jeśli za każdym razem będziemy powtarzać, że to jeszcze nie jest dobry tema
          > t, jeszcze nie jesteśmy na odpowiednim etapie - to nigdy na tym etapie się nie
          > znajdziemy.

Prawda, nikt nie dostał praw publicznych grzecznie czekając, aż ci, którzy z jego opresji czerpią korzyści, dojdą do wniosku "a, to jakoś tak niemiło z naszej strony, dajmy im prawo, którego nie mają".
        • asfiksja Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 13:08
          >powtarzać, że to jeszcze nie jest dobry temat, jeszcze nie jesteśmy na odpowiednim etapie
          Nie chodzi o powtarzanie, chodzi o legalizację związków partnerskich. To jest - moim zdaniem - konieczny i w tej chwili wykonalny etap pośredni. Kto wprowadzi małżeństwa jednopłciowe z pominięciem tego etapu - nie zrobi tego skutecznie i trwale.
          • iwoniaw Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 13:34
            To jest -
            > moim zdaniem - konieczny i w tej chwili wykonalny etap pośredni. Kto wprowadzi
            > małżeństwa jednopłciowe z pominięciem tego etapu - nie zrobi tego skutecznie i
            > trwale.

Dlaczego tak uważasz?

Ja pamiętam dyskusję przy wprowadzaniu ustawy ograniczającej aborcję. Pewnie można i dziś poczytać archiwalne gazety z listami do redakcji w tej sprawie (pamiętam, że szeroka dyskusja z argumentami różnych stron toczyła się np. na łamach "Przyjaciółki", gdyby ktoś chciał sprawdzić, jakie to były poglądy i retoryka). Gdyby od poglądów społeczeństwa zależała "skuteczność i trwałość" wprowadzania przepisów, to gwarantuję ci, że tej ustawy by nie było. Tymczasem jeśli czegoś dziś nie ma, to języka tamtej debaty. Tak tylko mówię, wnioski niech lażdy wyciągnie sam.
            • asfiksja Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 16:00
              Ależ właśnie w przypadku ograniczenia aborcji właśnie posunięto się tylko trochę. Nie zrobiono nagłego radykalnego kroku, tzn. nie wprowadzono bezwzględnego zakazu. Moim zdaniem to sprawiło, że ten zgniły, niesatysfakcjonujący dla radykałów z obu stron kompromis okazał się tak trwały.
                  • iwoniaw Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 17:13
                    szarsz napisała:

> Radykal po jednej stronie zakazuje wszystkim, radykał po drugiej nakazuje. Chyb
                    > a zacznę to postulować, żeby dotarło do niektórych, ze wolny wybór tym właśnie
                    > jest- wolnym wyborem.

No ja się właśnie zastanawiam, czy niektórym nie trzeba pokazać tego "radykalizmu po drugiej stronie", żeby dotarło, iż nie jest nim domaganie się respektowania obowiązującego (!) prawa na ten przykład. Może jakby podyskutowali z postulującymi obowiązkowe (!) aborcje eugeniczne i inne to by się wyprostowała i definicja kompromisu, z którym obecna ustawa za wiele wspólnego nie ma, a już jej przestrzeganie w praktyce tym bardziej.
                  • asfiksja Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 01.06.20, 16:24
                    >Radykal po jednej stronie zakazuje wszystkim, radykał po drugiej nakazuje
                    Raczej chodzi mi o to, że radykał po 1. stronie mówi "nigdy nie wolno", a radykał po 2. stronie mówi "zawsze wolno".
                    Na szczęście AŻ TAKIEGO radykalizmu nie mamy w naszym dyskursie politycznym, tzn. radykałowie po jednej stronie uznają jednak wiek ciąży 23 tygodni, a radykałowie po drugiej stronie zagrożenie życia matki za nieprzekraczalne granice moralne.
                    • iwoniaw Kłamiesz celowo czy nie wiesz, gdzie żyjesz? 01.06.20, 16:36

> Na szczęście AŻ TAKIEGO radykalizmu nie mamy w naszym dyskursie politycznym, tz
                      > n. radykałowie po jednej stronie uznają jednak wiek ciąży 23 tygodni, a radykał
                      > owie po drugiej stronie zagrożenie życia matki za nieprzekraczalne granice mora
                      > lne.

O, doprawdy? Na przykład takie nieprzekraczalne granice moralne, jak próba wciśnięcia w przepisy, że lekarz/placówka medyczna nie musi mówić kobiecie, której wg obowiązującego, restrykcyjnego prawa aborcja jednak przysługuje, jaka placówka takie świadczenia wykonuje? Czy może taka granica moralna, że robimy nagonkę na kobiety, które nie chciały umrzeć i poświęcić własnego życia nazywając je morderczyniami? Czy piszesz o moralności antychoice'ów szczujących na personel szpitala i pacjentki patologii ciąży pod oknami tegoż szpitala?
                        • iwoniaw Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 01.06.20, 21:15
                          asfiksja napisał:

> Obrażasz radykałów pro-choice sugerując, że są po tej samej stronie, co chiński
                          > e władze, które zniewalają kobiety zmuszając je do aborcji.

Radykał, jak sama nazwa wskazuje, nie jest nigdy pro choice, to oksymoron. Radykał zakazuje albo nakazuje, po co rozmydlasz? Wybór to jest właśnie to, co radykałów różnej maści uwiera. Ty chcesz zrobić radykałów z ludzi, którzy się nie godzą na radykalizm, ale robisz to nieudolnie.
                          • asfiksja Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 01.06.20, 21:30
                            >Radykał, jak sama nazwa wskazuje, nie jest nigdy pro choice,
                            Owszem, istnieją radykałowie pro-choice, choć faktycznie w Polsce nie przebijają się do głównego nurtu dyskusji. Uważają na przykład, że od początku do końca ciąży kobieta ma prawo do finansowanej i organizowanej przez państwo aborcji bez podania powodu/wystąpienia jakichkolwiek przesłanek. Jest to pogląd niewątpliwie radykalny - choć oczywiście jeśli przyjmiesz, że z definicji pro-choice jest nieradykalny to już nie pomogę.
      • lellapolella Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 12:50
        "można w Polsce bezkarnie mówić, że geje chcą sobie adoptować dzieci, żeby je gwałcić, na takim etapie umysłowym jesteśmy jako społeczeństwo. "
        Nie zgadzam się z tą tezą. Zawsze będą ludzie, którzy powiedzą takie i podobne idiotyzmy- teraz nasza władza jest na takim etapie, że na to pozwala, a nawet promuje takich gorliwców.
      • tiszantul Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 13:05
        "podstawową edukacją na temat osób LGBT"

Opozycja sobie wyobraża, ze jej problemem jest brak edukacji w spoleczeństwie, czyli jak zwykle winne jest ciemne społeczeństwo, które nie dorasta do ideałów opozycji. Otóż ludzie świetnie wiedzą, co należy mówić, żeby dołączyć do "wyedukowanych". A jednak tego nie mówią. Widocznie jakoś dają sobie radę bez Waszego uznania
    • janja11 Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 13:30
      Aasfiksja napisał:

> >Sekielski wypowiadał się gdzieś na temat swojej religii bądź jej braku?
      > No jakaś-tam informacja była, że Tomasz należy do Kościoła, Marek odszedł. Żade
      > n z nich jednak tym nie epatuje. Hołownia też się zresztą nie daje filmować/fot
      > ografować na mszach.

A już kandydat PO Rafał Trzaskowski ochoczo uczestniczy w kościelnych uroczystościach, gdy partia wezwie
    • bigzaganiacz Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 14:10
      W polsce jest jakas idiotyczna mania skupiania sie na trzecioligowych problemach swiatopogladowych i narzucanie moja racja mojsza ze wskazaniem na tworzenie katotalibanu bo katoli racja najmojsza chociaz teraz sa juz w mniejszosci spoleczenstwa
      A aborcja to jest chyba mielona juz z dwadziescia lat
      Zrobic referendom o aborcji malzenstwach jednoplciowych rozdzieleniu z kosciolem i zamknac temat ale tak sie nie da bo wtedy rzadzacy i to z dwoch stron musieli by sie zajac prawdziwymi problemami jak gospodarka edukacja czy sluzba zdrowia a tak pyk wyciagamy aborcje i polactwo skacze sobie do gardel
    • paskudek1 Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 14:56
      jeśli się już odnosi do wywiadu to warto byłoby przecztac cały a nie tylko nagłówek w gazecie albo PRZYNAJMNIEJ całą wypowiedź z której to jedno zdanie wycięto. Ponadto to nie Urszula Brzezińska-Hołownia kandyduje na stanowisko prezydenta a jej mąż. Jakoś tego że jest ZA związkami partnerskimi dla wszystkich to już pominęto, ciekawe dlaczego?? A przypominam, ze nawet liberane PO jakos takiej ustawy nawet nie zaczęło procedować więc o czym mówimy? Tak, Szymon Hołownia wyraźnie zapowiedział, że ustawę o związkach partnerskich w tym TAKŻE dla osbó tej samej płci podpoisze a ustawę o małżeńtwach jednopłciowych odrzuci. jedncoześnie przypomniał, że jeśli wyborcy w kolejnych wyborach stworzą taki parlament, który veto prezydenckie odrzuci to JEGO głos będzie i tak bez znaczenia.
      Postulat aby skupić sie na edukacji jest jak najbardziej prawidłowy. W KAŻDEJ kwestii przede wszystkich potrzbeujemy edukacji. Urszula Brzezińska-Hołownia powiedziała, zapewne zgodnie z prawdą iż ONA NIE ZNA takich osób. Czy dopowiedziała iże wg niej takich osób NIE MA? Nie. Jeśli aj powiem, ze NIE ZNAM żadnego Eskimosa, Aborygena czy Indianina czystej krwi to czy oznacza to że uważam iż takowi nie istnieją? Nie, przekazuję komunikat iż ja nie znam.
      Fala hejtu jaka sie wylała na żone kandydata na prezydenta po tym wywiadzie jest okropna. Bo śmie mówić tak jak myśli?
      Niech znajdzie sie parlament który będzie chciał wprowadzić CHOĆBY związki partnerskie, to juz i tak dużo. Bardzo dużo. Tak samo w przypadku aorcji - skupmy się na razie na PRZESTRZEGANIU tego co jest. A wiemy że przestrzegane prawo nie jest i kobiety sa zmuszane do rodzenia MIMO iż mają prawo do aborcji.
      I znowu - Hołownia wyraźnie powiedział że odeśle ustawę ZMIENIJĄCĄ obecne prawo w tę czy inną stronę ale jeśli w sejmie będzie większość któa jego weto odrzuci to on nie ma nic do gadania. To moze walczmy o taki sejm co? A teraz skupmy się na przestrzeganiu obecnej ustawy tak, żeby kobiety nie musiały sie odbijac od pseudosumienia lekarskiego? Skupmy się na naprawie ochrony zdrowia, na naprawie środowiska naturalnego, naprawie całego systemu prawnego który leży i kwiczy, na naprawie edukacji a POTEM rozliczajmy żony polityków z ich poglądów ok?
      Ja sie nie interesuję poglądami żony Trzaskowskiego, Kosiniaka-Kamysza czy partnera Biedronia.
      I ciekawe skąd u nas nagle tylu obrońców LGBT się znalazło? Sadząc po szambie wylanym na Urszulę Brzezińską Hołownię to TYLKO przez nią i jej męża nie mamy w Polsce jeszcze małżeństw jednopłciowych..... ot ciekawostka. PO miało 8 lat na taka ustawę i co???
      • araceli Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 15:49
        paskudek1 napisała:
        > Jakoś tego że jest ZA związkami partnerskimi dla wszystkich to już
        > pominęto, ciekawe dlaczego??

Łaskawy pan! Pozwoli się Stasiowi i Kaziowi nazwyać parą ale prawa jakieś do tego przewiduje czy 'nie bo to zarezerwowane dla małżeństw'?

> jeśli wyborcy w kolejnych wyborach stworzą taki parlament,
        > który veto prezydenckie odrzuci to JEGO głos będzie i tak bez znaczenia.

No pacz pani - to po wuja społeczeństwo ma w ogóle na Hołownię głosować?? wink

> Urszula Brzezińska-Hołownia pow
        > iedziała, zapewne zgodnie z prawdą iż ONA NIE ZNA takich osób. Czy dopowiedział
        > a iże wg niej takich osób NIE MA? Nie. Jeśli aj powiem, ze NIE ZNAM żadnego Esk
        > imosa, Aborygena czy Indianina czystej krwi to czy oznacza to że uważam iż tako
        > wi nie istnieją? Nie, przekazuję komunikat iż ja nie znam.

Jeżeli brakiem znajomości odmawiasz tym ludziom praw to nie jest to zwykły komunikat.

> Bo śmie mówić tak jak myśli?

Korwin też 'śmie mówić tak jak myśli' - i często jego zwolennicy używają tego argumentu do jego obrony. big_grin

Wiem, że to 'twój kandydat' ale ogarnij, że dla innych to, co prezentuje to po prostu... ZA MAŁO. Kolejne 'mniejsze zło, które wcale okazuje się nie takie małe.
      • janja11 Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 16:05
        Ten hejt na żonę Hołowni pokazuje , że partyjny trolling nie ma na Hołownię haków. A panika wśród partyjnych towarzyszy, pokazuje, że widzą w Holowni groźnego rywala.

Przemek Staroń , doradca ds. edukacji Hołowni, kompromituje całą intrygę partyjnych towarzyszy o Hołowni homofobie.

Swoją drogą , to zadziwiające jak zagrożone koryto jednoczy towarzyszy POPiS do wspólnego hejtingu Hołowni.
      • mus_tang1 Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 01.06.20, 09:25
        Paskudek, to jest bardzo agresywna, oparta na hejcie, brudna kampania Trzaskowskiego.
        Ja zgadzam się ze słowami senatora byłego Po, Smoktunowicza :zakładałem, rejestrowałem Po, ale już nie chcę waszej Polski. Było więcej, piszę z pamięci. Nic i nikt lepiej nie oddaje moich odczuć. Po zeszło na psy, sok buraka to dno, hej na Urszulę, ale i Szumiwskiego. Poniżej pewnego poziomu i dziwię się, że wyborcy Po, niby elita to akceptuje. Może jestem idealistką,ale takie metody są ohydne. Klasę się ma, a nie miewa.. Trzaskowski lansowany jest jako kulturalny człowiek, obyty itd, ale dobrał sobie ludzi, którzy robią za niego brudną robotę. I to też o czymś świadczy. I nie, Po mnie nie przekona
        • araceli Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 01.06.20, 09:52
          mus_tang1 napisał(a):
          > Paskudek, to jest bardzo agresywna, oparta na hejcie, brudna kampania Trzaskow
          > skiego.

O proszę - rzyg w wykonaniu fanki Hołowni big_grin Hehehe big_grin

> Ja zgadzam się ze słowami senatora byłego Po, Smoktunowicza :zakładałem, rejest
          > rowałem Po, ale już nie chcę waszej Polski. Było więcej, piszę z pamięci

To ten pan co tłukł żonę? Autorytet wyborców Hołowni jak się patrzy...!

. > Może jestem idealistką,ale takie metody są ohyd
          > ne. Klasę się ma, a nie miewa..

No ty jej ewidentnie nie masz. Belka i drzazga... belka i drzazga...
    • tiszantul Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 31.05.20, 14:57
      'Zapowiedział wczoraj, ze zawetuje ustawę o jednopłciowych małżeństwach"

Przecież zwolennicy związków jednopłciowych maja kandydata na prezydenta, który sam jest w związku jednopłciowym. Możecie na niego głosować. Jeśli poparcie za słabe - od tego jest kampania. Zaangażujcie się dla swojego kandydata, objeżdżajcie powiaty i gminy na ścianie wschodniej i przekonujcie ludność wsi i miasteczek o zaletach homoseksualizmu. Samo się nie zrobi. Andrzej Duda objechał wszystkie gminy w Polsce i efekty są. Biedroń też może, szczególnie jeśli mu pomożecie
    • aerra Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 01.06.20, 09:46
      A jak wcześniej pisałam, że nawet jeśli się ze sporą częścią jego postulatów i pomysłów zgadzam, to dla mnie światopoglądowo jest nie do przejścia i głosować na niego nie będę (no chyba, że w drugiej turze z Dudą, to wiadomo, że mniejsze zło niż Adrian) to się niektóre tu dziwiły, że jak to, przecież rozdział kościoła od państwa...
      No, właśnie taki rozdział wink
      • asfiksja Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 01.06.20, 16:30
        Pewnie masz na myśli mnie - ja tam uważam, że Trzaskowski też jest dobry. Tylko trzeba walczyć, bo to jest do wygrania, a stawka jest ogromna.
        W tej chwili Hołownia wygrywa z Dudą w 2. turze 61:39, a Trzaskowski "tylko" 57:43. Ale oczywiście z radością zagłosuję na Trzaskowskiego w 2. turzebig_grin
        wyborcza.pl/7,75398,25992247,badanie-swps-32-25-duda-slabnie-trzaskowski-przeciwnie.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze
        • milupaa Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 01.06.20, 21:51
          A ja będę głosować na Holownie a w 2 turze na tego kto przejdzie smile Mi się i poglądy podobają i z wieloma rzeczami, które prawi Hołownia zgadzam. Co do małżeństw przypominam że jest taki zapis w Konstytucji i przyznanie prawa do małżeństw jednoplciowych jest jej złamaniem. Najpierw trzeba by zmienić Konstytucje. Mi póki co nie podoba się pomysł takich małżeństw, bo po co ? Niech przyznają prawa do dziedziczenia, wspólnego rozliczania się itp. A małżeństwo zostanie dla kobiety i mężczyzny, tak jak jest przyjęte niemal w całej ludzkiej kulturze.
          • tak-ale Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 02.06.20, 06:21
            > Co do małżeństw przypominam że jest taki zapis w Konstytucji i przyznanie prawa do małżeństw jednopłciowych jest jej złamaniem.

Nie, nie ma takiego zapisu w Konstytucji i to już się kiedyś o Trybunał Konstytucyjny oparło. W Konstytucji jest jedynie, że małżeństwo pana i pani jest pod szczególną ochroną państwa, ale nie ma ani słowa na temat tego, że to jest jedyna dopuszczalna forma.

> Mi póki co nie podoba się pomysł takich małżeństw,

no i co z tego, ktoś cię przymusza do zawierania takiego ślubu? Co ci szkodzi że ktoś sobie takie małżeństwo zawrze?

> bo po co ?

Choćby po to, żeby nie było sytuacji, w której para jednopłciowa, która wzięła legalny ślub w innym kraju, w Polsce według prawa była niezwiązana, a zatem w zasadzie obie strony mogłyby wziąć następny ślub, tym razem z kimś płci przeciwnej.

> Niech przyznają prawa do dziedziczenia, wspólnego rozliczania się itp.

Ale widzisz, małżeństwo to jest właśnie taka forma umowy, w której para dostaje od państwa pewne przywileje - dziedziczenie czy wspólne rozliczanie, ale jednocześnie bierze na siebie zobowiązania, typu alimentacja czy wspólnota majątkowa. Czyli jak jedno z małżonków straci pracę i środki do życia, to drugie ma się nim zająć, a nie, że występuje do państwa po zapomogę. Jakaś pośrednia forma, w której para (obojętne czy jedno czy dwupłciowa) ma szansę na te bonusy ale bez żadnych zobowiązań to jest dyskryminacja małżeństw, więc to jest kolejny powód do uregulowania normalnego małżeństwa a nie jakichś szemranych półśrodków.
          • araceli Re: Holownia w ramach rozdzialu kościoła i panstw 02.06.20, 07:35
            milupaa napisała:
            > Mi
            > póki co nie podoba się pomysł takich małżeństw, bo po co ? Niech przyznają pra
            > wa do dziedziczenia, wspólnego rozliczania się itp. A małżeństwo zostanie dla k
            > obiety i mężczyzny, tak jak jest przyjęte niemal w całej ludzkiej kulturze.

No proszę! Teraz okazuje się, że małżeństwo jednopłciowe jest NIELUDZKIE!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka