Dodaj do ulubionych

"Dziewczynka powinna być zawsze uśmiechnięta"

31.05.20, 12:10
Tak powiedziała moja teściowa do mojej córki. Ja zapytała czemu dziewczynka, czy to nie dotyczy tez chłopców. Teściowa odpowiedzieć nie umiała. Powiedziałam jeszcze przy córce, ze nie zawsze trzeba być uśmiechniętym, nie zawsze ma się dobry dzień i bez sensu sie uśmiechac jak jest nam smutno lub zwyczajnie nie mamy na to ochoty (opanowałam się, żeby nie powiedzieć ze teściowa to ta najbardziej skrzywiona w rodzinie). Babcia pojechała najpierw moja córkę ze jest nieuśmiechnięta (Patrz a Kasia taka uśmiechnięta), po czym pojechała Kasie (druga wnuczka, nie moje dziecko) ze nie zjadła obiadku porządnie (a Zosia zjadła tak ładnie, Zosia to ta zjechana za brak uśmiechu). Wzięłam babcie na bok i zapytałam czemu nie umie doceniać swoich wnuczek, chwalić. Ona nie chwali nigdy, zawsze ocenia względem innego dziecka. Nie powie "Kasiu ty jesteś zawsze taka uśmiechnięta, Zosiu dla ciebie miło gotować tak ładnie zjadłaś obiad"...nie. Teściowa oczywiście nie zrozumiała.Powiedziałam jej tylko, żeby sie nie zdziwiła jak obie kiedyś tak ją podsumują porównując do innych swoich babć. To jeszcze jej zdaniem jestem niewdzięczną synową smile bo dobra synowa zachowałaby to dla siebie ( i dała tak mącić dziecku w głowie?). Wkurw mam.
Obserwuj wątek