Dodaj do ulubionych

Rok 2020 i wymiana okien

31.05.20, 14:41
Musze wymienic okna w mieszkaniu ale pojecia nie mam jak to sie teraz robi.
Moze cos podpowiecie?

Czy sa jakies programy takie jak np. do planowania kuchni gdzie sie wszystko ustawia w komputerze czy specjalista z firmy musi przyjsc na ogledziny?
Gdzie takie okna sie zamawia? Mam uderzac do producenta, do jakichs posrednikow czy moze marketach budowlanych jest tez taka usluga? Mozecie kogos ewentualnie polecic?

Z jakiego tworzywa teraz okna sa najpopularniejsze?
Czy mam zglaszac taki remont gdzies do administracji budynku?

Ile trwa taka wymiana, chodzi o male mieszkanie, czy w ciagu jednego dnia da sie to zrobic?

Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: Rok 2020 i wymiana okien 31.05.20, 14:53
      Wybierasz firmę MONTUJĄCĄ okna, umawiasz się na pomiar, wybierasz kolor i dodatkowe elementy typu - parapety wewnętrzne i/lub zewnętrzne, moskitiery, rolety, a także ilość szyb, kwater, uchył - w których kwaterach i czy wielostopniowy, ewentualnie czy klamki z kluczykiem czy bez lub czy chcesz szprosy na szybach czy słupek w podwójnym oknie ma być stały czy ruchomy. To wszystko powinien Ci wytłumaczyć i pokazać na czym polegają różnice, pan który przyjdzie na pomiar. ewentualnie zaprosić po pomiarze do showroomu by pokazać na przykładach i domówić szczegóły.
      Potem składasz zamówienie ustalacie zaliczkę i czekasz. Od trzech tygodni do max siedmiu. W określonym dniu rano przyjeżdża auto i ekipa wyrywa stare okna i montuje nowe. Trwa to kilka godzin. Po wyrwaniu starych idzie już dość szybko. Warto przedtem zabezpieczyć (sypiące się szkło)podłogę, okryć szczelnie folią malarską wszystkie sofy, komody, szafy i sprzęty ruchome, a nawet zakleić całe ściany, bo kurzy się przy tym niemożliwie. I zamówić pizzę na obiad smile
    • panna.w.paski Re: Rok 2020 i wymiana okien 31.05.20, 15:10
      Ja dodam tylko, że warto zrobić pomiar i poprosić mailowo o oferty w kilku firmach. We Wrocławiu różnica w cenach to ok. 30-40%. I dobrze nastawić się na długi czas oczekiwania, dobre firmy często mają wolne terminy np. za miesiąc lub półtora, licząc od momentu przyjęcia zamówienia. Są też firmy, które zajmują się usługą wymiany okien i np montażem rolet. Jeśli myślisz o dodatkowych usługach to warto zrobić to jednocześnie, wyjdzie taniej niż zamawianie dwóch ekip do tego. Szukać firm możesz na dwa sposoby : albo po stronach producentów, tam często są podane dane firm , które sprzedają i montują ich produkty albo w Google/ na lokalnych stronach FB wybrać firmy z dobrymi opiniami szukając pod hasłem 'montaż okien'. Powodzenia smile
    • kachaa17 Re: Rok 2020 i wymiana okien 31.05.20, 17:07
      Ja dodam jeszcze, że jeśli mieszkanie jest w spółdzielni to jest całkiem możliwe, że dostaniesz zwrot części kosztów. U mnie tak jest. Ja dostałam chyba około 40% zwrotu kosztu wymiany okien.
    • pyza-wedrowniczka Re: Rok 2020 i wymiana okien 31.05.20, 17:18
      Moim rodzice wymieniali w tym roku. Co prawda mieli prościej z wyborem, bo mieli już okna wymienione 2 lata temu w dwóch pokojach. Zadzwonili do firmy specjalizującej się w oknach (najpierw zrobili rozeznanie dzwoniąc do kilku i pytając mniej więcej o cenę), pan przyjechał, zmierzył wszystko, obejrzał jak wyglądają te okna sprzed 2 lat, żeby zrobić takie same. Wpłacili zaliczkę i po 2 tygodniach przyjechała ekipa i zamontowała. Ale jak przyjedzie ktoś do pomiarów, to ci powiedzą jaki masz wybór materiałów.
      Do administracji powinno się zgłaszać, więc napisali maila. Teoretycznie powinni dać zgodę, ale jeszcze nie słyszałam, żeby nie dali. Raczej to jest informacyjne.
    • thea19 Re: Rok 2020 i wymiana okien 31.05.20, 19:10
      na okna promocje są zazwyczaj zimą, okna zamawiasz w lokalnej firmie współpracującej z producentem. Wysyłasz im wymiary a oni wyceniają, potem przyjeżdżają na pomiar do zamówienia. W jeden dzień wymienią ale licz się z tym, że potem trzeba jeszcze wykonać obrobkę - uzupełnić tynki i pomalować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka