Dodaj do ulubionych

Pożyczka z tarczy - pytanie

02.06.20, 15:35
Dzisiaj dwa razy pod rząd dzwonił do mnie jakiś numer - nie odebrałam, bo pracowałam. Przed oddzwonieniem wrzuciłam numer w google w celu sprawdzenia, czy nie spamer i okazało się, że to mój lokalny urząd pracy. Nie da się oddzwonić, bo to ponoć tylko numer do połączeń wychodzących. Składałam pod koniec marca wniosek o pożyczkę z tarczy, kasy po dziś dzień nie dostałam, a znajomym tydzień temu przyszła, choć wnioskowali dwa dni po mnie. No i teraz siedzę i denerwuję się, że coś jest nie tak z tym moim wnioskiem, bo w jakim innym celu mógłby dzwonić PUP. Dodzwonić się do tego urzędu oczywiście nie można, są podane trzy numery telefonu do obsługi tarczy i non stop zajęte.

Pytanie do samozatrudnionych - czy dostałyście już kasę z pożyczki i czy kontaktował się z wami PUP telefonicznie w jakiejkolwiek sprawie? Kurcze, jak mam spędzić jutro kolejny dzień na próbach dodzwonienia się tam, to przysięgam że oszaleję. Z drugiej strony 5 tys. piechotą nie chodzi, nie chcę żeby mi to przepadło z powodu jakiejś pierdoły. Co byście zrobiły, dzwonić czy olać?

No i dlaczego oni kontaktują się telefonicznie, zamiast wysłać maila?!!
Obserwuj wątek
  • beata985 Re: Pożyczka z tarczy - pytanie 02.06.20, 15:39
   Tak, dostałam kasę, jedni wcześniej inni później.
   Nikt do mnie nie wydzwanial, może masz coś źle wypełnione? Nie dostałaś od nich maila? Żeby kasa na konto wpłynęła trzeba jeszcze jeden podpis wirtualny złożyć
  • alpepe Re: Pożyczka z tarczy - pytanie 02.06.20, 15:42
   Nie jestem samozatrudniona, ale nasza pracownica wydzwaniała kiedyś do PUP, by się dowiedzieć, czy wszystko ok i kiedy dostaniemy pieniądze. Ciężko było się dodzwonić, ale się dało i pieniądze w ub. miesiącu dostaliśmy. Mała firma.
  • z_lasu Re: Pożyczka z tarczy - pytanie 02.06.20, 16:21
   Do mnie też dzwonili. Z informacją, że wysłali maila i nie odpisałam. Mało prawdopodobne, żeby wpadł do spamu, bo na tym koncie nie mam automatycznego filtra, ale cuda się zdarzają. Coś im nie pasowało w adresie i w papierach. Kazali coś jeszcze raz wysłać mailem i wytłumaczyć się z adresu. Dwa dni później kasa była na koncie. Ja bym dzwoniła.
   • ewenny58 Re: Pożyczka z tarczy - pytanie 02.06.20, 16:40
    do mnie dzwonili, że nie ta wersja umowy
    wysłałam prawidłową i za dwa dni pieniądze były na koncie
    zobacz również w spamach, bo mnie dwa razy wiadomości z tej instytucji tam lądowały
    szkoda czasu na dzwonienie, napisz maila po zarejestrowaniu się i zalogowaniu
    u nas to dosyć sprawnie idzie kontakt mailowy
  • samawsnach Re: Pożyczka z tarczy - pytanie 02.06.20, 18:18
   Dzwonili, dzwonili, ale w sprawie tak absurdalnej jak to czy mają umowę przesłać przez praca.gov czy przyjadę ją osobiście podpisać. Niemniej nasz pup ma tak dziwaczne procedury w temacie tej pożyczki, że nie jest to dla Ciebie- mam nadzieję!- przykład miarodajny.
  • laura.palmer Re: Pożyczka z tarczy - pytanie 02.06.20, 18:52
   Dzięki. Już chyba wiem o co chodzi, przejrzałam dokładnie wniosek, który złożyłam i widzę, że zrobiłam literówkę w nazwie firmy. Mam ochotę sobie w łeb strzelić, dwa razy sprawdzałam poprawność danych, a i tak zrobiłam babola i to takiego. sad Podobno dzwonią jak trzeba złożyć korektę. Czyli czeka mnie jutro wiszenie na telefonie, bo nigdzie w internecie nie ma informacji w jaki sposób mogę tę korektę złożyć. Zła jestem na siebie, ale na nich też - co to za procedury, że zamiast wysłać maila dzwonią do mnie dwukrotnie w odstępie 1 minuty, a potem już wcale. Chyba że jutro jeszcze raz zadzwonią, zobaczymy.
  • joanna05 Re: Pożyczka z tarczy - pytanie 02.06.20, 21:16
   Tak. Kontaktował. Odbierz jednak, następnym razem wink. U mnie to były formalności typu prośba o szybkie dosłanie dokumentów. Nic strasznego, a pani z UP była bardzo pomocna i ewidentnie zależało jej, żeby szybko załatwić sprawę. Zadziałało, poszło, dostałam w ciągu kilku dni. I to dzwoniła np. w sobotę o 10 rano też smile Ale nie mam żalu, bo faktycznie była skuteczna.
  • tarkatarka Re: Pożyczka z tarczy - pytanie 02.06.20, 22:17
   Ja dostałam, dosyć dawno, jakieś 3 tyg po złożeniu wniosku. Dzwoń do skutku, chyba jest jakiś program na smartfona, który sam ponawia połączenia i jak w końcu się uda to masz sygnał, nie musisz siedzieć i klikać. Jak złożyłaś przez portal pracuj, to tam też może przyszła jakaś wiadomość.
    • paszaran Re: Pożyczka z tarczy - pytanie 03.06.20, 09:50
     Ja składałam wniosek o mikropożyczkę przez internet, zaraz po ogłoszeniu i podpisywałam umowę w przedsionku zamkniętego Urzędu Pracy, całość operacji zajęła może tydzień. Tłumacze sobie to tak, ze wtedy może jeszcze informacja nie była powszechna, albo ludzie czekali na kolejne tarcze i wstrzymywali się z wnioskami, jednak rekord to był przy subwencji z PFR, 29.05. złożyłam wniosek za pośrednictwem banku, a wczoraj pieniądze były na koncie, aż zaczęłam się bać, gdzie jest ten kruczek😉postojowe z Zusu dla zleceniobiorców jeden wniosek 3 tygodnie, drugi ponad miesiąc, ale Pani tłumaczyła, ze czekali na interpretacje odnośnie bezskładkowych studentów.
     • kk345 Re: Pożyczka z tarczy - pytanie 03.06.20, 10:02
      Na czas rozpatrzenia i dokonania przelewu nie ma sensu się licytować, bo kluczowe jest tu miasto, z którego się pisze.
      Najdłuższe kolejki ma Poznań i Warszawa, miesiąc to standard- nawet pani minister paluszkiem groziła w tej sprawie samorządowcom, ale nie raczyła wspomnieć, skąd mają wziąć kasę na dodatkowyc ludzi do obsługi wniosków.

      Kołeżanka z małego miasteczka kasę miała na koncie po dwóch dniach od złożenia wniosku, ja-po miesiącu.
      • paszaran Re: Pożyczka z tarczy - pytanie 03.06.20, 10:16
       Miasto 150tys mieszkańców, ja byłam pozytywnie zaskoczona, ze tak sprawnie poszło, ale to był sam początek obowiązywania tarczy, moze wniosków było mało, natomiast cały czas myślę, gdzie jest kruczek, coś zbyt łatwo poszło z tą tarczą, szykuję się na niezłe trzepanie firmy po pandemii😉

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka