Dodaj do ulubionych

ponad 60% przynioslo zwolnienia

05.06.20, 14:30
Ponad 60% nauczycieli na haslo "otwieramy szkole" polozylo na biurku zwolnienie lekarskie.

No ale emamy beda przekonywac, ze przeciez wiekszosc chce wrocic do szkoly i uczyc.
Obserwuj wątek
    • iwoniaw U was w Belgii? 05.06.20, 14:36
      berber_rock napisał(a):

> Ponad 60% nauczycieli na haslo "otwieramy szkole" polozylo na biurku zwolnienie
      > lekarskie.
      >
      > No ale emamy beda przekonywac, ze przeciez wiekszosc chce wrocic do szkoly i uc
      > zyc.

Większość emam nie pisze o szkołach poza Polską, taki szczegół. Dlaczego kwestionujesz ich doświadczenia z polskimi nauczycielami, z którymi nie masz do czynienia przecież?
    • malia Re: ponad 60% przynioslo zwolnienia 05.06.20, 14:41
      Gdzie tak było?Ja miałam dzisiaj konferencję, normalnie byli wszyscy.
      To zadziwiające do jakich słabych szkół chodzą dzieci niektórych ematek, takie wybierane specjalnie, po zasięgnięciu miliarda opinii, najlepsze z najlepszych, a tu takie coś, no, no.
      A w dwóch wiejskich szkołach, gdzie uczę nikogo na zwolnieniu
    • mirmunn Re: ponad 60% przynioslo zwolnienia 05.06.20, 14:44
      Mieli prawo- a co, znasz historię zdrowotną każdego?
      Mojej znajomą z chorobami przewlekłymi- pracodawca już w marcu zasugerował, aby się nie narażała. W szkołach pracuje najwięcej osób około 50 r.ż.

Dlaczego tylko nauczyciele maja ginąć na posterunku?
      Ja ich rozumiem.
      Lekarze rodzinni przyjmują przez telefon- dlaczego nauczyciele mają pracować z tłumem dzieciaków znoszących wirusy z całego miasta?
    • asia_i_p Re: ponad 60% przynioslo zwolnienia 05.06.20, 15:03
      Ale to nie jest tak, że u Was ogólnie sytuacja pandemiczna - a przynajmniej jej dostępny obraz - jest gorsza niż u nas? Bo u nas w ogóle tego nie obserwuję, szkoły co prawda zamknięte, ale w poniedziałek startują egzaminy, u mnie na sali będzie 55 zdających i nikt nie panikuje ani po stronie nauczycieli, ani po stronie uczniów. Owszem, unikam snucia się po mieście, bo nie chciałabym być tą osobą, przez którą ta pięćdziesiątka piątka pójdzie na kwarantannę, bo wtedy rzeczywiście strach się na mieście pokazać - no ale to tyle.

Może być też tak, że ludzie nie chcą zlądować na kwarantannie i mnie się to też, prawdę mówiąc, nie uśmiecha (choć nie aż do takiego poziomu, żeby sobie próbować zwolnienie załatwić). W Izraelu podobno otworzyli szkoły, w dwa tygodnie blisko 10 000 osób im zlądowało na kwarantannie i teraz zamykają z powrotem.
    • redwineiswhatilike Re: ponad 60% przynioslo zwolnienia 05.06.20, 15:10
      W Polsce od poniedziałku będą normalnie w budynku szkoły egzaminy maturalne a po nich egzamin na zakończenie szkoły podstawowej.
      Są wyznaczone komisje i wszystko gra. W miarę oczywiście jak na stan pandemii.
      Są w szkole konsultacje, wszystko ostrożnie ale odbywa się. Większość nauczycieli pracuje.
    • beaucouptrop Re: ponad 60% przynioslo zwolnienia 05.06.20, 15:45
      Czyli wychodzi na to, że pod tym wzgledem lepiej mieszkać w Polsce 😉
      Znam też sporo tutaj w Belgii rodziców, którzy nie byli zadowoleni kiedy dowiedzieli się, że dzieci muszą wracać do szkoły przed wakacjami. Zaledwie 4 tygodnie i więcej z tym wszystkim ceregieli niż pożytku. I tak dzieci nie chodzilby codziennie do szkoly.
      • berber_rock Re: ponad 60% przynioslo zwolnienia 05.06.20, 16:39
        PL za to jest ewenementem na skalę światową bo nie wpuszcza nawet swoich.
        Tzn. Wpuszcza ale najpierw trzeba finansowo wesprzeć jakus hotel pod Swieckuem przez 14 dni.
        Wczoraj zresztą dostała PL za to w Becki ale podejrzewam że to zleje.
        • umi Re: ponad 60% przynioslo zwolnienia 05.06.20, 17:29
          I bardzo dobrze, ze nie wpuszcza. Nie jest glupia i nie naraza tysiecy dla jednego idioty. Plus nie ma megalomanii i wie, ze jak jest biedna, to ja nie stac na leczenie lekkomyslnych. Gorzej jak jakis kraj ma megalomanie i mysli, ze sobie ze wszystkim poradzi, a potem laduje w czarnej d.pie. A razem z nim wszycy jego obywatele.
          Poza tym jest cos takiego jak poczucie odpowiedzialnosci za innych. No i jak sie tych innych wybije, to wraca rykoszetem do sprawcy zamieszania.
    • mayaalex Re: ponad 60% przynioslo zwolnienia 05.06.20, 16:38
      Ale to moze byc tez reakcja na sposob wprowadzenia tych nowych zalecen (tzn plus minus tydzien temu nagle sie okazalo, ze wszystkie dzieci podstawowkowe moga wrocic, bez ograniczen w klasach - wraca cala klasa, jesli wszyscy maja ochote, bez zachowywania odleglosci etc). W mojej szkole wszystko jest zorganizowane, dzis dostalam info o ktorej dzieci maja przyjsc/byc odebrane, wiekszosc nauczycieli bedzie na miejscu, kilka osob bedzie prowadzic nauke zdalna dla tych, ktorzy nie chca wrocic. Zreszta juz od jakiegos czasu dzieci osob, ktore musialy wrocic do pracy chodzily w miare normalnie. To mala, prywatna szkola, wiec moze nauczyciele lepiej zarabiaja i sa lepiej zmotywowani? Ale w duzych szkolach to moze byc wiekszy problem. W kazdym razie dla mnie tez jest szokujace to, ze nagle z opcji mamy najwyzszy wskaznik zgonow na milion mieszkancow Belgia zgrabnie przrskoczyla do opcji wszystko jest ok i wszystko otwieramy. Jakbym miala jakies problemy zdrowotne to tez bym wolala przeczekac te trzy tygodnie na zwolnieniu bo bardzo mozliwe, ze wirus jest juz rzeczywiscie opanowany ale nie chcialabym tego sprawdzac na wlasnej skorze.
      • mus_tang1 Re: ponad 60% przynioslo zwolnienia 05.06.20, 18:21
        Też mam wrażenie, że jesli to jest 60%,a nie 10%-co byłoby zrozumiałe, to jest to wyraz braku zaufania do władz. Trudno uwierzyć, że było bardzo źle i nagle w wyniku decyzji zrobiło się normalnie i nie ma zagrożenia. Zdrowy objaw raczej, choć kłopot dla rodziców.
    • forumologin Re: ponad 60% przynioslo zwolnienia 05.06.20, 16:48
      berber_rock napisał(a):

> Ponad 60% nauczycieli na haslo "otwieramy szkole" polozylo na biurku zwolnienie
      > lekarskie.
      >
      > No ale emamy beda przekonywac, ze przeciez wiekszosc chce wrocic do szkoly i uc
      > zyc.

i dlatego (plus dzieki tym wszystkim akcjom "zniecheceniowym" ze strony nauczycieli) nigdy juz nie popre strajkow nauczycieli.
    • umi Re: ponad 60% przynioslo zwolnienia 05.06.20, 17:40
      No ale raczej te 60% nie zaplacilo lapowek lekarzom za te zwolneinia. I raczej ci lekarze nie spiskowali niecnie z nauczycielami.
      Pewnie ocenili, ze ryzyko jest na tyle duze, ze zwolnienie bylo zasadne. Jesli taka/i nauczyciel/ka ma jakies choroby towarzyszace - wystarczy zwykla astma, i ma dzieci, troche dranstwem jest oczekiwac, ze bedzie narazac wlasne zycie i ryzykowac, ze te dzieci zostana bez matki czy ojca.

Jeszcze rozumiem lekarz czy pielegniarka - ich sie nie da zastapic. Ale nauczyciel? Niczyjego zycia nie uratuje, narazajac wlasne. Najwyzej zrobi pod gorke wlasnym bliskim i zwiekszy prace lekarzom, plus jak zejdzie ciezko go bedzie jednak zastapic. Podejmowanie ryzyka ktore nie jest uzasadnione jest rownoznaczne z byciem idiota.
      • bominka Re: ponad 60% przynioslo zwolnienia 05.06.20, 18:00
        Rozumiem, i uważam,że decyzje trzeba uszanować. Nie wiem,czy chciałabym być na ich miejscu. Przecież szkoła to wylegarnia wirusów. Częstokroć to nauczyciele zapadają na sezonowe infekcje,bo dzieci wracają do szkoły niedoleczone.
        • umi Re: ponad 60% przynioslo zwolnienia 05.06.20, 18:09
          Owszem. I ja tez rozumiem.
          Co wiecej, to jest ujowe rozwiazanie dla rodzicow dzieci, ktorzy swoich nei ccha puszczac, ale lekcje zdalne chcieli by miec. jak zamkna cala szkole na kwarantannie, to, zdaje sie, lekcji zdalnych bedzie zero.
          Co innego dopilnowac odrobienia lekcji, co innego placic korepetytorowi, ktory ja cala opracuje, albo samemu siedziec po nocy i ryc w materialach ze wszystkich przedmiotow.
    • m_incubo Re: ponad 60% przynioslo zwolnienia 05.06.20, 18:19
      Naprawdę jakieś ematki przekonują cię, że nauczyciele w Belgii chcą wracać do pracy? I pewnie jeszcze szkolnictwo w Belgii jest szeroko omawiane na tym forum? Bo mnie się wydaje, że to, co jest u ciebie w Belgii, nijak się ma i nikogo nie obchodzi w Polsce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka