Dodaj do ulubionych

Zasobnik ciepłej wody

06.06.20, 20:55
Moze ktoś przerabial.
Generalnie czy jest potrzeba montażu w domu?
Teraz jest taki problem tu gdzie mieszkam biorąc prysznic gdy ktos w kuchni chce umyc 2 szklanki to pod prysznicem robi sie zimna woda sad
Nie ma sytuacji ze 2 os naraz sie kąpią ale to malo komfortowe gdy nie można odkrecic wody gdy ktos sie kąpie.
Czy to moze kwestia mocy kotła? Da sie to rozwiazac bez ogromnego zasobnika?
Obserwuj wątek
    • mayaalex Re: Zasobnik ciepłej wody 06.06.20, 21:38
      U mnie jest inna sytuacja ale w kuchni mam pod zlewem taki maly bojler elektryczny, funkcjonuje to bardzo dobrze, nie na jakies wielkie zmywanie ale wlasnie na przeplukanie czegos/umycie owocow/etc. Nie zabiera duzo miejsca, nie byl chyba jakos szczegolnie drogi, w sumie to jest bezobslugowy.
    • asfiksja Re: Zasobnik ciepłej wody 07.06.20, 09:28
      Nie mam zbiornika na ciepłą wodę, jest to bardzo uciążliwe latem (mieszkałam w domu, w którym taki zbiornik był, bardzo odradzam, w zasadzie trzeba wtedy mieć klimatyzację, a to dodatkowa uciążliwość, szczególnie dla alergików). Może po prostu nie stójcie tyle czasu pod lecącą z prysznica wodą? Przy zwykłym prysznicu takiego problemu nie ma, przy kąpieli w wannie też zresztą nie.
      Jedyny fajny zbiornik z ciepłą wodą, jaki mieliśmy to był taki czarny, ogrodowy, do brania prysznica latem na trawie - cudo, ale się zepsuł.
    • skat_0 Re: Zasobnik ciepłej wody 07.06.20, 09:45
      Siłowy przepływowy podgrzewacz mamy u mamy wPolsce , latem ogólnie we wsi jest problem z ciśnieniem, normalnie woda jest ciepla, nawet przy jednoczesnym prysznicu i zmywaniu, ale latem spadek ciśnienia jest odczuwalny, teraz będzie zasobnik z pompa ciepla powietrzna, zobaczymy jak się sprawdzi 😉

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka