Dodaj do ulubionych

Szybkie pytanie o dom opieki

08.06.20, 11:26
Szybkie pytanie o dom opieki.
Czy dom opieki ogarnia temat dostępu podopiecznego do wizyt u lekarzy - specjalistów?
W sytuacji kiedy podopieczny ma plik skierowań do lekarzy specjalistów (różnych, kontrole + diagnostyka) , czy załatwia to placówka (szuka terminu, zapisuje, ktoś jedzie na wizytę), czy zostawia do załatwienia rodzinie?
Stawiam na drugą wersje, ale chcę się upewnić.
Obserwuj wątek
  • kamin Re: Szybkie pytanie o dom opieki 08.06.20, 11:37
   Wielu mieszkańców domów opieki nie ma rodziny.
   Domy opieki, które znam zawożą mieszkańców do specjalistów. Jednak jest to na tyle trudne organizacyjnie, że raczej starają się jak najwięcej zrzucić na lekarza konsultanta obecnego na miejscu (np. wypisywanie recept na kontynuowane leki) i tych wizyt u specjalistów jest bardzo mało. Nikt się nie wczuwa w szukanie dobrego specjalisty, szukanie bliskiego terminu itp.
    • daniela34 Re: Szybkie pytanie o dom opieki 08.06.20, 12:22
     Tak, w przypadku seniora, który ma dużo wizyt u rozmaitych specjalistów dochodzi właśnie taka dodatkowa upierdliwość. Inaczej jest, jeśli senior po prostu wymaga stałej opieki i kontynuacji leczenia, przepisywać stale brane leki może lekarz, który współpracuje z domem. Może są i takie domy, które ogarniają wszystko, nie wiem, podejrzewam, że jeśli tak, to opłata jest dużo wyższa.
    • solejrolia Re: Szybkie pytanie o dom opieki 08.06.20, 13:43
     Nie no coś ty, jakiej większej upierdliwości ?!

     W domu musisz mieć pieczę nad wszystkim i to na co dzień. Jesteś zainteresowana dosłownie wszystkim, od zaopatrzenia w lodówce, aptece, po...czy okna są umyte, plus załatwiasz każdą wizytę lekarską, również tą najbardziej podstawową, pielęgniarską, rehabilitacyjną czy tam inną.

     A jak w domu opieki to raz w tygodniu, przykładowo, albo dwa razy, albo chociaż na wigiliętongue_out , nie wiem jak sobie to ustalicie, odwiedzasz tatę, ale odwiedzasz na zasadzie odwiedzin, a nie organizacji jego życia: Siedzicie sobie w jego pokoju, czy na świetlicy, albo tarasie, i zaopiekowany "od a do zet" tata może spędzić z tobą czas, a ty z nim.
     I to jest ta inna jakość.
     A dopiero w zależności od stanu zdrowia, czy potrzeb, ale załóżmy , że jest to raz na miesiąc czy nawet rzadziej, zabierasz tatę w samochód i wieziesz na specjalistyczne badanie, czy do poradni specjalistycznej. (bo tą podstawową opiekę pielęgniarską i lekarską będzie mieć na miejscu zapewnioną) .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka