Dodaj do ulubionych

Przejęcie skrzynki mailowej - HELP!

10.06.20, 18:42
Dostałam info o dostawcy usług internetowych, że moja skrzynka została przejęta. Pojawiło się mnóstwo maili o tematyce seksualnej, wcześniej jakieś ostrzeżenie od gościa z Ukrainy. Zmieniłam hasło, ale nic to nie dało. Co się robi w takich wypadkach?
Obserwuj wątek
    • szafireczek Re: Przejęcie skrzynki mailowej - HELP! 10.06.20, 19:02
      Zmieniłaś hasło i dalej nie możesz się dostać do poczty? Sprawdź ustawienia osobiste poczty, bo może ktoś tam gmyrał...Ogólnie, dostawca powinien przechowywać logi z aktywności logowania się do Twojej poczty, z których można się dowiedzieć kiedy, skąd oraz nawet z jakiego urządzenia odbywało się logowanie i z jakiej wersji przeglądarki.
      Jeśli możesz się zalogować - sprawdź foldery w poczcie, bo mogą zawierać ślad czy z Twojej skrzynki nie były wysyłane/kasowane inne maile i oczywiście skontaktuj się z administratorem pocztysmile
      No i istnieje ryzyko, że nie skończyło się tylko na poczcie. Powinnaś przeskanować komputer przez zaktualizowane oprogramowanie antywirusowe.
      • danaide Re: Przejęcie skrzynki mailowej - HELP! 10.06.20, 19:32
        Cały czas mogę się dostać, ale zmieniam hasła i dalej dostaję jakieś pierdoły. Przejrzałam logowania, ostatnie wyglądają na moje, ale w ostatnich tygodniach logowałam się ze smartfona dziecka (zadania do szkoływink, a czasem ze starego kompa, a tam ochrona jest już wątpliwa. Wcześniej bałagan w IP i nieznacznie lokalizacjach, choć większość wersji kompa/przeglądarki by się zgadzała.
        Jadę na macu z zainstalowanym oprogramowaniem, jak się aktualizacje nie upomną to sama nie grzebię.
        • szafireczek Re: Przejęcie skrzynki mailowej - HELP! 10.06.20, 19:59
          Pierdoły, czyli spam, to coś innego niż przejęcie skrzynkismile
          Pierwsze jest uciążliwe, bo ktoś pozyskał Twój adres mailowy, ale nie jest groźnesmile To jest częsta praktyka i potem piszą w stylu "szafireczku, piękne boginie na ciebie czekają..."smile
          Przejęcie natomiast jest niebezpieczne...
          Pisząc o przeskanowaniu zaktualizowanym programem miałam na myśli oprogramowanie antywirusowesmile Jakieś chyba sobie zainstalowałaś i mozesz uruchomić ręcznie pełne skanowanie...
          • danaide Re: Przejęcie skrzynki mailowej - HELP! 10.06.20, 20:19
            Niby tak, ale zaczęło się tego pojawiać niebezpiecznie dużo, takie zasypywanie skrzynki i dostałam maila od administratora. Logowania w trybie prywatnym nie widzę (bistian sugerował). Na razie zmieniłam hasło i jeszcze raz zmieniłam i mogę się tak pobawić (aż nie zapomnę w końcu)... Avasta czy KAspersy'ego umiałabym uruchomić, ale nie mam pojęcia gdzie w macu jest komenda: "szukaj wirusów!". U nich antywirus jest chyba częścią systemu operacyjnego. A do cataliny warto upgrade'ować czy nawet nie warto pytać czy warto?

Wszystkim pomocnym duszom serdecznie dziękujęwink
            • szafireczek Re: Przejęcie skrzynki mailowej - HELP! 10.06.20, 20:46
              Zanim otworzysz przeglądarkę możesz wybrać in private, czyli w trybie prywatnym. Nie wiem, jak tam masz poustawiane, ale zwykle prawy klik myszki rozwija liste

Aplikacja antywirusowa jest na liście zainstalowanych programów. Ostatecznie możesz sobie ściągnąć z neta jakąś darmowa - okresowa, by chociaż sprawdzić, czy komputer nie jest zainfekowany...
              Catalina to inna kwestiasmile musisz wiedzieć, że ona nie wspiera programów 32-bitowych, więc z częścią oprogramowania byś musiała się pożegnać...
            • mmoni Re: Przejęcie skrzynki mailowej - HELP! 10.06.20, 21:47
              Ten e-mail od administratora to też mogła być próba phishingu, zwłaszcza jeżeli było to coś w rodzaju "tu twój administrator, ktoś się włamał na twoją skrzynkę, w celu zresetowania hasła kliknij na link poniżej". Przeskanuj komputer antywirem (tu nie poradzę, nie znam się na Macach). Otwieranie okna poczty w trybie prywatnym, jeżeli naprawdę komputer jest zainfekowany, niespecjalnie pomoże. Jeżeli wchodzisz na pocztę z przeglądarki, wyczyść historię, ciasteczka i aktywne zalogowania, zmień hasło i włącz sobie dwustopniową weryfikację, jeżeli Twoja poczta ją obsługuje (Gmail obsługuje).
    • mikams75 Re: Przejęcie skrzynki mailowej - HELP! 10.06.20, 23:30
      a jestes pewna, ze ten mail to od prawdziwego dostawcy? bo za chwile mozesz dostac kolejnego z "propozycja" oplaty, a jak nie, to cos-tam-cos-tam, typu opublikuja twoje nagie zdjecia itp. Przyjrzyj sie czy adres mailowy jest prawdziwy, nie tylko to, co sie z wierzchu wyswietla. Ew. wygoogluj problem po nazwie operatora, moze znajdziesz juz jakies wpisy innych uzytkownikow.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka