Dodaj do ulubionych

Smierć z powodu 20 dolarów...

10.06.20, 20:24
Dziś doczytałem, ze ten Floyd został zabity przez policjanta z powodu podejrzenia, ze zapłacił fałszywym banknotem 20 dolarowym. Podejrzenia - a wiec nie z powodu przestępstwa nawet.

Kurczę, to tak jakby gliny zabiły Polaka z powodu 20 zł.

Smutne, bardzo bardzo smutne sad
Ameryka......tylu milionerów i miliarderów a może nawet bedzie pierwszy bilioner (bezos) a mordują ludzi dla dwudziestu dolarów.
Obserwuj wątek
   • szaraiwka Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 10.06.20, 20:36
    Właśnie, tez pomyślałam o Stachowiaku. O skutych aktywistach rozkkejajacych plakaty o Szumowskim, o tym jak policja traktowała protestujących obywateli RP ... nasi nie są lepsi a od czasu dobrej zmiany wydaje im się ze mogą wszystko bo jest przyzwolenie z góry (przynajmniej w odniesieniu do niektórych osób)
    • danka88 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 10.06.20, 21:43
     Przecież udusił go nieumyślnie , nie robił tego z zamiarem zabicia go . Facet sam sie prosił o problemy , narkoman i gwałciciel , a oni zrobili z niego bohatera narodowego i pochowali w złotej trumnie, to teraz czekajmy na beatyfikacje . Świat sie kończy
     • asia_i_p Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 10.06.20, 21:52
      Po pierwsze, nie był gwałcicielem, owszem, był skazany za kradzieże i sprzedaż narkotyków, ale też nie prowadził kartelu. Po wyjściu z więzienia wkroczył na tzw. dobrą drogę, między innymi pod wpływem religii, współpracował z kościołem, był aktywnym wolontariuszem. To rzeczywiście całkiem hagiograficzny życiorys.

      Może być też zresztą tak, że wszystkie przestępstwa popełnił nieumyślnie - skoro można kogoś nieumyślnie udusić, klęcząc mu na szyi przez ponad osiem minut, to chyba wszystko da się zrobić nieumyślnie.
       • asia_i_p Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 10.06.20, 23:47
        W angielskich znalazłam armed robbery - czyli napad z bronią w ręku - w 2007. Szczegółów nie było. Rozumiem, że jak ktoś popełni przestępstwo, dostanie wyrok, odbędzie go, wyjdzie z więzienia, będzie się zachowywał jak zresocjalizowany, to wciąż każdy policjant może go zabić, bo mu się do końca życia należy i już? Oskarżenia o gwałt nie znalazłam, natomiast pojawia się informacja, że był rapper (raperem), może komuś się pomyliło z rapist.
         • minniemouse Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 11.06.20, 03:06
          do Snajpera osobiscie

          po pierwsze
          zauwaz wreszcie, ze gdyby PRAWO POZWALALO - jak utrzymujesz - na "nieszczesliwe wypadki" w trakcie zatrzymań, to nie byliby postawieni w stan oskarzenia.
          po drugie
          to nie ci ktorzy wiedza o przeszlosci kryminalnej Floyda - bo wszyscy wiedza ze nie byl aniolkiem - tylko wlasnie TY i tacy jak Ty dali sie zgaslitowac sprytnym jezykiem medycznym jakoby nie zostal on zwyczajnie uduszony podczas aresztowania:

          In America, widespread anti-Black violence is often paired with structural gaslighting. Racism, after all, thrives when blame for its outcomes are misattributed. When Black families are refused loans in criminally discriminatory housing schemes, their credit is blamed. When youth of color are disproportionately stopped and frisked, they are told the process is random, and for their safety

          And when Black people are killed by police, their character and even their anatomy is turned into justification for their killer’s exoneration. It’s a well-honed tactic

          For centuries, our systems have relied on this psychological torture—a host of mental gymnastics—to deny the truth of what Black people have always known. The cause of death is racism.

          On May 29, the country was told that the autopsy of George Floyd “revealed no physical findings that support a diagnosis of traumatic asphyxiation,” and that “potential intoxicants” and preexisting cardiovascular disease “likely contributed to his death.” This requires clarification. Importantly, these commonly quoted phrases did not come from a physician, but were taken from a charging document that utilized politicized interpretations of medical information. As doctors, we wish to highlight for the public that this framing of the circumstances surrounding Floyd’s death was at best, a misinterpretation, and at worst, a deliberate obfuscation.


          As per standardized medical examination, Floyd’s underlying health conditions and toxicology screen were documented. These are ordinary findings that do not suggest causation of death, yet headlines and the May 29 charging document falsely overstated the role of Floyd’s coronary artery disease and hypertension, which increase the risk of stroke and heart attack over years, not minutes. Asphyxia—suffocation—does not always demonstrate physical signs, as other physician groups have noted.

          Without this important medical context, however, the public was left to reconcile manipulated medical language with the evidence they had personally witnessed. Ultimately, the initial report overstated and misrepresented the role of chronic medical conditions, inappropriately alluded to intoxicants, and failed to acknowledge the stark reality that but for the defendant’s knee on George Floyd’s neck, he would not be dead today.

          cały artykuł tutaj

          Minnie
          • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 12.06.20, 21:30
           minniemouse napisała:

           > do Snajpera osobiscie
           >
           > po pierwsze
           > zauwaz wreszcie, ze gdyby PRAWO POZWALALO - jak utrzymujesz - na "nieszczesliw
           > e wypadki" w trakcie zatrzymań, to nie byliby postawieni w stan oskarzenia.

           Gdyby nie demolowanie miast przez zwolenników prawa, to by nie zostali postawieni w stan oskarżenia, ponieważ nieszczęśliwe wypadki przy stosowaniu "środków przymusu bezpośredniego" przez policję się zdarzają. Ludzie niestety czasem giną po użyciu przez policję broni gładkolufowej, paralizatora czy chwytu obezwładniającego. Nie będę już wspominał o broni palnej.

           > po drugie
           > to nie ci ktorzy wiedza o przeszlosci kryminalnej Floyda - bo wszyscy wiedza z
           > e nie byl aniolkiem - tylko wlasnie TY i tacy jak Ty dali sie zgaslitowac spry
           > tnym jezykiem medycznym jakoby nie zostal on zwyczajnie uduszony podczas aresz
           > towania:

           Ponieważ nie został uduszony. Takie są wyniki sekcji i żadna histeria medialna tego nie zmieni. Choćbyś przytoczyła setki cytatów o gnębieniu czarnoskórych w USA nie zmieni to faktu, że Floyd nie został uduszony.

           Sekcja wykazała, że nie miał żadnych obrażeń zagrażających życiu. Nie miał wybroczyn na błonie śluzowej twarzy, jamy ustnej czy spojówkach, które występują przy uduszeniu. Nie miał urazów tchawicy czy przednich mięśni szyi. Nie miał obrażeń wewnętrznych.

           Miał za to chore, powiększone serce i ciężką miażdżycę naczyń wieńcowych oraz nadciśnienie. Miał też we krwi fentanyl, norfentanyl, methamphetamine oraz kannabinoidy.

           www.hennepin.us/-/media/hennepinus/residents/public-safety/documents/Autopsy_2020-3700_Floyd.pdf

           S.
       • quba Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 12.06.20, 23:51
        Ale to było w przeszłości i odbył karę za to w więzieniu stanowym.

        Derek Chauvin (policjant sprawca) w przeszłości był wielokrotnie (18 razy) skarżony przez obywateli z powodu nadużywania władzy[26]. Dwie ze skarg zostały uznane za zasadne. Dotyczyły stosowania poniżającego tonu i uwłaczającego języka w stosunku do zatrzymanych[27].
      • cruella_demon Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 10.06.20, 23:11
       Generalnie piłam do Stachowiaka, bo niewiniątkiem to on też nie był, ale oczywiście ćpuna dilera Floyda, mającego wyrok za napad i chęć strzelania w brzuch ciężarnej kobiecie w jej własnym domu też to się tyczy. W internecie krąży filmik jak przy aresztowaniu stawiał się policjantom, jak na stawianie się reaguje amerykańska policja każdy wie, nie raz już tu było mówione, do tego ten policjant pracował z nim w tym samym klubie, więc bardzo dobrze wiedział, że to kryminalista i degenerat.
       • asia_i_p Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 10.06.20, 23:55
        Nie chodzi o to, że był święty, tylko o to, że policja przekroczyła uprawnienia, tak przy Stachowiaku jak i przy Floydzie. Kara śmierci za stawianie się policji to przesada. Floyd i Chauvin pracowali razem przez rok, już dobrze po wyrokach i na etapie, kiedy Floyd starał się już zrobić ze swoim życiem coś sensownego, dodatkowo właściciel klubu nie jest nawe pewny, czy w ogóle się spotkali. Wiesz, co mnie najbardziej prześladuje z tego filmiku? Widok całkowicie spokojnej, pogodnej twarzy Chauvina, kiedy pod jego nogą właśnie umiera człowiek. To nie jest szarpanina, nie popchnął go, nie uderzył się w głowę przypadkowo. Leżał i się dusił, a ten, który go dusił, nawet się specjalnie nie zdenerwował.
       • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 11.06.20, 00:42
        bialeem napisał:

        > aż ten zmarł* i jeszcze kilka minut dłużej. Dla pewności.

        Powtórzę. Ten chwyt nie zabija. Podobnie jak inne chwyty unieruchamiające. Można je stosować dowolnie długo. Więc mówienie "dla pewności" jest robieniem mordercy z policjanta wykonującego swą pracę.

        S.
         • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 11.06.20, 02:21
          taje napisała:

          > Ten chwyt nie zabija, powiadasz, a jednak Floyd umarł...

          Nie jestem patologiem. Może miał zawał? Może chwyt był nieprawidłowo zastosowany? Może narkotyki miały swój udział w jego śmierci? Sekcja nie znalazła śladów duszenia.

          Paralizator też nie zabija, ale jeśli ktoś ma chore serce to może umrzeć rażony prądem. Czy jego śmierci będzie winien policjant?

          S.
          • bialeem Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 11.06.20, 02:30
           Sekcja znalazła obumarcie mózgu z powodu niedotlenienia spowodowanego zatrzymaniem krążenia krwi do mózgu. Nie trzeba naciskać na tchawicę żeby kogoś udusić. Ponoć jesteś antyfaszystą. Przynajmniej jeżeli chodzi o pisich.
           • bialeem Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 11.06.20, 02:35
            a tak ad zawału - jak już wspominałam - nacisk na tętnicę szyjną powoduje niedotlenienie, a niedotlenienie powoduje uruchomienie mechanizmu, który zmusza serce do nadrobienia tych zaległości i działania szybciej. Sprawdź co się stanie jak sam sobie zwęzisz tętnice szyjne. Chłop mógł tego nie wytrzymać z racji samego wzrostu (wysocy mają słabsze serca).
            To było morderstwo z zimną krwią na oczach kamer. To kim facet był jest wtórne. Nikomu w tym momencie nie groził śmiercią czy okaleczeniem.
            • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 12.06.20, 22:00
             bialeem napisał:

             > a tak ad zawału - jak już wspominałam - nacisk na tętnicę szyjną powoduje niedo
             > tlenienie, a niedotlenienie powoduje uruchomienie mechanizmu, który zmusza serc
             > e do nadrobienia tych zaległości i działania szybciej. Sprawdź co się stanie ja
             > k sam sobie zwęzisz tętnice szyjne. Chłop mógł tego nie wytrzymać z racji sameg
             > o wzrostu (wysocy mają słabsze serca).

             Lepiej tego nie robić. Jeśli ma się miażdżycę, to można doprowadzić do udaru.

             > To było morderstwo z zimną krwią na oczach kamer. To kim facet był jest wtórne.
             > Nikomu w tym momencie nie groził śmiercią czy okaleczeniem.

             Nie, to oczywiście nie było morderstwo, policjanci działali zgodnie z prawem. To był wypadek a na temat którego przyczyn będą się kłócić biegli w czasie procesu. My jesteśmy laikami a nie patologami.

             To był wypadek nie mający nic wspólnego z rasizmem, faszyzmem, homofobią ani komunizmem.

             S.
             • etata Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 12.06.20, 22:36
              "Nie, to oczywiście nie było morderstwo, policjanci działali zgodnie z prawem. To był wypadek a na temat którego przyczyn będą się kłócić biegli w czasie procesu. My jesteśmy laikami a nie patologami."

              Na pewno nie działali z procedurami policyjnymi. W momencie kiedy Floyd leżał na brzuchu skuty kajdankami, nie było już potrzeby "the use of force".
              Podejrzewam, że właśnie to najbardziej pogrąży Chauvina podczas procesu.
              • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 12.06.20, 22:47
               etata napisał:

               > Na pewno nie działali z procedurami policyjnymi. W momencie kiedy Floyd leżał n
               > a brzuchu skuty kajdankami, nie było już potrzeby "the use of force".

               No właśnie tu brakuje filmiku pokazującego co się działo przed powaleniem Floyda i tuż potem. Nawet skuty, postawny, dwumetrowy człowiek może się wyrywać i szamotać i może trzeba było go unieruchomić. W pewnym momencie klęczało na nim dwóch policjantów. Zapewne była tego przyczyna i nie była nią przyjemna miękkość ciała Floyda.

               > Podejrzewam, że właśnie to najbardziej pogrąży Chauvina podczas procesu.

               Chauvina pogrążyły zamieszki.

               S.
               • etata Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 12.06.20, 23:31
                "No właśnie tu brakuje filmiku pokazującego co się działo przed powaleniem Floyda i tuż potem."

                Policja ma nagranie całej tej sytuacji – od początku do końca. Więc skoro policja przeanalizowała nagranie i zwolniła Chauvina i jego kolegów, to chyba kiepsko to wygląda.
                • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 13.06.20, 00:07
                 etata napisał:

                 > Policja ma nagranie całej tej sytuacji – od początku do końca. Więc skoro polic
                 > ja przeanalizowała nagranie i zwolniła Chauvina i jego kolegów, to chyba kiepsk
                 > o to wygląda.

                 Nigdzie nie czytałem, aby miała. A zwolnienie mogło mieć na celu uspokojenie demolujących miasta ludzi.
                 Poczekajmy na proces, może się czegoś dowiemy.

                 S.
           • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 12.06.20, 21:51
            bialeem napisał:

            > Sekcja znalazła obumarcie mózgu z powodu niedotlenienia spowodowanego zatrzyman
            > iem krążenia krwi do mózgu.

            Nie. Sekcja niczego takiego nie wyryła.

            www.hennepin.us/-/media/hennepinus/residents/public-safety/documents/Autopsy_2020-3700_Floyd.pdf
            > Nie trzeba naciskać na tchawicę żeby kogoś udusić.

            Duszenie to odcięcie dopływu powietrza do płuc. Ale faktycznie, nie trzeba naciskać na tchawicę. Można na przykład użyć foliowej torebki.

            > Ponoć jesteś antyfaszystą. Przynajmniej jeżeli chodzi o pisich.

            A jakie tu ma znaczenie faszyzm czy antyfaszyzm??? A pisi nie są faszystami, to narodowi socjaliści (naziści).

            S.
            • dramatika Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 12.06.20, 22:13
             snajper55 napisał:


             > A jakie tu ma znaczenie faszyzm czy antyfaszyzm??? A pisi nie są faszystami, to
             > narodowi socjaliści (naziści).
             >
             > S.

             Ciekawi mnie twój przypadek, obstawiam jakiś rodzaj libertarianizmu, częsty wśród facetów tongue_out
             PiS nie są narodowymi socjalistami w rozumieniu nazistami, co najwyżej sanacją. W Polsce nigdy nie było tendencji ksenofobicznych, mamy bogatą tradycję wielonarodowości, więc nasz "narodowy socjalizm", czyli sanacja, nie wiązał się z agresja i zwalczaniem innych narodów, plemion czy ras - tak jak to miało miejsce na zachód od nas.
             Niemniej sanacja jak każdy socjalizm jest zła.
             A co do Floyda to widzę, że żadna ze stron nawet nie trudzi się, aby prezentować jakieś linki, dowody, cokolwiek. Nie ma wśród lewaków takiego zwyczaju, aby czegoś dowodzić?
             • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 12.06.20, 22:35
              dramatika napisał(a):

              > Ciekawi mnie twój przypadek, obstawiam jakiś rodzaj libertarianizmu, częsty wśr
              > ód facetów tongue_out

              Chyba lewicowy libertarianizm.

              > PiS nie są narodowymi socjalistami w rozumieniu nazistami, co najwyżej sanacją.
              > W Polsce nigdy nie było tendencji ksenofobicznych, mamy bogatą tradycję wielon
              > arodowości, więc nasz "narodowy socjalizm", czyli sanacja, nie wiązał się z agr
              > esja i zwalczaniem innych narodów, plemion czy ras - tak jak to miało miejsce n
              > a zachód od nas.
              > Niemniej sanacja jak każdy socjalizm jest zła.

              Widzę że dużą uwagę przywiązujesz do etykietek. Socjalizm - źle, dwie nogi - źle. Każdy system na zalety i wady.

              A Sanacją też się nie zachwycam. To ówczesna Dobra zmiana.

              > A co do Floyda to widzę, że żadna ze stron nawet nie trudzi się, aby prezentowa
              > ć jakieś linki, dowody, cokolwiek. Nie ma wśród lewaków takiego zwyczaju, aby c
              > zegoś dowodzić?

              A jakie tu mogą być dowody? Poza sekcją zwłok i filmami? Na filmach widać zgodną z prawem interwencję policji, choć nie ma na nagraniach momentu sprzed powalenia Floyda na ziemię. Reszta to interpretacje. W sądzie najważniejsze będą zeznania biegłych, choć nie one będą decydować o wyroku tylko polityka. Obawiam się, że niewinni policjanci staną się kozłami ofiarnymi. A przynajmniej jeden z nich.

              S.
        • bialeem Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 11.06.20, 02:27
         Ten chwyt może nie zabijać normalnie. Floyd był baaardzo dużym chłopem. Ten chwyt powoduje ucisk na tętnice szyjną. To w żadnym wypadku nie jest bezpieczne. Tam się znajdują konkretne receptory regulujące pracę serca. Na tym polega uduszenie. Z boku twojej szyki płynie natleniona krew do mózgu. Masz przerost mięśni i te mięśnie zablokują przepływ krwi i zgadnij co się dzieje jak natleniona krew nie dopływa do mózgu. Tracisz przytomność i umierasz. 9 minut.
         Facet przestał się ruszać i reagować, był otoczony jeszcze bonusowo trzema facetami z bronią. No cholera. To nijak nie jest normalne zachowanie np europejskiego policjanta.
         • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 11.06.20, 02:59
          bialeem napisał:

          > Ten chwyt może nie zabijać normalnie. Floyd był baaardzo dużym chłopem. Ten chw
          > yt powoduje ucisk na tętnice szyjną. To w żadnym wypadku nie jest bezpieczne. T
          > am się znajdują konkretne receptory regulujące pracę serca. Na tym polega udusz
          > enie. Z boku twojej szyki płynie natleniona krew do mózgu. Masz przerost mięśni
          > i te mięśnie zablokują przepływ krwi i zgadnij co się dzieje jak natleniona kr
          > ew nie dopływa do mózgu. Tracisz przytomność i umierasz. 9 minut.
          > Facet przestał się ruszać i reagować, był otoczony jeszcze bonusowo trzema face
          > tami z bronią. No cholera. To nijak nie jest normalne zachowanie np europejskie
          > go policjanta.

          Nieprawidłowe zastosowanie chwytu mogło chyba spowodować śmierć, pisałem to w kilku miejscach. Śmierć mógł spowodować zawał (Floyd miał miażdżycę tętnic wieńcowych a przy zawale występuje uczucie duszności). Narkotyki też mogły swoje dołożyć. W sądzie decydującymi dowodami będą zeznania patologów.

          Celem tego chwytu nie jest ucisk tętnic, tylko fizyczne przytrzymanie kolanami ciała unieruchamianego człowieka. Jest to pokazane i wytłumaczone na filmie:
          www.youtube.com/watch?v=8MDP9oHUnjI od 49 sek.
          Co nie znaczy, że w tym przypadku chwyt był na pewno prawidłowo stosowany. Duszenia to są inne chwyty.

          Ależ to właśnie jest normalne zachowanie policjanta. To jest normalne unieruchomienie człowieka w parterze. Już pokazywałem te zdjęcia, ale co mi tam, mogę jeszcze raz:

          Unieruchomienie złodzieja w lubelskiej Biedronce:

          https://www.lublin112.pl/wp-content/uploads/2017/02/zxxmz.jpg

          Znane zdjęcie z Warszawy:
          https://cdnpl1.img.sputniknews.com/img/1242/30/12423026_0:120:3067:1779_1000x541_80_0_0_3682bf6cf7a97bca503fb9063773ba7d.jpg

          Szkolenie młodzieży:
          https://lh3.googleusercontent.com/proxy/lwhIkmphwZFttYVvET1YXlBUqJODp7JJJDfWwLR2rpipADIiO65ePYe143wFh0HcJkxnLMFaLivDigls3vhBLLBur7bFbFJ8vf_CnPpw9HEGvOXaOpyV5D-kQ5276g

          S.
          • bialeem Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 11.06.20, 03:11
           9 minut. To trzeba mieć zaparcie żeby tak klęczeć na człowieku 9 minut. Ja generalnie lubię się bić. Lubię kendo i nie są mi obce zapasy (niekoniecznie judo), ale nie wyobrażam sobie stosowania na kimkolwiek kto mi bezpośrednio nie grozi śmiercią takiego chwytu. Z tego co wiem np od brata czy kolegów (karate, judo) to generalnie ludzi się obezwładnia, a nie morduje.
           • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 12.06.20, 21:38
            bialeem napisał:

            > 9 minut. To trzeba mieć zaparcie żeby tak klęczeć na człowieku 9 minut. Ja gene
            > ralnie lubię się bić. Lubię kendo i nie są mi obce zapasy (niekoniecznie judo),
            > ale nie wyobrażam sobie stosowania na kimkolwiek kto mi bezpośrednio nie grozi
            > śmiercią takiego chwytu. Z tego co wiem np od brata czy kolegów (karate, judo)
            > to generalnie ludzi się obezwładnia, a nie morduje.

            Tak, takim chwytem ludzi się obezwładnia. Paralizatorem się paralizuje a bronią gładkolufową... Co się robi bronią gładkolufową? Nieważne, powiedzmy że przywołuje do porządku. Jednak czasem, w wyniku tych generalnie bezpiecznych dla życia ludzi postępowań, ktoś umiera. Z takiego czy innego powodu. W wynik standardowego i zgodnego z prawem działania policji czasem ludzie giną i nie są to zabójstwa. Casus Floyda to właśnie jeden z takich wypadków.

            W sportach walki są chwyty duszące, ale ten nie jest jednym z nich. To jest chwyt unieruchamiający.

            S.
      • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 11.06.20, 00:40
       olena.s napisała:

       > Może się mylę, ale stwierdzenie oczywistości - policjant klęczał na szyi podejr
       > zanego tak długo, aż ten zmarł - nie jest robieniem z nikogo świętego.

       Ta niby oczywistość sugeruje, że ten chwyt zabija, a to jest nieprawda.

       S.
  • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 10.06.20, 21:59
   bywalec.hoteli napisał:

   > Dziś doczytałem, ze ten Floyd został zabity przez policjanta z powodu podejrzen
   > ia, ze zapłacił fałszywym banknotem 20 dolarowym.

   Nie "został zabity przez policjanta". Leżał unieruchomiony i zmarł.

   S.
    • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 10.06.20, 22:52
     bialeem napisał:

     > Rozumiem, że gdyby leżał sobie spokojnie na trawie, to też by zmarł?
     > Snajper... serio po tobie się nie spodziewałam.

     Leżał naćpany unieruchomiony przez policjanta jednym z podstawowych chwytów ju jitsu na asfalcie i zmarł. W czasie sekcji nie znaleziono dowodów duszenia. Byłby zapewne żywy, gdyby nie stawiał oporu policji i gdyby nie został unieruchmiony. Chyba nie pominąłem żadnego istotnego czynnika. Na filmach niestety nie znalazłem sceny sprzed unieruchomienia Floyda, czyli sceny pokazującej przyczynę unieruchomienia. Jest za to sfilmowana scena, gdy policja musi go na siłę wyciągać zza kierownicy samochodu, ktorym chciał odjechać.

     S.
     • quba Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 13.06.20, 00:17
      snajper55 napisał:

      > bialeem napisał:
      >
      > > Rozumiem, że gdyby leżał sobie spokojnie na trawie, to też by zmarł?
      > > Snajper... serio po tobie się nie spodziewałam.
      >
      > Leżał naćpany unieruchomiony przez policjanta jednym z podstawowych chwytów ju
      > jitsu na asfalcie i zmarł. W czasie sekcji nie znaleziono dowodów duszenia. Był
      > by zapewne żywy, gdyby nie stawiał oporu policji i gdyby nie został unieruchmio
      > ny. Chyba nie pominąłem żadnego istotnego czynnika. Na filmach niestety nie zna
      > lazłem sceny sprzed unieruchomienia Floyda, czyli sceny pokazującej przyczynę u
      > nieruchomienia. Jest za to sfilmowana scena, gdy policja musi go na siłę wyciąg
      > ać zza kierownicy samochodu, ktorym chciał odjechać.
      >


      Na zlecenie prawników rodziny Floyda przeprowadzona została niezależna autopsja, w której stwierdzono, że jedyną przyczyną śmierci było uduszenie wywołane przez „stały nacisk”
      > S.
      • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 13.06.20, 01:44
       quba napisał:

       > Na zlecenie prawników rodziny Floyda przeprowadzona została niezależna autopsj
       > a, w której stwierdzono, że jedyną przyczyną śmierci było uduszenie wywołane pr
       > zez „stały nacisk”

       Dlaczego autopsję przeprowadzoną na zlecenie rodziny nazywasz niezależną? Sądzisz że prawnicy rodziny wzięli przypadkowego patologa czy go wybrali? Jakimi kryteriami się kierowali w wyborze patologa?

       Autopsja robiona na zlecenie rodziny nie stwierdziła uduszenia: "The pressure cut off blood flow to his brain, that autopsy determined." Tam jest napisane o odcięciu dopływu krwi do mózgu.

       Co ciekawe: "The Hennepin County release says heart disease was an issue; the independent examiner didn't find that."

       edition.cnn.com/2020/06/01/us/george-floyd-independent-autopsy/index.html

       Sekcja stwierdziła:

       "A. Arteriosclerotic heart disease, multifocal, severe
       B. Hypertensive heart disease
       1. Cardiomegaly (540 g) with mild biventricular
       dilatation
       2. Clinical history of hypertension "

       I tego nie zauważył "niezależny" patolog?

       www.hennepin.us/-/media/hennepinus/residents/public-safety/documents/Autopsy_2020-3700_Floyd.pdf

       S.
       • quba Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 15.06.20, 05:02
        A nie przyszło ci do głowy, że jeśli ktoś ma nadciśnienie, chorobę wieńcową, kardiomegalię (wprawdzie powiększenie serca nie stanowi samej w sobie choroby, no ale z czegos się bierze) i ktoś, a na dodatek policjant, klęcząc na jego szyi to zawału serca można dostać w trzy sekundy, a ten go dusił przez 9 minut.
        No daruj!
        Jeśli Floyd popełnił przestępstwo, należało go pochwycić (ale nie poprzez duszenie) i dostarczyć do aresztu. Następnie postawić przed sądem, uniewinnić lub skazać i uwolnić, gdyby go uniewinniono, albo wsadzić do paki, gdyby dostał wyrok iluś tam tygodni, miesięcy albo lat więzienia. Tylko tyle. Tymczasem policja najpierw sobie przygotowała trumnę zgrabną dla kogoś, po czym urządziła polowanie pt. "kogo do niej wsadzić". No cóż, jak wiemy, policja wszędzie się świetnie bawi kosztem podatników, którzy na nią ciężko pracują i opłacają podatki.
   • araceli Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 12.06.20, 21:53
    snajper55 napisał:
    > Nie "został zabity przez policjanta". Leżał unieruchomiony i zmarł.


    Jak to leciało Snajper - 'Ja nie zabiłem teściowej - ona się potknęła i upadła na nóż. I tak 7 razy!'.    Rżnij głupa... rżnij...
   • minniemouse Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 13.06.20, 01:09
    snajper55 napisał:
    > Nie "został zabity przez policjanta". Leżał unieruchomiony i zmarł.


    leżał unieruchomiony kolanem na szyi przez prawie 9 minut!!! i zmarł - zapomniałeś dodać. czemu zaprzeczasz tak oczywistym faktom?

    Minnie
    • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 13.06.20, 01:32
     minniemouse napisała:

     > snajper55 napisał:
     > > Nie "został zabity przez policjanta". Leżał unieruchomiony i zmarł.
     >

     >
     > leżał unieruchomiony kolanem na szyi przez prawie 9 minut!!! i zmarł -
     > zapomniałeś dodać. czemu zaprzeczasz tak oczywistym faktom?

     Tak, leżał unieruchomiony przez policjanta przez 9 minut i w tym czasie zmarł. Tu się zgadzamy. Z sekcji wynika, że najbardziej prawdopodobną przyczyną jego śmierci był zawał. Nie został ususzony. Ale nie jestem patologiem, więc poczekajmy na proces. Może stanie się cud i biegli będą jednomyślni.

     S.
  • srubokretka Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 10.06.20, 22:11
   Kilka miesiecy temu policjant zabil swojego kilkuletniego syna w Ny. On bialy Amerykanin, matka biala Polka. Pech cial, ze chlopiec nie byl czarny i nie bylo gapiow, ktorzy by stali i nagrywali jak powoli zamarza w garazu. A i netflix nie zbuntowal widzow odpowiednio wczesniej przygotoeanym materialem. Na marne taka smierc. Matka nie dostanie milonow, nie bedzie zamieszek na caly swiat, ludzie nie beda sie zagryzac nawzajem, wywalac z fb. Ematki nie beda sie zrec z tego powodu.... recydywa przystawiajaca bron do nienarodzonego dziecka... to sie sprzedaje...
   • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 11.06.20, 00:17
    etata napisał:

    > Podobno wkrótce będzie tam lepiej.
    > Wujek z Nowego Jorku powiedział mi, że Amerykanie chcą rozwiązać policję. Jakie
    > ś ochotnicze straże obywatelskie będą pilnowały porządku.

    Straże złożone z Afroamerykanów?

    S.
    • etata Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 11.06.20, 01:11
     "Straże złożone z Afroamerykanów?"

     Wujek tego nie wie, ale sądzi on, że w Ameryce nadchodzi era wolontariatu. Podobno w Chicago latynoskie gangi chroniły niektórych dzielnic podczas zadym, bo policja nagle znikła.
     • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 11.06.20, 01:16
      etata napisał:

      > "Straże złożone z Afroamerykanów?"
      >
      > Wujek tego nie wie, ale sądzi on, że w Ameryce nadchodzi era wolontariatu. Podo
      > bno w Chicago latynoskie gangi chroniły niektórych dzielnic podczas zadym, bo p
      > olicja nagle znikła.

      No dobrze, ale to jest droga do powstania enklaw, w których prawo nie działa. A dokładniej do powstania enklaw, w których zasady ustalają gangi. Państwo traci kontrolę nad takimi enklawami.

      S.
       • snajper55 Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 11.06.20, 01:36
        etata napisał:

        > "Państwo traci kontrolę nad takimi enklawami."
        >
        > Może państwo będzie dzieliło władzę z lokalnymi wasalami?smile Zresztą w niektóryc
        > h dzielnicach amerykańskich miast chyba już dzieli.

        Już dzieli. W końcu federalizm na tym polega. Mamy prawo federalne i stanowe. Mamy władze centralne i stanowe. Różnica tkwi w sposobie w jaki ktoś staje się lokalnym wasalem. Czy jest to sposób demokratyczny, czy siłowy. No i w nadrzędności prawa i służb federalnych nad stanowymi.

        S.
        • etata Re: Smierć z powodu 20 dolarów... 11.06.20, 02:14
         "Różnica tkwi w sposobie w jaki ktoś staje się lokalnym wasalem. Czy jest to sposób demokratyczny, czy siłowy."

         Demokratycznie wybrani wasale słabo się spisują w wielu dzielnicach amerykańskich miastsmile I tam, jak mniemam, pomagają im nieformalni wasale, którzy z demokracją nie mają nic wspólnego. Zatem władza w niektórych rejonach jest niejako symbiozą demokracji z tyraniąsmile