Dodaj do ulubionych

Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie???

12.06.20, 06:47
Były takie apele, żeby wszystkich promować, żeby wszystkim podwyższyć.
Bo kowid, bo edukacja zdalna, bo szok i trauma, bo dzieci ucierpiały. Na to odezwały się protesty, że bez jaj, że ocena ma być za pracę i wynik a nie za kowidy.

No i jak w końcu jest?
Jakie oceny dostały Wasze dzieci?
Mój syn ma główne oceny: 4-5-6.
Na początku bardzo się cieszyłam, super oceny, ciężko pracował przez cały lockdown. Ale weszłam na dostępne w Librusie średnie klasy i średnia całej klasy, która nie była klasa geniuszy i było paru zagrożonych jest... 5,22.
Co, wszyscy dostali 5 i 6 (a ze swoją 4 mamy kłopot w rekrutacji)?
Jak jest u Was?
Obserwuj wątek
   • szarsz Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 08:59
    no ja sie tym martwię, nie powiem. U nas zawyżania ocen nie było, wręcz były obniżki i tak moj syn, całą swoją karierę szkolną będzie miał pięć z wfu, mimo szóstki na półrocze i od czwartej klasy, bo nie wykonał dwa tygodnie przed egzaminem osmoklasisy filmu przedstawiającego jego tygodniową aktywność fizyczną.
    Nie chce mi się użerać, jemu tez nie, ale on czuje się z tym źle. Pokrzywdzony. Jeździł przez piec lat na wszystkie zawody szkolne, musiał nadrabiać lekcje, bo nikt mu żadnych forów nie dawal a koniec jest, jaki jest. A dużo tego było, bo in naprawde dobry jest i był wybierany do wszystkich dyscyplin. Nauczycielka zmieniła się w ósmej klasie... a on mówi, że na żadne zawody mamy jego mlodszej siostry nie puszczać , bo nie.
    • ewa_mama_jasia Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 09:40
     Mój trochę podobnie, z informatyki miał mieć szóstkę za różne dodatkowe rzeczy, nauczyciel zaproponował 4 (mimo samych piątek i jednego minusa). Z przedmiotu że średnia 4,9 nauczycielka zaproponowała 4, na moje zapytanie o możliwość poprawy na 5 odpowiedziała, że to jest ocena negocjacyjna. Czyli jak ma możliwość postawienia wyższej a niższej - stawia niższa i czeka na odzew ze strony rodzica. Owszem, postawi 5, ale jeszcze musi być dodatkowa prezentacja. Wkurza mnie to, nigdy nie przykładałam wagi do ocen syna, zawsze był minimalnie pod paskowa i nigdy nie kazałam poprawiać, jedyny rok kiedy sporo zależy od ocen (rekrutacja) i zamiast skupiać się na nauce do egzaminu, syn musi robić dodatkowe prezentacje ,ćwiczenia, rozprawki.
     • kurt.wallander Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 12:09
      ewa_mama_jasia napisała:


      > . Owszem, postawi 5, ale jeszcze musi być dodatkowa prezentacja. Wkurza mnie to
      > , nigdy nie przykładałam wagi do ocen syna, zawsze był minimalnie pod paskowa i
      > nigdy nie kazałam poprawiać, jedyny rok kiedy sporo zależy od ocen (rekrutacja
      > ) i zamiast skupiać się na nauce do egzaminu, syn musi robić dodatkowe prezenta
      > cje ,ćwiczenia, rozprawki.

      Mam tak jak ty. Na co sobie zapracowałeś, to masz. Gorzej, gdy nauczyciele stawiają oceny niższe niż wychodzi z ocen cząstkowych i OCZEKUJĄ wręcz zawracania dudy prośbami o zadania dodatkowe, by "zasłuzy" na wyższą ocenę, która i tak wychodziła z ocen. Jedyny okres, kiedy zniżam się do tych gierek, to ostatnie klasy gimnazjum, czy teraz ósma klasa. W zeszłym roku interweniowałam w spr. jednego z przedmiotów (wychodziło 6, nauczycielka proponowała 5, a był to akurat przedmiot punktowany w rekrutacji). Moja aktualna ósmoklasistka od początku roku przyjęła z tego przedmiotu strategię zgłaszania sie na konkursy, udziału w kółku, by nauczyciel, jak to mówią, "widział zaangażowanie". No i tez ma proponowane 5 a nie 6, ale liczę, że jednak nauczycielka ogarnie się bez mojej interwencji. Dla mnie to poniżające.
      >
    • ichi51e Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 10:09
     No ale jeden nauczyciel to chyba wszystkim proporcjonalnie naciaga a nie Joziowi o 20% a Kazi o 120% watkodajka byla zadowolona z oceny potem zobaczyla ze inni maja lepsze i doszla do wniosku ze innym naciagneli - dlaczego nie zaklada ze jej dziecku rowniez jak nciagnieto.
     • anorektycznazdzira Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 10:13
      Bo widzę że nie.
      Natomiast średnia jaką wyświetla librus jest, przyznasz, egzotyczna dla klasy 8 w zwykłej szkole. Może nie wiem jak działa taki kalkulator średniej dla całej klasy- tego nie wiem.
      Wystarczy, że naciąga się oceny tym, którzy je mają najsłabsze. Jak mój syn uczciwie i ciężko zapracował na 6, to na co mu mieli naciągnąć żeby było równo naciągane (gdyby było)?
        • iwoniaw Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 12:16
         hanusinamama napisała:

         > No ale ty piszesz ze twój nie ma zawyzonej oceny a reszta klasy ma...no w az ta
         > kie cuda nie wierzę.
         >

         Dlaczego nie wierzysz? Przecież to oczywiste, że jeśli nauczyciel wszystkim z zasady podnosi ocenę, to ten, kto i bez tego miał 6, jest jedynym pokrzywdzonym, bo jemu już się oceny podnieść nie da. Takie praktyki tylko pokazują, jak bezsensowne jest branie pod uwagę przy rekrutacji czegoś więcej niż egzaminu.
        • anorektycznazdzira Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 12:48
         A gdzie ja to piszę?
         Raczej uważam, że JEŚLI zawyżano oceny, to części dzieci, i raczej nie tym, które i tak miały 5 i 6. Co jest zresztą dość logiczne.
         Jeszcze raz: w klasie standardem było, że część uczniów ma na koniec roku 3 albo 2. Obecnie średnia oscyluje koło 5- co się wydarzyło?
         I żeby było jasne, bo widzę, że nie jest ja NIE wiem, że zawyżano. Może tak się wszyscy genialnie odnaleźli w edukacji zdalnej. A może nie.
       • iwoniaw Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 11:30
        ichi51e napisała:

        > Ja tam dinozaur jestem uwazam ze egzaminy na studia i do liceum to byl dobry po
        > mysl.
        >

        To był zły pomysł, przede wszystkim dlatego, że można było przyjmować kandydatów "po uważaniu" i nie było przymusu umieszczania na szczycie listy tych obiektywnie najlepszych. Dziś wiadomo - rozszerzenie z przedmiotu x na 90% jest lepsze niż na 70% - a pożądane przedmioty może sobie każda uczelnia czy wydział ustalać dowolnie, więc imo sytuacja idealna. Również liceum ma jasność, że wszyscy kandydaci pisali ten sam egzamin, oceniany przez ludzi z zewnątrz i wiadomo, że pani nie dodała punktów swemu pupilkowi za piękne oczy, tylko 100% jest lepsze od 30% i nie ma z czym tu dyskutować.
          • iwoniaw Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 12:31
           oczywiscie mowilo sie ze np po znajomosci dawali pytania przed egzaminem
           > i kto sie mial dostac to sie dostawal. Ale to mozna imho uszczelnic.
           >

           Jakie widzisz przewagi w choćby i "uszczelnionym" kiepskim i pozwalającym na masowe nadużycia systemie wobec systemu obecnego, szczelnego wystarczająco, jak ostatnich kilkanaście lat pokazało?
         • kurt.wallander Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 12:18
          hanusinamama napisała:

          > Ja pisałam egzamin do LO...jakim cudem miałam być tam pupilkiem jak dopiero mia
          > łam zacząc tam nauke?
          >
          Taka naiwna, czy wygłupiasz się? Wystarczyło znać kogoś z komisji, czy dać łapówkę. Nie mówię ze to było powszechne, ale na pewno sie zdarzało. Przede wszystkim, system dawał taką mozliwoś
        • memphis90 Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 12:20
         >ównież liceum ma jasność, że >wszyscy kandydaci pisali ten sam >egzamin,
         Przecież przy egzaminie do liceum wszyscy kandydaci pisali ten sam egzamin... Oceniany był przez nauczycieli z liceum, którzy egzaminowanych na oczy nie widzieli. Na studia również pisałam egzamin testowy, kodowany. Każdy kandydat pisał dokładnie ten sam egzamin.
          • iwoniaw Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 12:35
           mia_mia napisał(a):

           > A pamiętasz te ogłoszenia, "przygotuję do egzaminu do Batorego", "przygotuję do
           > egzaminu na warszawską AM"? Na studia zdawałam pod koniec lat 90, do liceum od
           > powiednio wcześniej i to był jeden wielki przekręt w wielu wypadkach.

           Posty osób wypisujących "ależ jak niby wtedy mogło być więcej wałków w rekrutacji niż dzisiaj" uważam za modelowy przykład tzw. rżnięcia głupa. Tajemnicą poliszynela było, do kogo trzeba na lekcje chodzić, żeby się dostać na x, y czy z. Klimaty żywcem z "Syzyfowych prac" widać niektórym się bardzo zakodowały jako tradycyjne i właściwe 😂
   • jowita771 Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 09:02
    No własnie u nas nie naciągali, a słyszałam już raz, że w niektórych szkołach naciągają, teraz znowu czytam i mi się średnio to naciąganie podoba. Gdyby naciągali wszystkim, to byłoby po równo, ale jak naciągną niektórym, a innym nie, to nie w porządku.
  • anika772 Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 08:56
   Masz na myśli podwyższenie wszystkich ocen o jedną w górę? Ja to zrozumiałam tak, żeby podwyższać jeśli grozi drugoroczność.
   Córka ma 4-5-6, średnia 4,8.
   Nie widzę, żeby to były oceny podwyższane, wynikają z uzyskanych ocen i ocen z I semestru.
   Problemu rekrutacyjnego nie przewiduję, nie mieszkam w dużym mieście. Do wybranego liceum córka dostanie się na pewno, zwłaszcza, że i egzamin nieźle napisze.
  • pani07 Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 09:33
   anorektycznazdzira napisała:

   > Były takie apele, żeby wszystkich promować, żeby wszystkim podwyższyć.
   > Bo kowid, bo edukacja zdalna, bo szok i trauma, bo dzieci ucierpiały. Na to ode
   > zwały się protesty, że bez jaj, że ocena ma być za pracę i wynik a nie za kowid
   > y.
   >
   > No i jak w końcu jest?
   > Jakie oceny dostały Wasze dzieci?
   > Mój syn ma główne oceny: 4-5-6.
   > Na początku bardzo się cieszyłam, super oceny, ciężko pracował przez cały lockd
   > own. Ale weszłam na dostępne w Librusie średnie klasy i średnia całej klasy, kt
   > óra nie była klasa geniuszy i było paru zagrożonych jest... 5,22
   .
   > Co, wszyscy dostali 5 i 6 (a ze swoją 4 mamy kłopot w rekrutacji)?
   > Jak jest u Was?
   >
   >
   NIC bardziej nie pokazuje sensu egzaminu zewnętrznego przy takim podejściu do stawiania ocen. NIC.
  • paszczakowna1 Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 10:41
   Córka dostała podejrzenie wysoką 6 z polskiego. Nie wiem jednak, czy można to określić jako "zawyżanie", bo naprawdę na nią zapracowała, pisząc furę zadań dodatkowych (w tym 12-stronicowe opowiadanie). Podejrzewa natomiast (i nie jest to hipoteza bez sensu), że nauczycielka tych zadań nie sprawdziła.
  • kurt.wallander Re: Jakie oceny dostały dzieci w 8 klasie??? 12.06.20, 12:03
   Przede wszystkim, u nas nie ma jeszcze wystawionych ocen końcowych. Kiedy ostatnio patrzyłam, tylko z jednego przedmiotu wystawiona była ocena końcowa, z reszty na razie tylko proponowane. Więc nie mogę stwierdzić, czy oceny zostały podwyższone. Patrząc na proponowane, to są niemal identyczne, jak proponowane na koniec 7. klasy. Końcowe z niektórych przedmiotów były wysze, przypuszczam więc, że i w tym roku będzie podobnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka