Dodaj do ulubionych

Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zaleska)

12.06.20, 21:19
wiadomosci.onet.pl/kraj/incydent-w-tvn24-posel-zalek-wyproszony-ze-studia/y82ckgx
Myślałam, że już mnie nic nie zdziwi...
To już nawet nie chodzi o poziom politycznego blamażu i sekciarstwa ani prostactwo wypowiedzi; mniemam, że są uczeni, aby turczeć w kółko to samo, nie dając innym dojść do głosu- nawiasem mówiąc dość tania strategia, a porada PR chyba z promocji, bo wszyscy tak robią, tak jak wszyscy w poprzedniej kampanii tak samo opanowali "syskie tsy" gesty rączek.

Słuchając tego człowieka miałam wątpliwości co do jego stanu psychicznego.
Bardzo dobrze, ze prowadząca to przerwała.

I tak powinno być- niejednokrotnie zastanawiałam się, dlaczego redaktorzy w programach publicystycznych nie wyciszają mikrofonu, jeśli rozmówcy przekraczają granice.

Obserwuj wątek
   • iwoniaw Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 12.06.20, 21:30
    taki-sobie-nick napisała:

    > Kampania wyborcza na forum trwa. Skoro jej się Żalek nie podoba, mogła go nie z
    > apraszać.
    >
    > Uwaga powyższa NIE OZNACZA, że jestem fanką Żalka, nie bardzo faceta pamiętam i
    > nie mam na jego temat opinii.

    Nie masz opinii, ale uznałaś, że skoro facet został zaproszony do programu, to miał prawo chamsko traktować widzów, innych gości i prowadzącą, a ta nie miała prawa interweniować, zaprosiła to przepadło?
    • 1elka26 Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 12.06.20, 22:20
     Zdumiewające. Ciekawe jak w takim razie nazwiesz gwiazdę TVN - M. Olejnik która notorycznie przerywa zaproszonym gościom, nie pozwala dokończyć zdania i w dodatku nawet nie kryje się z swoimi poglądami?
     To jest obiektywne dziennikarstwo?
     Kolenda - Zalewska co prawda nie jest aż tak agresywna, ale jej sposób prowadzenia rozmowy pozostawia naprawdę dużo do życzenia.
     • mirmunn Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 12.06.20, 22:33
      Pani Olejnik przerywa, jak zabierają czas na wypowiedź innego gościa. Albo wcinają się w jego wypowiedź. Albo mówią nie na temat. Albo powtarzają ciągle to samo. Albo kłamią.
      Ale rozumiem Twoje trudności w pojmowaniu, czym jest dyskusja i jaka jest rola prowadzącego dyskusję.

      A jeśli chciałabyś jeszcze błysnąć intelektem- mała podpowiedź- nie mówi się " dużo do życzenia" tylko "wiele do życzenia" . Frazeologizm taki.
      Tak, że ten- jak chcesz być trollem- erudytą- mnóstwo pracy przed Tobą. Enjoy! Może wpadnie premia.


     • iwoniaw Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 12.06.20, 22:33
      1elka26 napisał(a):

      > Zdumiewające. Ciekawe jak w takim razie nazwiesz gwiazdę TVN

      Gdybyś Andrzeju czytał posty innych zamiast wklejać przekaz z K., to byś wiedział, co sądzę i o red. Monice Olejnik, bo akurat o jej programach był tu niejeden wątek. A ten jest o tym, czy prowadzący ma prawo wyprosić gościa - bo że gość może wyjść (co się tu i ówdzie zdarzało czasem), to jakby jasne i demonstracyjne.


      > Kolenda - Zalewska co prawda nie jest aż tak agresywna, ale jej sposób prowadze
      > nia rozmowy pozostawia naprawdę dużo do życzenia.


      Zawsze możesz włączyć profesjonalną i obiektywną Russia Today. I mógłbyś nazwiska nie przekręcać, bo to chamstwo.
      • 1elka26 Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 07:17
       Niestety, ale nikt mi nie płaci za czytanie wszystkich wątków. Tak więc może warto udzielić odpowiedzi na zadane pytanie.
       Co do tematu - tak prowadzący może wyprosić gościa ktory zachowuje się chamsko, ciekawe więc dlaczego super obiektywna prowadząca nie wyprosiła Nowaka który w wyjątkowo chamski sposób obrażał drugiego rozmówcę?
       Jeżeli chamstwem okresla się wypowiedź posła Żalka, który nikogo nie obrażał to takie rozumowanie jest tylko dowodem na rozumienie takich pojęć jak tolerancja i wolność do wyrażania swoich poglądów w wykonaniu lewicy wszelkich możliwych odcieni.

       Natomiast co do przekręcania nazwisk. Mam nadzieję, że w podobnie stanowczy sposób będziesz reagować nie tylko na zwykłe literówki, ale także na obraźliwe i naprawdę chamskie przekręcanie nazwiska chociażby prezydenta.
       Ciekawy test na obiektywne podejście.
       • mava Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 19:21
        >Niestety, ale nikt mi nie płaci za czytanie wszystkich wątków.

        no to przykrość....
        rozumiem, że za darmola tyrać nie bedziesz wiec zabierasz głos w ramach "nie wiem ale wypowiem sie"
        ps. żalek był na tyle chamski, że po 3 minutach przestałam słuchać bo kretyna znieśc nie moglam. I zawsze tak robie, kiedy np. dzis du_pa klamał bezczelnie Tak, z przyjemnością to napisałam, du_pa - albowiem na nazwisko trzeba sobie zasłuzyć i on zasłuzył na takie. (zawsze mozna zmienic nazwisko na takie, które będzie się kojarzyło mniej adekwatnie....he he...)
    • tak-ale Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 16:46
     Ja go pamiętam, ona go zaprosiła dokładnie po to żeby mieć jatkę i klikalność, ona doskonale wiedziała na co się pisze i tego chciała. A wręcz nie wiem czy nie planowała tego wyrzucenia z rozmowy bo przecież zmanipulowała jego słowa (jemu wcale nie chodziło o to, że przedstawiciele LGBT nie są ludźmi).
     • sumire Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 16:52
      Bez przesady. Powtórzone dziś przez prezydenta "to nie ludzie, to ideologia" brzmi dokładnie tak samo źle i żenująco, jak brzmiało wczoraj. Nie da się tego sformułowania obronić. Zwłaszcza że jest używane bardzo cynicznie, bo PiS, mający w swoich szeregach wielu gejów, dobrze wie, że żadna "ideologia" nie istnieje.
      • tak-ale Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 18:49
       Nie, to zupełnie co innego. Bez tego "to ideologia" to brzmi jakby to nie byli ludzie tylko zwierzęta albo jacyś obcy.

       I nie ideologia?
       ideologia [fr. idéologie < gr. idéa ‘kształt’, ‘postać’, ‘przedstawienie’, ‘pojęcie’; lógos ‘słowo’, ‘nauka’], pojęcie występujące w filozofii i naukach społecznych oraz politycznych, które określa zbiory poglądów służących do całościowego interpretowania i przekształcania świata.

       Przecież ludzie LGBT to tak naprawdę tak różne grupy, że nie może tam być ani jednej osoby, która by była L, G, B i T, ktoś trans może nie tylko być heteroseksualny ale i uważać, że prawdziwa rodzina to chłopak i dziewczyna. Jedyne co ich łączy to dążenie do równego traktowania, tylko kurcze nawet nie wiadomo, z kim - no bo nie z heteroseksualistami, skoro heteroseksualiści są i wśród transów. A dążenie do równego traktowania to jak najbardziej może być ideologia.
       • sumire Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 19:13
        tak-ale napisał(a):

        > Jedyne co ich łączy to dążenie do równego traktowania, tylko kurcze nawet nie wiadomo, z kim - no bo nie z heteroseksualistami, skoro heteroseksualiści są i wśród transów

        🤦

        > . A dążenie do równego traktowania to jak najbardziej może być ideologia.

        I dążenie do równego traktowania to ideologia, z którą trzeba walczyć?
        Właśnie strzeliłaś w stópki panom Żalkowi i Dudzie 😂
       • natalia.nat Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 14.06.20, 11:00
        Widzę, że z uporem maniaka będziesz odwracała kota ogonem.
        To jeszcze raz. LGBT to nie jest ideologia! Nie jest to pojęcie, które określa zbiory poglądów służących do całościowego interpretowania i przekształcania świata. Jest to skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Określa się nim ogół osób, które są odmiennej od heteroseksualnej orientacji seksualnej oraz odmiennej od cisgenderowej tożsamości płciowej.
        Można powiedzieć: "nie zgadzam się z postulatami społeczności LGBT", ale nie wolno mówić: "LGBT to nie ludzie". Tak samo nie mówimy "ekolodzy to nie ludzie", tylko "nie odpowiadają mi postulaty ekologów" Co tu jest w ogóle do wyjaśniania?!
   • mirmunn Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 12.06.20, 21:35
    Nie o to chodzi, tylko o to, co i jak mówił.
    Człowieka kompletnie nie kojarzę, widziałam go pierwszy raz. Nie chodzi o to, z jakiej był partii, ale o to, że to jakiś totalny kosmita i prostak, żeby nie powiedzieć cham.
    Tolerowałabyś taką osobę na spotkaniu towarzyskim? Jako gospodyni również bym gościa wyprosiła- czy to z własnego domu, czy z programu TV, który bym prowadziła.
         • natalia.nat Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 12.06.20, 23:51
          To ty manipulujesz.
          Powiedział wyraźnie: "LGBT to nie ludzie", a to są ludzie.

          LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.

          Skrótowiec LGBT ma na celu podkreślenie różnorodności cechującej będące w mniejszości grupy społeczne, tworzone w oparciu o tożsamość seksualną lub płciową. Określa się nim ogół osób, które są odmiennej od heteroseksualnej orientacji seksualnej oraz odmiennej od cisgenderowej tożsamości płciowej. Skrótowiec ma zatem inkluzywny charakter i może być stosowany w odniesieniu do każdego, kto jest nieheteroseksualny lub niecisgenderowy, w tym do osób niebinarnych, nie zaś wyłącznie do osób homoseksualnych, biseksualnych czy transpłciowych.
          (wikipedia)
               • natalia.nat Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 01:38
                Nie rozumiesz że nie ma znaczenia, co on uważa, tylko co powiedział. Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT.


                Miał sie odniesc do słów "Polska bez LGBT jest najpiękniejsza".
                - Rozumiem, że chodzi o ideologię - powiedział poseł. Na uwagę, iż Brudziński użył wprost sformułowania "bez LGBT", odparł: - Tak, ale co to jest LGTB? Może mi pani powiedzieć? - zwrócił się do prowadzącej program Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.
                Na uwagę, że są to ludzie, między innymi homoseksualiści, zareagował lekkim śmiechem. - Nie, to nie są ludzie - powiedział Żalek. Później dodał: - To nie są ludzie, to jest ideologia.

                Kolendzie-Zaleskiej zarzucił, że "sugeruje, że jak nie było LGTB, to nie było homoseksualistów". - Czy może się pani ocknąć? Ja rozumiem, że jest gorąco, ale bardzo bym prosił. Homoseksualiści są od wieków - dodał poseł.


                On w ogóle nie rozumie że pojęcia LGBT nie obejmuje tylko homoseksualistów. Używamy takiego określenia dla grupy homoseksualistów i osób transpłciowych, a nie dlatego ze LGBT to jakaś ideologia.
                • snajper55 Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 01:51
                 natalia.nat napisała:

                 > Nie rozumiesz że nie ma znaczenia, co on uważa, tylko co powiedział.

                 Ależ w tym przypadku ważne jest co on uważa, bo z tego wynika jak rozumieć to, co on powiedział. Dotyczy to także wpisu Joja. Dla nich LGBT to ideologia a nie ludzie. Dlatego zdanie "LGBT to nie ludzie" w jego ustach wcale mnie nie oburza. To jest sprawa terminologii a nie wykluczania.

                 S.
                  • tak-ale Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 19:47
                   Oczywiście ze nie wolno im tego zabierać i z tym walczyć. Natomiast trudno przeczyć temu, że mają jakieś wspólne cele. Tak, jak powiedzmy feministki i feminizm. Feministki to ludzie, feminizm to ideologia i myślę że feministki na początku swojego ruchu nie miały ściśle sprecyzowanej ideologii tylko vkurv że coś jest nie tak. Z LGBT jest ten problem że to jest skrót, więc jeśli oni (no bo czemu nie) wypracują sobie jakąś ideologię to ona może się nazywać tak samo i trzeba przyznać że na tej konfuzji pisiory sobie całkiem sprytnie zbudowały przekaz.
                    • tak-ale Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 20:37
                     > Co?

                     Bez, nomen omen, ideologii, tylko technicznie: nie da się powiedzieć "feministki to ideologia nie ludzie", bo każdy od razu zobaczy że to brednia. Ale jyz feminizm to jest ideologia oraz ruch społeczny. Natomiast jak się powie LGBT to nie od razu wiadomo czy chodzi o ludzi identyfikujących się z tym, czyli kimś o takiej a nie innej orientacji/tożsamosci, czy o ruch, który skądinąd jak najbardziej ma ideologię (pretensje nie do mnie tylko do autorów Wikipedii).


                     LGBT movements in general
                     Lesbian, gay, bisexual, and transgender (LGBT) social movements is a ****political ideology**** and social movement that advocate for the full acceptance of LGBT people in society. In these movements, LGBT people and their allies have a long history of campaigning for what is now generally called LGBT rights, sometimes also called gay rights or gay and lesbian rights. Although there is not a primary or an overarching central organization that represents all LGBT people and their interests, numerous LGBT rights organizations are active worldwide.
                • tak-ale Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 17:00
                 Jemu chodziło o to, że to nie są ludzie, tak, jak buddyzm to nie sa ludzie, faszyzm to nie są ludzie, ateizm to nie są ludzie itd. Jeśli on uważa że to ideologia to jasne, że nie może uważać że to ludzie, może najwyżej uważać, że jakaś grupa ludzi tę ideologię wyznaje.
                 • ariathedevil Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 17:21
                  Buddyści to są ludzie, ateiści to są ludzie, kaczyści- ci to nie nie wiem - missing link? Powiedz mi jaka to jest ideologia tzn ludzi z LGBT. Żyj i daj żyć innym. Przestańcie się ze swym mlaskającym wodzem, pogromcą dwóch wież wpieprzać ludziom do gaci. Stary, bezzębny piernik wypowiada się o aborcji o związkach jednopłciowych. Masturbuje się mlaskacz z du ą publicznie tymi tematami, jakby innych nie było, a to wszystko po to by odwrócić uwagę od pedofilii w kościele i ogólnego złodziejstwa . Polecam poczytać sobie podręczniki do historii, tam też się od dehumanizowania zaczęło, ew dla tych kaczystów , którzy nie lubią czytać można pooglądać np : years & years.
                • tak-ale Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 17:05
                 > On w ogóle nie rozumie że pojęcia LGBT nie obejmuje tylko homoseksualistów. Używamy takiego określenia dla grupy homoseksualistów i osób transpłciowych, a nie dlatego ze LGBT to jakaś ideologia.

                 I dlatego ona powinna dać mu tę światłą myśl rozwinąć, wtedy może by część widzów zrozumiała jaki to idiotyzm.
            • 1elka26 Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 07:23
             Nie ma ideologii LGBT, nie ma ideologii gender - taka jest , oczywiście słuszna, linia ruchów lewicowych które nauczone doświadczeniem jak ognia boją się słowa ideologia.

             A tymczasem - skonfrontujmy główne założenia ideologii marksistowskiej oraz ideologii której podobno nie ma:

             "- jak w marksizmie obecna była walka klas, tak w gender obecna jest walka płci;
             - jak klasy społeczne (rządząca, posiadająca, kapłańska, proletariat) zostały ukształtowane pod wpływem tradycji i kultury, tak samo płeć (mężczyzna i kobieta);
             - jak marksizm dążył do społeczeństwa bezklasowego, tak gender dąży do płci nieokreślonej (stąd próbuje się wprowadzać permisywną edukację seksualną już na poziomie przedszkolnym, aby w taki sposób dokonać swoistej rewolucji);
             - jak klasą zawsze uciskaną i poszkodowaną był proletariat, tak dzisiaj osoby transpłciowe, albo, mówiąc ogólniej, środowiska LGBT (stąd ciągłe zarzuty o rzekomą dyskryminację);
             - jeżeli ktoś się sprzeciwiał lub miał inne zdanie niż władza ludowa (PZPR), był nazywany "karłem reakcji" albo "wrogiem ludu", i za to cierpiał prześladowanie ze strony marksistów, z pobytem w areszcie lub więzieniu włącznie. Natomiast, jeśli ktoś sprzeciwia się lub ma inne zdanie niż "władza genderowska", której zwolennikami są środowiska LGBT ze swoim lobby (ale i nie tylko), jest nazywany "homofobem" i może mieć wytoczony proces za "wywrotowe" poglądy przejawiające się tzw. "mową nienawiści" (wystarczy powiedzieć, że: "jedynie najzdrowszym środowiskiem dla rozwoju dziecka jest rodzina złożona z mamy i z taty" - bo już tego typu zdania Kampania Przeciw Homofobii uznaje za mowę nienawiści!)."
             deon.pl/kosciol/komentarze/romans-z-gender,268851

             Ciekawa zbieżność poglądów - ale oczywiście nie ma żadnej ideologii LGBT
             • ariathedevil Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 13.06.20, 07:58
              Elek kiedy przestaniesz klepać te bzdety i przekażesz swoim zwierzchnikom, aby zajęli się kościelną ideologią pedofilską ? Ludzie mają już dość tego, że zwyrodnialcy krzywdzący dzieci żyją sobie jakby nigdy nic . Podczas gdy ich straumatyzowane ofiary leczą swe krzywdy u psychologów i nie mogą liczyć na sprawiedliwość . Przestań klepać o LGBT bo wiemy , że nie o nich chodzi , że to tylko odwrócenie uwagi od pedofilskiej sekty i przekrętów choćby szumowiny. Swoją drogą paranoja - gość ukradł grube miliony i nie siedzi, a babeczka, która powiesiła plakat o tym, że szumowina jest złodziejem, nie ma prawa do widzenia z adwokatem. Welcome to Russia.
  • tiszantul Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 12.06.20, 21:40
   Żenujący cyrk w wykonaniu redaktor Kolendy, mobilizacja twardego elektoratu PO. Ciekawe dlaczego TVN woli mobilizować twardy elektorat zamiast próbować poszerzać poparcie. W Polsce na promocji niszowych praktyk seksualnych nie wygrywa się żadnych wyborów, a nawet można powiedzieć, ze się przegrywa. Ile poparcia ma Biedroń? Trzy procent?
  • tiszantul Re: Brawo pani Redaktor! (Katarzyna Kolenda- Zale 12.06.20, 23:06
   Może wyrażę się jaśniej. To co zrobiła Kolenda, to rozdmuchiwanie tematu LGBT, a na LGBT w Polsce wygrywa PiS. Twardy elektorat PO zmobilizowany (np. ematka), reszta odstraszona. Ludzie mają swoje zdanie na temat LGBT, a koncepcja, ze redaktor Kolenda z TVN-u będzie decydować co ludziom wolno, a czego nie wolno, to naprawdę pieśń dalekiej przyszłości, na pewno nie tu i teraz