Dodaj do ulubionych

Kto w PL mało zarabia (i ile to jest mało)?

13.06.20, 23:34
Pytanie jak w temacie i całkiem serio.

Oczywiście, pytam o Wasze zdanie, doświadczenia i opinie.

A pytanie wzięło się stąd, że z jednej strony natrafiam w internecie na różne, zazwyczaj długie dyskusje o zarobkach, gdzie ludzie upłakują jak to mało zarabiają, jak to w Polsce się mało zarabia. Wiadomo, kazdy chciałby więcej. Ale z drugiej strony widziałam ostatnio na innym forum komentarz do stwierdzenia, że nauczyciel zarabia mało "ty byś się zdziwiła ile potrafi wyciągnąć nauczyciel". No i właśnie, tak pewnie można powiedzieć o większości zawodów.

Np. kiedyś (dawno przyznaję tongue_out) synonimem nisko płatnej pracy była praca fizyczna, dzisiaj watpię, jakbym napisała że budowlaniec mało zarabia wink to pewnie by mnie naprostowano, że "zdziwiłabym się ile wyciąga budowlaniec".

To kto wyciąga to mityczne "mało", kim są z zawodu rodzice w rodzinach ledwo wiążących koniec z końcem?

Na forum o oszczędzaniu (więc ok, forum specyficzne) widziałam wątki z których wynikało, że 6tyś na rodzinę to jest spoko. No a 6tyś na rodzinę to jest 2x3tyś. 3 tyś to nie brzmi jak jakaś nieosiągalny szklany sufit.

W jakich zawodach to ludzie zajeżdżają się latami, i nie dobiają do 3?

Oczywiście wiem, że jak ktoś zarabia 15k i ma pod to ustawiony budżet domowy, to pewnie ciężko by mu się było przestawić nagle z dnia na dzień na 10k i dla takie osoby z 15, 10 to już bieda wink pewnie subiektywnie odczuwalna: tak, zejście z wyższego pułapu zawsze boli.

Obserwuj wątek