Dodaj do ulubionych

Wolne od LGBT i od unijnej kasy.

16.06.20, 16:30
Strefy wolne od LGBT. Niedługo mogą być również wolne od unijnych pieniędzy
Unia Europejska stawia sprawę jasno: regiony, które ustanowiły na swoim terenie "strefy wolne od LGBT", mogą stracić unijne fundusze. Takie stanowisko prezentuje unijna komisarz Vera Jourova. Krytykuje ona również prezydenta Andrzeja Dudę.
(...)
- Nie możemy finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości takie jak równość obywateli, co jest zapisane nie tylko w unijnym prawie, ale i w polskiej konstytucji - powiedziała Vera Jourova, cytowana przez RMF.
Urzędniczka odniosła się również do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który w weekend powiedział, że "LGBT jest gorsze niż komunizm". Cytat ten lotem błyskawicy obiegł światowe media. Jourova przyznała, że jest zażenowana tymi słowami i zapowiedziała, że Unia będzie sprawdzać respektowanie praw mniejszości przez państwa członkowskie.


www.money.pl/gospodarka/strefy-wolne-od-lgbt-niedlugo-moga-byc-rowniez-wolne-od-unijnych-pieniedzy-6521749630457985a.html
Obserwuj wątek
   • tiszantul Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 16.06.20, 16:44
    "I bardzo dobrze. Niech im chodniki, place zabaw i remonty dróg dofinansuje Watykan"

    Jak widać są osoby, które wciąż wierzą, ze w końcu jakieś pieniądze uda się zablokować. Przy okazji chciałbym naszym Europejczykom przypomnieć, że istnieją państwa na świecie, które nie należą do Unii Europejskiej, a jednak mają chodniki i place zabaw. Jakie trzeba mieć kompleksy, by myśleć, ze Polski nie stać na place zabaw i że place zabaw fundują nam Niemcy, bo lubią fundować i chcą, żebyśmy też mieli. I pomyśleć, ze 15 lat temu takie poglądy były dominujące.
    Narracja, ze bez homoseksualizmu nie będzie chodników - mistrzowska. Społeczeństwo chętnie uwierzy
       • kura17 Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 17.06.20, 09:18
        > Zoofile też nadal są i czują się jak gorszy sort. Co nas to obchodzi?

        naprawde trzeba podjac jakas edukacje seksualna w szkolach ...
        znowu mamy wracac do tlumaczenia, na czym polega dobrowolny seks - gdzie obie strony wyrazily zgode? <facepalm>
        • tiszantul Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 17.06.20, 11:00
         "znowu mamy wracac do tlumaczenia, na czym polega dobrowolny seks - gdzie obie strony wyrazily zgode?"

         To dlaczego nasi postępowcy pozwalają, by między zwierzętami dochodziło do zbliżeń bez wyrażenia obustronnej zgody? Czy "sugerowanie zachowaniem" nasi liberałowie uważają na zgodę na zbliżenie?
         I dlaczego prawo tego nie reguluje? Czy dla zwierzęcia zbliżenie bez wyrażenia zgody to naruszenie jego praw czy nie? Jeśli tak - policja. Jeśli nie - wszystko jest w porządku.
         Czy zwierzęta przed zbliżeniem wyrażają obustronneą zgodę? Mam wrażenie, ze ta formalność nie jest im potrzebna do szczęścia i świetnie sobie radzą bez niej.
         Czy kazda relacja z drugim zwierzęciem jest dla zwierzęcia lepsza niż relacja z dobrze wykształconym, oczytanym, kulturalnym, wrażliwym zoofilem?
         Przypuszczam, ze mogą istnieć jeszcze inne argumenty, natomiast temat jest kompletnie nieobecny w debacie, podczas gdy inne tematy są omawiane nieustannie.
         Na Zachodzie są dość silne ruchy dążące do zalegalizowania pedofilii.

         Nasi polscy liberałowie na razie się wstydzą. My Polacy jesteśmy tacy zaściankowi, liberałowie również
        • tiszantul Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 17.06.20, 11:13
         "naprawde trzeba podjac jakas edukacje seksualna w szkolach ...
         znowu mamy wracac do tlumaczenia, na czym polega dobrowolny seks - gdzie obie strony wyrazily zgode?"

         To fajnie, ze zwierzęta, które trzymamy w domach i w zoo wyraziły na to zgodę. Zwierzęta zabijane w rzeźniach też zapewne wyraziły na to zgodę, bo skoro zwierzę musi wyrazić zgodę na zbliżenie, to na bycie zabitym i zjedzonym tym bardziej
         • tiszantul Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 17.06.20, 11:23
          Jak Wam się wydaje, czy na przykład kurom na fermach kurzych albo gęsiom karmionym przemocą byłoby znacznie gorzej w romantycznym związku z zoofilem? Skąd założenie, ze zoofile są zwolennikami krótkiej przyjemności i nie chcą tworzyć dojrzałych, trwałych związków? Skąd wiecie, ze w takiej rodzinie dziecku byłoby zawsze gorzej niż w tradycyjnej chłopak+dziewczyna?

          Dziwi Was taką narracja? Tylko dlatego, ze jest nieobecna w postępowych europejskich mediach. Wyobraźcie sobie, jak wyglądałaby świadomość społeczna po zapuszczeniu takiej narracji i utrzymywaniu jej przez pięć lat. Co wtedy wypisywaliby nasi wykształceni
          • ariathedevil Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 17.06.20, 14:40
           Biskup janiak walczy o to by pedofile w spokoju i dobrobycie dożywali sędziwej starości. Trzeba mieć tupet żeby wypisywać takie bzdety, gdy zwyrodnialcy gwałcący dzieci żyją sobie jakby nigdy nic i jeszcze z mordami pełnymi frazesów pouczają innych. Nie wpieprzajcie się dorosłym ludziom do łóżka, tylko zajmijcie zbokami krzywdzącymi dzieci.
  • tiszantul Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 16.06.20, 16:38
   Opozycja od czterech lat nie potrafi zablokować unijnych środków dla Polski, ale teraz na pewno się uda. Zablokujcie w końcu jakieś pieniądze, bo jeszcze ludzie pomyślą, ze to jak zwykle pogróżki, czyli pustosłowie obliczone na wywarcie wpływu tanim kosztem, właściwie bezpłatnie. Niestety ludzie się przyzwyczaili, ze za pogróżkami nigdy nie idą konkretne działania
   • natalia.nat Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 16.06.20, 17:15
    To opozycja nazywa się teraz komisarz KE Vera Jourova? big_grin
    Myślisz, że tutaj ktoś złapie się na twoje manipulacje i odwracanie kota ogonem? Unijne środki trolliku blokują tylko i wyłącznie samorządowcy z PiSu, blokują je dla swoich miast, czyli dla Polski. Oczywiście wiadomo, że was to nie rusza, macie w odwłoku jakiekolwiek unijne pieniądze, ważniejsza jest walka z wyimaginowaną "ideologią", ale dobrze by było trzymać się faktów, a nie zrzucać na opozycję.
           • natalia.nat Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 17.06.20, 09:52
            Nieprawda. To tylko tobie tak się wydaje, nie pierwszy raz zresztą coś sobie ubzdurałeś. Bardzo dobrze rozumiem, na czym polega wspólnota, wzajemność interesów, i że obok korzyści ma się też zobowiązania i ponosi pewne "straty". Nikt nikomu tutaj nie daje cukierków tylko z dobroci serca.
            • 1elka26 Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 17.06.20, 12:03
             Co za brednie. Najwyraźniej jednak nie rozumiesz czym jest wspólnota.
             Unia nie ma żadnych "swoich" pieniędzy, jest jedynie depozytariuszem pieniędzy pochodzących z podatków wszystkich mieszkańców krajów unijnych, w tym także i moich.
             Jedynym kryterium jakie powinno obowiązywać przy podziale tych środków powinno być kryterium merytoryczne, a nie ideologiczne.
             To, jak dzisiaj postępują unijni decydenci świadczy jednoznacznie o tym, że nie kierują się interesem wspólnoty, lecz grupy o określonych ideologicznie poglądach która akurat jest u władzy.
             Zachowanie unijnych komisarzy i ich pogróżki są wręcz zwierciadlanym odbiciem zachowania sekretarzy KC KPZR którzy w podobny sposób sterowali z Moskwy krajami będącymi członkami RWPG.
             Różnica, jak na razie, polega na tym, że sekretarze wobec tych którzy chcieli ustanowić strefy wolne od ideologii komunistycznej stosowali groźby siłowe, teraz siła armii została zastąpiona siłą pieniądza.
             Cel taki działań pozostaje zawsze ten sam - zniewolenie narodów chcących uwolnić się od narzucanej im ideologii.

             I przestańcie bredzić o wyimaginowanym polexicie, gdyż nikt nie chce likwidacji Unii, potrzebny jest powrót do korzeni, do wspólnoty narodów.
             • natalia.nat Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 17.06.20, 12:42
              big_grin
              Zgadzam się andrzeju585858, wypisujesz brednie. Widocznie to ty nie rozumiesz, czym jest wspólnota.
              Po pierwsze, jak się chce udawać, że się dyskutuje i ma się coś do powiedzenia, to wypadałoby chociaż wklejać tekst na temat. Nikt tutaj nie kwestionuje tego, że unijne pieniądze pochodzą z podatków krajów członkowskich, nie dyskutujemy też ani o podziale środków, ani o polexice. Załóż sobie stosowny wątek, jeżeli chcesz to drążyć.
              Co do powodów sankcji dla miast za tworzenie stref wolnych od LGBT, komisarz KE Vera Jourova wyraziła się jasno: Nie możemy finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości takie jak równość obywateli, co jest zapisane nie tylko w unijnym prawie, ale i w polskiej konstytucji . Unia ma prawo sprawdzać respektowanie praw mniejszości przez państwa członkowskie. Tak właśnie kieruje się interesem wspólnoty, uważa że żaden obywatel kraju członkowskiego nie powinien wykluczany i traktowany gorzej. I ja uważam dokładnie tak samo. Ty masz inne zdanie. OK. Ale uszanuj, że każdy ma mam prawo widzieć to po swojemu.
              • 1elka26 Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 17.06.20, 14:35
               Nie wiem do kogo adresujesz swoją odpowiedź, ale na pewno nie do mnie, więc jezeli odpowiadasz na moj wpis to może racz zwracać się do mnie - to takie podstawy dobrego wychowania.
               Moja wypowiedź była jak najbardziej na temat. gdyż zwracam uwagę, że nie ma czegoś takiego jak negowanie równości obywateli.
               To, że z powodów stricte ideologicznych komisarz Jourova uważa, że takie zjawisko występuje to powinna podać konkrety. To, że jakiś kraj czy też region sprzeciwia się postępującej ideologizacji życia publicznego nie oznacza, że neguje zasadę równości.
               Na razie to wszystkie działania Unii przypominają działania dawnych prominentów partyjnych, z tym, że dzisiaj marksistowską walkę klas zastąpiono walką nowoczesności z tradycją.
               Zdumiewające jest to, że nie dostrzegasz że w chwili obecnej mamy do czynienia z tworzeniem nowej kategorii ludzi wykluczonych, tych którzy nie godzą się na odórnie narzucaną destrukcją religii, rodziny oraz tradycyjnych norm moralnych, obyczajowych i estetycznych.
               Ci, którzy są na tyle bezczelni, że ośmielają się zadawać pytania i kwestionują Nowy Ład tworzony przez gender ideologów określa się jako fundamentalistów, albo wręcz - faszystów, wykluczając w ten sposób takie osoby z życia publicznego poprzez nałożenie na nich swoistej anatemy.
               No cóż - najwyraźniej jesteś zainfekowana ideologią meomarksistowską i nie dostrzegasz, albo wręcz nie chcesz dostrzegać tych zagrożeń.
               Współcześni ideolodzy LGBT po prostu wcielają w życie teorie stworzone przez twórcę neomarksizmu A. Gramsciego oraz jego następców takich jak H. Marcuse czy też rodzimy Baumann.
               Tak wygląda właśnie równość w wydaniu europejskim. Zmieniły się etykiety, ale cel pozostał niezmienny.
               • natalia.nat Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 17.06.20, 15:07
                Tak. Twoja wypowiedź jest nie na temat. Co do reszty twoich wypocin, jeszcze raz skoro nie ogarniasz:
                Co do powodów sankcji dla miast za tworzenie stref wolnych od LGBT, komisarz KE Vera Jourova wyraziła się jasno: Nie możemy finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości takie jak równość obywateli, co jest zapisane nie tylko w unijnym prawie, ale i w polskiej konstytucji . Unia ma prawo sprawdzać respektowanie praw mniejszości przez państwa członkowskie. Tak właśnie kieruje się interesem wspólnoty, uważa że żaden obywatel kraju członkowskiego nie powinien wykluczany i traktowany gorzej. I ja uważam dokładnie tak samo. Ty masz inne zdanie. OK. Ale uszanuj, że każdy ma prawo widzieć to po swojemu.

                I dobrze wiesz, że do ciebie adresuję swoją wypowiedź, andrzeju585858. Wypadałoby nie rżnąć głupa. To takie podstawy dobrego wychowania.

                Tutaj wątek, w którym zaliczyłeś wpadkę:
                forum.gazeta.pl/forum/w,567,169428471,169428471,Wolna_od_LGBT_I_Francji_.html

                Mam przytoczyć kilka twoich wypowiedzi?
                • 1elka26 Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 17.06.20, 15:15
                 Widze, że trzeba powtarzać konsekwentnie.
                 Dobre wychowanie nakazuje, że odpowiada się autorowi danej wypowiedzi, a nie adresuje się swoją wypowiedź do osób nieobecnych.
                 To, że masz omamy i cierpisz na pomrocznośc jasną to naprawdę nie jest moja wina.

                 I jeszcze raz, gdyż najwyraźniej nie ogarniasz. Nikt nie jest w Polsce wykluczany. Sprzeciw wobec ideologii nie mam nic wspólnego z wykluczaniem konkretnych ludzi - to akurat jest domeną wszelkich ruchów lewicowych które starają się wykluczyć ludzi posiadających inne poglądy z życia publicznego.
                 • natalia.nat Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 17.06.20, 15:38
                  Po pierwsze, to że ty uważasz, że nikt nie jest w Polsce wykluczony nie ma żadnego znaczenia. Władze Unii Europejskiej uważają inaczej i mają do tego prawo.
                  Po drugie odpowiadam autorowi, czyli andrzejowi585858. Nie chcesz, nie czytaj. Przyjmij do swojej mózgownicy, że będę tak robiła zawsze, kiedy będziesz odpisywał na moje wpisy. Nie podoba ci się, trudno.
                  To, że masz jakieś chore rozdwojenie jaźni, cierpisz na pomroczność jasną i sam nie wiesz jakiej jesteś płci, to naprawdę nie jest moja wina.
                  • 1elka26 Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 17.06.20, 16:51
                   Najwyraźniej masz jakieś problemy z czytaniem więc wklejam:

                   autor wpisu: 1elka26 oraz tematRe: Wolne od LGBT i od unijnej kasy.

                   To, że masz chore rozdwojenie jaźni i omamy trudno - nie jestem lekarzem.

                   Do przemyślenia :
                   "Mów tylko o tym, co rozumiesz. O innym milcz! - Lew Tołstoj
                   • natalia.nat Re: Wolne od LGBT i od unijnej kasy. 17.06.20, 19:02
                    Najwyraźniej masz jakieś problemy z czytaniem i rozumiem tekstu pisanego. Skoro nadal nie ogarniasz, to jeszcze raz.
                    Możesz sobie założyć nawet trzecie konto: SmokWawelski1234 i czwarte SierotkaMarysia888, i dwunaste, i pięćdziesiąte ósme. Ilekroć będziesz swoimi mundrościami odpowiadał na moje wpisy, ja zawsze będę odpowiadała jednemu autorowi andrzejowi585858, bo to jest twój pierwszy nick na tym forum, a osobą jesteś jedną. Nie chcesz, nie czytaj. Nie interesuje mnie to. Zawsze możesz też nie odpisywać. Bo i tak nie wnosisz nic ani nowego ani merytorycznego do dyskusji, więc nie będzie straty.
                    To, że masz jakieś chore rozdwojenie jaźni, cierpisz na pomroczność jasną i sam nie wiesz jakiej jesteś płci, trudno. Nie jestem lekarzem.

                    Do przemyślenia:
                    "Chcąc otworzyć usta, otwórz oczy." Przysłowie ormiańskie.