Dodaj do ulubionych

Strategia wyboru liceum - Poznań

17.06.20, 13:41
Zainspirowana wątkiem o strategii wyboru liceum pomyślałam że może trafią się tutaj jakieś emamy z Poznania które będa w stanie coś o poznańskich szkołach powiedzieć.

Córka jako szkołę marzeń wybrała Marynkę, dalej ma LO 3 i dalej pomysłów nam brak.
Klasa raczej humanistyczna, ewentualnie mat-fiz czy mat geo, absolutnie nie biol chem. No i ma być inny język niż niemiecki.

Niestety przez koronawirusa nie moża było się wybrać na drzwi otwarte więc córka wybiera szkołe w ciemno, tyle co na forach poczyta i na stronie szkoły poogląda.
Niestety nie bardzo mamy kogo o opinie popytać bo w okolicy mamy tylko dzieci z piątki i Salezjanów.

Ematki z Poznania z dziećmi w liceum, napiszcie coś o szkołach waszych dzieci. Czy młodzież jest zadowolona czy raczej odradza?

Obserwuj wątek
    • makurokurosek Re: Strategia wyboru liceum - Poznań 17.06.20, 14:04
      Moja córka jest bardzo zadowolona ze szkoły, ale ona nie jest w tych topowych lo więc tu ci nie pomogę. Warto poczytać opinie na waszejedukacji, bardzo łatwo oddzielić te napisane przez sfrustrowanych i nieradzących sobie uczniów od tych faktycznie obiektywnych negatywów. Co do wyboru języka to w systemie naboru możesz sobie wybrać sortowanie i wówczas pojawią ci się szkoły posiadające w ofercie wybrany przez córkę język.
      My wybieraliśmy szkołę pod kontem dojazdów, uważam za bezsens tracić godzinę na dojazd w jedną stronę, a po szkole dwujęzycznej mieliśmy całkowicie dość szkół topowych.
    • monette Re: Strategia wyboru liceum - Poznań 17.06.20, 14:12
      U nas podobnie jak u forumki wyżej głównym kryterium był dojazd, tak więc z miejsca skreśliliśmy Krzesiny, które są polecane ze względu na języki. Na szczęście większość dobrych szkół jest w centrum. Mój syn jest akurat w jednym z topowych, na mat-fizie, ale po roku mogę powiedzieć, że to nie sztuka zrobić dobrą szkołę, jak się dostaje dzieciaki super zdolne i inteligentne. Nie zauważyłam, żeby szkoła się zbytnio wysilała w jakimkolwiek temacie, nauczyciele robią tyle ile muszą i ani grama więcej (trudno im się dziwić zresztą, zważywszy na sytuację ogólną).
      Znajome humanistki chwalą sobie XXXVIII liceum na Sołaczu, IV i X. V też będzie chyba dobrym wyborem.
      • monique_alt Re: Strategia wyboru liceum - Poznań 17.06.20, 14:23
        Dzięki.
        My generalnie szukamy szkoły w centrum lub po prawej stronie Warty. Krzesiny też by mogły być jeśli chodzi o dojazd, ale córka nie chce, bo ma szerokie plany odnośnie zajęć pozalekcyjnych, których wybór w centrum dużo większy. Poza tym akurat o Krzesinach słyszałyśmy złe opinie, więc tej szkoły nie biertzemy pod uwagę.

Piatka mogłaby być tylko tam wszystkie profile niestety z niemieckim, a młoda uparła się że nie chce się tego języka dalej uczyć.

Mógłby być Paderek, ale tam skolei odstrasza nas fakt że pierwsze klasy chodzą na 2 zmianę.

Ze słabszych szkół bierzemy pod uwagę lo 14 i 17.
      • aguar Re: Strategia wyboru liceum - Poznań 17.06.20, 14:38
        Monette, do którego chodzi Twój? Ja się rozglądam bardzo powoli, bo syn dopiero kończy 5-tą klasę. Sądząc po jego zdolnościach i zainteresowaniach, wychodzi mi, że najlepiej go upchnąć w ósemce w klasie informatycznej, ale ch... wie czego on będzie chciał. My akurat do Krzesin mamy najbliżej, a większość szkól jest po drugiej stronie Warty.
        • makurokurosek Re: Strategia wyboru liceum - Poznań 17.06.20, 14:59
          Jeżeli klasy informatyczne, to nie liceum tylko technikum i tu chyba prym wiedzie ZSK. Żadne liceum nie jest w stanie zapewnić takiego zaplecza i tylu zajęć praktycznych co technikum . Ja wiem, że dla niektórych liczy się topowe liceum, ale nie ma co ukrywać klasy informatyczne nawet nie są w stanie podskoczyć do klas informatycznych w technikum.
          • aguar Re: Strategia wyboru liceum - Poznań 17.06.20, 15:04
            A konkretnie w Poznaniu, które technikum masz na myśli? Które najbardziej pomoże w dostaniu się na studia informatyczne? Bo niby ta informatyczna klasa w ósemce współpracuje z politechniką, ale nie wiem, ile jest to warte.
              • livia.kalina Re: Strategia wyboru liceum - Poznań 17.06.20, 15:34
                Mam w rodzinie komputerowego pasjonatę, który chce zostać informatykiem, trzy lata temu dostał się do ZSK, do klasy informatycznej i był tak rozgoryczony jej niskim poziomem, że po pół roku zrezygnował. Ja się na tym nie znam ale on uważa, że przedmioty informatyczne sa na bardzo niskim poziomie, uczą starych przestarzałych rzeczy, nie pozwalają na żadną kreatywność (bo nauczycielom brak kompetencji). To bardzo surowa ocena, wiadomo- wystawiona przez nastolatka a nastolatkowie lubią być bardzo arbitralni w swych decyzjach, jednakże chłopak wymarzona szkołę rzucił, przeniósł sie do lo, nad informatyką siedzi po nocach (i nawet na niej zarabia), właśnie zdaje maturę i planuje informatykę studiować.

A co do głównego wątku - mój maż skończył trójkę i chwali sobie szkołę.
                • makurokurosek Re: Strategia wyboru liceum - Poznań 17.06.20, 15:38
                  Ja znam kilku z zeszłorocznego naboru i są bardzo zadowolenie. Jeżeli ten nastolatek był niezadowolony z poziomu przedmiotów zawodowych , to wątpię aby był zadowolony z klasy informatycznej w liceum gdzie przedmiotów zawodowych brak, a informatyka rozszerzona jest tylko o dwie czy trzy godziny w stosunku do innych profilów, tak więc cudów nie ma.
          • monette Re: Strategia wyboru liceum - Poznań 17.06.20, 16:09
            To zależy, czy dziecko interesuje się bardziej programowaniem, czy osprzętem. Mam kontakt z osobą, która pracuje z uczniami ZSK i klas informatycznych licealnych, i wg tej osoby, uczniowie po technikum świetnie radzą sobie ze sprzętem, potrafią rozłożyć komputer na części i złożyć go z powrotem; z programowaniem bywa gorzej. Ci po liceum są świetni z programowania, ale technicznie miewają problemy. Myślę, że wynika to ze specyfiki nauki w obydwu typach szkół.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka