Dodaj do ulubionych

Przenośny klimatyzator i airfryer. Kto ma?

18.06.20, 07:44
Dziewczyny znów potrzebuję rady level master, a że jesteście niezawodne to gdzie jak nie tutaj?

Potrzebuję na gwałt kupić jakiś przenośny(z naciskiem na przenośny) klimatyzator, który w zimie będzie tez pełnić funkcję grzejnika.
Mieszkanie ok 100m2 ale powierzchnia do chłodzenia\ogrzewania to głównie salon i jadalnia.
Zrobiłam już mały reaserch i tego sprzętu jest cała masa. Nie można mi zarzucić kompletnego braku kreatywności, ale nie ogarniam jak zainstalować tę rurę wyrzutową. Okno/lufcik czy co tak jeszcze, musi być w związku z tym otwarte ? Na co koniecznie zwrócić uwagę przy wyborze? Macie jakieś sprawdzone modele?

Kolejne pytanie o airfryer.
Czy jest taki, który sprawdzi się w kuchni 5 osobowej rodziny, taki z wystarczająco dużym wkładem, aby przygotować obiad bez rozkładania na raty?

Ech to jeszcze dorzucę o termomixie.
Zbędny gadżet czy to raczej must have, bez którego nie wyobrażacie sobie życia?
Obserwuj wątek
    • matacznik Re: Przenośny klimatyzator i airfryer. Kto ma? 18.06.20, 07:54
      shumari napisał(a):

> jak zainstalować tę rurę wyrzutową.
      > Okno/lufcik czy co tak jeszcze, musi być w związku z tym otwarte ?
      >
      No tak. Co mocno uderza w sens przenośnych klimatyzatorów.
      Chyba, że okno jest przesuwne, wtedy można wstawić wylot rury w jakąś prostokątną płytę, którą zasłoni się otwartą część okna.
      Albo jeśli możesz odprowadzić rurę do jakiegoś szybu wentylacyjnego.
      • b-b1 Re: Przenośny klimatyzator i airfryer. Kto ma? 18.06.20, 08:03
        U mnie okno jest otwarte całkowicie, ale mam szczelną roletę zewnętrzną. Zasuwam ją, a na wysokości ok 25cm zachodzi na panel(a) , który ma wycięty otwór na rurę wylotową z klimatyzatora.(był taki w komplecie z klimatyzatorem, ale za krótki, na węższe okno-zrobiliśmy sami dłuższy.)

W opcji drugiej jak chcemy na pietrze mieć chłodniej-mam rurę w otworze kominowym(w sumie kominkowymwink
    • araceli Re: Przenośny klimatyzator i airfryer. Kto ma? 18.06.20, 08:28
      shumari napisał(a):
      > Kolejne pytanie o airfryer.
      > Czy jest taki, który sprawdzi się w kuchni 5 osobowej rodziny, taki z wystarcza
      > jąco dużym wkładem, aby przygotować obiad bez rozkładania na raty?

Zobaczyłam tytuł i pierwsze co pomyślałam "Airfryer - super jedyna wada to mała misa" wink

Z urządzeń gotujących hurtowo to polecam InstantPot (szybkowar elektryczny) - w tym to i 2 obiady dla 5-osobowej rodziny zrobisz wink
    • aqua48 Re: Przenośny klimatyzator i airfryer. Kto ma? 18.06.20, 08:46
      Wypowiem się na temat termomixa - dla mnie zbędny gadżet mocno ograniczający kreatywność kuchenną w jakości oraz ilości przygotowywanych potraw, i zagracający przestrzeń, dla moich dzieci - niezbędnik kuchenny smile
      Podobnie myjka do okien - dla moich dzieci niezbędnik, ja ogarniam okna dokładniej bo łącznie z futrynami, klamkami i załomkami przy zawiasach i szybciej moją "cudowną" ściereczką do szyb z Biedry. Na dodatek jest doskonała w nagłej potrzebie - działa bez konieczności wcześniejszego ładowania akumulatora.
    • mysiulek08 Re: Przenośny klimatyzator i airfryer. Kto ma? 18.06.20, 08:49
      uzytkowalismy Honeywella i Delonghi, ten pierwszy to mial funkcje tez gunkcje grzania, model starszy niz ten:
      www.emag.pl/klimatyzator-przenosny-honeywell-pilot-do-40-m2-mn12ches/pd/DRG722BBM/

jesli masz okna suwane typu gora-dol to zestaw do mocowania jest zalaczony w komplecie, jesli na boki, to da sie prosto przerobic, uchylne sa upierdliwe ale chyba wersje europejskie maja jakis lacznik

chodzil dobrze, grzal rowniez, uwaga! tacka odciekajaca jest dosc plaska, wiec lepiej wyprowadzic rurke na zewntarz, troche glosne urzadzenie

pingwin deLonghi, tylko opcja chlodzenie byl cichszy

co do airfryera, mam tez deLoghi, www.delonghi.com/en-int/products/kitchen/kitchen-appliances/low-oil-fryer-and-multicooker czy wystarczy dla 5osobowej rodziny, to nie wiem, ale nam wystarcza (3osoby) z tym, ze calego obiadu to w tym za jednym zamachem nie zrobisz, cos jednogarnkowego tak
    • a842 Re: Przenośny klimatyzator i airfryer. Kto ma? 22.06.20, 23:28
      Klimatyzator przenośny jest bardzo głośny i trzeba gdzieś zapewnić "dziurę", żeby rura odprowadzała gorące powietrze,czyli np zostawić uchylone okno. Lepiej kupić urządzenie typu split montowane do ściany z agregatem na zewnątrz. Zawsze można się przenieść wraz z urządzeniem, tak jak z meblami....
    • woman_in_love Re: Przenośny klimatyzator i airfryer. Kto ma? 23.06.20, 00:06
      Taką rurę trzeba wystawić zza okno, żeby gorące powietrze wyrzucane było na zewnątrz. I znam dwa rozwiązania:
      - albo na okno zakłada się taki kołnierz, okno jest uchylone cały czas, a otwór na rurę klimatyzatora jest w tym kołnierzu (da się okno zamknąć, tylko można kołnierz "poprzycinać") (zdjęcie poniżej)
      - albo na okno zakłada się z zewnątrz jakby sztuczną szybę, z wyciętym otworem na rurę klimatyzatora (robią na zamówienie), okno też jest wtedy otwarte.

Od razu powiem, że nie da się przy tym spać. Ja się zastanawiam teraz nad takim, który się da wystawić też na zewnątrz całkowicie, mimo że przenośny (link 3).

ROZW_1:
      www.emultimax.pl/images/blog/klimatyzatory/klimatyzator-przenosny-warmtec-morso-termo-airstop.jpg

ROZW_2:
      www.emultimax.pl/images/blog/klimatyzatory/klimatyzator-przenosny-warmtec-morso-termo-block.jpg

ROZW_3:
      www.emultimax.pl/images/blog/klimatyzatory/klimatyzator-przenosny-warmtec-morso-montaz-03.jpg
    • garnek_pieprzu Re: Przenośny klimatyzator i airfryer. Kto ma? 23.06.20, 00:17
      1. Przenosny klimatyzator- miałam w mieszkaniu, nie spełniał swojej funkcji, to beznadziejny wynalazek. Wybierz albo klimatyzator ścienny typu Split albo porządny podłogowy wentylator.
      2. Airfryer - nie mam , nie używałam.
      3. Thermomix. Nie jest niezbedny, nie czułam potrzeby posiadania. Dostalam od rodziców najnowszy model z przepisami online. Tydzien postał, a potem zaczęłam go używać codziennie po kilka razy doslownie.
      Używam głównie do ciast, bułeczek, pieczywa, surówek, zup. Najrzadziej do dan obiadowych, chociaż też mam kilka ulubionych.
      Gotując w TM widzę, ze robię mniej bałaganu.
      Teraz nie oddałabym go za nic w swiecie
      • mysiulek08 Re: Przenośny klimatyzator i airfryer. Kto ma? 23.06.20, 00:36
        uzywalismy w trzech pokojach, przy duzych upalach, bardzo duzych rury zamontowane w oknach suwanych, chlodzilo az milo, choc spac faktycznie przy tym sie nie da, najglosniejszy byl honeywell z opcja grzania

pewnie, ze klima split z agregatem na zewnatrz jest najlepszym wyjsciem, ale
        a/ nie zawsze mozesz zamontowac (wynajmowane mieszkanie/dom gdzie wlasciciel lub wspolnota nie pozwala)
        b/ konstrukcja budynku nie nadaje sie do montazu, agregat musi byc osloniety od slonca
        c/koszty samej klimy i koszty montazu

tak, sa klimy bezagregatowe, jak sie sprawdzaja nie wiem

wentylator jaki by nie byl, nawet najporzadniejszy przypodlogowy nie schlodzi mocno powietrza, bedzie mielil to co w pokoju i cichy tez nie bedzie, przerabialam roznie, a i powierzchnie do solidnego wentylatora tez jakas musisz miec

12 lat zylam w miejscu, gdzie 40stp latem nie bylo nuczym dziwnym, a lato trwalo pol roku, przerobilam wszystko, od wentylorow po klime, klimatyzatory byly posrodku komfortu dziennego uzywania
        • shumari Re: Przenośny klimatyzator i airfryer. Kto ma? 23.06.20, 02:50
          No właśnie okna boczne. Tylko dwa narożne są odsuwane. Potencjalnie stanąłby w rogu, niedaleko telewizora.
          W mieszkaniu w każdym pokoju mam klimatyzator ścienny, ale ten w salonie własnej szwankuje i naprawiam go dosyć systematycznie. Nie chce inwestować w nowy , bo mieszkanie wynajmowane, dlatego pomyślałam o tym przenośnym, żeby moc go ze sobą zabrać. Ale im więcej zbieram informacji , tym mniej mnie przekonuje i chyba nie pozostanie mi nic innego jak tylko kolejna naprawa.
          U nas temperatura sięga 39 stopni, a najgorętsze miesiące ciągle przed nami. Muszę mieć coś, co uratuje nam życie 😳
          • mysiulek08 Re: Przenośny klimatyzator i airfryer. Kto ma? 23.06.20, 03:12
            naprawiaj, przy uchylnych za duzo zamieszania i jednak to halasuje mniej lub bardziej (jednostka chlodzaca jest w srodku urzadzenia), u nas koty schladzalo smile i salon, koty byly zadowolone (lezaly w ciagu chlodnego powietrza) my w sumie tez, ale codziennie wkladanie i wyciaganie rur bylo upierdliwe (dom parterowy), mocowanie jakby sie ktorys kociasty uparl to by sforsowal

to tez sa niezle kolumbryny jednak

jesli to by miala byc jedyna alternatywy do schladzania (tak jak bylo u nas) to tak, ale jesli masz klime, szwankujaca ale klime to naprawiaj to co masz
          • 3-mamuska Re: Przenośny klimatyzator i airfryer. Kto ma? 23.06.20, 03:39
            A my używaliśmy w pracy, staff room cała ściana przeszklona od podłogi do sufitu.
            Dość duże pomieszanie . I o ile jakiś mądry nie otworzył okna/drzwi i pilnowali dolewania wody fajnie chłodziło. Nie wiem nic o grzaniu.
            Gdy były upały w UK w zeszły roku to ratował życie wchodzą co schodach ( podobne pomieszczenie oszklone) czułaś się jak w saunie. A tam było przyjemnie.
            Potem gdy doszedł duży wiatrak to już było całkiem nie chciało się wychodzić.
            Wszem trochę hałasuje.

Airfryer mam taki :
            www.currys.co.uk/gbuk/household-appliances/small-kitchen-appliances/small-cooking-appliances/fryers/tefal-actifry-2in1-yv960140-air-fryer-black-10118115-pdt.html?store=2467&=--present--&istCompanyId=bec25c7e-cbcd-460d-81d5-a25372d2e3d7&istFeedId=2928af81-b29b-476c-a180-ac5de265a98e&istItemId=mwillwxx&istBid=t&srcid=198&cmpid=ppc~gg~0130_PLA_AO_BAU_Hoc3-SDA_Hoc1-SKA_MA-FOOD+PREPARATION_All_G_None_Medium_~0130+(PLA)+FOOD+PREPERATION+ad+group~Exact&mctag=gg_goog_7904&kwid=GOOGLE&device=m&ds_kids=92700027233274293&tgtid=0130_PLA_AO_BAU_Hoc3-SDA_Hoc1-SKA_MA-FOOD+PREPARATION_All_G_None_Medium_&gclid=EAIaIQobChMIjLu5veWW6gIVV8ayCh3pDwhgEAQYBiABEgKSLfD_BwE&gclsrc=aw.ds

Używam go właściwie codziennie jako mały piekarnik. Bo świeżych jak i np. Gotowych frytek.
            Wyciągam mieszadło i robię nadziewane filety ze szpinakiem itp.
            Dokupujesz siatkę i masz więcej możliwości.
            Thermomix uważam za zbędny.
            Czytając przepisy wrzuć to ustaw na 1 minute wyjmuj wrzuć to znowu 1.5 minuty to się odechciewa. Do tego mała misa.
            Myśle ze użytkownicy się zachwalają bo głupio się przyznać ze wydali kasę na coś zbędnego.
              • shumari Re: Przenośny klimatyzator i airfryer. Kto ma? 23.06.20, 04:32
                No właśnie przez pomyłkę zamówiłam schładzacz, ale w porę się zorientowałam. Tam trzeba albo dolewać wodę, albo dorzucać kostki lodu. Nie ma moje nerwy.

Gotować potrafię, wiec chyba rzeczywiście termomix sobie odpuszczę.
                Skupie się na jakimś porządnym airfryerze, bo u nas regularnie na stole pojawia się Sunday roast.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka