Dodaj do ulubionych

Szokujący eksperyment na dzieciach

18.06.20, 10:36
"Kentler w latach 70. świadomie kierował dzieci do opiekunów zastępczych ze skłonnościami pedofilskimi. Był przekonany, że kontakty seksualne między dziećmi i dorosłymi nie są szkodliwe. Dlatego dzieci odebrane patologicznym rodzinom lub żyjące na ulicach Berlina Zachodniego często trafiały pod opiekę samotnych rodziców zastępczych, mających już za sobą wyroki za przestępstwa seksualne."

"Kentler przekonał do swego projektu urzędników berlińskiego Senatu. Twierdził, że opieka pedofili nad małoletnimi „umożliwia ich społeczną integrację”

Mam takie skojarzenie z Mengele, który w Auschwitz miał fioła na pukncie bliźniaków i ekspertymentów na nich sad
Tekst linku
Obserwuj wątek
   • snakelilith Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 18.06.20, 14:40
    Z tobą mają dyskutować? Przecież na wszystko masz tylko te same wyświechatne slogany. Ale ciekawostka: Pierwszy medialny artykuł na temat wynaturzeń ideologii Kentlera pokazał się w 1993 roku w feministycznym czasopiśmie Emma. To feministki zorganizowały demonstrację przeciwko Kentlerowi, podczas gdy przedstawiciele Kościoła (Protestanckiego) go bronili i od feministek podczas takiej demonstracji w Hannowerze Kentler dostał w mordę. A senatorka Berlina Sandra Scheeres, feministka i pedagog, nazwała eksperyment Kentlera za "Verbrechen in staatlicher Verantwortung", czyli Zbrodnię pod odpowiedzialnością państwa.
     • ichi51e Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 18.06.20, 15:49
      Mial byc pastorem uncertain
      “ At the end of the 1960s, in a model experiment, he placed several neglected 13 to 15-year-old boys, whom he considered "secondary mental defectives", with pedophiles he knew, in order to reintegrate them into society under their care and to allow them to grow into mature adults.[7] Due to the criminal offence associated with it, he made this public only after its statute of limitations more than a decade later. Kentler hoped that the experiment would help the young people to regain social stability through the men. It was clear to Kentler that the adults would in all likelihood engage in prohibited sex with the minors. The scandal was publicly debated in 2015 and the Senate Youth Administration then commissioned the scientist Teresa Nentwig from the University of Göttingen to investigate the incident and the responsibility of the authorities.

      At a factional hearing of the FDP in 1981 he reported: "These people only endured these moronic boys because they were in love, infatuated and infatuated with them."[8] In an expert opinion for the Senatsverwaltung für Familie, Frauen und Jugend he described the results of the 1988 trial as "a complete success".[7] At that time he did not have to fear any criminal consequences because of the statute of limitations. He also maintained contacts with the former participants during his teaching activities in Hanover and, in an expert opinion for the Berlin Family Court in the early 1990s, recommended that one of the abused youths continue to stay with his paedophile foster father, whom he described as a pedagogical natural talent. [9]

      Kentler was single, homosexual and had three adoptive sons[7] and one foster son.[9]
      • ichi51e Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 18.06.20, 15:53
       Pracowal tez jako ekspert w sprawach O gwalty na nieletnich gdzie kierowal sie kryterium przemocy uncertain sam tez doslownie byl propagatorem seksu z nieletnimi i generalnie mial podejcie “jak wszystkim bylo dobrze to w nie ma problemu! Zle spoleczenstwi naklada na nas bzdurne ograniczenia”
          • dramatika Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 18.06.20, 17:17
           chocolatemonster napisała:

           > Ok, moj blad. Aczkolwiek pokazuje, ze religie to zakala tego swiata bo zazwycza
           > j nic z tego dobrego nie wychodzi.

           Co za logika doprowadziła cię do tego wniosku, w wątku o systemowej pedofilii inspirowanej marksistowską rewolucja seksualną?
             • dramatika Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 18.06.20, 17:50
              1matka-polka napisała:

              > Znaczy nie byl pastorem ale byl koscielny, czyli w kontrze do lewakow. I w ogol
              > e to byla jego ideologia.

              Nie jest odkryciem Ameryki, że rewolucja seksualna i wszelkie wynikłe z niej umysłowe patologie powstały w kontrze do religii i moralnych kajdanów, jakie nakładała. Po prostu paru facetów uznało, że to straszne, że nie mogą ciupciać wszystkiego co się rusza, bo ich konserwatywne społeczeństwo wyrzuci poza społeczny nawias, więc stworzyli ideologiczne i filozoficzne podstawy do uzasadnienia, ze ciupcianie wszystkiego, co się rusza jest dobre. Większość z tych dewiantów zapewne wychowywała się w katolickich i protestanckich rodzinach, ale to nie religia popchnęła ich do uzasadniania rewolucji, tylko sprzeciw wobec niej tongue_out
              • asia.sthm Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 18.06.20, 18:37
               > Nie jest odkryciem Ameryki, że rewolucja seksualna i wszelkie wynikłe z niej umysłowe patologie powstały w > kontrze do religii i moralnych kajdanów, jakie nakładała.

               tak jakby przed rewolucja seksualna panowie nie dawali sobie prawa do ciupciania wszystkiego co sie rusza. Nigdy nie mieli oporow przyznawania sobie prawa do robienia i legitymowania wszystkiego czego zapragna.
              • morekac Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 19.06.20, 07:29
               >rewolucja seksualna i wszelkie wynikłe z niej umysłowe patologie powstały w kontrze do religii i moralnych kajdanów, jakie nakładała.

               Tia, poczytaj "Epokę hipokryzji", przynajmniej dowiesz się, jak to "moralnie" było 100 lat temu.
                • araceli Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 20.06.20, 10:32
                 prawackie_trolliszcze napisał:
                 > Nie pedofilia jest następstwem, tylko tolerancja dla pedofilii,

                 Doskonale to opisałeś w wątki Rikiego - jak prawacki mężczyzna chce zaspokoić swoje 'natualne potrzeby' z 14-latką to należy to tolerować.
                 • kura17 Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 20.06.20, 13:02
                  > Doskonale to opisałeś w wątki Rikiego - jak prawacki mężczyzna chce zaspokoić
                  > swoje 'natualne potrzeby' z 14-latką to należy to tolerować.

                  i jeszcze sad go uniewinni!
                  ciekawe, gdzie jest nasza obronczyni "zlego sadownictwa" - na pewno nie w tamtym watku ...
                 • prawackie_trolliszcze Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 20.06.20, 22:33
                  potworia116 napisała:

                  > Trzeba zaiste być prawackim trolliszczem, żeby bezwstydnie zrównywać homoseksua
                  > lizm z pedofilią.
                  > Najgorszre jest to, że najoczywistsza bzdura, długo i uparcie powtarzana, zysku
                  > je społeczny rezonans.

                  Nie nauczyli cię w szkole czytania ze zrozumieniem, trollu? Gdybym napisał, że ospa i świnka to choroby zakaźne, zrozumiałabyś z tego, że zrównuję ospę ze świnką? To dwie RÓŻNE choroby, które jednak mają pewną wspólną cechę - obie są zakaźnymi chorobami wirusowymi. Z homoseksualizmem i pedofilią jest analogicznie - to dwie RÓŻNE przypadłości, które w przeszłości uznawane były za zaburzenia seksualne. Dzięki ustaleniu drogą głosowania (nie ma to jak demokratyczne ustalanie "prawd naukowych") homoseksualizm został oficjalnie wykreślony z listy zaburzeń. W ten sam sposób w przyszłości zostanie wykreślona pedofilia. Środowisko TGBL już od lat 70. ubiegłego wieku aktywnie działa w tym kierunku. Osobną kwestią jest częste współwystępowanie homoseksualizmu i pedofilii. Zwracanie uwagi na ten fakt nie oznacza bynajmniej utożsamiania H. z P. Tak, jak stwierdzenie, iż cukrzycy w większości przypadków towarzyszy nadciśnienie, nie oznacza, że ktoś, kto tak twierdzi, stawia znak równości między cukrzycą i nadciśnieniem. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem?
                  • sumire Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 21.06.20, 10:27
                   prawackie_trolliszcze napisał:

                   .> Dzięki ustaleniu drogą głosowania (nie ma to jak demokratyczne ustalan
                   > ie "prawd naukowych") homoseksualizm został oficjalnie wykreślony z listy zabur
                   > zeń. W ten sam sposób w przyszłości zostanie wykreślona pedofilia. Środowisko T
                   > GBL już od lat 70. ubiegłego wieku aktywnie działa w tym kierunku.

                   Nie, nie zostanie.
                   Ponieważ homoseksualizm czy w ogóle orientację seksualną od pedofilii różni jedna podstawowa rzecz. Bardzo lubisz masturbować się przekonaniem, że jesteś mądrzejszy od nas wszystkich razem wziętych, więc pozwolę ci samodzielnie dojść do tego, co to za różnica.
                   • prawackie_trolliszcze Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 25.06.20, 18:24
                    Owszem, zostanie. Nie ma znaczenia, czy są jakieś różnice i jakie. Lewica znajdzie sobie takie kryteria, żeby wszystko grało. Bo TGLB nie są celem, tylko środkiem do celu. Celem jest zniszczenie cywilizacji, a normalizacja pedofilii służy temu jeszcze lepiej niż normalizacja homoseksualizmu. Trochę propagandy, trochę grantów, trochę nacisku na opornych, jedno głosowanie i załatwione. Tak to się robi na lewicy.
            • dramatika Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 18.06.20, 17:32
             1matka-polka napisała:

             > No przeciez juz ustalili w tym watku, ze Kentler byl pastorem i glownym pomyslo
             > dawca i wystapily przeciwko niemu ideologiczne kolezanki feministki a potem uma
             > rł, wiec sprawa zamknieta. 😔

             Co do tych feministek to jestem w stanie uwierzyć, część feministycznego środowiska jest i była przeciwna marksistowskim bredniom, ale je najsłabiej słychać. Tuzy i główne ikony feminizmu same tworzą i rozwijają ideologię, która pozwala wszelkim, głównie męskim zaburzeniom, dewiacjom i popyerdoleniu zyskiwać aprobatę społeczną przy pomocy terroru psychicznego.
             • 1matka-polka Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 18.06.20, 17:36
              "główne ikony feminizmu same tworzą i rozwijają ideologię, która pozwala wszelkim, głównie męskim zaburzeniom, dewiacjom i popyerdoleniu zyskiwać aprobatę społeczną przy pomocy terroru psychicznego."

              Bo glownie mezczyzni sa dewiantami, podobnie jak glownie mezczyzni sa geniuszami ale tez debilami, gdyz nie sa tak uwarunkowani przez rodzenie dzieci, jak kobiety a dodatkowo posiadaja silny poped seksualny, ktory powoduje, ze ich dewiacje sa tak widoczne i szkodliwe spolecznie. Kto tego nie widzi i popiera ten musi miec naprawde sieczke zamiast mozgu.
           • pani07 Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 18.06.20, 19:41
            dramatika napisał(a):

            > chocolatemonster napisała:
            >
            > > Ok, moj blad. Aczkolwiek pokazuje, ze religie to zakala tego swiata bo za
            > zwycza
            > > j nic z tego dobrego nie wychodzi.
            >
            > Co za logika doprowadziła cię do tego wniosku, w wątku o systemowej pedofilii i
            > nspirowanej marksistowską rewolucja seksualną?

            0-1 widzenie tej sprawy. Bo tak łatwiej sobie to wytłumaczy. Kurczę, nie mogę znaleźć teraz, ale pamiętam biografię młodej kobiety, której rodzice byli hipisami i żyła w takie "wspólnocie"- to, co tam także robiono dzieciom, jak krzywdzono sad
              • dramatika Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 18.06.20, 20:44
               triismegistos napisała:

               > Pamiętam jak broniłaś. Myślę, że całe forum pamięta.

               "Całe forum" to raczej nie odróżnia obrony systemu prawa od obrony pedofila. Nawet pedofil i morderca nie powinien być sądzony na podstawie nieistniejącego przepisu - w tamtym przypadku zakon padł ofiarą własnie takiego "zabiegu prawnego".

                 • dramatika Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 19.06.20, 16:30
                  morekac napisała:

                  > No to nie wiem dlaczego oczekuje teraz, że władze landu (czy jakieś inne) zapła
                  > cą odszkodowania, skoro była oburzona, że to pracodawca musi płacić...

                  Nie wypowiadałam się w ogóle o tym, kto ma beknąć, ale owszem, powinni beknąć personalnie urzędnicy wydający zgodę na przeprowadzenie "eksperymentu", zarówno karnie jak i cywilnie - oprócz oczywiście samych pedofili. NIe wiem natomiast jaki to ma związek z odpowiedzialnością zakonu za czyny pedofilskie zakonnika - zakon nie delegował go do tych czynów, natomiast berlinscy urzędnicy tak, przekazywali dzieci pod opiekę pedofilów.
                  Natomiast jeśli ta sprawa kiedykolwiek wyjdzie poza łamy gazet i raportów, to nie mam złudzeń - żadnemu urzędnikowi czy "naukowcowi" włos z głowy nie spadnie, za to zabulą niemieccy podatnicy.
                  • olena.s Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 19.06.20, 17:06
                   Cóż, nie widzę żadnej różnicy, zwłaszcza na korzyść KK.
                   O ile dobrze rozumiem berliński skandal, założeniem było, że skrajnie wątpliwi opiekunowie będą w stanie wprowadzić opóźnionych chłopców z bardzo demoralizujących środowisk do społeczeństwa.
                   Jakie zaś było założenie KK kiedy ukrywał pedofilnych księży i przekazywał im katechezę oraz opiekę nad ministrantami?
                   Dalej, jeżeli dobrze rozumiem, berliński organizator był zdania, że seks dwunastolatków nie jest czymś złym ani dla tych dwunastolatków szkodliwym. Jednak KK wraz z arcybiskupami, broniącymi go kościelnymi prawnikami, przymykającymi oko księżmi i zakonnicami, spowiednikami pedofilów w sutannach wyznawali zaś pogląd przeciwny: seks przestaje być czymś złym i szkodliwym tylko w ściśle określonej sytuacji (małżeństwa kościelnego).

                   Powiedziałabym, że nie wybroniłaś KK, oj nie.
                   • dramatika Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 19.06.20, 17:18
                    olena.s napisała:


                    > Dalej, jeżeli dobrze rozumiem, berliński organizator był zdania, że seks dwunas
                    > tolatków nie jest czymś złym ani dla tych dwunastolatków szkodliwym. Jednak KK
                    > wraz z arcybiskupami, broniącymi go kościelnymi prawnikami, przymykającymi oko
                    > księżmi i zakonnicami, spowiednikami pedofilów w sutannach wyznawali zaś pogląd
                    > przeciwny: seks przestaje być czymś złym i szkodliwym tylko w ściśle określone
                    > j sytuacji (małżeństwa kościelnego).
                    >
                    > Powiedziałabym, że nie wybroniłaś KK, oj nie.

                    Czy ja dobrze rozumiem, że usprawiedliwiasz berlinskie władze oddające dzieci pedofilom, bo "naukowiec" ich przekonał, że uprawianie seksu z upośledzonym 12-latkiem ma dla niego właściwości terapeutyczne?
                    Widzę tutaj nadzieję, ze i dzisiejszych piewców postępu ktoś później będzie bronił, że nie wiedzieli co czynią popierając normalizację dewiacji i seksualizacji dzieci. A więc ja mówię im to już dziś - nie, uprawianie seksu z 12-letnią upośledzoną sierotą nie ma własciwości leczniczych, sa tylko dwie płcie oraz przekonywanie dzieci, że mogą się masturbowac ile tylko zechcą, jest barbarzyństwem.
                    Nie musisz dziękować.
                     • dramatika Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 19.06.20, 17:38
                      olena.s napisała:

                      > O, czemu zbaczasz, zboczuszku?


                      Nie, nie zbaczam. Oprócz tego, że bawisz się w "mój pedofil jest lepszy niż twój", do czego w ogóle nie ma sensu się odnosić, to sens twojej wypowiedzi sprowadza się do tego, że berlinscy urzędnicy byli w jakiś sposób usprawiedliwieni. Nie, nie byli, a ja grzecznie ostrzegam, że w przyszłości nikt nie będzie usprawiedliwiał dzisiejszych piewców postępowej seksualności (zwłaszcza dzieci) tylko dlatego, że dewianci mieli wpływ także na to, co znalazło się wsród zaleceń WHO.
                      • olena.s Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 19.06.20, 17:52
                       Nie, ja się w ogóle nie bawię, zboczuszku, który nie umie się odnieść do cudzej wypowiedzi.
                       Pedofilia jest przestępstwem, podlega kodeksowi karnemu, każdy, kto ją popełnia powinien stanąć przed sądem, koniec kropka, brak jakiejkolwiek dyskusji. Jeżeli stojący przed sądem mógł się dobierać do dziecka dzięki instytucji, to instytucja ta powinna odpowiadać - finansowo i organizacyjnie - za swój udział. Czy cywilna, czy kościelna.


                       Skoro ci to ładnie i uprzejmie wyjaśniłam, to odnieś się do mojego pierwotnego głosu:
                       "O ile dobrze rozumiem berliński skandal, założeniem było, że skrajnie wątpliwi opiekunowie będą w stanie wprowadzić opóźnionych chłopców z bardzo demoralizujących środowisk do społeczeństwa.
                       Jakie zaś było założenie KK kiedy ukrywał pedofilnych księży i przekazywał im katechezę oraz opiekę nad ministrantami?
                       Dalej, jeżeli dobrze rozumiem, berliński organizator był zdania, że seks dwunastolatków nie jest czymś złym ani dla tych dwunastolatków szkodliwym. Jednak KK wraz z arcybiskupami, broniącymi go kościelnymi prawnikami, przymykającymi oko księżmi i zakonnicami, spowiednikami pedofilów w sutannach wyznawali zaś pogląd przeciwny: seks przestaje być czymś złym i szkodliwym tylko w ściśle określonej sytuacji (małżeństwa kościelnego)]
                       "
                       • olena.s Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 19.06.20, 17:56
                        Oj, za szybko poszło.
                        Nie mam żadnego zamiaru ani powodu, aby bronić berlińskich decydentów. Mam żywą nadzieję, że winni zostaną ukarani, a co wazniejsze, że do systemu zostaną wprowadzone skuteczne bezpieczniki.

                        Śmieszy mnie twoja hipokryzja: bronisz KK przed odpowiedzialnością za swoich funkcjonariuszy, ukrywanie ich przestępstw i takie zarządzanie, by mieli dostęp do dzieci, w kolejnych parafiach. Walczysz jak lew, by broń boże instytucja nie poniosła finansowych konsekwencji.
                       • turzyca Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 19.06.20, 20:09
                        >Dalej, jeżeli dobrze rozumiem, berliński organizator był zdania, że seks dwunastolatków nie jest czymś złym ani dla tych dwunastolatków szkodliwym. Jednak KK

                        Ja jeszcze w kontekście seksu dwunastolatków chciałam przypomnieć, że w państwie kościelnym wiek przyzwolenia to bylo właśnie 12 lat. Niemcy mieli 14. Dlaczego obniżenie wieku przyzwolenia do poziomu wzorca moralności miałoby być niewłaściwe?
                        I znowu bez prezentyzmu i lat pracy seksuologów zrozumienie dlaczego obniżenie wieku przyzwolenia nie wydawało się złe - mnóstwo krajów miało mniej niż 14 - jest łatwiejsze.
                        • dramatika Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 19.06.20, 21:33
                         turzyca napisała:


                         > Dlaczego obniżenie wieku przyzwolenia do poziomu wzorca moralności miałoby być niewłaściwe?

                         Też mnie to zastanawia - w końcu "rewolucjoniści seksualni" robili rewolucję w kontrze do KK, a tymczasem jak widać zależało im, aby w kwestii wieku przyzwolenia nic się nie zmieniło, a jeśli już, to w dół.
                         Co najwyżej zatem można mówić o przymierzu pedofili kościelnych i świeckich. Czyli marksiści i inni lewicowi rewolucjoniści walczyli z KK, ale w jednym temacie byli z KK zgodni - o ile uznamy, że watykański wiek przyzwolenia 12 lat wynikał z chęci, aby chronić kościelnych pedofilów, a nie z tego, że nie zdążyli od średniowiecza zmienić swoich przepisów.
  • lily_evans11 Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 18.06.20, 11:45
   Załamka. Jak wiele jest nadużyć pod szyldem opieki społecznej, różnych przedsięwzięć instytucjonalnych itp. Dlatego nie ufam żadnym mopsom sropsom, niestety to są osoby patrzące bardzo z góry i pogardliwie na swoją klientele. A koniec końców i tak okazuje się, że rodzic albo konkubent zakatował maluszka mimo wielu "interwencji" .
   W wielu krajach w śliskie pedofilskie łapki dzieci dostawała tzw. lewica, u nas czesto KK, niestety nie wolno ufać żadnym organizacjom ani programom pomocy itp.
   • woman_in_love Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 18.06.20, 15:38
    W wielu krajach w śliskie pedofilskie łapki dzieci dostawała tzw. lewica

    Mam wątpliwości czy ten pan kwalifikuje się do lewicy skoro "pracował w kościelnych instytucjach dla młodzieży". Należałoby tam sprawdzić jednak dokładniej kim byli pedokaci i z kim powiązani.
    • annamaria210 Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 19.06.20, 16:31
     A Partia Zielonych, która postulowała w latach osiemdziesiątych zalegalizowanie pedofilii to też prawicowcy i kościelni? I wspaniały Cohn-Bendit niemiecki poseł europarlamentu jeszcze w latach 2000, który swego czasu powiedział w wywiadzie jakim pięknym widokiem jest rozbierająca się 5 latka i wydał książkę z opisem jak to erotycznie podobały mu się dzieci jak był nauczycielem w przedszkolu. I serio nikomu to nie przeszkadzało przez kilkadziesiąt lat politycznej kariery tego pana? Zastanówcie się co za szkodliwe bzdury są w tym wątku wypisywane - że pedofile to wyłącznie prawicowcy i kościół, wśród lewicy takowi nie bywają. Po co to głupie gadanie? Po to żeby "moje było na wierzchu"? Wielokrotnie eksperci na tym polu mówili, że nie ma znaczenia wiek, wykształcenie, poglądy polityczne - pedofile są w każdej grupie społecznej. www.independent.co.uk/news/world/europe/investigation-launched-over-german-green-partys-support-for-paedophiles-in-the-1980s-8622029.html
     • dramatika Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 19.06.20, 16:42
      annamaria210 napisała:

      > Wielokrotnie eksperci na tym polu mówili, że nie ma znaczenia wiek, wykształcenie, poglądy polityczne - pedofile są w każdej grupie społecznej.

      Ale tylko pedofile ze środowisk LGBT w latach 70/80 domagali się legalizacji pedofilii. Sprawa Kentlera jest bezpośrednim pokłosiem ich działalności.
      • annamaria210 Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 19.06.20, 17:25
       Nie no, nikt zupełnie. Najważniejsze oczywiście, że chciał być pastorem, to wyjaśnia sprawę. Icałe władze Berlina też pewnie były, no inaczej by w życiu do tego nie doszło. Ty to cały czas też to sugerujesz fanatyczko. Wystarczy poczytać twoje posty - jesteś drugim biegunem tiszantula. Takie samo zachowanie, tylko w inną stronę. W każdym wątku o lewicy, uchodźcach, lgbt, czarnoskórych zawsze, ale to zawsze bronisz do ostatniej kropli krwi. Osoby z tych grup są zawsze idealne, cudowne i nigdy nie zrobiły nic złego, a ci co twierdzą inaczej to do wyboru - naziści, rasiści, pisowcy, kościółkowi itd. Ty im odmawiasz cech ludzkich, to są w twojej głowie jakieś papierowe twory bez wad i bez zachowań właściwych człowiekowi, szablony. Jaki temat by nie był, zawsze napiszesz, że osoby z tej grupy miały rację, zrobiły dobrze, źli byli ci inni. Tracisz przez to wiarygodność. Masz wiele fajnych poglądów na sprawy socjalne, biedę itd., ale fanatyzm światopoglądowy u ciebie to po prostu masakra.
  • berdebul Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 18.06.20, 12:24
   Nie miał fioła, tylko bliźniaki jednojajowe są idealnym materiałem do badań. NASA tez bada wpływ przebywania w kosmosie na człowieka i w badaniach biorą udział bliźniaki.

   Jest tez ciekawa seria badań o trzymać, które wywoływano u dzieci specjalnie. Psychiatria w USA w ogóle miała ciekawe podejście i wolną rękę, jeżeli chodzi o metody.
   • pani07 Re: Szokujący eksperyment na dzieciach 18.06.20, 14:44
    berdebul napisała:

    > Nie miał fioła, tylko bliźniaki jednojajowe są idealnym materiałem do badań. NA
    > SA tez bada wpływ przebywania w kosmosie na człowieka i w badaniach biorą udzia
    > ł bliźniaki.

    >
    > Jest tez ciekawa seria badań o trzymać, które wywoływano u dzieci specjalnie. P
    > sychiatria w USA w ogóle miała ciekawe podejście i wolną rękę, jeżeli chodzi o
    > metody.
    Ale przypomnijmy, że Mengele nie tylko te dzieci badał, to, co z nimi się działo, ile nie przeżyło, to druga sprawa.