Dodaj do ulubionych

Dziewczyny z UK pomocy

18.06.20, 16:41
Podjelam decyzje, ze jade do Pl swoim autem.
Rezerwowac prom wczesniej? Jakies rady odnoscie trasy bo to bedzie moj pierwszy raz...
Obserwuj wątek
    • 21mada Re: Dziewczyny z UK pomocy 18.06.20, 18:48
      Jedź przez Niemcy.
      • apallosa Re: Dziewczyny z UK pomocy 18.06.20, 19:11
        Wykup bilet na prom czy tunel przez net i nie czekaj na ostatnią chwilę.
        Znajomy jechał niedawno z Folkstone i byla kolejka-gigant,ale to byla ok setka aut na rumunskich numerach. Ogon stał i się nie przesuwal,bo towarzystwo stalo i czekało. ..na otwarcie kas.Kiedy zaś państwo z obsługi zaczęło zawracać to bezbiletowe towarzystwo, to okazało się,ze...kolejki nie ma i auta,których kierowcy mają bilety są puszczane na bieżąco.
    • prezent_urodzinowy Re: Dziewczyny z UK pomocy 18.06.20, 20:19
      Kup bilet wcześniej, pewnie ze tak. Sprawdź, czy bilet flexi nie wyniesie Cie taniej niż wybrana przez Ciebie godzina (przy promie się tak zdarza).
      Nie napisałaś skąd dokąd jedziesz, ale np z polnocy pływa prom do Holandii, cała noc płynie a ty sobie śpisz... Dla mnie to nie jest atrakcyjne, ale wiem że ludzie tak robią.
      Moje doświadczenie jest takie, że trzeba normalnie robić postój na nocleg. Ja nienawidzę jezdzic nocą, i nie uznaję zmieniania się za kierownicą, więc zawsze śpimy w hotelu. 50 czy 70 funtów to żadne pieniądze, a komfort wypoczynku zupełnie inny.
      Polecam stronę viamichelin do planowania podróży.
      • adriana.la.cerva Re: Dziewczyny z UK pomocy 18.06.20, 20:27
        Jade z Londynu do Trojmiasta.
        • prezent_urodzinowy Re: Dziewczyny z UK pomocy 18.06.20, 21:56
          Ok, my w sumie podobnie jeździmy. Przeważnie wyjeżdżamy bardzo wcześnie, prom ok 7 rano, potem jedziemy do ok 19-21, nocleg, i rano druga część.
          Sama jedziesz?
        • prezent_urodzinowy Re: Dziewczyny z UK pomocy 18.06.20, 21:57
          A, tunel jest szybszy, bo chyba pół godziny,a promem 1,5-2 godziny.
          • adriana.la.cerva Re: Dziewczyny z UK pomocy 18.06.20, 22:41
            Nie, jade z moim chlopem wiec bedziemy sie zmieniac na trasie. To co piszesz, brzmi bardzo sensownie I zrobimy tak jak mowisz.
            • prezent_urodzinowy Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 01:22
              My się nie zmieniamy, ale to i tak bez różnicy. Nie wierzę w spanie w samochodzie, kiedy druga osoba jedzie. Wolimy jechac dłużej, ale normalnie spać w łóżku. Za hotel płacimy przeważnie ok 60-70 funtów, więc żaden to majątek.
              Po drodze jest kilka miejsc (np Genf/Gandawa czy Zagłębie Ruhry) w których w dni powszednie w godzinach popoludniowych jest korek, wiadomo. Nie zawsze się uda tak wycyrklowac, żeby nie stać, ale warto próbować.
              W Niemczech jest sporo remontów dróg, teraz już jestem psychicznie przygotowana, kiedys się bardziej wkurzałam... No i jeśli możecie, warto jeden dzien zrobić w niedzielę, wtedy mniej tirow na drogach.
              Szerokiej drogi smile
          • piesiedwa Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 08:42
            Tunel kup w 2strony w ciagu 24h, wykorzystasz jeden. Zaplacisz ok 48f. My wyjezdzalismy zazwyczaj z uk ok 6pm prom . Nie robilismy postojow tylko na wymiane. Na nosnik wrzuc duzo fajnej muzy bo radia na trasie to porazka. Udanej podrozy!!
            • 21mada Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 18:17
              To po co kupować tunel w dwie strony jak wykorzysta jeden?
              • piesiedwa Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 21:26
                W jedna strone kosztuje np 80f, a jak kupisz w dwie w ciagu 24h to polowa tego , mimo ze masz 2 bilety kupione
            • prezent_urodzinowy Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 20:19
              Piesiedwa, czy ta taryfa ma jakąś nazwę? Wygląda na to, że za tydzień-dwa będę jechać też i szukam biletu, ale nie ma nic w takiej cenie...?
              • piesiedwa Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 21:25
                Day trip overnight chyba, jakos tak. Zaznacz po prostu ze powrot w ciagu 24h
                • prezent_urodzinowy Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 22:46
                  Nie ma takiego chyba, w każdym razie ja nie widzę sad może przez wirusa skasowali...
    • po-trafie Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 02:09
      Jak pisza wczesniej: bilety zawczasu, jesli prom to delikatnie buja i jedzenie jest niewarte swojej ceny. Miejcie paszporty na wierzchu.
      Jesli chcecie spac po drodze to NH Geldrop byl spoko: niedrogi, zaraz przy trasie, wygodny i przyjmuja zwierzeta (my akurat raz jechalismy z kotem).

Nie zagapcie sie przed berlinem, jak miniecie skret na stettin to potem ciezko to odkrecic (raz zmeczona przegapilam, glupio).
    • yuka12 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 14:46
      Jeżeli jedziemy samochodem, zawsze prom bukujemy wcześniej i z opcją flexi, bo w naszym przypadku do promu czy tunelu mamy dość daleko i różne rzeczy mogą się zdarzyć po drodze. Zazwyczaj wykupujemy nocleg w De (hostele) ze śniadaniem, wtedy łatwiej strawić monotonię niemieckich autostrad. Podróż samochodem, chociaż męcząca i czasochłonna, pozwala na sensowne rozłożenie wydatków czyli w jednym miesiącu wykupujemy prom w obie strony i kupyjemy podstawowe rzeczy na podróż, w kolejnym bukujemy hostel i opłacamy dodatkowe ubezpieczenia podróżne, a przed podróżą paliwo, jedzenie i walutę.
      Ps. Toalety w De, Holandii i Belgii są często płatne, dobrze mieć trochę Euro w portfelu.
      • piesiedwa Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 15:06
        Problem euro rozwiazuje karta platnicza. Na prom czy tunel mozesz przyjechac wczesniej lub troche pozniej a i tak wjedziesz bez doplat. Czasem jak sa pustki to i ze 2h przed wpuszcza. Polecam tunel, 30 min i jestes we Francji. Prom to dluzszy zaladunek i rozkadunek i sama podroz.
        • bobbiedraper Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 15:08
          Zwłaszcza jeśli toaleta jest na monety big_grin
          • piesiedwa Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 15:16
            Masz na mysli gdzie? W De przy wejsciu do toalet sa urzadzenia na monety, ale mozna zaplacic tez karta. W sumie wszedzie, czesto korzystam, nigdy nie nosze monet. Nie trafilam na taki bez opcji.
          • prezent_urodzinowy Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 15:19
            Toaletę na monety można obsłużyć za pomocą żetonu zakupionego kartą - przetestowane w Niemczech przynajmniej smile plus teraz toalety są za darmo, nie wiem jak długo...
            Wiadomo, parę groszy w gotówce warto miec że sobą, ale jak nie, to nie latalabym teraz po kantorach w poszukiwaniu bilonu wink
    • rosapulchra-0 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 14:47
      Tak. Zarezerwuj sobie bilet na prom przez net.
    • adriana.la.cerva Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 16:04
      Dziewczyny, bardzo dziekuje za podpowiedz I rady. Zrobimy tak jak mowicie.

Jeszcze jedno pytanie ale nie wiem czy bedziecie mogly mi pomoc - wiadomo, ze w Strone Polski dojechac bez ceregieli ale pomyslelismy, ze wracaja do UK bedziemy mieli I tak kilka luznych dni wiec moze wiecie Co mozna zwiedzic, zobaczyc po drodze w DE? Jakies zabytki, ciekawe punkty?
      I drugie pytanie - mam fiola na punkcie zakupow chemii gospodarczej, niemieckiej szczegolnie. Gdzie sie wybrac na zakupy? Rewe? Kaufland?

Jeszcze raz bardzo dziekuje ❤️
      • 1maja1 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 18:11
        Chemie najlepiej kupic w Realu albo w dm-ie. W Rewe ceny sa o wiele wyzsze, nie wiem jak Kaufland, bo kiedy mieszkalam w De bylam tam moze raz. Moje ulubione Persil sensitive, takie granulki, za cudowny zapach (sprzedaja tylko male opakowania), ale tez weisser riese jest super, chyba wszystko Frosch, produkty alverde (dm).
        Ale w Anglii tez maja dobra chemie, chociaz jak dla mnie w De byl wiekszy wyborwink
        • adriana.la.cerva Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 18:19
          Jak dla mnie tu nie ma wyboru. Nawet w PL polki sie uginaja pod towarem, a tu nawet w tesco wyglada mizernie...
          • 1maja1 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 18:31
            Ja przestalam kupowac proszki do prania tu, kupuje przez internet weganski, ekologiczny bez tony plastikowego opakowania, proszek. Nazywa sie smol. maja bio i non bio, w ofercie sa tez tabletki do zmywarki. Acha, wieszj, ze po przyjezdzie do Pl czeka was 2 tyg kwarantanna? My z tego wzgledu zrezygnowalismy z wakacji w Pl, nie sadze ze cos sie zmieni do konca lata crying
            • adriana.la.cerva Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 18:36
              Jak to kwarantanna???
              • ida_listopadowa Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 18:54
                zadna kwarantanna. Zniesiona dla wszystkich 13.06, a juz wczesniej 16.05 nie bylo kwarantanny dla pracujacych.

natomiast w tej chwili jest kwarantanna na powrocie do UK.
              • yuka12 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 18:54
                Ano tak. Jak na razie rząd QEII utrzymuje kwarantannę 14 dni dla WSZYSTKICH wjeżdżających na Wyspy.
                "People arriving in the UK must self-isolate for 14 days from 8 June to help slow the spread of coronavirus, the government has said."
                (www.bbc.co.uk/news/amp/uk-52774854)
              • 1maja1 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 18:55
                Bylo info, ze Polska otwiera granice krajom eu i ze strefy schengen. Anglia nie jest ani w tym ani w tym. Czy Polska bedzie wymagac z tego wzgl kwarantanny? Bo doszly mnie sluchy, ze tak. jesli to nie jest prawda, to bede w poteznej euforii!!wink)
                • adriana.la.cerva Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 19:05
                  Ale w PL nie ma kwarantanny, mozemy spokojnie jechac. W UK mamy obecnie 14 dniowa kwarantanne po przyjedzie ale maja ja rewidowac 28 czerwca I modle sie, zeby ja zdjeli.
                  • 1maja1 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 19:16
                    To nawet nie wiedzialam, ze beda ja tak szybko tutaj znosic. Nie wiem po jaka cholere oni w ogole wprowadzili ta kwarantanne, obudzili sie po 3 mscach! no to skoro mowicie, ze nie ma kwarantanny dla nikogo, to jestem b szczesliwa!!! A tesciowa spadnie z krzesla big_grin
                • ida_listopadowa Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 19:14
                  1maja1 napisała:

> Bylo info, ze Polska otwiera granice krajom eu i ze strefy schengen. Anglia nie
                  > jest ani w tym ani w tym. Czy Polska bedzie wymagac z tego wzgl kwarantanny? B
                  > o doszly mnie sluchy, ze tak. jesli to nie jest prawda, to bede w poteznej eufo
                  > rii!!wink)
                  mozesz byc w euforii bo UK tez jest wliczone - obok Norwegii, Szwajcarii i takich innych. zobacz w rozporzadzeniu jak nie wierzysz
                  • 1maja1 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 19:19
                    wierze, wierze, ematce zawsze!!!!! yeeeeeeeeeey!!
                    • adriana.la.cerva Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 19:24
                      I co Maja, bedziecie jechac do Pl?
                      • 1maja1 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 19:54
                        Bedziemy na 100%, nie bylismy od sierpnia, tesciowa usycha z tesknoty za wnukami, moi rodzice troche mniej, z reszta jak co roku, jak ja lece latem do Pl, to moja mama leci do siostry tu w Anglii i w domu tylko moj ojciec. My lecimy samolotem, moja mlodziez nie nadaje sie na jazdy samochodem, z reszta ja rez niewink jezdzilismy z De ponad 900km i ost 200km zawsze umieralam. Dzieci moje marza przede wszystkim o naszym Baltyku, gdzie takie plaze z pieknym piaskiem jak nie u nas? w tamtym roku bylismy w Czolpinie i moja najmlodsza widzac ten bialutki piasek krzyknela mama snieg!!! big_grin a wy jak spedzacie urlop?
                        • adriana.la.cerva Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 20:03
                          Maja ale wez pod uwage, ze lotow nie ma poki co z UK do PL. Mozliwe, ze uruchomia od lipca (chociaz watpie) I podejrzewam, ze ceny beda wysokie. Dlatego tez, zdecydowalismy sie na podroz autem po raz pierwszy.
                          Ja jestem z Gdanska wiec morze znam do znudzenia ale faktycznie angielskie plaze sa malo przyjemne. Spedze troche czasu z rodzicami I rodzenstwem I myslimy pojechac w gory gdzies. Moj chlop jest Anglikiem I on jest ciekawy Polski wiec chce cos mu pokazac fajnego.
                          Jak tylko oglosza w UK koniec kwarantanny pakuje walizki I jade do Pl.
                          • 1maja1 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 20:19
                            Adriana patrzylam na ryanair i loty sa od lipca, wcale nie tak drogie, no chociaz jak nas jak piatka to troche sie zbierze, poza tym nie oddali nam kasy za skasowane w marcu i kwietniu bilety. Polska wstrzymala wszystkie loty do 30 czerwca i mam nadzieje, ze odblokuja, o co im chodzi? Jedyne co mnie zdziwilo, ze nie ma samolotow z east midlands, bo to lotnisko najblizej nas. Stansted nie znosze.
                            Jestem przekonana, ze Twoj chlop sie zakocha w Polsce, ogladalam przez dwa tyg do dzis taka akcja urlop w kraju, kazdy w innym wojewodztwie (oczywiscie nie wszystkich obserwowalam) i po prostu dech zapiera jak w Polsce jest pieknie, Bieszczady czy Dolny Slask (tu akurat mamy rzut beretem), a Twoje tereny- Gdynia, perelka! Nigdy nie bylam, tylko Gdansk i Sopot, ale mam nadzieje, ze odwiedzimy.
                            • ida_listopadowa Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 20:30
                              Na mocy rozporzadzenia, dosc naglego, zabroniono latac z UK, Szwecji i Portugalii najprawdopodobniej jako krajow z duza transmisja wirusa. Loty 1 lipca moga wrocic, ale prawdopodobnie nie, a istnieje mozliwosc ze zakaz lotow zostanie rozszerzony.
                              Jezeli chcecie wyjechac i normalnie wrocic to samochod jest najlepsza opcja
                            • adriana.la.cerva Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 20:32
                              Wiem, ze LOT raczej nie bedzie latal do UK. Ja mieszkam obok Gatwick, zreszta pracuje na tym lotnisku wiec sila rzeczy jestem na biezaco z lotami I kurcze nie jestem pewna czy uruchomia od 1 lipca polaczenia UK-PL. To jest po stronie polskiego rzadu ktory dalej zakazuje lotow miedzy tymi krajami. Tak wiec, zeby nie marnowac wiecej czasu, zdecydowalismy sie na podroz autem.
                              Moj stary juz byl w PL ze mna I jest zachwycony. Tak wiec chce mu pokazac cos wiecej niz pomorze I zaloze sie, ze sie zakocha w gorach. Tak samo uwazam, ze Polska jest przepiekna, uwielbiam zwiedzac I faktycznie dech zapiera.
                              Zapraszam do Gdyni, cale Trojmiasto jest fajne. Jakbyscie tez mieli ochote to proponuje pobyc na Kaszubach - lady, grzyby, jeziora, piekne tereny I inteeresujace miejsca do zobacze nia, dla dzieci rowniez.
                              • 1maja1 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 20:44
                                Moj chlop mi wlasnie mowi, ze on autem, nawet z noclegiem, nigdzie nie bedzie jechal🙄 jeszcze mi jego niewspolpracujacego brakuje😤
                              • yuka12 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 20:51
                                Kaszuby znam z lat młodości (kiedy to było?). Piękne. Wszystkiego po trochu.
                                • adriana.la.cerva Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 20:53
                                  Oj nie... Czemu nie chce jechac? Bo za dlugo?

Yuka, ja uwielbiam Kaszuby, pamietasz gdzie bylas?
                                  • 1maja1 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 20:59
                                    Tak, za dlugo. Nasza 5 latka tez nie jest najcierpliwsza pasazerka to say the least😉 w tamtym roku po Baltyku mielismy sie zatrzymac na Kaszubach w drodze na poludnie i teraz zaluje, ze nie zdecydowalismy sie.
                                  • yuka12 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 21:39
                                    Tak. Kościerzyna, Sierakowice, Kamienica, Sianowo. Oaza, stare czasy 😊. Kiedyś wybrałyśmy się z kumpelą do znajomych na obozie i na drugi dzień piechotą zrobiłyśmy chyba z 10 czy więcej km do najbliższej czynnej stacji kolejowej. Bo z tamtej, u znajomych, pociągi były 2x dziennie. Przy okazji popatrzyłyśmy sobie na krajobrazy i od tamtej chwili polubiłam Kaszuby. Miałam chyba z 17 lat 😁.
                                    • adriana.la.cerva Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 21:50
                                      Aaa, bo myslalam, ze moze Wdzydze. To jest chyba najbardziej popularne obecnie. Teraz Kaszuby sa lepiej skomunikowane, jest Pomorska Kolej Metropolitarna, dosc latwo sie przedostac do Trojmiasta.
                                      • yuka12 Re: Dziewczyny z UK pomocy 19.06.20, 22:32
                                        Nie pamiętam wszystkich miejsc, to było ponad 35 lat temu, niedługo po stanie wojennym. Kto wie, może i w Wdzydzach też byłam 🤔? Spędziłam tam kilka letnich wakacji w czasach liceum.
    • smaczna_zupa Re: Dziewczyny z UK pomocy 20.06.20, 00:11
      Sprawdź przepisy drogowe państw, przez które przejeżdżasz - możesz potrzebować naklejek np na przednie lampy w aucie, gaśnicy, kamizelek odblaskowych, itd. Drobne monety się przydają: toaleta, kawa, itd. Nie pamiętam odprawy na tunel bez ogromnej kolejki, warto być wcześniej. Nie martw się spóźnieniem bo też cię wpuszczą, ale podróż wydłuży ci się o kilka godzin.
      • prezent_urodzinowy Re: Dziewczyny z UK pomocy 20.06.20, 11:00
        To jest taki mit z tymi kamizelkami... Samochód ma być wyposażony zgodnie z przepisami kraju, w którym jest zarejestrowany. Kierowca nie ma obowiazku wczytywać się w przepisy wszystkich krajów, przez które przejeżdża. Jakąś tam konwencja to reguluje, wiedenska czy coś (nie pamiętam naprawdę, i nie chce mi się googlowac, aczkolwiek czytalam ja kiedyś). Aczkolwiek są tacy, co lubią, i na zdrowie wink
        Naklejki na światła to zdrowy rozsądek, reszta w sumie też.
        • smaczna_zupa Re: Dziewczyny z UK pomocy 20.06.20, 11:09
          Ja przez ten mit miałam długi wykład we Francji ze strony ichniejszej policji, teraz wolę jednak już mieć te kamizelki za £2 i godzinę do przodu i zero stresu. Nie znam się na przepisach, dlatego poradziłam żeby je sprawdzić.
        • piesiedwa Re: Dziewczyny z UK pomocy 20.06.20, 15:01
          W aucie warto sprawdzic czy masz opcje przestawienia na reszte swiata, wtedy nie trzeba naklejek. Kolejki na tunel bywaja i owszem, jak jechalam w dobie covid to byly pustki. Pamietajmy ze dzieci w uk maja szkole do konca lipca takze raczej tloku nie bedzie. Na ich stronie tez mozesz przeczytac jaki jest ruch i beda Ci wysylac info na ten temat. Nie wiem jak to teraz w pl z kwarantanna ale jak masz payslipy czy inny dowod zatrudnienia to nie bylo wtedy tego wiezienia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka