Dodaj do ulubionych

Co to za ptak? Pilne!

18.06.20, 20:36
Wypadły z gniazda podczas ulewy, sztuk 2
Obserwuj wątek
        • umi Re: Co to za ptak? Pilne! 18.06.20, 21:04
          Na golebia to wyglada. Zajmuje mniej wiecej dlon? Moze da sie to gniazdo naprawic? A jak nie, to da sie te male calkiem latwo odchowac, trzeba przygotowac mieszanke bialkowa (w watku o jaskolce ktos nawet ostatnio linkowal) i strzykawka (bez igly) do dzioba, uwazajac zeby nie uszkodzic gardziolka. Male golebie wdzieczne sa, szybko sie do ludzia przywiazuja.
          • hukop Re: Co to za ptak? Pilne! 19.06.20, 06:13
            umi napisała:

> Na golebia to wyglada. Zajmuje mniej wiecej dlon? Moze da sie to gniazdo napraw
            > ic? A jak nie, to da sie te male calkiem latwo odchowac, trzeba przygotowac mie
            > szanke bialkowa (w watku o jaskolce ktos nawet ostatnio linkowal) i strzykawka
            > (bez igly) do dzioba, uwazajac zeby nie uszkodzic gardziolka. Male golebie wdzi
            > eczne sa, szybko sie do ludzia przywiazuja.

A na ch... naprawiać gniazdo gołębi? Te cholery srają po balkonach. W tym tygodniu 3 razy balkon myłam. Nawet nie można leżaka zostawić, wszystko obsrane. Powinni wybijać te cholery co roku.
            • ewbal Re: Co to za ptak? Pilne! 20.06.20, 20:27
              Na podwórko przychodzą obce koty, głównie do psiej michy, nie bidy jakieś, ale grube takie, z 5 różnych. I srają mi, podsikują drzwi garażowe, łażą po samochodzie, który stoi pod wiatą, po stole na tarasie. Wolałabym, żeby ich u mnie nie było, ale żadnego nie skazałabym na pewną śmierć, a to z pewnością stałoby się z tymi dwoma maluchami.
    • go-jab Re: Co to za ptak? Pilne! 18.06.20, 21:51
      Golabek jak ta lala... wyglada na takiego co to juz z gniazda mogl wyjsc I matka go wtedy dokarmia na ziemi... potem ojciec... juz powinien byc na tyle duzy/dojzaly zeby ziarenka dziobac...

My niestety naszego nie odchowalismy sad
      Wpadl w depresje I odmeldowal sie do mamy I brata po 6 tygodniach u nas...
      • ewbal Re: Co to za ptak? Pilne! 18.06.20, 22:16
        Okropna ulewa była i silny wiatr, złamała się gałąź, obsunęło się gniazdo i na pewno wypadły. Takie otumanione były i całe mokre, ale po jakimś czasie zaczęły chodzić. Bałam się je zostawić, bo przyłażą tu koty z sąsiedztwa (przyjaciele mojego psa) i pewnie nie dożyłyby do rana.
      • umi Re: Co to za ptak? Pilne! 18.06.20, 23:00
        Te na zdjeciach sa jeszcze male, maja dzieciece piora. Na pewno nie sa w stanie latac i nie wylazlyby z gniazda.

Golab nie wpada w depresje, cos Wam nie poszlo np. albo z karmieniem, albo byl chory albo po upadku mial obrazenia wewnetrzene. Golebie sie latwo odkarmia zeby nie zdechly, tylko trzeba wiedziec jak (jest dobrze rozpisane w tym linku w temacie jaskolkowym, teraz generalnie latwiej takie rzeczy robic, kiedys trzeba bylo grzebac w specjalistycznych ksiazkach, a dzisiaj jest gugiel). Ale duzo lepiej, zeby matka sie zajela jesli zyje. Czlowiek ptasiej matki nie zastapi.
        • go-jab Re: Co to za ptak? Pilne! 18.06.20, 23:42
          Nasz nie wypadl... byl z nam 6 tyg, od 2-3 dnia zycia... karmienie szlo pieknie.... jadl jak krokodyl smile, pieknie przybieral na wadze (9 gram do 78 gram)... a potem, z dnia na dzien przestal jesc I w oczach bylo widac jak slabl)... zlecial z waga do 55 gram... podejzewalismy zapalenie pluc, ale do konca nie bylismy pewni... tutaj, ten gatunek ktory mamy, odchowywany w domu ma mniej niz 1% szansy przezycia... ludzie (nawet z latwo dostepna wiedza) to jednak nie matka...
    • mava Re: Co to za ptak? Pilne! 18.06.20, 23:28
      -Jeżeli ptak jest opierzony ma już długie pióra, ew. jeszcze ślady puchu na głowie – takie śmieszne puszyste różki - do tego dziób nieproporcjonalnie duży i gruby w stosunku do reszty ciała, z żółtymi zajadami, to jest to podlot. Podloty dokarmiane są prze rodziców poza gniazdem do momentu osiągnięcia dojrzałości i samodzielności. Podlotowi można pomóc zabierając go z drogi, ścieżki rowerowej czy ruchliwego chodnika i zostawić na ziemi między drzewami lub na gałęzi.

-Jeżeli ptak jest okryty puchem, częściowo nieopierzony i siedzi na ziemi to może oznaczać, że wypadł z gniazda. Warto rozejrzeć się czy w pobliżu nie ma gniazda lub dziupli z podobnymi ptakami. Podłożenie pisklęcia z powrotem do gniazda uratuje mu życie.

-Pisklę jest małe, okryte puchem i siedzi na ziemi, piszczy i otwiera dziób kiedy dotykamy je ręką, a w okolicy nie widać gniazda, z którego mogło wypaść. Takie pisklę można uratować zabierając je do domu i wychowując samodzielnie.

• rinoa_woman Re: Co to za ptak? Pilne! 19.06.20, 00:25
      To gołąb, ale ciężko stwierdzić czy to sierpówka czy grzywacz. Jak sierpówka to się nie przejmuj, to gatunek inwazyjny, jak nie przeżyje to nawet lepiej. Jak grzywacz to lepiej ratować. Nie wiem czy to już to stadium rozwoju, że je samodzielnie, ale gołebiom można podawać słonecznik, płatki owsiane, no i wodę. Jeśli to już podlot to stare gołębie powinny zareagować. Ja bym go osuszyła i odstawiła w takie miejsce aby stare go widziały, ale żeby było bezpieczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka