Dodaj do ulubionych

a o nowlizacji KK nic?

21.06.20, 18:56
"O przepisach zawartych w tarczy antykryzysowej 4.0 alarmuje Krakowski Instytutu Prawa Karnego. Prawnicy negatywnie oceniają niektóre zmiany zawarte w pakiecie pomocowym dla przedsiębiorców. Według ekspertów przegłosowana przy okazji nowelizacja Kodeksu Karnego powoduje w rzeczywistości jego zaostrzenie.

Siedmioro prawników Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego jest przekonanych, że znajdujące się w tarczy przepisy uderzają w "konstytucyjną zasadę równości wobec prawa, zasadę proporcjonalności, konieczności i przydatności zaostrzenia represji karnej", a także "zasadę prawidłowej legislacji i zasadę zaufania obywatela do państwa" - TVN24

Przywołując zmianę dotyczącą artykułu 37a Kodeksu Karnego uważają, że zmienia ona typy czynów zabronionych "z zagrożonych grzywną, ograniczeniem wolności albo pozbawieniem wolności na typy zagrożone wyłącznie karą pozbawienia wolności" -"
Obserwuj wątek
    • szafireczek Re: a o nowlizacji KK nic? 21.06.20, 21:07
      To będzie widowiskowe, pomijam sens poprawki i tryb jej wprowadzenia, ale w 2019 został znowelizowany KK i Prezydent odesłał poprawki do TK- cała nowelizacja poszła do kontroli prewencyjnej, wtedy też tryb był "niestandardowy", jaki będzie finał na razie nie wiadomo i ciekawostka, co Prezydent zrobi z obecną poprawką smile Przedwyborcze kukulcze jajo.
    • lauren6 Re: a o nowlizacji KK nic? 22.06.20, 12:59
      Tak na logikę: w czasach koronawirusa w przypadku drobnych przestępstw kary bezwzględnego więzienia powinny być ostatecznością.

Ale mówimy o rządach PISu. U nich "f*ck logic" to hasło przewodnie, w zasadzie we wszystkim czego się dotkną.

Podskórnie czuję, że w tej ustawie swoje palce maczali specjaliści z organizacji, która wcale nie jest opłacana przez Kreml.
    • kermicia Re: a o nowlizacji KK nic? 23.06.20, 17:40
      Ja nie ogarniam, jak nowelizacje KK mogą być przepychane w pakiecie pomocowym dla przedsiębiorców. No nie jestem w stanie tego pojąć, dla mnie to nielogiczne i absurdalne. Co ma tarcza pomocowa do prawa karnego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka