Dodaj do ulubionych

Zdalne nauczanie i wyniki Kangurka

24.06.20, 16:34
Dlaczego rodzice robią to dzieciom? Np. na TT widziałam wpisy rodziców, zachwyconych jak "pomagają" swoim dzieciątkom z przedmiotów różnych:
Tekst linku
Obserwuj wątek
  • lauren6 Re: Zdalne nauczanie i wyniki Kangurka 24.06.20, 16:46
   Ja bym raczej powiedziała, że słabo to świadczy o umiejętnościach matematycznych rodziców skoro są takie różnice w liczbie wymaksowanych wyników w zależności od wieku dziecka i poziomu testu. Trochę wstyd jeśli rodzic popełnia błędy w teście dla 5-klasisty.

   Odnośnie problemu: dziwię się, że kogoś to dziwi. Niektórzy rodzice są niebywale zafiksowani na konkursach i ocenach swoich dzieci.
  • szeera Re: Zdalne nauczanie i wyniki Kangurka 24.06.20, 17:19
   "Dlaczego rodzice robią to dzieciom?"

   Szkoła przeważnie pełni funkcję edukacyjną (ma dzieciom wpoić jakieś konkretne, przydatne wg społeczeństwa treści i umiejętności) i selekcyjną (ma wyłonić wygranych i przegranych, a w wersji optymistycznej dopasować ludzi do zadań które będą dobrze wykonywać). Odnoszę wrażenie, że w Polsce jest ogromna przewaga tej funkcji selekcyjnej - główne zadanie szkoły to umożliwienie dostania się na właściwe studia, a zdobyta po drodze wiedza i umiejętności ma znczenie drugorzędne. Logiczną konsekwencją tego jest to, że w szkole najważniejsze stają się stopnie i rzeczy mające znaczenie dla rekrutacji.

   Wydaje mi się, że w Polsce mało kto z dorosłych wierzy w program nauczania - to nie jest coś, czego dzieci naprawdę powinny się nauczyć, tylko jest to przeszkoda w drodze na studia. Z takim podejściem pokonanie tej przeszkody w sposób nieuczciwy nie jest traktowane jako wyrządzanie krzywdy dziecku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka