Dodaj do ulubionych

Na kogo zagłosujecie i dlaczego?

25.06.20, 11:50
Zanim cisza wyborcza nadejdzie, pochwalcie się swoim wyborem. Ja na Trzaskowskiego. Bardziej lubię Biedronia, ale myślę, że psychologicznie dobrze by było, żeby Trzaskowski miał w pierwszej turze jak najlepszy wynik wink Zaskakująco wielu moich znajomych na Hołownię będzie głosować. I babcia na niego, zamiast na Dudę, to cieszy tongue_out A jak tam w Waszym otoczeniu?
Obserwuj wątek
  • anika772 Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 12:07
   Na Trzaskowskiego, bo wybór jest prosty: PiS albo nie-PiS. Bez znaczenia są osobiste przymioty prezydenta, jego żony, psy, dzieci i samochody. Chodzi tylko o to, żeby PiS- owi zablokować mozliwość doszczętnego zniszczenia demokracji.
     • ykke Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 17:30
      bergamotka77 napisała:

      > To prawda. Mnie dziwi jego popularność. Dla mnie to pan pajacujacy w "Mam talen
      > t" i nie mam nic przeciwko show-biznesowi, ale nie potrafie patrzec na niego ja
      > k na poważnego kandydata.
      >

      No właśnie, to straszne, że ludzie powielaja te glupawe teksty, że showman, a kompletnie się nie potrudzą o człowieku niczego dowiedzieć.
      Dowiedz się o Holowni, poczytaj. Ten gość zrobił więcej niż ci wszyscy razem wzięci.
       • paskudek1 Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 26.06.20, 06:55
        Napisał 20 książek, założył dwie fundacje ratujące ludzi. To mało? Umie jak nikt inny z tych kandydatów zebrać ludzi do pracy, do działania. Pokazać kierunek.
        Was dziwo i przeraża że ktoś chce głosować na Hołownię i się "nabiera" na jego teksty? Mnie przeraża że politycy już się tak rozpanoszyli że uważają że nie muszą NIC. Ludzie i tak zagłosują na partię bo partia wie lepiej.
        Chcecie w polityce czegoś nowego? To trzeba na kogoś nowego zagłosować. To nie medycyna że muszą być skończone studia. Polityka to nie nawalanki na tt tylko służba ludziom. Szkoda że nasi politycy o tym kompletnie zapomnieli.
        Mam głosować na kogoś z PO albo z PiS no tak, bo to ich. Nie, nie ich, NASZE.
        • bananananas Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 26.06.20, 12:05
         paskudek1 napisała:

         Umie jak nik> t inny z tych kandydatów zebrać ludzi do pracy, do działania. Pokazać kierunek.
         > Was dziwo i przeraża że ktoś chce głosować na Hołownię i się "nabiera" na jego
         > teksty?

         Mnie imponuje jego zaangażowanie i zdecydowanie ufam, że nie chodzi mu o władzę dla władzy.( Biedroń partię założył i cały efekt z tej pary był taki, że mandat europosła zdobył, a po partii słuch zaginął.)

         Co do poglądów, to np. pierwsza ustawa dotycząca aborcji była przecież wypracowana z udziałem Kościoła, który miał wtedy poglądy identyczne jak dziś, jednak racje humanitarne, społeczne i polityczne zostały uwzględnione w ramach kompromisu. Hołownia deklaruje pierwszeństwo takich racji przed osobistymi poglądami we wszelkich konfliktowych kwestiach i to jest w końcu norma (o której zdązyliśmy zapomnieć).

         Kto za nim stoi? No właśnie, o dziwo, wygląda na to, że żadna dotychczasowa siła polityczna, tylko po prostu ludzie z rozmaitych środowisk, którzy chcieliby zmiany sposobu uprawiania polityki.
         • aerra Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 26.06.20, 22:48
          Tylko że ja po prostu, najzwyczajniej w świecie Hołowni nie ufam, że swoje poglądy schowa do kieszeni, tak jak deklaruje. Zresztą nie bezpodstawnie bo tu i ówdzie w czasie kampanii różne kwiatki to potwierdzające wychodziły - ot chociażby to, że jest za klauzulą sumienia, czy to, że ustawy łagodzącej prawo aborcyjne nie podpisze.
     • saszanasza Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 16:38
      lauren6 napisała:

      > Dokładnie tak. A najbardziej mnie zdumiewa, że Hołownia przejął elektorat lewic
      > owy. To chyba jakieś chwilowe zaćmienie umysłowe jeśli osoba liberalna światopo
      > glądowo głosuje na ostrego konserwatystę?

      Hołownia jako jedyny kandydat swoje obietnice dostosował do możliwości konstytucyjnych Prezydenta.
      Owszem, przeszkadza mi to, że nie chce zliberalizować ustawy antyaborcyjnej i popiera tą cholerna klauzulę sumienia, ale po pierwsze sejm w tym składzie na pewno nie wykreśli tej klauzuli, więc światopogląd Hołowni tu ani nie zaszkodzi ani nie pomoże, on sam w tych kwestiach niewiele zdziała a w kwestii zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, Holownia ja zawetuje. Problem z jego katolickimi poglądami byłby wtedy, gdyby większość w parlamencie miała liberalna lewica. Najważniejsze dla mnie, by kandydat przywrócił ład prawny.
      • lilia.z.doliny Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 17:01
       Owszem, przeszkadza mi to, że nie chce zliberalizować ustawy antyaborcyjnej i popiera tą cholerna klauzulę sumienia, ale po pierwsze sejm w tym składzie na pewno nie wykreśli tej klauzuli, więc światopogląd Hołowni tu ani nie zaszkodzi ani nie pomoże

       jazda sie zacznie, jak coraz bardziej oszolomskie środowiska zgłoszą kolejny projekt obywatelski. i wezma sobie na wzór, dajmy na to, taki Salvador. Wtedy lewicujacy prezydent, ktory w pore schowa dlugopis, bedzie naprawde nue do przecenienia. Nie rozumiem kobiet, ktore maja corki i głosują na Holownie indifferent
       • misterni Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 22:57
        No trochę pojechałaś z tą nienawiscią wobec homoseksualistów i kobiet, ale uważam, że Hołownia to kuglarz, albo coś w rodzaju szamana, a jego elektorat wydaje mi się nieco infantylny.
        Choć nie powiem, na początku z ciekawością przeglądałem się jego poczynaniom, bo generalnie lubiłam (lubię?) gościa.
        W pierwszej turze nawet nie ma mowy, żebym głosowała na niego, w drugiej, jeśli jakimś cudem do niej wejdzie razem z Dudą, oddam głos przeciw PADowi, albowiem nawet mój robot kuchenny lepiej by się spełnił w roli prezydenta, niż Anżej.
    • mava Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 26.06.20, 18:40
     >Niestety ale Hołownia jest tak samo kościółkowo-świętojebliwy

     dokladnie.
     Dlatego czegokolwiek teraz by nie zrobił/powiedział to dla mnie jest mało wiarygodny.
     Szczególnie, że rzygam klechem, po ostatnich 5 latach szczegolnie.
   • mava Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 26.06.20, 21:26
    biedroń???!!! który OBIECYWAŁ!!!, że rzuci europarlament na rzecz "polsiego umęczonego ludu"?
    Mysle, że właśnie dlatego ma tak beznadziejne sondaże, iż NIKT (niemal) nie jest w stanie "uwierzyć" w jego popierdywania teraz...
    Wiosna załatwila go na lata całe i naprawde nie rozumiem, jak mozna było wystawic jego kandydature. Zresztą...myslę, że on nawet nie chce zostać prezydentem. Przynajmniej ja bym nie chciala na jego miejscu. Ciepla posadka w PE, za ciezka kasiore + emerytura na przyszłosc+ prestiż dziś, jest duzo przyjemniejsza niż tłuczenie się po pałacu prezydenckim, za byle jakie apanaże i bez żadnej przyszłości potem.
    Zmarnowany głos....
   • mikamyka Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 12:36
    Ja też najprawdopodobniej na H. (Wiem że jest kosciolkowy, ale przynajmniej nie bał się mówić o rozdziale kk i państwa). Szkoda że nie zostawili Kidawy to H miałby większe szanse przejść, a jak przejść to i wygrać.
    Duopol popis mi nie odpowiada.
    nie zagłosuje na kandydata który ma śladowe poparcie, więc na nikogo z ogona nie zagłosuje ( sejmowe wybory to co innego)
    Po 1 turze będę się zastanawiać na kogo w 2. Mozliwe że nie pójdę jeśli będzie D i T
    • paszczakowna1 Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 13:17
     Niestety, obecnie mamy wybór między dupolem, a monopolem władzy PiS. (Przy drugiej kadencji Dudy PiS na bank ubezwłasnowolni do końca samorządy, a one są jakie są, ale są ostoją opozycji). To ja już wolę dupol.

     A Trzaskowskiego uważam za lepiej rokującego od Kidawy w kwestii niezależności. Przynajmniej umiał starych towarzyszy pogonić od robienia kampanii.
   • lauren6 Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 14:10
    W dzisiejszym AMA na wykopie Hołownia przyznał, że jest ZA klauzulą sumienia lekarzy i aptekarzy:
    www.wykop.pl/link/5571397/ama-szymon-holownia/

    Bardzo proszę fanki Hołowni o wyjaśnienie mi co proobywatelskiego jest w tym, że będąc na urlopie w podkarpackim nigdzie nie będę mogła kupić np tabletki "po", bo jak powszechnie wiemy w Polsce klauzulę sumienia mają wszystkie szpitale w województwie?

    Co jest proobywatelskiego w tym, że kobieta będąca w ciąży z śmiertelnie chorym płodem będzie się odbijać od lekarza do lekarza?

    Taki sam religijny oszołom jak inni, tylko udający liberała światopoglądowego.

    W swoim otoczeniu obserwuję, że dotychczasowi wyborcy lewicy (SLD, Razem, Wiosna) planują głosować na Hołownię. Dziwię się, że tak łatwo dali się omamić upadłej gwiazdce tefałen.
    • paszczakowna1 Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 15:16
     Hołownia ma dobry program prezydencki (naprawdę prezydencki, nie partyjny udający prezydencki), zakładający dużą partycypację obywateli (panele obywatelskie, referenda). Co więcej, jest to program włączający obywateli niezależnie od poglądów politycznych. Jego poglądy na prawa reprodukcyjne znam i nad nimi ubolewam (tak samo nad stosunkiem do energii atomowej), ale w przypadku każdego na coś bym musiała przymknąć oko. Nie uważam się za "fankę" i żadnego jego programu telewizyjnego nie oglądałam. Po prostu drogą analizy wyszedł mi Hołownia na czele krótkiej listy. Natomiast Trzaskowski jest drugim wyborem - to dobry kandydat, najmocniejszy, jeśli chodzi o same kompetencje (wykształcenie, języki, doświadczenie polityczne). Co więcej, uważam, o zgrozo, że WKK czy Biedroń też mają swoje walory.
     • anika772 Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 15:40
      W tych wyborach to nie ma znaczenia (tzn. rozumiem oczywiście, że ludzie kierują się różnymi aspektami, również wyglądem żony). Ważne, żeby Kaczyńskiemu uniemożliwić pełną Orbanizację.
      To jest wybór cywilizacyjny, w sumie.
      Jeśli Duda wygra, to opozycja kompletnie się podda, ludzie też. Nikomu już się nie będzie chciało protestować; część się w tej czarnej doopie korzystnie urządzi, reszta będzie milczeć.
     • lauren6 Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 15:53
      Bosak też ma swoje walory, co nie znaczy, że oddam na niego głos.

      Już jednego prezydenta od referendum mieliśmy i wszyscy wiedzą jak to się skończyło. Mnie osobiście akurat bardzo nie podoba się podejście Hołowni, który w wielu kwestiach miga się od odpowiedzi i zasłania sloganem: obie strony mają swoje argumenty, niech zadecyduje referendum. Dlaczego mężczyźni lub ludzie starsi mają decydować w referendum o prawach reprodukcyjnych kobiet? Ich to nie dotyczy, oni nie umrą w wyniku zbyt późno przeprowadzonej aborcji ratującej życie. Serio chcesz, żeby referenda decydowały o życiu w Polsce? To zgadnij jaki będzie wynik referendum z pytaniami o wprowadzenie kary śmierci oraz czy chcemy przyjmować do Polski uchodźców wojennych z krajów arabskich.

      Prezydent o poglądach nijakich jest po prostu niebezpieczny dla kraju. Optymistycznie zakładasz, że będzie współpracował że środowiskami liberalnymi. Możesz bardzo się rozczarować.
      • paszczakowna1 Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 16:14
       > Prezydent o poglądach nijakich jest po prostu niebezpieczny dla kraju.

       Nie ma nijakich. Uważa natomiast (a przynajmniej tak mówi), że jego poglądy są rzeczą drugorzędną. To jest wizja prezydentury, która mi sie podoba.

       > Optymistycznie zakładasz, że będzie współpracował że środowiskami liberalnymi.

       Współpracuje ze środowiskami liberalnymi, np. w jego sztabie jest Pełczyńska-Nałęcz. Prawicowców tam o ile wiem nie ma.

       > Dlaczego mężczyźni lub ludzie starsi mają decydować w referendum o prawach reprodukcyjnych kobiet?

       Jeśli nie w referendum, to zdecydują w parlamencie. I wtedy będą to głównie mężczyźni i ludzie starsi. Pragmatycznie myśląc, jest znacznie większa szansa na dobry wynik referendum niż głosowania w sejmie, bo wyborcy są od lat znacznie bardziej liberalni niż politycy i mniej podatni na lobbying.

       > Serio chcesz, żeby referenda decydowały o życiu w Polsce? To zgadnij jaki będzie wynik referendum z pytaniami o wprowadzenie kary śmierci oraz czy chcemy przyjmować do Polski uchodźców wojennych z krajów arabskich.

       Zgadnij, jaki byłyby wyniki głosowanie tego w sejmie? (Argument z dokładnie takim samym sensem jak twój). Każde rozszerzenie praw człowieka wprowadzone przez jakieś głosowanie. Prawa wyborcze kobiety dostały, bo to przegłosowano (i to głosowali sami mężczyźni). W czym jest gorsze referendum od głosowania przedstawicielskiego?
       • lauren6 Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 19:38
        Jest dokładnie tak jak napisała niżej fornita111. Demokracja to system władzy większości z poszanowaniem praw mniejszości. Jest niedopuszczalne by większość decydowała o życiu mniejszości.

        Hołownia jest bardzo niebezpieczny, bo do końca nie wiadomo kto za nim stoi oraz jakie poglądy reprezentuje. Bardzo się obawiam, że pod płaszczykiem słodkiego pierdzenia o ekologii i społeczeństwie obywatelskim kryje się szur pokroju Bosaka.

        Na szczęście to tylko wybory prezydenckie, w których na szczęście się nie liczy. Gorzej jeśli zbuduje formację polityczną, która w wyborach parlamentarnych zabierze głosy lewicy i KO. Wtedy może się okazać, że w sejmie jest większość, która może wprowadzić całkowity zakaz aborcji do konstytucji.
        • cosmetic.wipes Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 22:48
         lauren6 napisała:

         > . Gorzej jeśli zbuduje formację polityczną, która w wyborach parlamentarnych za
         > bierze głosy lewicy i KO. Wtedy może się okazać, że w sejmie jest większość, kt
         > óra może wprowadzić całkowity zakaz aborcji do konstytucji.

         Obawiam się, że właśnie taki jest jego cel.
   • fornita111 Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 16:18
    Mnie jest baaardzo nie po drodze z kims, kto mowi: nie ma spolecznej zgody na malzenstwa jednoplciowe, wiec ich nie legalizujmy. Jak wiekszosc ma decydowac, kto jest obywatelem drugiej kategorii, to pierwsze po tylkach dostana kobiety. No, moze drugie, po Zydach. Demokracja nie polega na tym, ze wiekszosc sobie moze ustaluc wszystko- choc tak wlasnie mysli suweren. A poglady Holowni sa wlasnie dlatego niebezpieczne, ze wyrazane w lagodnej, "cywilizowanej" formie.
  • daniela34 Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 13:18
   Brawo Babcia! Domsmy zadzwoniła wczoraj koleżanka 60+ i opowiadała jak nawraca swoją szwagierkę, żeby nie głosowała na Dudę (glosuje, bo "Duda daje pieniądze"). W ramach nawracania kazała jej zapytać syna, co on na takie uzasadnienie i obejrzeć choc raz inny program informacyjny niż "Wiadomości z Korei Północnej"
   • azja001 Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 13:24
    Trzaskowski, jest mi światopoglądowo najbliższy. Ale szczerze to nie mam wielkich oczekiwań wobec polityków. Dobrze byłoby gdyby nauczyli się tak tworzyć prawo i organizować kraj aby nam żyło się wygodniej i dostatniej, aby była jakaś wspólna wizja, odpowiedzialność i wspólnota. Ale to zbyt wiele chyba... Na razie należy zatrzymać stonkę pisowską która wykorzystuje konflikty między ludźmi jako narzędzie do realizacji swoich chorych ambicji, dewaluując wszelkie dokonania poprzedników. Oczywiście sami te konflikty tworzą do tego stopnia że ludzie w rodzinach skaczą sobie do oczu
  • pola84 Re: Na kogo zagłosujecie i dlaczego? 25.06.20, 13:30
   Biedroń, bo to kandydat Lewicy i jako jedyny otwarcie od początku głosi równość praw wszystkich. W drugiej, wiadomo na kogokolwiek oprócz Bosaka i Andrzeja. Z tymże ja z kolei mam mniejszy problem z Trzaskowskim niż miałabym/będę miała z Hołownią w drugiej turze.