Dodaj do ulubionych

Mieszkanie pod klucz

25.06.20, 14:19
Od jakiegoś czasu w HGTV oglądam programy remontowo-wnętrzarskie. W Polsce mieszkania pod klucz praktycznie się nie kupuje. Nawet jak jest to mieszkanie z rynku wtórnego to i tak każdy patrzy żeby coś zmienić, chociaż kupić inne meble. Szukając mieszkania natrafiłam wyłącznie na apartamenty urzadzone od A do Z, reszta miała ew biały montaż i podłogi.
Dlaczego Polacy wolą sami zajmować się projektowaniem, urządzaniem, nadzorowaniem ekip.? Chodzi tylko o pieniądze?
Odważyłybyście się zdac się na projektanta, który większość rzeczy wybrałaby za Was?
Obserwuj wątek
    • kosmos_pierzasty_x Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 14:27
      Przecież projektant konsultuje się z klientem. Tak, gdybym miała po raz kolejny się urządzać, chętnie bym skorzystała z usług projektanta wnętrz. Nie chciałoby mi się urządzać po raz kolejny. Trzy razy zaspokoiło moje ambicje w tej kwestii 😉
    • spanish_fly Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 14:36
      U nas ludzie na ogół kupują mieszkania z założeniem, że to na całe życie lub przynajmniej bardzo długo. W takim przypadku warto zainwestować i urządzić się zgodnie z własnym gustem i upodobaniami.
      • gama2003 Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 14:40
        Nie zawsze. Muszę wybierać sama, projektant by mnie udusił gołymi rękami. Gdyby on wybrał nie tak, drażniłoby mnie to coś we wnętrzu i wkurzało. Raczej skorzystałabym ze wskazówek, typu wykrzystanie światła, koloru itd. Ale co do szczegółu wszystko wszystko chcę i muszę wybierać sama.
        • kebabbathehutt Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 20:05
          No ale przeciez projektant cie do niczego nie zmusi. Najpierw siadacie razem, mówisz co chcesz, co ci sie podoba a co nie, potem projektant szuka, aranżuje i pokazuje jaki ma plan. Jesli ci sie nie podoba to projektant zmienia az bedziesz zadowolona. Moim zdaniem ich usługi sa zajebiste, bo wykonają wiekszosc pracy za ciebie zwłaszcza ze teraz wybór wszystkiego jest niesamowity. Ty tylko mówisz: 'tak', 'nie'.
    • hungaria Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 14:38
      Mieszkania 'pod klucz' z rynku wtórnego to zazwyczaj flipy spod jednej, modnej aktualnie, sztancy. Poza tym jak się bliżej przyjrzeć, widać, że całość jest nastawiona na efekt, a nie jakość (tańsze panele itp.).
      Jeśli chodzi o nowe - nie mam pojęcia. Wiem, że w innych krajach kupuje się gotowe i uważa to za zaletę.
      • ritual2019 Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 15:26
        hungaria napisał(a):

> Wiem, że w innych krajach kupuje się got owe i uważa to za zaletę.

Zdecydowanie, nowe domy/mieszkania sa gotowe do wprowadzenia sie. Wyposazone w kuchnie zazwyczaj takze sprzet agd, lazeinke, czesto nawet meble. Uzywania podobnie ale to juz zalezy w jakim stanie sie kupuje.
    • str8.up Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 14:53
      Ja bym chętnie kupiła urządzone mieszkanie, jakbym znalazła takie, które mi odpowiada. Ba, nawet 2 takie znalazłam w czasach poszukiwania, ale inne parametry mi nie odpowiadały. Ostatecznie kupiłam mieszkanie, które w zasadzie trzeba było tylko umeblować, nie chciałam się pakować w większe remonty. Nie zakładam, że zostanę w tym mieszkaniu po wsze czasy, więc zaakceptowałam pewne mankamenty/prowizorkę. Jakbym musiała kupić mieszkanie do totalnego remontu, to zdecydowanie wzięłabym projektanta /nadzorcę , który by to ogarnął, bo ja się zdecydowanie nie nadaję do takich zabaw.
      • kebabbathehutt Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 20:12
        Haha, no jak sie to lubi to inna sprawa! 😀 Zreszta przeciez nie trzeba pracować jako projektant, zeby wiedzieć co i jak, niektórzy ludzie sa w tym bardzo dobrzy niezależnie od tego jaki maja zawód. Ja akurat zatrudniłam projektantke wnętrz po zakupie domu, bo raz to ja nie mam o takich rzeczach zielonego pojęcia, dwa - nie mialam czasu, zeby szukać i wybierać, 3) czułam sie przytłoczona wyborem. Wiedziałam jaki chce styl - minimalistyczny, skandynawski, i to bylo tyle... projektantka wykonała cala resztę.
    • ga-ti Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 15:05
      W moim przypadku kasa. Gdyby nie to to chętnie bym skorzystała z porad projektanta. Też oglądam te programy i niektóre rozwiązania bardzo mi się podobają, a sama bym na nie nie wpadła.
      Ale też nie chciałabym kupić mieszkania pod klucz, bo to nie byłoby moje mieszkanie. Owszem, podobają mi się mieszkania urządzone cud miód na zdjęciach, ale to nie jest moje.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 15:11
      Bo myślą że wyjdzie ich taniej, bo tylko niektórzy deweloperzy oferujš takie rozwiązanie. I tak może wyjść taniej jak robisz sobie mieszkanie sam czy z wujkiem ale jak już bierzesz ekipy to nie jest tak wesoło.
      Moja siostra miala pod klucz, ale tak nie do końca, bo nie zawiesili jej lamp, które ona kupiła, nie montują kychni, nie robią szafy wnękowej. Pod klucz w Polsce to łazienka na gotowo, podłogi, pomalowane ściany, zamontowane drzwi.
      Panowie nie bawili się w skręcanie mebli i robiłyśmy to same.
    • rb_111222333 Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 15:13
      Ja lubię urządzać. A w polskich realiach zatrudnienie projektanta nie zawsze oznacza luz i spokój. Brat miał projektanta z ekipą do kuchni i o ile na etapie projektowania wszystko było super, to wykonanie się przedłużało i było na odwal się. Siostra też wzięła i na jednej z szafek kuchennych zabrakło ozdobnego elementu. Projektant powiedział, że to wina stolarza, stolarz, że projektanta i zostało tak jak jest. I jeszcze okno w kuchni się nie otwiera, bo o zahacza o blat.
      • alpepe Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 15:36
        O k. Dawno temu mój mąż się wziął za projektowanie kuchni w zabudowie, okazało się, że szuflady nie można otworzyć z powodu pokrętła na kaloryferze, ale ono było zbędne, za to nieotwierającego się okna w kuchni bym nie wybaczyła.
    • lot_w_kosmos Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 17:07
      W amerykańskich programach o wykańczaniu domów na sprzedaż bardzo mi się podoba to, że tam wszystko jest pod korek, łącznie z poduchami na kanapie.
      Ja bym mogła i chciała takiego gotowca.
      • ib_k Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 19:05
        Ale przecież nikt nie sprzedaje domów z poduszkami, owszem sprzedaje się to co zabudowane+ wbudowany sprzęt ale w tych domach meble ruchome są często wypożyczone.
    • gulcia77 Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 17:08
      Problem z mieszkaniami "pod klucz" jest taki, że najczęściej są po prostu nieładne. Nosz kolejna łazienka w odcieniu beżu lub szarości , to się aż niedobrze robi. Często oglądam "Ucieczkę na wieś" i tu już chętnie wprowadziłabym się z marszu. W wielu przypadkach po prostu widać, że to "żyjące" przestrzenie.
    • pyza-wedrowniczka Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 18:00
      Jeśli chodzi o kupowanie zrobionego przez kogoś mieszkania - w sensie kupowanie z rynku wtórnego po remoncie - to myślę, że nie chciałabym ze względu na odmienne gusty. Jakbym musiała szukać mieszkania, które ma nie tylko dobry rozkład, ale i kolor kafelków w łazience, to bym nigdy nie znalazła. I myślę, że dużo ludzi tak ma, że woli po swojemu.
      A jeśli chodzi o zamówienie usługi projektanta + ekipy remontowej, to pewnie często kwestia ceny. Dla większości ludzi kupienie mieszkania to już spory wydatek i przy remoncie analizują wszystkie koszta. Gdybym miała kasę to wzięłabym projektanta, ale nigdy nie pozwoliłabym mu wybrać czegoś za siebie. Opowiedziałabym mu o swoim stylu, poprosiła o przedstawienie fajnej propozycji, ale każdy detal i tak musiałabym zaakceptować.
    • daniela34 Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 18:10
      Byłabym koszmarną klientką dla takiego projektanta, bo nie lubie tego co aktualnie jest modne. Niemniej skorzystałabym, bo profesjonalista ma pewne pomysły na praktyczne rozwiązania (przechowywanie, oświetlenie, układ pomieszczeń)- o ile projektant uwzględniałby mój gust i upodobania a nie chciał na siłę wpierać swojego.
      • kebabbathehutt Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 20:15
        Zgadzam sie w 100 %. Ja w sumie tez nie lubie tego co jest obecnie modne, zwłaszcza ze dużo z tych rzeczy wkrótce juz nie bedzie modnych, wiec ja sie generalnie moda nie przejmuje. Do tego nie chcialabym, zeby mój dom wyglądał jak wszystkie inne, bo "to jest teraz modne". Ja wybieram to co mi pasuje i co lubie, bez oglądania sie na to co w tym czasie jest popularne.
      • marianna1960 Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 21:03
        Faktycznie strasznie zimna i nie przytulna tą dzisiejsza moda na nowoczesne wnętrza biała podłoga meble szare ściany niedługo będzie passę i niemodne, ludzie wolą przytulne a nie mieszkać w aptece lub jakimś Rossmannie
        • aqua48 Re: Mieszkanie pod klucz 25.06.20, 21:30
          Mieszkanie pod klucz jest dobre dla ludzi którzy się często przeprowadzają lub nie mają wyczucia, czasu, gustu na urządzanie się samemu.
          Ja wolę sama sobie wyszukiwać co mi się podoba, dobierać, zmieniać. Znajomy projektant wnętrz (!) stwierdził kiedyś że nie wyobraża sobie mieszkać w mieszkaniu urządzonym od A do Z przez kogoś obcego smile
          Ale trzeba przyznać że projektanci mają lepszy dostęp do rozmaitych elementów wyposażenia wnętrz luksusowych, sprowadzanych, robionych na zamówienie itp niż zwykły klient z ulicy.
    • evee1 Re: Mieszkanie pod klucz 26.06.20, 02:29
      U nas w kraju domy sa wykanczane przewaznie pod klucz, ale podpisujac umowe z deweloperem zaklada sie wybor wszystkiego od A do Z. W kontrakcie dostaje sie jakies tam sumy, w ramach ktorych mozna sobie wybrac wykonczenie i sprzety, ale w ramach doplaty mozna zamowic co dusza zapragnie.
      Oferujac mieszkaniowa masowke deweloper na ogol proponuje wybor 2-3 zestawow.
      Nie mam nic przeciwko projektantowi wnetrz, ale troche szkoda mi pieniedzy, bo i tak skonczyloby sie na mojej wizji wink. Poza tym projektant nie wybiera wzystkiego za nas tylko z nami wspolpracuje. Dostaje najpierw "brief", czyli opis tego co nam sie podoba, w czym czujemy sie dobrze, jaka mamy wizje i dopiero wtedy wybiera elementy pasujace do tego obrazu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka